Konec mluvení v rodinách

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
radoslav
Registrovaný uživatel
Bydliště: Slovensko
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 10
ve věku do: 15
Výkřik do tmy: Najviac smutní bývajú tí, ktorí sa zdajú byť najveselší.
Nikto sa ich nepýta, čo ich trápi, pretože rozosmievajú a utierajú slzy iným...
Příspěvky: 179
Dal: 116 poděkování
Dostal: 56 poděkování

Konec mluvení v rodinách

Nový příspěvek od radoslav »

Digitální věk je tady v plné parádě a nejvíce se to odráží na komunikaci mezi lidmi. Už jsme si zvykli, že je daleko jednodušší se třeba rozejít pomocí textovky (ti otrlejší si rovnou bez vědomí partnera změní status na Facebooku), ale odborníci varují, že nejvíce tohle multimediální šílenství odnese právě nastupující generace, která nebude schopna ani pořádně komunikovat slovy.

Během celosvětového průzkumu ve vyspělých zemí se totiž až sedm rodin z deseti přiznalo, že tradiční konverzaci se svými dětmi vyměnily za Facebook a Twitter! Jak dříve bývalo zvykem sesednout se k večeři a řešit, co se ten den komu přihodilo, dnes stačí jenom sledování profilu a už si nemusíte o ničem povídat.

Rodiče se stávají „přáteli“ svých dětí na sociálních sítích a tam sledují veškerý jejich život. Digitální vzkazy také nahradily klasické ranní papírky přilepené všude možně, třeba na lednici, na kterých bývaly seznamy denních úkolů nebo nákup. Nyní stačí jen poslat pípnutí na Twitteru a dnešní moderní „online dítě“ hned ví, co má dělat.

Vrcholem všeho jsou pak přiznání některých rodičů, že si se svými dětmi mailují, textují nebo píší po Facebooku, i když jsou spolu v jednom domě, ale několik metrů od sebe, každý ve svém pokoji a ve svém soukromí.

Kromě psychických následků to také může mít dle logopedů v budoucnu dopad na lidskou řeč, namísto mluvení jsme zvyklí už jen psát, a to zejména u dětí, i když jsou starší, není nikdy dobře. Slovní zásoba se pak stává minimální a dítě se nebude schopno obsáhleji vyjádřit.

A co vy? Posíláte si s dětmi virtuální vzkazy z pokoje do pokoje, nebo jste na ně ještě nezapomněli mluvit?

http://www.extra.cz/konec-mluveni-v-rodinach-slova-nahradily-vzkazy-na-facebooku-v-tomhle-clanku-se-bohuzel-poznate

Kruta realita :(