Na silnicích loni zemřelo nejméně dětí. Jsme mezi elitou

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
fenix

Na silnicích loni zemřelo nejméně dětí. Jsme mezi elitou

Nový příspěvek od fenix »

Na silnicích loni zemřelo nejméně dětí. Jsme mezi elitou, říká BESIP (idnes.cz)
V roce 2013 zemřelo na českých silnicích osm dětí, což je nejméně od samostatnosti České republiky. Vedoucí BESIPu Roman Budský nicméně upozorňuje, že každý usmrcený je nevratná škoda. I proto jeho oddělení představilo devět nových vzdělávacích spotů pro mateřské a základní školy. Dětem zde radí Martin Dejdar nebo Václav Upír Krejčí.

Od vzniku České republiky zemřelo na silnicích 719 dětí, přičemž nejhorší byl rok 1994, který si vyžádal 75 mrtvých dětí. Právě skončený rok byl naopak statisticky nejlepší. Do čtrnácti let věku zemřeli tři cyklisté, tři chodci a dvě děti jako spolujezdci v automobilech.

"Česká republika se příznivou statistikou dostala mezi elitní státy v Evropě jako je Nizozemsko, Švédsko či Velká Británie," vyzdvihuje Budský. "Je hororové říkat, že je fajn, že zemřelo jen tolik dětí. Kéž by to v budoucnu byla vždy nula," dodal ke statistice herec Martin Dejdar, který namluvil nové animované spoty BESIP.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Na silnicích loni zemřelo nejméně dětí. Jsme mezi elitou

Nový příspěvek od Jednorozec »

Ono to souvisí s tím, že bylo měně všech tragických nehod celkově a pak taky s postupným povinným nošením přileb a používáním autosedaček pro děti, lidi si na to snad už zvykli a považují to za normální. Alespoň k něčemu je ta byrokracie z bruselu dobrá.