Charitativní kalendáře 2014

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
fenix

Charitativní kalendáře 2014

Nový příspěvek od fenix »

Hasičky z Mrače nafotily charitativní kalendář pro rok 2014
Veškerý výtěžek z prodeje poputuje na oddělení onkologie do pražské Thomayerovy nemocnice.

Charitativní kalendář pro APLA 2014
Téma kalendáře „Každý je originál“ vyjadřuje osobnost každého interpreta a poukazuje na to, že každý člověk je jedinečným originálem a to umělec i někdo, kdo má autismus. Z fotografií dýchá emotivní atmosféra, kterou se podařilo zachytit fotografce Janě Hozové.
Kalendář můžete zakoupit za 330 Kč na dobročinném e-shopu, který naleznete na http://www.kalendarapla.cz a také v prodejnách Kanzelsbereger. Je to skvělý vánoční dárek, který potěší a pomůže.


Charitativní kalendář Radost dětem 2014
Tento charitativní projekt je určen především dětem, které prodělaly nebo právě prodělávají dlouhodobou onkologickou léčbu, dětem z dětských domovů, handicapovaným dětem, zkrátka všem, které se rády baví. V České republice projekt působí již od roku 2010 a za dobu svého trvání vykouzlil úsměv na tvářích tisíců dětí, ke kterým nebyl osud příliš příznivý.
http://www.radost-detem.cz/
Uživatelský avatar
fenix

Re: Charitativní kalendáře 2014

Nový příspěvek od fenix »

Rychlý holky podpoří Konto BARIÉRY
Skupina atletek známá jako Rychlý holky podpoří Konto BARIÉRY. Jak? Atletky vydávají kalendář se svými fotografiemi, jejichž autorem je Jiří Kottas. Kalendář pokřtí ve středu 20. listopadu Božena Jirků, Hanka Křížková, Ondřej Synek, David Suchařípa a Josef Karas. Od téhož dne bude kalendář v prodeji za 299 korun. Z každého kusu získá 50 korun Konto BARIÉRY.

http://www.rychlyholky.cz/cz/
Uživatelský avatar
fenix

Re: Charitativní kalendáře 2014

Nový příspěvek od fenix »

Stolní Kalendář České hudební kroniky Rádia BLANÍK s CD
Výtěžek z prodeje věnujeme Komunitnímu centru Motýlek, které pomáhá dětem se zdravotním postižením a také jejich rodinám.
https://www.facebook.com/kcmotylek
Uživatelský avatar
fenix

Re: Charitativní kalendáře 2014

Nový příspěvek od fenix »

Slané ženy
Charitativní kalendář na rok 2014 s výtěžkem pro nemocné cystickou fibrózou

Kupte si kalendář Slané ženy – podpoříte dobrou věc (marianne.cz)
Kalendář vznikl z iniciatiy Kamily Eliášové, ženy nemocné cystickou fibrózou. Ona a dalších jedenáct žen nafotily s Terezou z Davle charitativní kalendář, jehož výtěžek půjde na konto Klubu nemocných cystickou fibrózou. Všichni, kdo se na tvorbě kalendáře podíleli, se zřekli honoráře.

Cystická fibróza je dědičné onemocnění postihující zejména dýchání a trávicí systém. Dětem s cystickou fibrózou se říká ‚slané děti‘, protože mají výrazně slanější pot než zdravé děti. Nemocní s CF potřebují intenzivní léčbu každý den. Tato nemoc je v současnosti nevyléčitelná. Polovina nemocných v České republice se dožívá 32 let. Nemoc se projevuje opakovanými infekcemi dýchacích cest, které postupně poškozují plíce. Léčba spočívá v tom, že se udržují dýchací cesty čisté, a to pomocí inhalací a rehabilitacemi. To se musí provádět 2–6krát denně. Nemocní také špatně tráví potravu, protože jim nefunguje správně slinivka břišní.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Charitativní kalendáře 2014

Nový příspěvek od fenix »

Charitativní kalendář “Květinky z ADELI”
Slovensko-český stolní kalendář na rok 2014, vytvořený v rámci společného projektu Asociace pomoci postiženým ADELI a fotografky Kataríny Rogelové-Husenicové, která fotila české a slovenské pacienty z ADELI Medical Center. Na 52 stranách kalendáře si můžete prohlédnout nádherné fotografie těchto dětí a přečíst si jejich příběhy. Kalendář obsahuje veškerá běžná data a to pro oba národy.

Celý výtěžek z prodeje kalendáře bude rovným dílem rozdělen mezi všechny děti, které jsou na fotografiích.

Kalendář si můžete zakoupit na stránkách slovenské APPA http://www.sk.appa.eu


Příběhy dětí z kalendáře si můžete přečíst zde.