Inzerát (1968, film)

FILMY A POŘADY slouží ke sdílení recenzí na filmy a pořady a k následné diskuzi k nim. Je-li v rámci recenze či diskuze užito odkazů na volně dostupné fotografické či video záznamy z filmu/pořadu, tyto odkazované audiovizuální záznamy mohou obsahovat jedině osoby starší 18 let (tedy narozené do roku 2006 včetně).
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující a které jsou v současnosti starší 18 let, viz Pravidla webu.
  2. Je zakázáno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2006 do současnosti). Do názvu vlákna je nutné uvést rok vydání filmu.
  3. Fotografie a videa je možné vkládat jen formou odkazů (za využití URL, IMG nebo VIDEO tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Inzerát (1968, film)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Inzerát

Vyměnili byste své dítě za nové auto? V roce 1968 nabídlo výměnu téměř tři sta rodičů. S několika příběhy se setkáte v unikátním dokumentu Jindřicha Fairaizla.
Od samého počátku televizního vysílání u nás hrála významnou roli publicistika a dokumentární tvorba. Nejen z hlediska televizního programu, ale i z hlediska celé společnosti a jejího vývoje. Ne náhodou po sovětské okupaci jako první museli odejít z televize publicisté. Mezi nimi byl i Jindřich Fairaizl, který se od prvopočátku věnoval morálním vztahům mezi lidmi, z nichž - podle jeho názoru - se odvozuje stav celé společnosti. Úspěchy i neúspěšnost své práce hluboce prožíval a ze zdánlivé marnosti svého úsilí patrně vyvodil i svůj odchod z tohoto světa.
Původně třídílný pořad Inzerát z roku 1968, který se později stáhl do dílu jediného, zrcadlí nemilosrdně vztah rodičů k bezbranným malým dětem. Vysíláme ho v autorově verzi, s jedinou výjimkou. Dovolili jsme si zaretušovat tváře jednotlivých aktérů. Ti sice se svým zveřejněním tehdy souhlasili, ale uplynulo půl století a my předpokládáme, že dnes jako staří lidé mohli změnit svůj názor na věc. Nejde - a Fairaizlovi také nešlo - o skandalizaci jednotlivce, ale o společenskou analýzu. A v té je Inzerát živý dodnes. I po pětatřiceti letech je tento dokument silným emocionálním zážitkem.


ČSFD

Obrázek Obrázek

Škoda, že inzeráty již nebudou aktuální. :D Ale je to asi hlavně o dětech 3-.
► Ukázat spoiler
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.