Pamatujete si jména a tváře dětí více, než dospělých?

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Uživatelský avatar
efix
Čestný člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Dětský smích je stejně nejkrásnější zvuk :)
Příspěvky: 614
Dal: 62 poděkování
Dostal: 178 poděkování

Pamatujete si jména a tváře dětí více, než dospělých?

Nový příspěvek od efix »

V poslední době jsem vypozoroval takovou zajímavou věc a docela by mne zajímalo, jestli to máte taky tak podobně.

Obecně si špatně pamatuji jména a tváře. V neznámé skupině lidí si obvykle zapatuji jen takové lidi, kteří jsou něčím zásadně netypičtí, kteří vyčnívají z davu. A to ještě kolikrát si zapatuji jen tu tvář a jméno vůbec. Občas mám kvůli tomu problémy...ale to je vedlejší :D

Pokud se ale jedná o skupinu dětí, mám s tímto mnohem menší problém, děti a jejich jména si prostě zapamatuji mnohem snáz a rychleji, než v případě dospělých. Tento jev je ještě významnější u holčiček. Uvědomil jsem si totiž, že u holčiček mám mnohem lepší rozlišovací schopnost, snáz se dokážu zaměřit na detaily a rozpoznat i dvě dosti podobné holčičky. U kluků už je to horší a naprostá bída je to u dospělých. Když se kouknu na třídu gymplaček, tak mi prostě přijdou jedna jako druhá. Je to trochu podobné, jako když se podívám na skupinu černochů nebo na skupinu Japonců - prostě všichni stejní, rozdíl často jen v oblečení. Když už se pokusím si nějakou dospělou holku zapatovat, často pak tápu, jestli je tohle ona nebo tohle ona, tím hůř když se třeba převlékne nebo se jinak učeše.

Stává se vám to taky? Může moje pedofilní orientace způsobovat něco takového, že mi starší holky splývají, kdežto malé holčičky rozliším bez potíží? Může to být dané i tím, že u holčiček mám přirozenou touhu se skamarádit nebo si je prostě jen zapamatovat a proto už jsou moje oči a mozek takhle vycvičení? Myslíte si, že "normální" heterosexuálové mají stejný problém, co se týče dětí?

ps. když jsem stál před třídou páťáků, tak jsem místních deset holek bezpečně po první hodině znal a u kluků jsem tápal. Na táboře jsem moji skupinku cca 12 dětí bez problémů vyjmenoval za deset minut, kdežto holky vedoucí jsem zaměňoval ještě při odjezdu. :D
Dítě je úžasná bytost. Dej mu najevo lásku, ale opatrně. Zájmy dítěte jsou důležitější než tvoje. I když bys měl možná rád víc než jen pusu, nemůžeš. Nesmíš. Zradil bys sám sebe a ublížil tomu, koho jsi miloval. Nepodporuj tedy ubližování dětem ani jeho produkty, dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6510
Dal: 1649 poděkování
Dostal: 3535 poděkování

Re: Pamatujete si jména a tváře dětí více, než dospělých?

Nový příspěvek od Kasz »

Tuhle jsem suploval u čtvrťáků - no čí jména myslíš, že znám (už např. z minulých suplování nebo z družiny), a čí jména mi absolutně splývají, a to i když tu třídu pak začnu v 6. ročníku učit? Holky znám okamžitě, kluci mi ale vždycky splývají, nikdy jednoho od druhého nerozeznám, trvá mi tak 4x déle, než se jejich jména naučím.

Závěr tedy je, že to rozhodně bude tak, jak píšeš.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Daniel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Příspěvky: 525
Dal: 562 poděkování
Dostal: 721 poděkování

Re: Pamatujete si jména a tváře dětí více, než dospělých?

Nový příspěvek od Daniel »

Na tohle mám špatnou paměť. Na základní škole mi ani osm let nestačilo na to, abych si zapamatoval všech 34 spolužáků ve třídě. Nejhorší, co mě mohlo potkat, bylo rozdávání sešitů. Protože mi jich pak třetina zůstala v ruce a nevěděl jsem, komu je dát.

Spolužáky svojí dcery si pamatuji díky tomu, že jich je podstatně méně. Holky poznám, ale kluky si pletu, znám jména, znám obličeje, ale váhám, jak je přiřadit. A to jsou kluci ve třídě jen tři :)

Jestli si pamatuji lépe děti, nebo dospělé, těžko říct. Je fakt, že třeba jména některých dětí z ulice znám, ale kdybyste po mě chtěli jména rodičů, musel bych hledat v telefonním seznamu.
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Pamatujete si jména a tváře dětí více, než dospělých?

Nový příspěvek od Mathias8 »

Holky si zapamatám ihneď. Bez problémov vymenujem mená dievčatiek z ktorými som sa prvý krát v živote videl. Asi to bude tým, že na mna veľmi posobí ich fyzická krása a tým mám schopnosť zapamatať si ich mená.
U chlapcov neviem, lebo nie som snimi v kontakte. Ale myslím, že tam je trošku problém, čo sa tíka tohoto.
U dospelých a teenegerou je to problém. Mám problém zapamatať si niektorých mená na niektoré neprídem ani po pol hodine rozmýšlania.

Prečo je to tak fakt neviem :)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Pamatujete si jména a tváře dětí více, než dospělých?

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Já mám velké problémy s poznáváním lidí, takže to radši ani neriskuju a nemám tudíž tolik zkušeností jako vy. Z dospělých si pamatuju opravdu jen významné figury, které nějak vyčnívají z davu. Nevzpomínám si, že bych si někdy nezapamatoval holčičku, jejíž zapamatování se ode mě očekávalo; ale já se s nimi zas tolik nevídám, takže to může být náhoda.

Ve škole mi zapamatování si ostatních spolužáků trvalo cca půl roku, ne tedy osm let jako Danielovi. Ale každopádně jsem to vnímal jako problém a věděl jsem, že se to musím naučit — nebyl jsem jeden z těch extrovertů, které vůbec nenapadne, že by mohli někoho nepoznat, a pokud se jim to stane, nic si z toho nedělají a berou to jako problém toho nepoznaného. Proto mě děsí moderní legální mučírny alias adaptační kurzy, kde to, co já jsem zvládal půl roku či Daniel osm let, musí dítko zvládnout za pár hodin, jinak je vystaveno posměchu.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
MarkM
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Nejlepší sexuolog, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P
Příspěvky: 471
Dal: 156 poděkování
Dostal: 102 poděkování

Re: Pamatujete si jména a tváře dětí více, než dospělých?

Nový příspěvek od MarkM »

To já mám teda problém rozpoznávat obyličeje fakt docela velký. A potom když mě někdo ztraví, tak absolutně nevím od kud ho znám natož abych si ještě vzpoměl na jméno :D Ale někdo je vyraznější typ, tak u toho problém třeba nemám. Ale problém je, že nějaké typy lidí jsou poměrně víc zastoupeny a i ti kteří méně, například to budou 2 lidi malinko podobní z celého města, tak pokud jde proti mě člověk, kterého znám, tak mě fakt musí pozdravit první a nebo projevit jinak zájem abych ho vůbec rozpoznal i když mě bude povědomí, tak si nejsem většinou jistý jestli to je ten jeden, kterého znám nebo je to ten druhý podobný tomu prvnímu kterého neznám. A on to teda není zrovna malý problém v navazování kontaktu protože potom může člověk fakt působit hodně blbě, když proti mě někdo jde a měl bych mu dát nějak najevo, že ho znám, ale místo toho čekám až on dá první najevo abych si byl jistý, že je to ten člověk, kterého znám. To fakt potom můžu pusobit jako studenej čumák :D
Ani u dětí to nebdue asi moc jiné... ale zas na ty se fakt soustředím víc, takže pokud už to dítko znám nějak, tak to není problém ani si zapamatovat jméno. Teda pokud s ním sem jen jeden den třeba 4h., tak, tak po čase to jmeno zapomenu a eště po delším čase bych měl problém ho vůbec poznat. Je teda fakt, že holčičku bych asi poznal líp s kutíkem bych měl asi hodně problém ho potom poznat vůbec.

Takové ty rychlé představovačky např jen 5 lidí, nějakého známeho, tak garantuju že si nezapamtuju ani to jedno jméno (ono už je občas problém si zapamtovat tu jednu jedinou osobu to jmeno hned vypustím:D) u dětí bych si možná zapamatoval jednu holčičku ale tři už fakt ne :D

Ale zas třeba při práci s dětma to je asi malinko jiné. I u nových spolužáků to ještě jde tam sem si zapamatoval jména docela rychle.
Ale při práci s dětma když jich je do 15 a já chci, tak si je zapamtuju do 2 dnů, když jich je nad 20 tak to trvá třeba 4-5 dní, když chci, no když se mi moc nechce tak si je prostě nezapamtuju, jen ty co sou bud známé firmy nebo se mi libí nebo jinak vynikají :D Ale když chci, tak si ty jmena zase zapamatuju a holčičky dřív než kluci (logicky začínám od holčiček :D ) Je taky fakt, že kluci mě více splývají než holčičky. Ale stane se, že někdy holčičky si sou pro mě třeba 4 podobné a potom si je zapamatovat je horší. Ale třeba poznat je za rok by byl už problém zas u nějakých a jména si pamatuju málo s odstupem času(holčičky si pamatuju víc), ale nějaké sou přece jen nezapomenutelné a to halvně holčičky :)
Hodně to záleží také na tom, jakou seznamovací metodu použiju na ty děti. A pro to abych si je pamatoval třeba dalších Xlet to chce nějaký silnější zážitek :)
Někoho milovat a nesmět mu polibek dát, je jako u studánky stát a žízní umírat.
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Příspěvky: 991
Dal: 114 poděkování
Dostal: 312 poděkování

Re: Pamatujete si jména a tváře dětí více, než dospělých?

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Když jsme u těch jmen. Znám spusty holčiček a mají stejná nebo podobná jména. Když pak o nich někomu vyprávím, tak v tom má pěkný guláš. :D