APPA – Asociace pomoci postiženým ADELI

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
fenix

APPA – Asociace pomoci postiženým ADELI

Nový příspěvek od fenix »

APPA – Asociace pomoci postiženým ADELI
Jelikož rehabilitaci v ADELI Medical Center české zdravotní pojišťovny zatím neproplácí a na Slovensku na ni částečně přispívá pouze UNION, založili jsme v roce 2009 občanské sdružení APPA – Asociáciu pomoci postihnutým ADELI.

Zájem českých pacientů o léčbu se neustále zvyšuje a úměrně tomu se navyšuje i potřeba finanční pomoci. Hledáme nejrůznější možnosti a zdroje financování, ale stále častěji se setkáváme překážkou, kterou je fakt, že Asociácia pomoci postihnutým ADELI je zahraniční subjekt, na který potenciální sponzoři nechtějí nebo nemohou přispět a který jako takový nemůže v ČR žádat o dotace a granty. Dovedlo nás to tedy k rozhodnutí založit Asociaci pomoci postiženým v ČR. Přičemž principy fungování jsou shodné s těmi, jimiž se řídí i slovenská APPA.

Hlavním úkolem asociace je aktivní pomoc nejen slovenským, ale i českým pacientům při získávání finančních prostředků na rehabilitaci v ADELI Medical Center. Všechny finanční prostředky, které APPA získá, jsou v plné výši rozděleny mezi podpořené pacienty.


APPA – Příběhy pacientů