Česko: ohrožení chudobou

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Česko: ohrožení chudobou

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Hned první reportáž dnešních Událostí s moc pěknou 6letou Kateřinou:

Česko: ohrožení chudobou
Každý desátý obyvatel Česka je ohrožen chudobou. Konkrétně s nedostatkem peněz zápasí 990 tisíc lidí. Vyplývá to z aktuálních čísel evropských statistiků.


http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/213411000101013/

Ta rodina (matka a 4 děti) prý platí 12 tisíc za nájem, 2 tisíce za elektřinu, 2 tisíce za plyn a 3 tisíce zbudou na vše ostatní. 600 Kč měsíčně na osobu na jídlo je opravdu hodně málo, tady je hlavním problémem ten obrovský nájem. Chápu, že se nechtějí stěhovat do jiné obce, ale i v Praze se dá sehnat byt mnohem levnější. Možná je ten byt tak drahý kvůli velikosti, dobré lokalitě nebo vysoké kvalitě, ale bez takového luxusu se dá žít ... bez jídla ne ...
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
tdnka
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Výkřik do tmy: "Children of the future age,
Reading this indignant page,
Know that in a former time
Love, sweet love, was thought a crime. (...)"
(William Blake - A Little Girl Lost)
Příspěvky: 280
Dal: 61 poděkování
Dostal: 78 poděkování

Re: Česko: ohrožení chudobou

Nový příspěvek od tdnka »

Je to celosvětový trend. Vtip globalizace není v tom, že se někdejší třetí svět pozvedne na úroveň někdejšího prvního či druhého. Spíš je to tak, že v Číně či v Indii se životní úroveň trochu pozvedne (zdaleka ne všem) a na Západě půjde dolů. Sejdeme se někde uprostřed...v chudobě sice, i když hlady umírat nebudeme.
A co děti? Neptám se jako Kaťáci, zda si mají kde hrát, ale zda si budou mít s čím hrát - zda budou mít i na ty čínský jedovatý hračky, zda budou jejich rodiče mít možnost vytvořit jim dobré podmínky k životu bez deprivace sociální, kulturní...Hlady se u nás umírat asi hned nebude, moderní chudoba to není hlad, ale deprivace - není na hračky, není na kroužky, není na studium. Je to i duševní stav rodičů, kterým neustálá nejistota a strach z budoucnosti způsobuje stres, jenž se samozřejmě promítá i do života dětí. Nehledě na to, že s chudobou se pojí rezignace, alkoholismus atd. A v neposlední řadě pocit ponížení. Už dnes se děti na základkách kastují podle typu mobilu.

Děti vydrží mnohé, ostatně dospělí také. Ale při vědomí příčin krize a rostoucí chudoby - nenažranosti a nezodpovědnosti - je těžké se neptat, jak k tomu ty děti přijdou!!!

Však už jsem onehdy psal: peďáci všech zemí nas..te se!! :D
http://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=1782