Nadační fond Kapka naděje

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
fenix

Nadační fond Kapka naděje

Nový příspěvek od fenix »

Nadační fond Kapka naděje byl založen s cílem trvale a kontinuálně podporovat transplantační centrum a hematologické oddělení na II. dětské klinice FN Motol.

V době vzniku nadačního fondu byla transplantační jednotka hematologického oddělení II. dětské kliniky FN Motol, kde se jako na jediném místě v České republice provádí od r. 1989 transplantace kostní dřeně u dětí, ve velmi špatném stavu. Zastaralé transplantační boxy, špatná přístrojová technika a laboratorní vybavení, takřka žádné psychosociální zázemí - to byla velmi alarmující fakta. Vedení nemocnice, lékaři transplantační jednotky a občanské aktivity v čele s Kapkou naděje rozpoutali v r. 2000, kdy se situace stala téměř neudržitelnou, rozsáhlou mediální kampaň, jejímž výsledkem byl příslib státní dotace ve výši 85 mil. Kč na výstavbu nové moderní transplantační jednotky. Nové transplantační centrum s 10 lůžky bylo slavnostně otevřeno v červnu 2002 a plný provoz byl zahájen v březnu 2003.

Cílem nadačního fondu je kontinuálně poskytovat finanční prostředky, potřebné zejména pro nákup přístrojového vybavení tohoto pracoviště tak, aby přístrojová a laboratorní technika odpovídala požadavkům nejmodernějších trendů v oboru transplantologie.

Tím, že se NF Kapka naděje profilovala jako transparentní a důvěryhodná charitativní organizace. Začaly přicházet požadavky z regionálních nemocnic. Od roku 2002 NF Kapka naděje začala podporovat dětská oddělení nemocnic po celé České republice.

https://www.facebook.com/kapkanadeje

Obrázek

Leukémie v dětském věku

Nádorovým onemocněním onemocní ročně v České republice zhruba 300 dětí. Nejčastějším nádorovým onemocněním je leukémie (cca 30% onemocnění). To znamená, že v průměru přibližně 100 dětí ročně onemocní touto zákeřnou chorobou. Nejčastější formou leukémie je akutní lymfoblastická leukémie. Postihuje hlavně děti ve věku od 2 do 5 let. U dětí se však vyskytují i jiné typy leukémií, mnohdy ještě nebezpečnější, než zmíněná akutní forma lymfoblastické leukémie. Příčiny vzniku těchto onemocnění nelze ani dnes ještě spolehlivě objasnit. V léčbě leukémií, stejně jako u jiných nádorových onemocnění, byl učiněn nebývalý pokrok. Zatímco v padesátých letech minulého století bylo toto onemocnění takřka bez výjimky smrtelné, s postupem času se procenta vyléčení zvyšovala. Neustálé zavádění nových a nových cytostatik a podpůrných léků zvyšovalo hranici vyléčitelnosti až k dnešním více jak 70% vyléčených pacientů s akutní lymfoblastickou leukémií. Pokrok v léčbě ostatních typů leukémie je méně zřetelný, i když rovněž nepochybný. K těmto výsledkům přispělo nemalou měrou postupné poznávání prognostických faktorů, od nichž se začal odvíjet cílenější a efektivnější styl celého léčebného postupu. Transplantace kostní dřeně je rezervována pro ten typ leukémií, kdy od počátku je jasné, že prognostické faktory jsou velmi nepříznivé. Nejčastější indikací k provedení transplantace je však situace, kdy se onemocnění v průběhu léčení či v době po vyléčení vrátí. V takovém případě je mnohdy transplantace jedinou možnou metodou, jak zachránit těmto pacientům život.
Více http://www.kapkanadeje.cz/eukemie-v-detskem-veku

SVĚTOVÍ VYNÁLEZCI charitativní kalendář „ Příběhy 2014“
U zrodu nového kalendáře stál nápad, jak originálním a uměleckým způsobem, ukázat lidem, že děti léčené na Klinice dětské hematoonkologie ve FN Motol, ale i z ostatních onkologických klinik po celé ČR mají chuť spojit síly se známými osobnostmi a podpořit projekt, který pomůže právě těm, kteří stále ještě se zákeřnou chorobou bojují, jejich kamarádům.
Jedná se o unikátní projekt, který bude svými fotografiemi lidem kouzlit úsměv na rtech, kdykoliv se na kalendář podívají a zároveň navodí pocit zamyšlení nad potřebou pomoci nemocným dětem. Kalendář určitě neskončí na dně skříně nebo stolu, ale bude své okolí oslovovat naléhavostí nastíněných problémů.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Nadační fond Kapka naděje

Nový příspěvek od fenix »

Kabát za mobil
Za necelý měsíc, 12. prosince, se uskuteční jedinečný charitativní koncert Kabát za mobil pro Kapku naděje, na němž vystoupí kapely Kabát, Wanastowi vjecy, Mandrage a další. Už teď však mají lidé možnost velmi snadno získat vstupenku zdarma. Stačí na jedno z vybraných míst přinést starý mobil, za nějž lístek dostanou.
Netradiční benefiční koncert se koná 12. prosince od 19 hodin v pražské O2 areně. Vystoupí zde Kabáti, Wanastowi vjecy, Mandrage, Marta Jandová, Marek Ztracený, Voxel či David Deyl. Celým večerem provede Libor Bouček, který také předá šek od generálního partnera koncertu, společnosti Samsung, nadačnímu fondu Kapka naděje Venduly Svobodové v hodnotě milion korun.


http://www.kabatzamobil.cz/cs/
Získat volňásek na benefiční koncert hvězd je úplně jednoduché. Stačí na jedno ze sběrných míst od 18. listopadu do 11. prosince přinést starý a klidně i nefunkční mobilní telefon a je to! Za každý mobil vám dáme jeden lístek. Takže jestli se vám doma v šufleti válí více starých mobilů, můžete na koncert vyrazit klidně s celou partou kamarádů!

Mobily, které odevzdáte, budou dále pomáhat. Nefunkční telefony zrepasujeme nebo zrecyklujeme a za každý dvoustý vybraný telefon dá partner koncertu Samsung jeden fungl nový telefon hospitalizovaným dětem.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Nadační fond Kapka naděje

Nový příspěvek od fenix »

Podpořte video a pomozte získat 100 000,- pro NF Kapka naděje
Krásný počin udělal mladý muž Jan Kokeš pro náš nadační fond Kapka naděje.
S panem Kokešem máme podepsanou smlouvu o předání darů v případě výhry.
Vážíme si jeho aktivity, pojďme společně projekt podpořit.

Děkujeme, že s námi pomáháte.

NF Kapka naděje


http://soutez.datart.cz/jan-kokes-si-preje-k-vanocum-tablet-apple-ipad-2-wi-fi-16gb-bily-mc979hca

Jan Kokeš

Zdravím Vás přátelé,
jen chci napsat pár slov k této události. Tuto myšlenku jsem nosil v hlavě od chvíle, co jsem poprvé zhlédl reklamu na soutěž v DATARTu. Téměř okamžitě jsem kontaktoval informační oddělení DATART s tím, jestli není proti pravidlům uskutečnit tuto akci. Dostal jsem svolení a přesto nějaký ten čas otálel s tím, než jsem natočil video, jelikož jsem člověk poměrně stydlivý. Přesto všechno vyhrála síla myšlenky s úmyslem pomoci.

Přál bych si, abychom společnými silami právě prostřednictvím „DATARTu“ podpořili dobrou věc. Pomohli nadačnímu fondu „KAPKA NADĚJE“, který pomáhá nemocným dětem při jejich velice náročných léčbách. Řekněte, co více může potěšit než právě v tento kouzelný čas Vánoc pomoci tam, kde je to nejvíce potřeba.

Proto jsem si symbolicky přál APPLE IPAD 2, na kterém by si děti mohli alespoň na chviličku odpočinout od náročných procesů léčby. Tento tablet „DATARTÍK“ by sloužil každému a stal by se maskotem naší vzájemné pomoci.
Ale teď to hlavní – našim společným cílem je získání zmiňované finanční odměny ve výši 100.000,- Kč, proto Vás prosím a vyzývám. Hlasujme právě pro toto video. Prosím všechny své blízké, mé přátelé na facebooku, přátelé mých přátel a samozřejmě jejich přátelé – sdílejme společně toto video a hlasujme.

Vidím v tom velikou příležitost. Pojďme společně dokázat, že umíme pomoci tam, kde je to opravdu potřeba. Díky mému otálení jsme ztratili přibližně 12 soutěžních dní, přesto bych to nedělal, kdybych nevěřil, že s podporou nás všech to můžeme dokázat. Společně pak vytvoříme seznam všech lidí, kteří se na této „NADĚJI POMOCI“ podíleli.
Děkuji za Váš čas a především za Vaše hlasy.
odkaz na událost:

https://www.facebook.com/events/451726048272606/?notif_t=plan_user_joined
Uživatelský avatar
fenix

Re: Nadační fond Kapka naděje

Nový příspěvek od fenix »

Před čtrnácti lety zemřela Vendule Svobodové dcera na leukémii: Takhle si ji nyní připomíná! (super.cz)
Prezidentka nadace Kapka naděje Vendula Svobodová (42) si připomíná nejtěžší chvíle svého života. Před čtrnácti lety jí zemřela dcera Klárka na leukémii a Vendule to totálně změnilo život. Nyní přijala nabídku hrát v reklamě, ve které si smrt dcery velmi připomíná.

V reklamě hraje s malou holčičkou, která je ve věku, ve kterém zemřela Klárka. Holčička Monička hraje právě Vendulinu dceru. Jde o charitativní spot designové firmy, jejíž výtěžky z prodeje poputují nadaci Kapka naděje.

Vendula si s holčičkou hraje v dětském pokojíčku, ale prožívat s ní bude i chvíle v nemocnici. "Je to zvláštní, dlouho jsem o tom nemluvila. Možná spousta lidí si už ani nepamatuje, že smrt mojí dcery byla důvodem založení Kapky naděje a do této chvíle se nám podařilo vybrat přes 150 miliónů korun," řekla Super.cz Vendula.


Obrázek
Uživatelský avatar
fenix

Re: Nadační fond Kapka naděje

Nový příspěvek od fenix »

Obrázek
Uživatelský avatar
fenix

Re: Nadační fond Kapka naděje

Nový příspěvek od fenix »

Fríští koně pro kapku naděje
19.7.2014 v 10:00, Farma Ptýrov
Dovolujeme si vás pozvat na druhý ročník benefiční akce Koně pro Kapku naděje 2014. Ti v loňském prvním ročníku předali nadačnímu fondu Kapka naděje krásných 34 911 Kč a zakoupený přístroj putoval na oddělení dětské hematoonkologie FN Motol. Aby letos pomohli ještě víc, přizvali si na pomoc další neméně krásná koňská plemena...

Obrázek
Uživatelský avatar
fenix

Re: Nadační fond Kapka naděje

Nový příspěvek od fenix »

Charitativní kalendář 2015 - "Moje profese"
Vážení a milí přátelé, rádi bychom Vás touto cestou informovali, že od 24.7.2014 do 31.8. 2014 přijímáme závazné objednávky na charitativní kalendář 2015 „Moje profese."
Uživatelský avatar
fenix

Re: Nadační fond Kapka naděje

Nový příspěvek od fenix »

Saúd dává Motolu 2,5 miliónu na výzkum, jeho dcera má nádor (novinky.cz)
Na motolskou kliniku dětské hematologie a onkologie, kde je nyní hospitalizovaný i britský chlapec Ashya s nádorem na mozku, se obrátil saúdskoarabský podnikatel. Jeho dceru léčí v Bostonu s neuroblastomem. Hledal, komu by přispěl na výzkum tohoto onemocnění, a našel Kapku naděje a české lékaře v pražském Motole.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Nadační fond Kapka naděje

Nový příspěvek od fenix »

Výšlap na Sněžku – NABOSO pro Kapku naděje
Ke každému cíli lze dojít, i když je cesta náročná, kamenitá a plná překážek.

Dne 25.10. 2014 jdeme bosí na Sněžku. Start v 10. hodin, sraz u info. stánku.

Ten kdo si netroufne jít úplně naboso nebo v minimalistické obuvi, může podpořit naše úsilí a pomoci zvítězit těm, kteří naší pomoc potřebují – dětem s leukemií. Minimální výše startovného je 100 Kč za dospělou osobu a bude věnována NF Kapka naděje.
Každý účastník obdrží malý dárek a slevové kupóny na zboží u některých našich partnerů.

Více info. na http://www.bosaturistika.cz
Uživatelský avatar
FlyInRoom
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Jsem na holčičky.
Příspěvky: 172
Dal: 31 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Nadační fond Kapka naděje

Nový příspěvek od FlyInRoom »

Uživatelský avatar
fenix

Re: Nadační fond Kapka naděje

Nový příspěvek od fenix »

www.znovuzrozeni.cz
17. 6. 2015 se uskuteční již 14. ročník benefičního koncertu Nadačního fondu Kapka naděje. Koncert bude z Fóra Karlín vysílat přímým přenosem TV Prima.

Během koncertu diváci shlédnou 5 silných příběhů transplantovaných dětí a jejich rodin.
V přímém přenosu se poprvé setkají dvě rodiny transplantovaných dětí, kterým nepříbuzný dárce kostní dřeně zachránil život.

Jak můžete zachránit spolu s námi dětský život? Stačí jen málo, vhodit starý nepotřebný i nefunkční mobil do sběrného boxu a tím podpořit zakoupení dětského defibrilátoru.

Sběrné boxy najdete na čerpacích stanicích Shell, na vybraných prodejních místech společnosti Samsung i v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem od 10. 5. 2015 do 17.6. 2015.