Pozdrav od nepedofilní návštěvnice

Reakce a podněty z řad veřejnosti - máte-li názor, myšlenku či nápad, který se týká našeho webu, nezdráhejte se ozvat!
Uživatelský avatar
KlaraF

Pozdrav od nepedofilní návštěvnice

Nový příspěvek od KlaraF »

Zdravím Vás všechny, už delší dobu Vaše fórum podrobně čtu .... je tu mnoho otázek k zamyšlení a mnoho aspektů, které člověku bez hlubšího vhledu, znalostí a ochotou se nad věcí zamyslet vůbec nepřijdou na mysl. S pedofilií samotno nemám osobně co do činění vůbec, žádného pedofila osobně neznám, resp. to o nikom nevím (co já vím, třeba znám....), ale zajímají mě obecně veřejností marginalizované skupiny lidí, nejvíc pak ti, kteří se potýkají s nepochopením a masivními předsudky.
Samozřejmě, jako každé diskusní fórum, nejste "kniha jednoho autora", tj. názory jednotlivců se mohou lišit. Našla jsem pár takových, s nimiž bych nesouhlasila (bagatelizace kontaktů s dětmi v explicitně sexuálním kontextu a svádění veškerých psychických problémů z toho plynoucích na následky odmítavého postoje veřejnosti), ale s většinou z Vás bych se v názorech na zde probíranou tematiku vesměs (možná kromě pár detailů) shodla.
Obdivuju Vás, že máte takovou trpělivost v jednání se štvavými internetovými diskutujícími, kteří si nedostatek elementárních znalostí a jakékoli empatie nahrazují morálními výkřiky, paušálními odsudky a agresivními hrozbami. Dost často bych na Vašem místě pociťovala potřebu ocitovat Slovník sprostých slov v plném znění :) ... je mi jasné, že by to vůbec k ničemu nevedlo, jen Vás za ten klid fakt obdivuju, zvlášť když jste nuceni se zpovídat anonymním agresorům z tak intimních věcí, jako jsou erotické představy - taky chápu, že je to nutné, abyste jim vysvětlili, co s "přebytečnými" pudy děláte, ale umím si představit, že se u toho musí člověk cítit jako nahý v trní ... a pak Vás ještě odsoudí nadutí "moralisté", kteří si třeba sami představují pod peřinou kdovíjakou roztodivnost, ale mohou vystupovat "nad věcí", protože o tom nemusejí nikde psát ani mluvit.
Úplně souhlasím s tím, že osvěta ve věci pedofilie je takřka nezbytná, protože veřejnost je takřka "nepolíbená" jakoukoli znalostí a dogma pedofil=ten, kdo zneužívá děti má bohužel velmi pevný kořen a bude stát ještě moc a moc práce a aktivistického úsilí, než se je podaří zvrátit.
Pak bych chtěla ještě říci něco speciálně Petru Kaszovi (snad nevadí, že budu tykat, usoudila jsem, že si tady tykáte všichni): Petře, kdybych měla dítě školou povinné (to moje je již odrostlejší), byla bych ráda, kdybys je učil právě Ty. Na základě Tvých příspěvků jsem přesvědčena, že máš k dětem opravdu krásný vztah, věnuješ se jim, nevděčné učitelské povolání fakt bereš jako poslání, určitě si s dětmi báječně rozumíš a patrně na Tebe budou vzpomínat jako na výborného kantora. A taky bych si mimořádně cenila toho, že (jak usuzuju) se v rámci možností věnuješ i tematice zneužívání a snažíš se děti poučit v tom smyslu, aby věděly, co si k nim nikdo nemůže dovolovat a jak si mají udržet zdravé hranice. Myslím si taky, že pokud bys na nějaký případ zneužívání u svého žáka/žákyně narazil, uměl by ses k tomu správně postavit, dítě vyslechnout, něco smysluplného mu poradit a případně podniknout i nějaké další kroky v tom případu ... to taky není (bohužel) nic obvyklého. Zažila jsem v rodině případ zneužívání (heterosexuálním příbuzným - nepedofilem), který byl okrajově řešen i ve škole, nicméně tam sice měli dobrou vůli, ale žádnou znalost problematiky a více méně se báli cokoli k tomu říci i dotyčnou vlastně vůbec vyslechnout, protože nevěděli, co s tím.
Už budu končit, ať Vás úplně nezahltím přívalem textu, a určitě se ráda ještě zapojím do diskuse, pokud mě přijmete :)
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Varování: 1
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 943
Dal: 306 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Pozdrav od nepedofilní návštěvnice

Nový příspěvek od Silesia »

Hezkè odpoledne, Vítejte na fóru.
Já za sebe jsem rád, že mezi našimi spoluobčany jsou lidé, jež používají rozum a chtějí si utvořit vlastní názor.

Nicméně my bychom si neměli myslet že máme patent na rozum. Diskuse s nepedofilni majoritou nám beze sporu rozšíří obzory, udrží zdravý rozum a podle mne v konečném důsledku může přispět k ochraně dětí.

Věřím. Že kaszovi žáci ho mohou mít rádi, zase na druhou stranu pedofil neumí zázraky, pokud se žák vzdělávat apriory nechce, neudělá pedagog nic, byť by byl sebeschopnejsi.

Těším se na reakci.
Uživatelský avatar
KlaraF

Odpověď Silesiovi

Nový příspěvek od KlaraF »

Patent na rozum určitě nemáte, ten totiž nemáme nikdo. Nemyslím si, že by bylo řešení, abyste se uzavřeli v neprodyšném obalu a foukali si vzájemně bolístky, jak Vás nikdo nechápe. Jednak je potřeba dělat osvětu (jinak se nikdy nezmění nic ... a že je toho co osvěcovat), jednak je to dobré kvůli sebereflexi (což ostatně platí pro lidi obecně). Chtěla jsem jen vyjádřit obdiv pro lidi, kteří nosí kůži na trh za situace, jaká vesměs panuje (já bych asi tu odvahu neměla, ale beru to jako svou slabost a strach z konfrontace).
Nemyslím si, že Kaszovi žáci jsou všichni adepty na univerzitu, že má všechny hodiny úplně vzorové atd., zázraky samozřejmě neumí nikdo. Nemyslím si také, že co pedofil, to vzorný učitel, ostatně ani to, že co pedofil, to anděl v lidské podobě - jsme různí, ale měli bychom se posuzovat především individuálně. Čím víc se posuzuje na základě příslušnosti k nějaké skupině (v dobrém i špatném), tím méně prostoru pro to individuální posuzování a tím více zavírání očí před realitou a nahrazování skutečných věcí vlastními předpoklady a předsudky.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6392
Dal: 1545 poděkování
Dostal: 3434 poděkování

Re: Pozdrav od nepedofilní návštěvnice

Nový příspěvek od Kasz »

Klárko, nechceš se u nás zaregistrovat? Rád bych dal Tvému příspěvku poděkování, a taky půjde Tvoje příspěvky vyhledávat, nezapadnou tak do propadliště dějin mezi ostatními příspěvky neregistrovaných návštěvníků. Zvlášť, pokud chceš s námi diskutovat, což samozřejmě budeme velmi rádi. (Monika, dnes již zaregistrovaná, se zaregistrovsla až po 60 příspěvcích, které vložila jako neregistrovaný návštěvník. Asi hodinu jsem pak dohledával její příspěvky a přiřazoval k jejímu účtu, tak mě toho případně ušetři. Děkuji. :) )

Tvůj příspěvek jsem ještě nečetl, nějak se s příspěvky na fóru za dnešek roztrhl pytel a mám tu ještě nějakou práci (tolik nových nepřečtených jsem snad ještě nikdy v historii fóra nezažil, a to zde chodím mnohokrát denně).

Zaregistroval jsem nějaká slova o mé osobě, no já nevím, já bych sám sebe jako učitele jiným moc nedoporučil, ve škole jsou někteří kolegové a kolegyně, kteří jsou rozhodně mnohem lepší než já... *yes* K tomu se ale vyjádřím později odpoledne.

Děkujeme za příspěvek, je to vždy osvěžující a člověku to dodává sílu žít dál a snažit se. Díky moc! *good*
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
malou
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: miluji holky i zeny a porad cekam na tu pravou lasku
Příspěvky: 357
Dal: 1 poděkování
Dostal: 9 poděkování

Re: Pozdrav od nepedofilní návštěvnice

Nový příspěvek od malou »

Proč nepedofilní návštěvnice.Nejsme tak trošku všichni pedofilové.Vždyt hlavně ženy pořád se starají a mluví o dětech.Vždyt je to taky trachu forma pedofílie.A když mě pedofilovy se líbý dospělé ženy,tak proč nepedofylum by se nemohly líbyt děti.Nebudme demagogové ;D