Zakázaná láska - Incest (Lenka Chromá, blog.iDnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
fenix

Zakázaná láska - Incest (Lenka Chromá, blog.iDnes.cz)

Nový příspěvek od fenix »

Zakázaná láska - Incest (Lenka Chromá, blog.iDnes.cz), 26. 2. 2013

Stiskla kliku u dveří a vešla do pokoje. Podlomila se jí kolena. Spatřila to, čeho se s manželem oba tolik báli. Nesčetněkrát o tom vedli nekonečné a nikam nevedoucí debaty, které končívaly někdy slzami, jindy hádkou. Věděli, že se to stane a netušili, jak tomu zabránit. Dívala se na dvě nahá těla, která v těsném objetí pravidelně oddechovala v hlubokém spánku. Na zemi ležela pohozená noční košilka, kousek vedle tričko a kalhoty od pyžama.

Dokázala roztřesenou rukou tiše zavřít dveře a sejít po schodech dolů. Tam to už nezvládla a rozvzlykala se. Z koupelny vyšel její manžel. Vyděšeně se jí zeptal, jestli se něco nestalo. Nedokázala mu hned odpovědět, jen se mu zhroutila do náručí. Hladil ji po vlasech a znovu se zeptal, už nervózně, co se stalo. Zmohla se jen na slova: „ Oni…tam..“ a ukázala rukou nahoru.

„Nechoď tam. Ještě spí. Co budeme dělat?“

Došlo mu to. Stiskl svou ženu v náruči co nejtěsněji a kousl se do rtu. Tak tedy už. Už je to tady. Má vůbec smysl něco v takové situaci dělat? Co jim má říct? On je už šest let plnoletý, ona za necelý měsíc bude taky. Podle zákona nic špatného neudělali. Alespoň doufá. Ale podle etiky? Morálky? Vždyť je to proboha incest! Na vesnici se to hned rozkřikne. Lidi budou zlí, budou ubližovat. Měli by stát při nich. Jak bude reagovat širší zbytek rodiny? Ukamenují je?

Vzal ženu kolem ramen a odvedl ji zpět do ložnice. V posteli ji znovu objal a nechal ji vyplakat se. Doufal, že se uklidní a že se pak domluví, co budou dělat dál.

Už tehdy před deseti lety, když je spolu poprvé uviděl sedět na její posteli, jak si důvěrně povídají s hlavami u sebe a drží se za ruce, mu hlavou blesklo, že z toho bude průšvih a že je možná čekají problémy.
Naposledy upravil(a) Kasz dne sobota 7. 9. 2013, 0:44:50, celkem upraveno 3 x.
Důvod: Přesunuto, upraven popis tématu a URL, úvodní text rozšířen.