Tak, maminko, budou čtyři! (2005, dokument)

FILMY A POŘADY slouží ke sdílení recenzí na filmy a pořady a k následné diskuzi k nim. Je-li v rámci recenze či diskuze užito odkazů na volně dostupné fotografické či video záznamy z filmu/pořadu, tyto odkazované audiovizuální záznamy mohou obsahovat jedině osoby starší 18 let (tedy narozené do roku 2006 včetně).
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující a které jsou v současnosti starší 18 let, viz Pravidla webu.
  2. Je zakázáno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2006 do současnosti). Do názvu vlákna je nutné uvést rok vydání filmu.
  3. Fotografie a videa je možné vkládat jen formou odkazů (za využití URL, IMG nebo VIDEO tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
fenix

Tak, maminko, budou čtyři! (2005, dokument)

Nový příspěvek od fenix »

Tak, maminko, budou čtyři!

Koncem padesátých let minulého století se díky manželům Hourovým a jejich čtyřčatům staly Zbraslavice u Kutné Hory jedním z výstavních exponátů budování socialismu: novináři si zde podávali ruce s filmaři a stranickými delegacemi, vzorné kolektivy uzavíraly na jejich počest závazky... Po více než čtyřiceti letech potkal stejný osud manžele Janušovy z moravských Blišic, jen ten mediální humbuk okolo byl podstatně menší. Shodou okolnosti oboje čtyřčata mají též starší sestru, které rovněž rázně vtrhly do života. Výchozí podmínky obou rodin byly tedy velmi podobné - v zemi se sice změnil režim, patronátní kolektivy si teď říkají sponzoři, ale starosti s výchovou dětí i jejich existenčním zajištěním se prakticky nezměnily. Dokument Bernarda Šafaříka do jisté míry srovnává situaci obou rodin a jejich okolí, trochu větší prostor však pochopitelně poskytuje Hourovým, kteří - i za pomoci bohatého filmového archivního materiálu - již mohou svůj nevšední osud do jisté míry bilancovat.

Dokument Bernarda Šafaříka o českých čtyřčatech, jejich rodičích, starších sourozencích, ale i patronátních kolektivech (2005).

ČSFD
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10076980472-tak-maminko-budou-ctyri/

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Příběh matky rekordmanky z roku 1959: Jak dnes žijí její čtyřčata? (blesk.cz)
Čtyřčata jako osmiletá

Alice (3): Moji sourozenci byli zmraženi! (blesk.cz)

Čtyřčata šla poprvé do školy (idnes.cz)