Dětské léčebny

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
fenix

Dětské léčebny

Nový příspěvek od fenix »

Je mnoho sbírek na podporu dětí s postižením na léčebné pobyty, které pojišťovny nehradí ...
Protože se jich mnoho oběvuje i v tématech zde na fóru, myslím, že bude dobré dát i o léčebnách nějaké info.

ADELI Medical Center
Jedním z hlavních okruhů činností ADELI Medical Center je dětská neurorehabilitace. ADELI je v celoevropském měření jedním z vedoucích terapeutických center v oblasti rehabilitace pro děti.
Terapeutický program je ve své intenzitě a komplexním charakteru jedinečný: malí pacienti rehabilitují individuálně – v průměru až do 5 hodin denně. Při neurofyziologických cvičeních s dítětěm pracují současně 2 až 3 terapeuti, aby se nervový systém naučil najednou několik důležitých funkcí, např. kontrolu hlavy, držení těla a pohyb při krocích.
Centrum se stará převážně o děti s neurologickými deficity, způsobenými porodními traumaty. Jsou to hlavně diagnózy Dětská mozková obrna – DMO, Spina Bifida, následky nedostatku kyslíku, stavy po meningitidě a encefalitidě a další poruchy zůsobené poškozením mozku.
Více info zde: adeli-center.com/rehabilitace-pro-deti
facebook.com/adelicenter

a hodně dalších na http://www.youtube.com/user/InfoAdeli/videos
Uživatelský avatar
fenix

Re: Dětské léčebny

Nový příspěvek od fenix »

Sanatoria Klimkovice
Ke každému dítěti přistupujeme individuálně, každé dítě potřebuje svou specifickou léčbu. Mezi naše přednosti patří 24-hodinová sesterská služba, zkušení odborníci s dlouholetými zkušenostmi a perfektní zázemí sanatoria. Individuální přístup k dětem dovoluje cílenou léčbu a sledování pokroku po celou dobu lázeňského pobytu.
Nejvýraznějších výsledků dosahujeme v léčbě těchto onemocnění
Dětská mozková obrna
Pokrok dosažitelný naší cílenou lázeňskou péčí:
Zmírnění spasticity, zlepšení mobility a stability, urychlení psychomotorického vývoje, posílení imunity, nácvik základních pohybových mechanismů, zlepšení jemné a hrubé motoriky pacienta.
Skolióza
Pokrok dosažitelný naší cílenou lázeňskou péčí:
Posílení svalového korsetu pacienta, odstranění vadného a nácvik správného držení těla, zlepšení statiky, instruktáž pro pravidelné cvičení doma.
Gynekologická onemocnění
Pokrok dosažitelný naší cílenou lázeňskou péčí:
Zabránění vzniku vazivových srůstů po operacích v oblasti malé pánve a tím i prevence vzniku komplikací při pozdějším otěhotnění, prevence recidiv zánětů zevních a vnitřních rodidel, úpravy menstruačního cyklu.
Vrozená a získaná onemocnění, stavy po operacích kloubů a páteře
Pokrok dosažitelný naší cílenou lázeňskou péčí:
Posílení svalstva končetin a trupu, nácvik správných pohybových stereotypů, prevence recidiv zánětů pohybového aparátu.

Více zde: sanatoria-klimkovice.cz/vysledky-nasi-rehabilitacni-pece

https://www.facebook.com/Klimtherapy

Splněné dětské přání: Dominika úspěšně podstoupila průlomovou léčbu
Nezisková organizace Splněné dětské přání upozornila na Dominiku poprvé v listopadu 2012, kdy holčičce věnovala s pomocí dárce ručně vyráběnou panenku – Žluťáskovou vílu. Upozornila také na sbírku plastových víček, díky níž chtěla maminka své dceři umožnit léčebný pobyt v Klimkovicích. Akce byla úspěšná. Zajímalo nás, jak se Dominice v lázních dařilo a zda je u ní vidět nějaké zlepšení zdravotního stavu.

Videa z rehabilitací na youtube: Tomášek sluníčko a HanzoHatori22