S tím Kaszi plně souhlasím, to je také víc než přehnaný. Ale "vyzývat" zde na základě toho ke zničení státu, či používat slova jako "fašistický", to je také mimo.
A osobně bych nenadával v tomto případě jen na americké instituce a legislativu, ale v první řadě na ty osoby, které k tomu policejnímu vyšetřování dali podnět, tedy pravděpodobně (neznám podrobnosti) rodiče toho chlapečka. Jejich reakce je totiž v mých očích asi nejvíce odsouzeníhodná. Místo toho, aby to přešli s úsměvem či to rozumně probrali s rodiči dívky, připraví dívce a celé její rodině a okolí zcela uvědoměle peklo.
Policie konala to, co ze zákona musela, i když jistě mohla a měla zvolit citlivější přístup, nicméně je to instituce sloužící občanům a když dostane podnět, musí se jím zabývat, ač je třeba nesmyslný. Zákony by měly být stanoveny tak, aby k tomuto dojít nemohlo, nicméně jde spíš o omyl v nich než úmysl, protože nepředpokládám, že zákonodárci při jejich vytváření měli za cíl stíhání a trestání desetiletých dívek.
Závěrem bych ještě podotkl, že samotný fakt, že tu o tomto případu čteme znamená, že musel v USA vzbudit velkou nevoli mezi lidmi a že je pokládán za něco velmi nestandardního a špatného. Tedy není to něco, co by se tam dělo běžně a ani to, s čím by Američané ve velkém souhlasili, policisté na případu pracující nejspíš dostali za svůj postup přinejmenším hodně vynadáno. To sice oné dívce mnoho nepomůže, ale ukazuje to, že situace v USA zase tak šílená nebude, protože takovéto případy nejsou běžným jevem a značná část obyvatel země je odsuzuje. Mimochodem, v řadě rozvojových zemí se setkávají děti s mnohonásobně hrůznějšími zážitky, než ona americká dívenka... Čili s tím módním předháněním se, kdo více plivne na USA, bych byl poněkud opatrnější.