Dobrý anděl

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
fenix

Dobrý anděl

Nový příspěvek od fenix »

http://www.dobryandel.cz/
DOBRÝ ANDĚL je systém, pomocí kterého mohou až desetitisíce dárců, Dobrých andělů, výrazně pomoci tisícům nemocných i relativně malými pravidelnými měsíčními příspěvky.
DOBRÝ ANDĚL je unikátní systém, protože:
1. Rozděluje příspěvky do posledního haléře
Peníze od tisíců dárců, Dobrých andělů, přijaté v jednom měsíci, systém DOBRÝ ANDĚL rozdělí rovným dílem stovkám rodin vždy první pracovní den následujícího měsíce. Veškeré provozní náklady nadačního fondu DOBRÝ ANDĚL jsou hrazené ze soukromých peněz jeho zakladatelů.
2. Vidíte, komu pomáháte
Každý dárce, Dobrý anděl, má vlastní andělské číslo a heslo, které mu umožňuje přístup na jeho Osobní účet na http://www.dobryandel.cz. Na něm si může kontrolovat, jaká je aktuální výše jeho příspěvků. Dárce také vidí jména, adresy a životní příběhy lidí, kterým systém DOBRÝ ANDĚL doručuje jeho příspěvky.
3. Pomáhá pravidelně, každý měsíc
Systém DOBRÝ ANDĚL umožňuje tisícům dárců, Dobrých andělů, pravidelně každý měsíc finančně pomáhat stovkám rodin ve finanční tísni, kde otec, matka anebo některé z dětí trpí rakovinou nebo dítě trpí jiným závažným a dlouhodobým onemocněním.

https://www.facebook.com/dobryandelDobrý anděl v čr přebral koncept již dříve založeného Dobrého anjela na slovensku.
http://www.dobryanjel.sk/
https://www.facebook.com/dobryanjel?fref=ts
Uživatelský avatar
fenix

Re: Dobrý anděl

Nový příspěvek od fenix »

Uživatelský avatar
tojejedno
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Výkřik do tmy: Nikdy se nevzdávej a bojuj až do vítězství
Příspěvky: 47
Dal: 13 poděkování
Dostal: 17 poděkování

Re: Dobrý anděl

Nový příspěvek od tojejedno »

Dobrým andělem jsem více než rok a půl. Před tím jsem se o podobné projekty také zajímal, ale nic mě neoslovilo tolik, jako Dobrý anděl. Nikde jinde nevidím, komu pomáhám, nikde jinde se nedostanou všechny mé peníze až k těm co je potřebují, bez ztráty jediného haléře. je to úžasný pocit někomu pomáhat a mohu to všem jen doporučit.
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Dobrý anděl

Nový příspěvek od Mathias8 »

Neviem..pochybujem že všetky peniaze idú detom...možno určitá časť ale nie všetky. Moj problém je že neviem komu mám veriť. Rád by som pomáhal ale nie takto...radšej dám peniaze dietatu osobne do ruky a budem mať z toho dobrý pocit ako poslat niekam formou účtu kde si nie som istý. Zlo je uplne všade aj tam kde ho človek najmenej čaká alebo vobec...
Uživatelský avatar
tojejedno
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Výkřik do tmy: Nikdy se nevzdávej a bojuj až do vítězství
Příspěvky: 47
Dal: 13 poděkování
Dostal: 17 poděkování

Re: Dobrý anděl

Nový příspěvek od tojejedno »

Mathias8 píše:Neviem..pochybujem že všetky peniaze idú detom...možno určitá časť ale nie všetky. Moj problém je že neviem komu mám veriť. Rád by som pomáhal ale nie takto...radšej dám peniaze dietatu osobne do ruky a budem mať z toho dobrý pocit ako poslat niekam formou účtu kde si nie som istý. Zlo je uplne všade aj tam kde ho človek najmenej čaká alebo vobec...
Mají tak průhledné účetnictví, že se to dá i dohledat, kolik peněz jim přišlo a kolik jich odeslali do k rodinám. Opravdu všechny peníze co jim pošleš přeposílají přímo do rodin. Navíc vidím na svém andělském profilu, jaké rodině moje peníze přišli a mohu je i kontaktovat.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Dobrý anděl

Nový příspěvek od fenix »

Dobrý anděl to má udělané dobře a dárce má přehled o tom kam jeho příspěvky jdou.

Mathias8 ono ani to, že předáš peníze přímo dítěti (spíše jeho rodičům) v některých případech nezaručuje použítí daru ve prospěch dítěte. Bohužel i to se stává.
Jinak si myslím, že u nás působí dost zavedených organizací, kterým se věřit dá.

Co se týče pomoci konkrétnímu dítěti dobře to mají udělané třeba zde www.kontobariery.cz/Komu muzete pomoci
Pak vím komu konkrétně přispěju. Mají uvedený příběh, na co se vybírá, kolik se vybralo a kolik ještě vybrat zbývá. To se mi osobně líbí a je to i ověřené.
Nebo appa, mají rozdělené příběhy zvlášť na ČR a SR cz.appa.eu/pribehy pacientu a sk.appa.eu/pomoc potrebuju/
Uživatelský avatar
fenix

Re: Dobrý anděl

Nový příspěvek od fenix »

Dobří andělé pomohli už stovkám rodin(novinky.cz)
Andělé reálně existují a pomáhají potřebným. Tak by se dalo ve zkratce shrnout počínání 28 000 lidí, kteří se v Česku stali Dobrými anděly. To znamená, že darovali peníze, aby pomohli rodinám, v nichž dítě nebo rodič trpí rakovinou nebo dítě má jiné dlouhodobé život ohrožující onemocnění. Díky jejich pomoci se zlepšil život 1600 takto postižených rodin.

Nadační fond Dobrý anděl vznikl před dvěma a půl lety a do konce letošního června jeho prostřednictvím lidé přispěli více než 96 milióny korun. Je důležité vědět, že k potřebným rodinám se finanční příspěvky dostávají do poslední koruny a všichni dárci přesně vědí, komu pomáhají. Dobrým andělem se může stát úplně každý, kdo chce třeba jen trochu pomoci. Stačí se jen zaregistrovat na http://www.dobryandel.cz a začít přispívat. Výše příspěvku je naprosto libovolná.

Rodiny jsou do systému pomoci zařazeny na doporučení lékařů a sociálních pracovníků.