Citát Vasilije Rozanova z knihy Apokalypsa našeho věku

KNIHY slouží ke sdílení recenzí a tipů na zajímavá knižní díla.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání recenzí na jakékoliv knihy a následná diskuze k nim.
  2. Jestliže bude v rámci recenze knihy uvedeno jméno osoby v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti), je nutné toto jméno zkrátit na křestní jméno a iniciálu příjmení.
  3. V rámci recenzí je možné vkládat odkazy na fotografie obálek knih, příp. fotografie autorů, a to jen formou odkazů (za využití URL nebo IMG tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj. Je-li autor v současnosti mladší 18 let, anebo je-li na jeho fotografii společně s ním jiná osoba v současnosti mladší 18 let, odkaz na fotografii nemůže být zveřejněn.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
tdnka
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Výkřik do tmy: "Children of the future age,
Reading this indignant page,
Know that in a former time
Love, sweet love, was thought a crime. (...)"
(William Blake - A Little Girl Lost)
Příspěvky: 280
Dal: 61 poděkování
Dostal: 78 poděkování

Citát Vasilije Rozanova z knihy Apokalypsa našeho věku

Nový příspěvek od tdnka »

Skvělá i otřesná kniha ruského filosofa Rozanova "Apokalypsa našeho věku" sice není vůbec o dětech, ale narazil jsem v ní na dva citáty, o něž se rád podělím s Vámi:

"Děti se od dospělých liší tím, že všechno vnímají, a natolik realisticky, jak už my dospělí nedokážeme. Pro nás je "stůl" kus "nábytku". Ale dítě kategorii "nábytku" nezná: a "stůl" je pro dítě tak ohromný a živý, jak pro nás nikdy nemůže být. Proto mají děti více ze světa než my..."

"Běžné pravidlo, že děti si musí vážit rodičů a rodiče musí milovat děti, se má číst obráceně; rodiče si musí vážit dětí - vážit si jejich svérázného světa a jejich prudké, na urážku citlivé přirozenosti, kdežto děti mají rodiče jen milovat - a nepochybně je milovat budou, pocítí-li jednou, že rodiče mají k nim, dětem, úctu."