Mojepuberta.cz

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 473 poděkování
Dostal: 568 poděkování

Mojepuberta.cz

Nový příspěvek od simgiran »

Na stránce http://www.mojepuberta.cz/nenech-si-ublizovat-zneuzivani/ se vyskytují nepřesnosti. Poslal jsem tuto zprávu:
Dobrý den,

předně bych vám chtěl poděkovat za tyto stránky, které shrnují základní informace o dospívání u kluků, neboť se bohužel stále stává, že jsou dospívající nedostatečně nebo mylně informovaní o základních věcech týkajících se dospívání a jejich těl.

V části Nenech si ubližovat I. (která je mimochodem nadepsána Nenech si ubližovat II.) se však dopouštíte nepřesnosti, když definujete některé deviace aktivitou, konkrétně exhibicionismus a sadismus. Všechny deviace jsou však definovány zaměřením dotyčného, nikoli činy. Další nepřesností je tvrzení "Většina deviantů se spokojuje s tím, když třeba dítě osahávají." Patrně jsou tím myšlení pedofilové, nicméně takto formulované tvrzení zahrnuje i například zoofily. Nicméně ani kdyby se v tvrzení zaměnili devianti za pedofily, tvrzení by nebylo v pořádku, nikdo totiž neví, jak velká část pedofilů zneužívá děti. Velká část pedofilů, dost možná většina, nikdy dítě nezneužije (ovšem není ani dobře známý podíl pedofilů v populaci). Naopak ne všichni pachatalé pohlavního zneužívání jsou pedofilové, podle většiny zdrojů je dokonce většina pachatelů nepedofilních, prof. Weiss např. odhaduje počet nepedofilních pachatelů na zhruba 90 % (např. http://www.novinky.cz/krimi/142199-kolik-je-v-cesku-nebezpecnych-deviantu-nikdo-nevi.html). Je však pravda, že většina pedofilních pachatelů pohlavního zneužívání se spokojí s osaháváním, případně masturbací dítěte.

Možná vám to může připadat jako přehnané lpění na detailech, nicméně přesné vyjádřování je v této oblasti velmi důležité. Může se totiž stát, že některý z chlapců (případně i dívek), kteří přijdou na tuto stránku zjistí, že je přitahují malé děti. (Není to nic extrémně vzácného, odhady se velmi různí, ale je docela dobře možné, že je ve společnosti kolem 1 % mužů pedofilních, to by znamenalo asi 3000 chlapců ve věku 11 - 16 let.) Zkuste si představit, jaké takové zjistění může mít důsledky pro někoho, kdo z médií slyší o pedofilech jako o zlých lidéch, kteří zneužívají děti. Mohou sami sobě svoje preference popírat (ale v takovém nebudou přemýšlet o tom, jak se svým zaměřením žít tak, aby nikomu neubližovali), mohou se nenávidět a třeba i spáchat sebevraždu, mohou se identifikovat s mediálním obrazem pedofilů a dítě doopravdy zneužít.

Já jsem o sobě během dospívaní zjistil, že se mi kromě žen líbí starší prepubertální a dospívající chlapci. Sám jsem se svým zaměřením neměl velké problémy, patrně proto, že jsem slýchal, že v pubertě mohou člověka přitahovat vrstevníci stejného pohlaví, později snad pomohlo, že jsem třeba někde slyšel vyjádření prof. Weisse o pedofilii v médiích, našel jsem také stránku o pedofilii psanou jedním pedofilem. Nicméně kvalitních informací o pedofilii se dalo najít jen velmi málo. Jiní však na to byli mnohem hůře, viz např. http://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=407177 a zmíním ještě sadistického homosexuálního pedofila http://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=9&t=50 Důležité informace o pedofilii zmiňuje referát z Bohnických sexuologických dnů http://www.stream.cz/uservideo/445516-referat-pedofilie-bohnicke-sexuologicke-dny-2010-autor-karel-zak

Věřím, že se nad těmito informacemi zamyslíte a vhodně upravíte problematické části.

Pokud byste měli nějaké dotazy, rád vám je zodpovím, pokud to bude v mých silách a pokud nepůjde o věci, které by odhalovaly moji identitu nebo identitu jiných lidí.

S pozdravem,

simgiran
Dostal jsem civilizovanou odpověď, která na mě však působila mírně arogantně. :) Nevypadá to, že by autoři chtěli něco měnit.

Jo, a prosím, nepište tam, ať to nevypadá jako nálet.