Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Diskuze o problematice pedofilie a pedofilů.
Uživatelský avatar
efix
Čestný člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Dětský smích je stejně nejkrásnější zvuk :)
Příspěvky: 614
Dal: 62 poděkování
Dostal: 178 poděkování

Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od efix »

Přemýšlel jsem, k čemu by se dala přirovnat ta typická obava lidí z pedofilů. Ten fakt, že když se řekne pedofil, většina rodičů si podvědomě zkontroluje, kde je právě jejich dítě. A tak jsem si říkal, že asi nejlepší přirovnání by bylo k cikánům (aktivisté nechť si dosadí výraz rom).

Tak třeba já - nemám žádnou zásadní negativní zkušenost s cikány, mám dokonce mezi nimi i několik přátel a vím, že ačkoliv uvažují občas trochu jinak, mnozí z nich jsou slušní lidé, kteří si nezaslouží žádné automatické odsouzení. Na druhou stranu, když jdu po ulici a proti mně se blíží parta cikánů, stejně si podvědomě zkontroluji, že peněženku a mobil mám bezpečně u sebe a raději se podívám, kudy bych při případném konfliktu utíkal. Když procházím v našem městě oblastí, kde bydlí převážně cikáni, dávám si větší pozor a cítím určitou nervozitu, a to i přesto, že se mi tam ještě nikdy nic zlého nestalo. Vnímám, že ta místa vypadají trochu jinak, než čtvrtě, kde bydlí "bílí", je to jiná kultura, jiná úroveň pořádku apod. a jen ten fakt, že je to prostě jiné, než na co jsem zvyklý (čemu rozumím) mne zneklidňuje. Když pak přijde k nám do budovy skupina cikánů, stejně si je všichni více hlídáme, aby třeba něco neukradli. Prostě předpokládáme určité vyšší nebezpečí.

A proč to všechno? Kdo má s cikány špatnou zkušenost (byl třeba napaden nebo ho okradli), ten z vlastní zkušenosti poznal, že je třeba si na cikány dávat pozor. Pro něj je to typická reakce mozku - zaškatulkování celého etnika. No a ti ostatní to mají zprostředkované z vyprávění a z médií. Právě média hrají dosti zásadní roli v podněcování celospolečenského odporu vůči cikánům, což je asi občas vrhá ještě do horší pozice, protože cikán, který chce žít slušně a pracovat, tak pak naráží na nenávist a obavy většinové společnosti. Může si za to snad sám, že se narodil jako rom?

Tato úvaha si neklade za cíl hodnotit romskou otázku a ani oprávněnost obav a rozhořčení většinové společnosti. Pouze chci poukázat na to, že původ nedůvěry k pedofilům je vlastně snadno pochopitelný. Otázka je, co s tím můžeme dělat? Co může udělat takový cikán, který by chtěl normálně žít? (A kdo teď řekne, že takoví nejsou, jako by říkal, že všichni pedofilové zneužívají děti!) Může se zkusit s tím poprat a postavit se té nedůvěře. Bude to pro něj asi dost těžké a může skončit v depresi a raději nakonec zvolit cestu, kterou volí mnoho jeho přátel - tedy život na dávkách, agresivita, kriminalita... Může se "přebarvit na bílo" a skrývat svůj cikánský původ. Dokud ho nikdo neodhalí, pak mu to bude celkem vycházet, ale celý život bude muset žít s maskou. Má nějakou třetí možnost?

Ve společnosti roste napětí a každý další zbytečný útok, ať už cikánů na bílé nebo obráceně, ho jenom stupňuje. Jednou tak může přijít den, kdy se bílí vzbouří a rozhodnou se cikány bezhlavě pozabíjet, pozavírat nebo alespoň vyhnat ze země. Mnoho z nich asi i oprávněně, ale semelou s tím i ty dostatečně slušné a celkový efekt to bude mít, asi jako když Hitler přesvědčil společnost, že za všechno můžou Židi. Toho bych se nerad dožil. Dá se s tím něco udělat? A nešlo by to něco aplikovat i na pedofily?

I pro mne je snadné nechat se při sledování zpráv unést myšlenkami, jak už by bylo FAKT POTŘEBA tu otázku cikánů nějak radikálně vyřešit. Když vidím, že mnoho z nich skutečně dělá jen bordel a nejsou přínosem společnosti, tak mi často létají hlavou různé metody řešení. Ale pokud takhle přemýšlím, mohu se pak divit lidem, kteří podobně odsuzují pedofily? Asi bych byl pokrytec. Čili ne, já nevyčítám lidem, že se bojí pedofilů a že je odsuzují, rozumím jim v tom a na jejich místě bych třeba přemýšlel podobně. Přemýšlím, co mohu udělat pro to, aby se pohled na pedofily zlepšil. Možná nakonec dojdu k závěru, že bude nejlepší to s nikým neřešit, nesnažit se o nějakou zásadní změnu a prostě být ku prospěchu dětem. Nakonec děti to často nejlépe ocení, když pro ně někdo něco pěkného dělá a i ti rodiče jsou pak často rádi. Tady už se ale trochu odchyluji od původní myšlenky úvahy, takže si to nechám na nějakou příští...
Dítě je úžasná bytost. Dej mu najevo lásku, ale opatrně. Zájmy dítěte jsou důležitější než tvoje. I když bys měl možná rád víc než jen pusu, nemůžeš. Nesmíš. Zradil bys sám sebe a ublížil tomu, koho jsi miloval. Nepodporuj tedy ubližování dětem ani jeho produkty, dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 289 poděkování

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od Kuba »

Pro mě sympatická úvaha. Také už jsem právě nad tímto přirovnáním v minulosti přemýšlel a opravdu, při troše snahy není zase tak těžké vcítit se do role většiny odsuzující pedofily - rozhodně neříkám, že odsuzovat pedofily je špatné, ale pohnutky velké části těch co je odsuzují jsou pochopitelné a dalo by se myslím i říct, že dobře míněné.

Přirovnání k Romům trošku pokulhává v tom, že oni svůj původ skryjí opravdu těžko, takže mnozí se na ně opravdu i v té tramvaji budou dívat s nedůvěrou. S tím se naopak pedofil nesetká (pokud tedy nebude obzvlášť okatě okukovat děti), protože pedofilie na rozdíl od etnické příslušnosti nelze odhadnout na pohled. Naopak pro pedofila bude hlavní problém v tom, že nemůže naplno projevit své city bez toho, aby se bál odsudku.

Nicméně ta paralela se strachem z neznámého bude minimálně do jisté míry platit. Sám jsem za většinu svého života poznal jen pár Romů, bez výjimky velice slušných lidí (to víte, vyrůstal jsem v "bohaté" čtvrti). Do většího kontaktu (snad vyjma pár škol v přírodě) s Romy jsem se tak dostal až ve vězení, kde jich najednou bylo dost. Poznal jsem tam ovšem, že mezi nimi rozhodně není větší procento bezcitných grázlů než mezi bílými, ale to trochu odbočuji. Chci hlavně napsat, že když jsem s nimi takto nuceně trávil často i hodně času na hodně uzavřeném prostoru, mohl jsem malinko nahlédnout do jejich psychiky, poznat je jako lidské bytosti... A i když mě s nimi obvykle mnoho nespojovalo (to s nikým v kriminále), snad jsem je malinko pochopil, či možné lépe, rozplynuly se mi nějaké mýty kolem nich, i když by pro mě bylo možná trošku složité to více konkretizovat - možná by bylo prostě lepší napsat, že jsem s nimi udělal nějakou zkušenost, v některých připadech dobrou, v jiných horších, jak už to v kriminále bývá... Celkově vzato ovšem ve výsledku, když jsem teď venku, řekl bych, že mám vůči nim mnohem méně nedůvěry, než jsem měl předtím (přestože do té doby jsem za život potkal pouze ty vyloženě slušné a ve společnosti úspěšné Romy).
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od Dan »

Velmi pádná úvaha a naprosto souhlasím, sám jsem o tom přemýšlel. Na okraj zmíním, že dle mého názoru by se moc hezky vyjímala i jako článek na titulní straně.

Já vcelku jako hlavní problém beru zobecňování. Má někdo špatnou zkušenost s cikánem? Aha, a jeho špatná zkušenost něco vypovídá o všech cikánech? Už jen to zamýšlení se každého jestli má nebo nemá špatnou zkušenost s cikánem, jestli se má říkat cikán, nebo rom, atd... je to zvláštní kolotoč. Komplikovanej a neřešitelnej v pouhé úzce zaměřené diskuzi.

Je to jednoduchá paralela i v tom, jaké zobecňování se událo před holokaustem. Bylo to jen šílenství? Ale kdež, většinová společnost si taky myslela, že má oprávněné důvody přistřihnout židům křidélka. A někteří se na tom podíleli svou aktivitou, jiní svou pasivitou a mlčením, nebo nadáváním u piva. Je v dnešních podmínkách nemyslitelné, že by podobná genocida byla spáchána na jiné menšině (a klidně cikáni a klidně pedofilové). Já se bojím, že za určitých podmínek to myslitelné je.

Bylo by jedině dobré, kdyby i fakticky dokázali jednotlivé menšiny hledat paralely mezi sebou, a třeba i spolupracovat. Třeba proti falešné a štvavé kampani v médiích? Ano, to bychom přinejmenším s cikány měli společné. A pokud by se všechny menšiny spojily, inu to by bezmála vytvořili většinu.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3155
Dal: 11 poděkování
Dostal: 500 poděkování

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od Jednorozec »

U mě ta úvaha nesedí.
Hlavní a zásadní rozdíly jsou dva:
1. cikána/roma/olacha atd. poznáš na první pohled
2. na rozdíl od pedofilů mají tendenci držet se ve větších skupinách, což na jistotě osamělému jedinci nepřidá (stejně nejistě si budu připadat pokud potkám partičku potetovaných s nedostatkem vlasů)
3.bohužel mám s nimi (a to nemluvím o pedofilech) opakovanou negativní zkušenost a prakticky žádnou pozitivní co by to vyvažovala, jednou mě okrádali o věci za asi 40000, jednou bezdůvodně napadli na ulici (nenadálý úder do krku) a parkráte jsem potkal jejich skupinky okrádající lidi u schodů či při nástupu do tramvaje (a to nemluvím o zkušenostech kamarádů okolo).
Podotýkám že bydlím v oblasti, kde žádní příslušníci jednoho z těchto kmenů nežijí.
Jo a navíc je tu jeden kardinální rozdíl oni to chování nemají od narození, získali je "výchovou".
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 289 poděkování

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od Kuba »

DanielKubec píše:Velmi pádná úvaha a naprosto souhlasím, sám jsem o tom přemýšlel. Na okraj zmíním, že dle mého názoru by se moc hezky vyjímala i jako článek na titulní straně.
Souhlasím. Pokud Efix nic nenamítá, zkopíruji to tam. Případně, jestli chceš text ještě trochu poupravit či rozšířit, samozřejmě může. :)
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

DanielKubec píše:Bylo by jedině dobré, kdyby i fakticky dokázali jednotlivé menšiny hledat paralely mezi sebou, a třeba i spolupracovat. Třeba proti falešné a štvavé kampani v médiích? Ano, to bychom přinejmenším s cikány měli společné. A pokud by se všechny menšiny spojily, inu to by bezmála vytvořili většinu.
Spojit se proti hloupému zobecňování? Proč ne. Ale zas bych se nechtěl připojovat k tomu politicky korektnímu proudu, podle kterého je i kritika skupiny lidí definované chováním považována za rasismus, pokud je v ní náhodou disproporční zastoupení Romů.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
ksoft

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od ksoft »

Ja som s ciganmi pracoval viac ako rok v tom najhoršom prostredi. Mal som tam na starost prevažne deti.
Prišiel som na spôsob ako ich vychovavat. Deti nemaju žiadne vzory osobnosti medzi sebou. Som zaviedol predškolsku pripravu deti nie od 5 rokov ale od 3 rokov nakolko su zaostaly a potrebuju viac času na zaškolenie. Staršie deti nemaly žiadnu osobu ktora by ich vychovavala nejakym pozitivnym smerom. Všetko toto som shodnotil a pripravil im vzdelavaci plan. Po roku sa tie deti zmenili k lepšiemu zrazu maly lepšie znamky niektory doknca jednotky na vysvedčni. Proste je to generačny problem a ak by sa nam podarilo tuto generaciu vychovat oni by potom svoje deti vychovavaly podobnym spôsobom. Len treba chiet.

K pedofilom je pristupovane rovnako predsudky niekedy aj pravom. Taktiež je malo vzorov pre pedofilov ako maju žit. A aj to je jedna vec prečo zlyhavaju. No ako som už pisal o ciganoch je potrebna prevencia pracovat snimi od puberty. Sučasnosti sa na tom pracuje a ja dufam že dalšia generacia už bude na tom lepšie než ta sučasna za predpokladu že nam politici nebudu robit problemy.

Dalo by sa pisat o tom viac ale ja nerad pišem...
Uživatelský avatar
tdnka
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Výkřik do tmy: "Children of the future age,
Reading this indignant page,
Know that in a former time
Love, sweet love, was thought a crime. (...)"
(William Blake - A Little Girl Lost)
Příspěvky: 280
Dal: 61 poděkování
Dostal: 78 poděkování

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od tdnka »

efix píše:
I pro mne je snadné nechat se při sledování zpráv unést myšlenkami, jak už by bylo FAKT POTŘEBA tu otázku cikánů nějak radikálně vyřešit. Když vidím, že mnoho z nich skutečně dělá jen bordel a nejsou přínosem společnosti, tak mi často létají hlavou různé metody řešení. Ale pokud takhle přemýšlím, mohu se pak divit lidem, kteří podobně odsuzují pedofily? Asi bych byl pokrytec. Čili ne, já nevyčítám lidem, že se bojí pedofilů a že je odsuzují, rozumím jim v tom a na jejich místě bych třeba přemýšlel podobně. .
Mne Efixova úvaha poněkud naštvala. Rád bych připomněl, že "the man in the street", davový, průměrný člověk, či jak to říct, nás nenávidí ještě více než Romy. Tak mi připadá úvaha na téma: "no jo, však ono je to vlastně pochopitelné.." opravdu zcestná. Samozřejmě je sympatické, že řekneš: "i mne napadají u televize radikální a hloupé myšlenky", ale asi by mělo následovat: "ale pak si uvědomím, že mediální reprezentace problému (pedofílie, sociálního vyloučení Romů) je neetická a odsouzeníhodná" Proto si myslím, že není potřeba říkat: "rozhorčení občanů je pochopitelné a omluvitelné". Je potřeba říci, že mediální tendence k rozdmýchávání nenávisti, ke hledání obětních beránků je v situaci zhoršující se ekonomické situace a narůstající nejistoty a nervozity ve společnosti vyloženě nebezpečná.Zmanipulovanáý televizní divák si nezaslouží naše pochopení, ale poučení. Lidská hloupost si nějákeho pochopení neváží.Ostatně, já jsem poněkud skeptický, co do možnosti nějakého osvícení davu. Lid bude nadále pedofily i cikány nenávidět úplně stejně či spíš stále více. A až to ti naši blbci dovedou na dno (ekonomika tomu nasvědčuje) a chytí se tu něco podobnýho jako v maďrsku, dav se nebude pedofila ptát, zda jeho rozhořčení chápe, ale v extrémním případě to vezme při pogromu z jedný vody načisto i s Romy a třeba homosexuály:-)
Uživatelský avatar
fenix

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od fenix »

Taky znám dost cikánů, ať už jako pár kamarádů, nebo i pracovně a osobně s nima žádnou negativní zkušenost nemám.
Úvaha je to zajímavá a z obou skupin mají lidé strach, ale jinak to máme my a cikáni úplně odlišné. Tady souhlasím s rozdíly co napsal Jednorožec.
efix píše:Možná nakonec dojdu k závěru, že bude nejlepší to s nikým neřešit, nesnažit se o nějakou zásadní změnu a prostě být ku prospěchu dětem. Nakonec děti to často nejlépe ocení, když pro ně někdo něco pěkného dělá a i ti rodiče jsou pak často rádi. Tady už se ale trochu odchyluji od původní myšlenky úvahy, takže si to nechám na nějakou příští...
Tak k tomudle jsem dospěl už dávno. Od nějakých 15 let jsem měl svoji maličkou lásku a přiznal jsem si, že se mi holčičky líbí. Ale nikdy jsem neměl větší potřebu řešit něco kolem pedofilie. Zajímala mě moje maličká a další děti ne pedofilie. Lidé mají špatně pedofili spojenou jen s ubližováním a zneužíváním dětí. Pro mě je prostě důležitější to co dělám s dětmi a jaké mám s nimi vztahy než nějaké vysvětlování, že to je jinak.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6532
Dal: 1673 poděkování
Dostal: 3551 poděkování

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od Kasz »

fenix píše:Tak k tomudle jsem dospěl už dávno. Od nějakých 15 let jsem měl svoji maličkou lásku a přiznal jsem si, že se mi holčičky líbí. Ale nikdy jsem neměl větší potřebu řešit něco kolem pedofilie. Zajímala mě moje maličká a další děti ne pedofilie. Lidé mají špatně pedofili spojenou jen s ubližováním a zneužíváním dětí. Pro mě je prostě důležitější to co dělám s dětmi a jaké mám s nimi vztahy než nějaké vysvětlování, že to je jinak.
Mě tvoje a též předchozí efixova slova připadají, jako bych si řekl: Hmm, mám se dobře, tak nemám potřebu řešit něco kolem chudoby nebo problémů jiných lidí.

Osudy jiných pedofilů a dětí, se kterými kamarádí nebo kterým někteří pedofilové třeba z nevědomosti o své sexuální orientaci ublíží, mi lhostejné nejsou. Vysvětlování, že je něco jinak, k takovému postoji rozhodně patří.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
fenix

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od fenix »

Nemám potřebu řešit úplně všechny problémy co jsou ve společnosti. Lhostejné mi to není a nějaké věci řeším. Samozřejemě, že nějaká osvěta je důležitá a je dobré, že se dají o pedofilii najít informace. Ty jsi se v tom třeba našel, ale já potřebu řešit pedofilii jako ty prostě nikdy neměl a nemám.
Uživatelský avatar
efix
Čestný člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Dětský smích je stejně nejkrásnější zvuk :)
Příspěvky: 614
Dal: 62 poděkování
Dostal: 178 poděkování

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od efix »

Díky za vaše reakce. Samozřejmě jsem si byl vědom, že to přiřovnání v pár faktorech pokulhává (hlavně tedy, že cikán je poznat na první pohled...i když někteří taky obtížně) a byl jsem zvědavý, kdo na to poukáže :)
DanielKubec píše:Je v dnešních podmínkách nemyslitelné, že by podobná genocida byla spáchána na jiné menšině (a klidně cikáni a klidně pedofilové). Já se bojím, že za určitých podmínek to myslitelné je.
Přesně tuhle otázku si pokládám taky a říkám si, že v době první republiky si možná lidé taky nedokázali představit, že by se něco podobného mohlo stát. Ruku na srdce - jsme pořád stejní lidé a když jsme toho byli schopni tehdy, proč ne teď? Je tu nějaký objektivní faktor, který by tomu zabránil? Možná jen to, že víme, kam vede zobecňování a uměle stimulovaná nenávist.
jednorozec píše:3.bohužel mám s nimi (a to nemluvím o pedofilech) opakovanou negativní zkušenost a prakticky žádnou pozitivní co by to vyvažovala
Tuhle stejnou větu jistě může říct spousta lidí o pedofilech. Někteří skutečně mají s pedofily objektivní špatnou zkušenost a žádnou pozitivní (protože o slušných pedofilech, podobně jako o hodných cikánech, se prostě moc nemluví). Nevidím tu rozdíl.
jednorozec píše:Jo a navíc je tu jeden kardinální rozdíl oni to chování nemají od narození, získali je "výchovou".
Určité děděné vlastnosti tam jistě budou - i cikáni vyrůstající mezi bílými se často chovají více "cikánsky", než jejich okolí. A o získání výchovou - i zde může být paralela s pedofily - mnozí pedofilové náhled na pedofilii odvozují z toho obecného celospolečenského, tedy taky určitou výchovou.
ksoft píše: Taktiež je malo vzorov pre pedofilov ako maju žit. A aj to je jedna vec prečo zlyhavaju.
Moje řeč.
tdnka píše:Tak mi připadá úvaha na téma: "no jo, však ono je to vlastně pochopitelné.." opravdu zcestná. (...) Zmanipulovanáý televizní divák si nezaslouží naše pochopení, ale poučení. Lidská hloupost si nějákeho pochopení neváží.
Pochopit a souhlasit jsou dvě různé věci. Já řekl, že chápu, co lidi vede k takovému stylu uvažování a ilustroval jsem to na příkladu od sebe. Že je to špatné, je věc jiná a s tím můžeme možná něco udělat.
Kasz píše:Mě tvoje a též předchozí efixova slova připadají, jako bych si řekl: Hmm, mám se dobře, tak nemám potřebu řešit něco kolem chudoby nebo problémů jiných lidí.

Osudy jiných pedofilů a dětí, se kterými kamarádí nebo kterým někteří pedofilové třeba z nevědomosti o své sexuální orientaci ublíží, mi lhostejné nejsou. Vysvětlování, že je něco jinak, k takovému postoji rozhodně patří.
Tvoje slova by se zase dala interpretovat, že pedofil, který se aktivně nesnaží zlepšit situaci pedofilů, je vlastně docela mizerný pedofil. A přeci máme pravdu oba - vždyť pro jednoho pedofila může být životním posláním šířit pozitivní informace a pro jiného zase naplňovat a obohacovat různými způsoby životy dětí. Nechcem přeci soudit, zda je lepší, když pedofil jezdí na přednášky, kongresy, sdílí tam svůj osobní příběh (třeba Jirka v tom má můj nezměrný obdiv) a tím upraví myšlenkové pochody stovek lidí, nebo pedofil, který vede úspěšný skautský oddíl, kterým projdou stovky dětí a budou na to s láskou vzpomínat. Každý přispěl jinak, příspěvek obou je hodnotný a ve svém důsledku oba pomáhají zlepšovat situaci pedofilů. Ten první, to je jasné, a ten druhý může sloužit jako vzor pro další a i ty děti, které s ním mají kladnou zkušenost, mohou se pak na pedofilii koukat jinak.

Podotkl bych, že pro pedofila, který se třeba aktivně věnuje dětem, může být častý kontakt s ostatními pedofily nebezpečný - vždyť nikdy nevíš, kdy tě třeba někdo nepodrazí a nebude tak ublíženo mnoha dětem. Tím chci říct, že chápu ty pedofily, kteří se rozhodli věnovat dětem a kvůli tomu nejsou komunitně aktivní. Nemám jim to za zlé a mají mou plnou podporu.
Dítě je úžasná bytost. Dej mu najevo lásku, ale opatrně. Zájmy dítěte jsou důležitější než tvoje. I když bys měl možná rád víc než jen pusu, nemůžeš. Nesmíš. Zradil bys sám sebe a ublížil tomu, koho jsi miloval. Nepodporuj tedy ubližování dětem ani jeho produkty, dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
efix
Čestný člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Dětský smích je stejně nejkrásnější zvuk :)
Příspěvky: 614
Dal: 62 poděkování
Dostal: 178 poděkování

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od efix »

Kubo, jo klidně to dej na web. Sám jsem o tom přemýšlel, že bych to tam i dal (myslím, že práva na to mám), ale ty se v tom určitě teď víc vyznáš. :) Dík
Dítě je úžasná bytost. Dej mu najevo lásku, ale opatrně. Zájmy dítěte jsou důležitější než tvoje. I když bys měl možná rád víc než jen pusu, nemůžeš. Nesmíš. Zradil bys sám sebe a ublížil tomu, koho jsi miloval. Nepodporuj tedy ubližování dětem ani jeho produkty, dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 289 poděkování

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od Kuba »

Článek uveřejněn. :)
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
tdnka
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Výkřik do tmy: "Children of the future age,
Reading this indignant page,
Know that in a former time
Love, sweet love, was thought a crime. (...)"
(William Blake - A Little Girl Lost)
Příspěvky: 280
Dal: 61 poděkování
Dostal: 78 poděkování

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od tdnka »

Rád bych se trochu omluvil, za to, že jsem psal, že ta úvaha je "zcestná" Myslím, že je naopak docela podnětná. Četl jsem ji prve jen zběžně:-) A navíc, jsem na to téma tak trochu citlivý až přecitlivělý:-) V posledních dnech jsem vážně už unavený z diskusí pod některými články na Novinkách a jinde. Třeba o těch paterčatech a tak. Nemuí být ani záplavy a člověk se na internetu brodí v hlubinách bahna a hnusu... Upřímně mne mí spolubčané děsí a mám strach, co bude dál. No, a jak jste si všimli, pokud jste četli můj příspěvek o "peďáku revolucionáři", jsem starej idealista a anrachist. Možná jsem pedofil jen proto, že děti žádnej rasismus neznaj (dokud jim dospělí nevymejou kebulky) a vůbec nejsou tak nenávistná hovada jako mnozí velcí:-)To je samozřejmě poněkud nadnesené, ale možná do jisté míry je má orientace i politickým a náboženským vyznáním:-) Láska čistotě a láska k člověku, jaký by měl opravdu být, aby se mohl nazývat člověkem.. Takový, jaké jsou děti...
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3155
Dal: 11 poděkování
Dostal: 500 poděkování

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od Jednorozec »

efix píše:
jednorozec píše:3.bohužel mám s nimi (a to nemluvím o pedofilech) opakovanou negativní zkušenost a prakticky žádnou pozitivní co by to vyvažovala
Tuhle stejnou větu jistě může říct spousta lidí o pedofilech. Někteří skutečně mají s pedofily objektivní špatnou zkušenost a žádnou pozitivní (protože o slušných pedofilech, podobně jako o hodných cikánech, se prostě moc nemluví). Nevidím tu rozdíl.
jednorozec píše:Jo a navíc je tu jeden kardinální rozdíl oni to chování nemají od narození, získali je "výchovou".
Určité děděné vlastnosti tam jistě budou - i cikáni vyrůstající mezi bílými se často chovají více "cikánsky", než jejich okolí. A o získání výchovou - i zde může být paralela s pedofily - mnozí pedofilové náhled na pedofilii odvozují z toho obecného celospolečenského, tedy taky určitou výchovou.
Ad negativní zkušenosti s pedofily:
Obávám se že ta spousta lidí co má negativní zkušenost s pedofily je řádově někde jinde než ti co mají negativní zkušenost s cikány. A to o více než jeden řád...

Ad vrozené vlastnosti:
Tohle máš podložené čím? Pokud vím neexistují žádné vrozené "cikánské" vlastnosti. Dítě vychovávané v slušné rodině bude stejně slušné ať už má romský původ nebo ne. Problémy u náhradní výchovy jsou, ale nezapomeň že se pak primárně jedná o starší děti, které dostaly náhradní rodinu později....
Uživatelský avatar
efix
Čestný člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Dětský smích je stejně nejkrásnější zvuk :)
Příspěvky: 614
Dal: 62 poděkování
Dostal: 178 poděkování

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od efix »

No podložené to mám vlastní zkušeností, kdy tři děti vychovávané ve stejné náhradní rodině se v dospělosti projevují naprosto jinak - přišly do té rodiny přibližně ve stejném věku a dneska jeden lítá v drogách a vymetá vězení, druhá je poměrně slušná matka a třetí naprosto úžasný člověk, který pomáhá, kde může. Netvrdím, že to tak musí být vždy a všude, koneckonců mám pocit, že i odborníci se neshodnou, nakolik nás ovlivňují vrozené předpoklady a nakolik výchova.
Dítě je úžasná bytost. Dej mu najevo lásku, ale opatrně. Zájmy dítěte jsou důležitější než tvoje. I když bys měl možná rád víc než jen pusu, nemůžeš. Nesmíš. Zradil bys sám sebe a ublížil tomu, koho jsi miloval. Nepodporuj tedy ubližování dětem ani jeho produkty, dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
korn
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 7
ve věku do: 13
Příspěvky: 16
Dal: 2 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od korn »

Ahoj nemislím že porovnávať cigáňov a pedofilov je zrovna to pravé,aj ked je pravda že cigáňov ludia nemajú moc v obľube.Podľa mojho názoru každy cigáň može žiť normálny život stači aby sa vedel správať ako normálny človek
Ja som cigáň aj ked som nikdy nežil nejakom ghete tak som nemal problem sa zaradit medzi ostatných ľudí , či už to bolo v škole alebo v práci,aj keď na škole som mal nejaké menšie problémy s pár náckami.Osobne poznam veľa cigáňov ktorý sú slušny nekradnú neznásiľnuju nenapadajú ludi na ulici ale normálne pracujú a takých ktorý su doma na socialke a robia zle okolo seba je veľa aj "BIELYCH" ale ich si nikdo na ulici nevšimne.Napriklad náš dom raz vikradly práve "biely" asociály .
Mimochodom cigánske správanie je aké máš na to nejakú definiciu?
Uživatelský avatar
tdnka
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Výkřik do tmy: "Children of the future age,
Reading this indignant page,
Know that in a former time
Love, sweet love, was thought a crime. (...)"
(William Blake - A Little Girl Lost)
Příspěvky: 280
Dal: 61 poděkování
Dostal: 78 poděkování

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od tdnka »

Je to problém médií. Ta vytvářejí a dokážou i vyhrocovat atmosféru ve společnosti. Mají velkou moc, kterou kdyby využila k dobrému, udělala by kus obrovsky záslužné práce. Jenže je otázka, zda v současné moderní společnosti masového konzumu a mediální smršti je to vůbec možné. Kritické myšlení neprodává, nezvýší náklad, nepřiláká inzerenty. A jak známo, inzerenti rozhodují, čtenář je pouze v roli konzumenta, nebo jak kdosi vtipně poznamenal, čtenář či divák je v roli komodity, kterou si inzerent kupuje od média (proto jsou dnes média tak často zadarmo, o nějakou dvacku za noviny v tomhle byznysu opravdu nejde:-) Výsledkem je tendence burvalizovat se, vypouštět do prostoru co největší dryjáky, a nikoli informovat či šířit nějakou osvětu. Hledání pravdy a racionální analýza by neprodala...Pak se nelze divit, že to končí podněcováním nenávisti. A bohužel i u dětí (říkal jsem v předchozím příspěvku, že děti rasisti nejsou, dokud je to dospělí nenaučí. A to se děje. Děti přejímají hodnoty a jsou velice vnímavé..
http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=780974
pokud jejich rodiče jsou z těch, co píší do diskusí pod články nenávistné výkřiky, pak se není co divit...
http://denikreferendum.cz/clanek/15690-narozeni-patercat-zvedlo-vlnu-rasismu-nenavisti-a-zavisti
http://denikreferendum.cz/clanek/15689-dalsi-brutalni-utok-medii-dvanactileteho-kluka-dobila-klacky
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3155
Dal: 11 poděkování
Dostal: 500 poděkování

Re: Úvaha: Co mají společného pedofilové a cikáni?

Nový příspěvek od Jednorozec »

Myslím, že představa o tom, že rasizmus je naučená věc je špatná. Je to záležitost přírody. Každá skupina se svého středu vytlačuje nějakým způsobem odlišné jedince (proto to funguje i u dětí a věřte mi, že děti dokáží být v tomto směru hodně kruté). Problém je, že člověk si dal do jména slovo rozumný (a to hned dvakrát) a měl by být schopen tyto tendence překonávat.

Říkám si že vlastně i kdybychom byli dětem čistě prospěšní, tj. pokud by žádné zneužívání neexistovalo, stejně bychom byli "pronásledovanou skupinou", prostě jenom proto, že bychom byli jiní....