FHS UK - kurz Lidská sexualita - přednáška Pedofilie

Zapojení komunity do osvětových či jiných aktivit, jako jsou např. přednášky a jiné projekty mimo účasti na Prague Pride, natáčení Danielova světa a projektu Parafilik.
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1080
Dal: 402 poděkování
Dostal: 742 poděkování

FHS UK - kurz Lidská sexualita - přednáška Pedofilie

Nový příspěvek od Fx100d »

Včera 15.5.2013 proběhla přednáška s názvem Pedofilie na Fakultě humanitních studií na Universitě Karlově v Praze. Kurz Lidská sexualita, kterého byla přednáška součástí, probíhá každý rok a již poněkolikáté jsem byl s Karlem Žákem pozván, abychom studentům něco řekli o tématu pedofilie.

Podrobnosti o kurzu Lidká sexualita

Přednáška trvala zhruba hodinu. První dostal slovo tradičně Karel Žák, který ve své řeči shrnul co pedofilie je a co není, jaké jsou o ní poznatky v oboru sexuologie a uvedl část výsledků ze svého průzkumu. Poté mi předal slovo a já stručně uvedl svůj životní příběh, představil tento web a poté s námi měli studenti možnost diskutovat a ptát se.

Letos nebylo tolik dotazů jako loni, ale několik studentů dotazy vznášelo. Jako obvykle studenty zajímalo, zda se pedofilie týká i žen, jaký vztah mám s mou láskou Danuškou a jejími rodiči, zda pracuji s dětmi, nebo zda toužím po rodině a pod.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6529
Dal: 1669 poděkování
Dostal: 3547 poděkování

Re: FHS UK - kurz Lidská sexualita - přednáška Pedofilie

Nový příspěvek od Kasz »

Záznam přednášky ve formátu MP3:
http://www.edisk.cz/stahni/00643/0515_101350_FHS-UK_Praha_2013_prednaska_bez_Jirky.mp3_51.82MB.html

Soubor obsahuje záznam přednášky o pedofilii na Fakultě humanitních studií UK v Praze dne 15.5.2013, přednáší Mgr. Karel Žák. V rámci přednášky vystoupil nekriminální pedofilně zaměřený muž Jiří Fx100d - jeho proslov a odpovědi na dotazy z publika jsou ze záznamu přednášky z bezpečnostních důvodů odstraněny.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Forst Jan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Kontakt: Email: [email protected]
Skype: Forst.Jan.87
Mobil: +420 737 739 767
Výkřik do tmy: Navždy kamarád, nikdy láska.
Příspěvky: 457
Dal: 529 poděkování
Dostal: 370 poděkování

Re: FHS UK - kurz Lidská sexualita - přednáška Pedofilie

Nový příspěvek od Forst Jan »

Jako každý rok, i letos se konala přednáška na FHS. Jelikož letos kvůli pracovním důvodům se nemohl Fx100d účastnit, byl jsem poprošen o účast já. Byla to pro mě velká čest a rád jsem nabídku přijal.

Musím říct, že jsem byl hodně nervózní (i když lidé říkají, že to nebylo poznat), ale myslím, že přednáška proběhla velmi úspěšně. Karel Žák začal přednášku informováním o pedofiliii a po zhruba 40 minutách přišla na řadu moje chvíle. Krátké představení a pak už začali dotazy studentů. Vše probíhalo v pozitivním duchu, myslím, že se mi povedlo studenty trochu poučit a i pobavit.

Ale proč to takhle popisovat, když nejlepší názor si udělá každý sám. Z přednášky vznikl audiozáznam, který můžete stahovat na adrese: http://www.edisk.cz/stahni/02783/0420_141024_Prednaska_FHS_UK_2016_s_Honzou.MP3_68.77MB.html

Záznam obsahuje kompletní, nesestříhanou verzi přednášky.
Děkuji
Forst Jan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Kontakt: Email: [email protected]
Skype: Forst.Jan.87
Mobil: +420 737 739 767
Výkřik do tmy: Navždy kamarád, nikdy láska.
Příspěvky: 457
Dal: 529 poděkování
Dostal: 370 poděkování

Re: FHS UK - kurz Lidská sexualita - přednáška Pedofilie

Nový příspěvek od Forst Jan »

Dnes mi přišel jeden mail, rád bych se o něj podělil.
Ahoj,

je to už delší čas, co jsi se účastnil diskuze v rámci kurz Lidské sexuality na fakultě humanitních studií, ale chci Ti dát zpětnou vazbu.

Na začátku, když mi došlo jaké preference má ten člověk přede mnou, sváděl se ve mně trochu takový boj. Informace o pedofilii jsem měla (hlavně díky studiu) a věděla, že skutečně z velmi velké většiny to nebývají právě ti, co obtěžují děti. Myslela jsem si, že to beru a respektuju, stejně jako se snažím respektovat všechny lidi a jejich přesvědčení, postoje, názory, potřeby atd., ale pak se ukázalo, že to zas až tak není pravda. Uvědomila jsem si, že je to pro mě pořád takový divný, jiný, nenormální…

A zhruba v polovině diskuze, co jsi nám otevřeně odpovídal na naše dotazy ohledně takové intimní věci (za to máš můj velký obdiv!), jsem si uvědomila, že se můj pohled a názor změnil. Došli mi, že je to vlastně úplně normální. Stejně normální jako je heterosexualita i jako je dnes už homosexualita.

Vzpomněla jsem si, že když jsem byla malá a někde ve zprávách mluvili např. o tom, že někdo znásilnil dítě, moje okolí na to reagovalo smutkem a naštvaností na lidi, kteří to udělali. A tyto lidi nazývali právě pedofily.

Den poté diskuzi jsem o tom mluvila i s mým přítelem, který je také levicově zaměřený, feminista, queer friendly atd. atd. (nebo si to alespoň o sobě myslí), ale i on se na to ze začátku netvářil zrovna šťastně. Popsala jsem mu svou zkušenost a co jsem se díky tomu naučila, a díky tomu se nad tím i on trochu zamyslel a pochopil, že je to vlastně stejně normální jako jsou i všechny ostatní sexuální orientace či preference. Zkrátka to u něj mělo stejný průběh jako byl i u mě.

Chci Ti tím jenom říct, že to co děláš MÁ SMYSL. Velmi oceňuji Tvou otevřenost, odvahu a sílu o tom mluvit před tolika lidmi a vážím si jí. Pomohl jsi mi (a určitě nejenom mě!) lépe pochopit o čem vlastně pedofilie skutečně je a zbořil jsi mýty a předsudky, které kolem tohoto tématu kolují a lidé je přejímají.

Přeju Ti hodně štěstí a úspěchů ve všem, co děláš a pevně věřím, že jednou potkáš ženu, která Tě bude milovat takového jaký jsi.

Ahoj
Opravdu mě taková zpráva potěšila, je dobré vidět konkrétní případ, že naše jednání má smysl. také jsem té dívce odpověděl:
Ahoj,

moc děkuji za milou zprávu. Je úžasný pocit, když člověk slyší, že jeho jednání něčemu pomohlo, že mělo smysl. Jsem rád, že jsem dostal příležitost před vámi vystoupit a říct svůj příběh. Nejen, že jsem mohl sdělit myšlenku, kterou si myslím, že je potřeba světu říct, ale zároveň je to i tak trochu terapie pro mne. Někdy je dobré své myšlenky formulovat do slov. A odpovídat na dotazy studentů je k tomu skvělá příležitost.

Oravdu moc děkuji, za to co píšeš. Vytoupit veřejně jsem si zvolil sám a dobrovolně, udělal jsem to rád, ale samozřejmě někdy clověk v těžkých chvílích začne pochybovat, jestli to má cenu, jestli by nebylo lepší toho nechat. A právě v takový okamžik si určitě vzpomenu na tenhle mail, třeba si ho i znovu přečtu a věřím, že mi dodá potřebnou sílu pokračovat. A tak společnou silou uděláme svět zas o něco lepší.

A na závěr bych chtěl ještě poděkovat tobě, ale i všem ostatním studentkám a studentům, za úžasnou atmosféru a za vřelé přijetí. Tato diskuse pro mě byla velmi pozitivní zážitek a budu na ni ještě dlouho vzpomínat. Bylo mi ctí se s vámi podělit o svůj příběh a odpovídat na vaše dotazy.

Takže opravdu z celého srdce děkuji.

Jan Forst
A velké díky taky patří mgr. Karlu Žákovi, za to že ve mne projevil důvěru a že jsem se mohl účastnit jeho přednášky.
Děkuji
Forst Jan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Kontakt: Email: [email protected]
Skype: Forst.Jan.87
Mobil: +420 737 739 767
Výkřik do tmy: Navždy kamarád, nikdy láska.
Příspěvky: 457
Dal: 529 poděkování
Dostal: 370 poděkování

Re: FHS UK - kurz Lidská sexualita - přednáška Pedofilie

Nový příspěvek od Forst Jan »

Tak rok se s rokem sešel a zase přišel termín na přednášku na FHS o pedofilii. Znovu jsme se jí ujali Karel Žák a já.

Je mou smutnou povinností vám oznámit, že bohužel z letošní přednášky audiozáznam nemáme. Tak se vám alespoň pokusím nastínit atmosféru:

Celá přednáška začala hned vtipným momentem. Garantka předmětu, Mgr. Kateřina Klapilová, Ph.D. (Katerina Klapilova)sebou měla několikaměsíčního syna. Pokoušela se sdělit studentům nějaké organizační informace k přednášce a uvést nás, jako své hosty, ale malý výskal, tak jsem ho (zřejmě protože jsem vnímán jako profesionál, nebo protože jsem byl zrovna vedle) od ní dostal do rukou na pohlídání. Okamžitě si oblíbil můj nos, za který se mne snažil chytit, uklidnil se a tak paní Klapilová své představení hostů mohla dokončit. Pravda nevím, jak studenti vnímali, když jim někdo představuje pedofila, který zrovna má dítě v náručí, ale mě to přišlo hodně vtipné. :D

No ale dítě jsem musel vrátit a samotná naše přednáška mohla začít. Oproti loňsku myslím, že účast byla větší, jen pár jednotlivých míst z přednáškové místnosti zůstalo neobsazených. V první části mluvil Karel Žák, jeho část byla podobná přednáškám z minulých let, takže tu si můžete na minulých záznamech poslechnout. Na počátku druhé části jsem já studentům stručně popsal svůj příběh, jak jsem zjistil, že jsem pedofil a jak jsem se dostal tam, kde teď jsem. Nezapomněl jsem oslovit nezadané studentky, pokud mají zájem o seznámení, že mne mohou kontaktovat, a mohli jsme přejít k dotazům od posluchačů.

Dotazy padali různé, od klasických "Co se stane se zamilovaným pedofilem, až dítě zestárne?", "Jak to vzali rodiče?" přes dotazy "Chtěl byste vlastní děti?", "Líbí se Vám na dospělých ženách, když mají 'dětinské' chování?" až po "Je nutné uvádět pedofilní orientaci při žádosti o adopci?". Nejvíc asi pobavil dotaz "Jak snadno se lze dostat k dětské pornografii?".

Osobně jsem z té přednášky měl velmi dobrý pocit, několik studentů mi po přednášce poděkovalo za otevřenost a za přednes. A já děkuji Karlu Žákovi, že jsem mohl se s ním této přednášky účastnit.

A já teď jdu počkat, zda nějaká ta studentka nenapíše. ;)
Děkuji
Livrey
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Příspěvky: 34
Dal: 389 poděkování
Dostal: 25 poděkování

Re: FHS UK - kurz Lidská sexualita - přednáška Pedofilie

Nový příspěvek od Livrey »

Děkuji za to, že pokračuješ v reprezentování pedofilů v příznivém světle :)
Dost by mě zajímalo, co jsi odpověděl na otázku sehnatelnosti DP?
A samozřejmě hodně štěstí se studentkami ;) :D
Forst Jan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Kontakt: Email: [email protected]
Skype: Forst.Jan.87
Mobil: +420 737 739 767
Výkřik do tmy: Navždy kamarád, nikdy láska.
Příspěvky: 457
Dal: 529 poděkování
Dostal: 370 poděkování

Re: FHS UK - kurz Lidská sexualita - přednáška Pedofilie

Nový příspěvek od Forst Jan »

Livrey píše:Dost by mě zajímalo, co jsi odpověděl na otázku sehnatelnosti DP?
Nejprve jsem studentovi, který tento dotaz položil, připomněl (protože o tom mluvil i Karel Žák ve své části), že v současné době je trestné i pouhé získání přístupu k DP, tedy že bych nikomu z přítomných nedoporučoval něco takového zkoušet vyhledat.
Pak jsem popravdě ale řekl, že když člověk přijde na nejmenovaný chatovací, volně přístupný server, založí si nový ženský nick, napíše zprávu, že je "jí" 12 a během 15 minut dostane několik nabídek k sexu, několik odkazů a obrázků s pornografií, z čehož některá bude dětská. Že až takhle jednoduché to může být.
Pokračoval jsem tím, že takovýto způsob získání DP je samozřejmě velmi snadno odhalitelný policií a znovu jsem všechny upozornil, že za žádných okolností bych jim takové jednání nedoporučil zkoušet. Dodal jsem, že existují metody "bezpečnější" (z pohledu vyhýbání se zatčení), ale že takové z pochopitelných důvodů jim popisovat nebudu.
Nakonec jsem dodal i svůj osobní postoj k dětské pornografii a jak mne samotného negativně ovlivnila, ve smyslu zvětšení "chuti" na sexuální kontakt s reálným dítětem. Tento názor jsem však jasně označil za konkrétní působení na mou konkrétní osobu, připomněl jsem, že obecně se udává, že dostupnost dětské pornografie snižuje počet zneužití dětí, jenom jsem ukázal, že když něco platí pro většinu, že pořád mohou být případy, kdy to funguje naprosto opačně.
Děkuji
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 473 poděkování
Dostal: 568 poděkování

Re: FHS UK - kurz Lidská sexualita - přednáška Pedofilie

Nový příspěvek od simgiran »

Kdybych věděl, že tam budete, tak vám řeknu, abyste jí připomněli, že jsem ještě neviděl svoje výsledky z PPG. Připomínal jsem se, když mi přišly snímky z NMR, ale asi to bylo přehlédnuto nebo pozapomenuto. K čemuž mám pochopení, vychovat z mimina kutíka dá práci a z pohledu BL to vnímám jako podstatnější. ;)

Díky všem zúčastněným a díky za informace.
Forst Jan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Kontakt: Email: [email protected]
Skype: Forst.Jan.87
Mobil: +420 737 739 767
Výkřik do tmy: Navždy kamarád, nikdy láska.
Příspěvky: 457
Dal: 529 poděkování
Dostal: 370 poděkování

Re: FHS UK - kurz Lidská sexualita - přednáška Pedofilie

Nový příspěvek od Forst Jan »

Rád bych se s vámi podělil o jednu reakci, kterou jsem obdržel emailem:
Dobrý den,

ve středu jsem si na přednášce Lidské sexuality vyslechla Váš příběh a ráda bych Vás touto formou chtěla podpořit ve Vaší další osvětové činnosti. Musím říct, že ze série rozhovorů, které nám zatím učitelé zprostředkovali, na mne právě ten Váš nejvíce zapůsobil a pomohl odbourat určité stereotypy, které jsem o pedofilii měla.
Také si myslím, že být schopný o sobě veřejně říct některé nepříjemné věci, které by si leckdo raději nechal v šuplíku, chce podle mne kus odvahy.

Ať se Vám i nadále daří

Eliška
Děkuji