Nový papež zklamal: O pedofilních skandálech zase ani slovo (eurozpravy.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6498
Dal: 1619 poděkování
Dostal: 3529 poděkování

Nový papež zklamal: O pedofilních skandálech zase ani slovo (eurozpravy.cz)

Nový příspěvek od Kasz »

Klasika:


Vatikán - Papež František dnes vyzval všechny věřící, aby jasně a odvážně ochraňovali děti a další zranitelné lidi před jakýmkoliv zneužíváním. Při tradiční modlitbě Regina Coeli (Královna nebes) na Svatopetrském náměstí zvlášť odsoudil zneužívání dětí.

Neřekl ale jasně, zda má na mysli případy pedofilie, které v posledních letech otřásly církví. Už minulý měsíc nicméně papež vyzval k odhodlanému postupu proti sexuálnímu zneužívání ze strany duchovních. Zmínil se přitom podle agentury AFP jasně o pedofilii.

František prohlásil, že soucítí s lidmi, kteří trpěli či trpí nějakým zneužíváním. "Chtěl bych je ujistit, že mají své místo v mých modlitbách. Taky chci velmi zdůraznit, že musíme vždy chránit a bránit všechny lidi, zvláště děti," řekl papež. Je pro stíhání osob, které někoho zneužijí.

Vatikán v dubnu 2010 na svých internetových stránkách zveřejnil směrnici pro boj proti pedofilii uvnitř katolické církve. Kléru mimo jiné ukládá, aby případy sexuálního zneužívání, jehož se dopustí kněží, hlásil i úřadům v souladu se světskými zákony.

Při oznamování deliktů kompetentním úřadům musí být vždy respektován světský zákon, zdůrazňuje Vatikán. Cílem směrnic je pomoci církevním činitelům v řešení případů pedofilie. Postup při sexuálních deliktech v katolické církvi se zakládá na kanonickém právu a na dekretu (motu proprio) z roku 2001. Tento dekret "o těžkých zločinech" vydal Jan Pavel II. prostřednictvím Kongregace pro nauku víry, v jejímž čele stál jeho nástupce, kardinál Joseph Ratzinger.

V dokumentu se zdůrazňuje, že při předběžném vyšetřování kněze může biskup uplatnit preventivní opatření, aby uchránil své náboženské společenství a údajné oběti. "Ve velmi závažných případech, kdy světský soud uznal kněze vinným ze sexuálního zneužívání nezletilých nebo když jsou důkazy přesvědčivé, může Kongregace pro nauku víry postoupit případ přímo Svatému otci a požádat jej o dekret rušící kněžský stav. Proti takovému papežskému dekretu není odvolání," informuje idnes.cz.

Loni v únoru církev oznámila, že hodlá otevřít v Mnichově vzdělávací středisko, kde se kněží poučí, jak postupovat proti pedofilii. Tisíce biskupů a dalších duchovních se potřebné instrukce dozvědí prostřednictvím internetové výuky.

Středisko pro ochranu dětí bude nabízet třicetihodinové internetové výuky duchovním i vychovatelům. Na 5 tisíc biskupů a ostatní duchovní si tak osvojí nejvhodnější postupy a psychologické znalosti týkající se pedofilie.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
MarkM
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Nejlepší sexuolog, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P
Příspěvky: 471
Dal: 156 poděkování
Dostal: 102 poděkování

Re: Nový papež zklamal: O pedofilních skandálech zase ani sl

Nový příspěvek od MarkM »

Středisko pro ochranu dětí bude nabízet třicetihodinové internetové výuky duchovním i vychovatelům. Na 5 tisíc biskupů a ostatní duchovní si tak osvojí nejvhodnější postupy a psychologické znalosti týkající se pedofilie.
By mě zajimalo, co tam o nás pěkného píšou... Asi to bude něco jako: Když biskup uvidí kněze s lízátkem v ruce, tak musí roztočit kadidlo a trefit ho tím mezi nohy. (a nebo mu to lízatko ukradne a řeknemu at si najde jiné dítě ? :D )
Někoho milovat a nesmět mu polibek dát, je jako u studánky stát a žízní umírat.