Prosíme pedofilně orientované osoby, aby vyplnily dotazník od projektu Národního ústavu duševního zdraví PARAFILIK.CZ:
https://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=115&t=7943

Děkujeme! - Tým ČEPEK

Může pedofila naplnit rodičovství?

Diskuze o problematice pedofilie a pedofilů.
Tony
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 8
ve věku do: 10
Kontakt: tonygl.cz@gmail.com
Dal: 43 poděkování
Dostal: 42 poděkování

Může pedofila naplnit rodičovství?

Nový příspěvek od Tony »

Napadla mě taková otázka pro ty z vás, kteří mají vlastní děti. Možná se to už někde řešilo, ale nenašel jsem.
Můžou vlastní děti naplnit touhu pedofila po kontaktu/vztahu s dítětem? Dá se vůbec srovnávat vztah s vlastním a cizím dítětem? Vlastní dítě určitě znamená i spoustu starostí a zodpovědnosti, ale pořád je to dítě, se kterým se denně stýkáte, máte s ním blízký vztah a můžete ho vést životem. Dokáže vás to po té citové stránce naplnit natolik, abyste netoužili vyhledávat kontakt s dalšími dětmi? Tu sexuální touhu to ale asi "nepřebije", že?
Nebo i přes to, že máte vlastní děti, stále cítíte, že nemáte to, po čem byste doopravdy toužili? A táhne vás to například k práci s dětmi úplně stejně jako ostatní?
Host
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Dal: 29 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Může pedofila naplnit rodičovství?

Nový příspěvek od Host »

Vlastní děti nemám, ale pár pedofilů, kteří mají děti, jsem znával, a sám mám jakous takous podobnou zkušenost s o 12 let mladším bráchou (dnes už dávno dospělým). Většinou funguje, že dítě z rodiny pedofil nevnímá "sexuálně", ale většinou ten vztah bývá tak nějak nadprůměrně intenzivní (takže hrozí riziko rozmazlení). Přínosem může být, že takový rodič pak vnímá reálněji svět dětí - ať už svých nebo jejich vrstevníků. Reálné problémy dětí a reálné vztahy s dětmi pak skutečně mohou "přebít" nerealistické sexuální fantazie, a pravidelný styk se světem dětí může podstatně utlumit tu palčivou frustraci, kterou mívají pedofilové, pro které jsou děti zcela nedostupné. Pokud se na to podíváme z hlediska "pedofilobijců", tak ti píší, že pedofilové občas zneužívají kamarády/kamarádky svých dětí.