Homosexualita manžela nemusí být důvodem k rozvodu (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Tony
Registrovaný uživatel
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 205
Dal: 51 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Homosexualita manžela nemusí být důvodem k rozvodu (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Tony »


Od roku 1989 se postoj většinové společnosti k homosexualitě citelně změnil k lepšímu. Lidé se přestali bát svou odlišnou sexuální orientaci přiznat. Ale ne všichni. Ještě stále je mezi námi hodně těch, kteří se snaží své pocity a city potlačit a žít podle většinového vzorce. Například není jasné, kolik homosexuálních mužů žije v manželství, protože je to citlivé téma, se kterým se nikdo rád nesvěřuje.

Karolína žije se svým mužem a dvěma dětmi už 17 let. Vše fungovalo normálně, až před rokem se její muž začal chovat jinak. Vysvětlení pro ni bylo bolestné. Omylem jí totiž poslal sms, ve které psal svému příteli. Tedy podle vyznění spíše milenci. Zapíral, nechtěl se rozvést a tvrdil, že šlo jen o legraci. Je možné, aby svou homosexuální orientaci objevil až po letech soužití v heterosexuálním svazku?

Podle psycholožky Alexandry Hrouzkové je k vysvětlení více možností. „Může být pravda, že opravdu mohl své homosexuální sklony objevit až nyní. Také ale může být pravda, že měl homosexuální milence od počátku a až teď to vyšlo najevo. Stejně tak ho může vzrušovat a uspokojovat sex jak s ženami, tak s muži, přičemž může mít svou ženu velmi rád,“ říká.


Za skrývání může strach

Co vede muže, aby svou homosexualitu skrývali a potlačovali? Hlavním důvodem je podle Alexandry Hrouzkové strach z reakcí okolí, obavy ze zavržení a vyloučení z rodiny, z přátelských kruhů, z práce i ze společnosti obecně.

„Pro homosexuála žijícího v manželství je velice těžké přijít zničehonic s informací, že je vlastně někdo jiný, než si všichni blízcí myslí, a že více než manželka je přitahuje jiný muž. Často proto místo coming-outu (veřejné odhalení své skutečné orientace) volí homosexuál cestu života s tajemstvím, kdy se tajně schází s milenci nebo navštěvuje gay kluby,“ vysvětluje.

Je však otázkou, jestli může být šťastné manželství homosexuála s heterosexuální ženou. A jak dlouho může vydržet. „Paradoxně takové manželství může být velmi stabilní,“ řekla Novinkám psycholožka. Dodala, že „homosexuální manžel je vnímavý partner a posluchač, není pro něj tolik důležitý pravidelný sex s manželkou, což některým ženám velice vyhovuje, manžel homosexuál si váží své manželky za zázemí a péči, kterou mu manželka nabízí a projevuje. Důkazem nechť jsou známé osobnosti dlouhodobě provdané za homosexuály."

Pro doplnění Alexandra Hrouzková nabízí příběh svého klienta. „S partnerkou hezky žil sedm let, když ale začala mluvit o svatbě a dítěti, došlo mému klientovi, že nechce a nemůže už dále sebe a svou partnerku 'obelhávat' a rozhodl se pro coming-out v přesvědčení, že bez tajností se mu bude lépe žít."Sice to není o pedofilii, ale přenést by se to na ni dalo taky.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6468
Dal: 1585 poděkování
Dostal: 3493 poděkování

Re: Homosexualita nemusí být důvodem k rozvodu (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Kasz »

Sexuologové poměrně často říkají, že pedofil může žít zcela bez problému s ženou v maželství, a to i v případě, že ta žena ví, že má za manžela pedofila. Koneckonců takové ženaté pedofily máme v komunitě také.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙