Ztrestejte pedofila! (Alom.blog.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6529
Dal: 1669 poděkování
Dostal: 3547 poděkování

Ztrestejte pedofila! (Alom.blog.cz)

Nový příspěvek od Kasz »

Zajímavý článek na jednom blogu:

Pětatřicetiletý muž se na internetu vydával za dvanáctiletého školáka a navazoval kontakty s mladými dívkami. Dvě z nich se před webkamerou svlékly a muž si je fotografoval v odvážných pózách. A za to mu teď hrozí až pět let vězení.

Tolik zpravodajství.

Nemohu si pomoci, ale musím tu položit otázku: za co, přátelé?

Jednání onoho muže rozhodně není něčím, co by se mělo stát běžně rozšířenou normou. Otázka ale zní, komu tím ublížil. Pokud se dívky svlékaly před kamerou dobrovolně (a nedokážu si představit způsob, jak někoho přes internet k něčemu nutit) a v domění, že tuto "službu" poskytují svému vrstevníkovi, pak se z jejich pohledu nejedná o nic jiného než o běžnou sexuální hru, jaké děti provozovaly, provozují a provozovat budou. Jistě, internet dodává těmto hrám nové možnosti, stejně tak mobily s fotoaparáty a jiné vymoženosti moderní techniky. to ale nemění fakt, že takovéto hry jsou zcela normální a přirozené.

To, co zúčastněné dívky opravdu poškodí, začalo až s vyšetřováním. Nejprve zjistí, že ten prima kluk z netu je vlastně strašlivý úchylák, který jim chtěl ublížit. Psycholožky jim budou neustále opakovat, že ony vlastně nic špatného neudělaly a všechno je vina toho zvrhlého chlapa. A nesmíme zapomenout na rodiče, kteří (pokud se budou držet "osvědčeného" přístupu) opotřebují fráze "Taková ostuda" a "Jak jsi nám to mohla udělat" až na kost. Ze zábavné a vzrušující hry se tak stane něco odporného a špinavého, probouzející se sexualita bude jednou provždy zmrzačena a obě dívky budou pravděpodobně v psychiatrické ordinaci jako doma po většinu svých životů.

No, možná to vidím příliš černě, ale rozhodně si dokážu představit lepší řešení. Na počátku by asi nebylo od věci uvědomit si, že děti nejsou bezpohlavní a sexualita nepřichází s občanským průkazem. Výchova k odpovědnosti s vědomím možných rizik zneužití by byla taky krokem vpřed (ale co čekat tam, kde ani dospělí necítí odpovědnost za svá rozhodnutí, že?) a v neposlední řadě přijmout fakt, že pedofilové žijí mezi námi, ale převážná většina z nich nikdy žádné dítě neohrozí.

Odeslat dotyčného provinilce na pět let do vězení mi tak přijde opravdu přemrštěné (a to zvlášť při porovnání s tresty za činy, které skutečně někoho poškodily). Ne, neměl by být osvobozen, ale trest by měl odpovídat provinění a to je v tomto případě spíš formální než faktické. Dokázal bych si představit finanční trest v kombinaci s veřejně prospěšnými pracemi plus doživotní podmínku pro sexuálně motivovaná provinění, to ale náš právní řád nepřipouští.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙