Čtyřletá dívka vytáhla sestru z vraku auta (Aktuálně.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
leonid jumper

Čtyřletá dívka vytáhla sestru z vraku auta (Aktuálně.cz)

Nový příspěvek od leonid jumper »


Dvouleté dítě po nehodě šest hodin hřála vlastním tělem. Zachránila jí život.

Washington - Amerika má novou hrdinku. Teprve čtyřletá dívenka zachránila život své o dva roky mladší sestře, když ji těžce zraněnou vytáhla z vraku havarovaného vozu a šest hodin hřála vlastním tělem, dokud nezastavil kolemjedoucí řidič.

Podle záchranářů by dvouletá holčička bez pomoci sestry v nočním lijáku nepřežila, nejspíš by zemřela na podchlazení.

K autonehodě došlo ve dvě hodiny ráno na málo frekventované silnici uprostřed lesů na tichomořském pobřeží ve státě Washington.

Po osmé ráno si projíždějící řidič všiml čerstvých šrámů a oranžové barvy v kůře stromů podél silnice a rozhodl se zjistit, co se stalo.

"Dokážu si představit, čím ty holčičky musely projít, mohlo to všechno skončit úplně jinak, ale takhle je to alespoň na půl šťastný konec," řekl zachránce dívek Kraai McClure televizi King5.

Matka, která podle všeho usnula za volantem, při nehodě zahynula.

Podle deníku Seattle Times byla šestadvacetiletá žena s dcerami na cestě za manželem, jenž se živí jako rybář. Krátce před nehodou jí volal, aby za ním nejezdila, protože se na rybářské výpravě zdrží. Jessica Rathová se ale rozhodla, že do Portlandu přeci jen dojede.

Mladší z obou sester ještě nemá vyhráno, podle záchranářů má zlomené nohy, poraněnou hlavu i plíce.A další frajerka! *good*