Kardinál šokuje: Pedofilie není trestný čin (Eurozpravy.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Deny
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 6
ve věku do: 8
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 24
Dal: 3 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Kardinál šokuje: Pedofilie není trestný čin (Eurozpravy.cz)

Nový příspěvek od Deny »

http://zahranicni.eurozpravy.cz/afrika/67078-kardinal-sokuje-pedofilie-neni-trestny-cin/ [odkaz nefunkční]
Tvrdí, že většina těch, kteří se dopouštějí sexuálního násilí na dětech, byla sama v mládí zneužívána. Vznáší tak otázku, zda si tito lidé skutečně zaslouží potrestat.
Nechal bych zavírat lidi co sepisují tyhle blbosti a nebo naopak je tvrdí.
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 965
Dal: 310 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Kardinál šokuje: Pedofilie není trestný čin

Nový příspěvek od Silesia »

Hloupost na ntou. Nikdo mě nezneuzival a svým boyloverstvim si jsem takřka jíst.
Uživatelský avatar
efix
Čestný člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Dětský smích je stejně nejkrásnější zvuk :)
Příspěvky: 614
Dal: 62 poděkování
Dostal: 178 poděkování

Re: Kardinál šokuje: Pedofilie není trestný čin

Nový příspěvek od efix »

Taktéž na iDnes:


Nařčení církevní hodnostářů ze sexuálního zneužívání dětí je v posledních měsících opět žhavým tématem. Olej do ohně nyní přilil jihoafrický kardinál Wilfrid Napier. Ten tvrdí, že pedofilie není trestným činem, ale psychickou nemocí, která by měla být léčena.

"Co se běžně dělá s poruchami? Musíte se je pokusit spravit," uvedl v rozhovoru pro BBC Napier, který byl jedním ze 115 kardinálů, kteří se před pár dny účastnili volby nového papeže (více o volbě čtěte zde). Podle Napiera je rozdíl, když se normální zdravý člověk vědomě rozhodne porušit zákon a lidmi, kteří jsou ovlivněni psychickou poruchou, jak pedofilii nazývá. Potrestání podle jeho slov zdravého člověka je prý v pořádku.

Svou teorii, ve které pedofilii označuje jako psychickou poruchu, obhajuje vskutku zajímavou teorií. Sám prý zná nejméně dvojici kněží, kteří se pedofily stali po tom, co byli v mládí sami zneužíváni.

"Nikdo pak nemůže tvrdit, že takoví lidé jsou trestně odpovědní za svoje konání stejně jako ostatní, kteří se k porušování zákona vědomě rozhodnou. Nikdo přeci nemůže zaujmout postoj, že by takového člověka potrestal, vždyť on sám je v jistém smyslu poškozený," vysvětlil Napier.


Tucet špinavců
Americká organizace SNAP před několika dny vydala seznam dvanácti kardinálů, kteří jsou nějakým způsobem zapleteni do krytí pedofilie církevních hodnostářů. Tento seznam nazvala provokativně "Tucet špinavců". Nejvíce kardinálů na seznamu pochází ze Spojených států, kritice se však nevyhl ani český kardinál Dominik Duka, který skončil na nelichotivém šestém místě.

Organizace SNAP u něj poznamenala, že "tvrdil, že zprávy o obtěžování dětí v irských školách jsou pokusem vytlačit církev z její pozice při výchově a vzdělávání dětí". Dále pak údajně uvedl, že jen deset procent obvinění proti církvi je prokázaných.

Pražské arcibiskupství kritiku odmítlo. "Kritika kardinála Duky ze strany americké organizace obětí zneužívání kněžími, že "nepodpořil oběti zneužití", je neopodstatněná," znělo z arcibiskupství. Více o kritizovaných představitelích církve čtěte zde.

Jihoafrický kardinál navrhuje, aby lidé, kteří byli v mládí sexuálně zneužíváni a následně pak sami někoho sexuálně zneužili, byli vyšetřeni týmem lékařů a odborníků. Komentáře Napiera pro BBC okamžitě vyvolaly vlnu nevole u lidí, kteří jsou obětmi sexuálního obtěžování ze strany členů církve.


Stejné postoje měla i církev v USA

Barbara Dorriesová, která se v mládí musela potýkat s následky znásilnění místním kněžím, s postojem Napiera nesouhlasí. "Pokud je pedofilie nemocí, dobře. Zároveň je to také zločin a ty musí být potrestány. Zločinci přeci jsou zodpovědní za to, co udělali," zlobí se Dorriesová, která je členkou organizace Survivors Network (SNAP), která sdružuje oběti znásilnění, za kterými stojí členové církve.

Podle Dorriesové, se kterou se ztotožňují tisíce dalších obětí znásilnění, kardinálové sahají po všech možnostech, jak podobné zločiny skrýt a poskytnout tak "predátorům" možnost pokračovat v jejich počínání. Vše pak zůstává za nepropustnými zdmi církve.

Autorka biografie papeže Jana Pavla II. připomíná, že výroky jihoafrického kardinála nejsou ničím novým. Podobné postoje se prý svého času snažila prosadit církev ve Velké Británii i Spojených státech.

S temnou stranou církve se v mládí setkala i Marie Collinsová. Ta přístupu Napiera nerozumí a nechápe, jak vůbec může muž s jeho postavením prosazovat podobné názory. "Je neuvěřitelné, že existují kardinálové, tedy jedni z nejvyšších představitelů církve, kteří zastávají podobný pohled. Vždyť absolutně ignoruje děti," zlobí se Collinsová.

Jedním z posledních mediálně diskutovaných případů zneužívání dětí církevními hodnostáři je aféra kolem šestasedmdesátiletého amerického kardinála Rogera Mahonyho. Ten koncem ledna přišel o možnost vykonávat v církvi jakoukoli administrativní či veřejnou funkci kvůli svému spojení s pedofilním skandálem kněžích v losangeleské arcidiecézi. Před pěti lety soud rozhodl, že církev musí lidem, které údajně duchovní v Los Angeles zneužívali, vyplatit vysoké odškodnění (více o případu čtěte zde).O tendenčnosti článku si můžete udělat obrázek sami
Olej do ohně nyní přilil jihoafrický kardinál Wilfrid Napier. Ten tvrdí, že pedofilie není trestným činem, ale psychickou nemocí, která by měla být léčena.
Ale diskuze je celkem rozumná!
Dítě je úžasná bytost. Dej mu najevo lásku, ale opatrně. Zájmy dítěte jsou důležitější než tvoje. I když bys měl možná rád víc než jen pusu, nemůžeš. Nesmíš. Zradil bys sám sebe a ublížil tomu, koho jsi miloval. Nepodporuj tedy ubližování dětem ani jeho produkty, dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6498
Dal: 1620 poděkování
Dostal: 3529 poděkování

Re: Kardinál šokuje: Pedofilie není trestný čin

Nový příspěvek od Kasz »

Svou teorii, ve které pedofilii označuje jako psychickou poruchu, obhajuje vskutku zajímavou teorií.
Koukám, že pan kardinál má nějakou svou, zřejmě zcela novou a převratnou teorii o tom, že pedofilie je psychická porucha. Zdá se, že tuto jeho teorii poté převzali odborníci - sexuologové z celého světa, kteří mají stejný názor, jako pan kardinál. Jinak si to totiž nedovedu vysvětlit.

Je hrozné, že byl zkritizován za to, že vyjádřil vědecká fakta. Jenže opět je tu problém s klasickým ztotožněním pojmu pedofilie a pohlavním zneužíváním dětí. Ne každý pedofilní kněz zneužil dítě, i to je třeba říct.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Kardinál šokuje: Pedofilie není trestný čin

Nový příspěvek od Jednorozec »

Což o to pan kardinál správně poukázal, že pedofilie je jen sexuální odchylka a mylně ji označil za nemoc, ale nějak nerozumím tomu tvrzení, že ti co zneužívali byli ve většině sami zneužiti, to vzal kde?
Schválně jsem zvědav na reakce čtenářů na eurozprávach zatím tam dal někdo 4+ člověku plácajícímu nesmysly o církvi.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6498
Dal: 1620 poděkování
Dostal: 3529 poděkování

Re: Kardinál šokuje: Pedofilie není trestný čin

Nový příspěvek od Kasz »

Dokonalost novinářů v krystalické podobě:


Johannesburg - Jihoafrický kardinál Wilfrid Fox Napier se dnes omluvil za výrok, že pedofilie není zločin, ale duševní nemoc. Za poruchu, kterou je třeba léčit, označil pedofilii v rozhovoru s rozhlasovou stanicí BBC 5 koncem minulého týdne. Sdružení obětí sexuálního zneužívání kněžími, které soudí, že katolická církev neučinila dost pro vymýcení těchto zločinů, označilo prohlášení durbanského arcibiskupa za necitlivé.

„Upřímně a bezvýhradně se omlouvám všem, kteří se cítili být dotčeni nešťastným rozhovorem, a zvláště těm, kteří byli zneužíváni a potřebují jakoukoli pomoc a podporu, kterou církev může poskytnout,“ uvedl Napier, jenž byl jedním ze 115 účastníků vatikánského konkláve, které zvolilo papeže Františka. „Sexuální zneužívání dětí je mimo jiné ohavný zločin, protože se jím děje újma na dítěti,“ snaží se své výroky Napier napravit.

„Podle mé zkušenosti je pedofilie vlastně nemocí. Není to kriminální záležitost, je to nemoc,“ řekl kardinál stanici BBC 5 minulý týden. Uvedl, že zná nejméně dva kněze, kteří se stali pedofily kvůli tomu, že byli zneužíváni v dětství, a proto si podle kardinála zaslouží léčbu, a ne trest. To vyvolalo ostrou reakci obětí. „Myslím, že je otřesné, že máme kardinála, který může takové názory stále zastávat. Naprosto ty děti ignoruje,“ řekla například jedna z obětí zneužívání Marie Collinsová.

Americká organizace obětí SNAP nedávno sestavila seznam těch voličů papeže, kteří podle jejího názoru nereagovali odpovídajícím způsobem na obvinění kněží ze zneužívání. Na seznamu bylo 12 kardinálů, včetně českého kardinála Dominika Duky, který se proti této kritice ohradil. Seznam byl sestaven na základě činů nebo veřejných výroků kardinálů na téma sexuálního zneužívání dětí v církvi. Kardinál Napier na seznamu nebyl.Sexuální zneužívání dětí je mimo jiné ohavný zločin[/b], protože se jím děje újma na dítěti," snaží se své výroky Napier napravit.
O pedofilii kardinál nemluvil, tak kde se vzala v nadpisu??
Myslíte, že někdo někdy udělá celosvětově jasno v tom, co je to pedofil a pedofilie?
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Kardinál šokuje: Pedofilie není trestný čin

Nový příspěvek od Jednorozec »

Začínám věřit tomu, že to snad dělají záměrně...