Farář údajně pohlavně zneužíval dítě. Soud mu dal podmínku (Deník.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6510
Dal: 1648 poděkování
Dostal: 3535 poděkování

Farář údajně pohlavně zneužíval dítě. Soud mu dal podmínku (Deník.cz)

Nový příspěvek od Kasz »


Česká Lípa - Za pohlavní zneužívání pětileté dívky potrestal soud v České Lípě faráře Petra Kubíčka podmínečným trestem a ambulantní sexuologickou léčbou. Farář se na místě odvolal.

Je to podivný příběh, který provázejí neobvyklé životní zvraty, ale také závažná podezření z nechutných okolností.Hlavní roli v něm hraje padesátiletý duchovní Petr Kubíček, absolvent dvou vysokých škol a mimo jiné i Papežské univerzity v Římě. Na kněze ho ještě před Sametovou revolucí vysvětil legendární kardinál Tomášek.

Kubíček měl našlápnuto k velké církevní kariéře. Místo toho už zažil suspendaci, tedy zbavení úřadu v církvi, tichý návrat do jejích řad a minulý týden si v České Lípě vyslechl rozsudek, který ho viní z pohlavního zneužívání dívky, jíž v době skutku bylo pět let.

„Za pohlavní zneužívaní a ohrožování mravní výchovy mládeže stanovil soud výši trestu dva roky odnětí svobody s podmínečným odkladem na dobu tří let. A soud také obžalovanému nařídil ambulantní sexuologickou léčbu," uvedl Milan Vencl, tiskový mluvčí Okresního soudu v České Lípě. „Jde o nepravomocný rozsudek, neboť obžalovaný se na místě odvolal, a případem se tak bude zabývat Krajský soud v Liberci."


Narodil se mu syn

Všechno začalo ve Cvikově na Českolipsku, kde Kubíček do konce roku 2006 působil jako farář. Tehdy se na něj obrátila matka s malým děvčátkem, které právě ztroskotalo manželství. „Chtěla požádat o církevní rozvod a na Kubíčka dostala doporučení," popsal začátek celého případu zdroj, který je obeznámený s případem.

Věci se ale začaly vyvíjet jinak. Přestože Kubíčkovi jako duchovnímu byly určité věci zapovězeny, s ženou se sblížil natolik, že se z jejich vztahu narodil syn. Kubíček byl proto suspendován z církve a začal žít civilní život v jedné domácnosti v České Lípě s matkou svého syna a její malou dcerkou z prvního manželství.

„Vyzkoušel jsem si čtyři civilní zaměstnání, za což jsem moc vděčný. Poznal jsem také na vlastní kůži, jaké to je hledat práci a být veden na pracovním úřadu," popsal úskalí života mimo církev farář Kubíček v roce 2010 v jednom rozhovoru krátce poté, co ho církev opět přijala do svých řad.


Případ u kriminálky

V té době už se začalo vyvíjet vyšetřování skutků, kterých se měl dopustit. Jeho partnerka si hlavně u své dcery začala všímat nezvyklého chování a děti nechala vyšetřit dětskými psychology. Na povrch postupně vyplavala řada zvráceností a případem se o něco později začala zabývat i českolipská kriminálka.

„Mohu potvrdit, že služba kriminální policie a vyšetřování se zabývala případem možného sexuálního zneužívání nezletilého dítěte dospělým mužem," uvedla Ivana Baláková, mluvčí policie v České Lípě. Podle informací Deníku obsahuje obžaloba podrobné popisy okolností, svědčících proti Kubíčkovi.


Obviněný farář R.D. ThLic. Mgr. Petr Kubíček JC.D
  • narodil se v roce 1962 v Liberci
  • studoval v Litoměřicích, na KTF UK v Praze a na Papežské lateránské univerzitě v Římě
  • v letech 2003-2006 působil jako farář ve Cvikově, poté byl suspendován z církve a v letech 2007 až 2009 žil civilním životem v domácnosti v České Lípě
  • od 1.1. 2010 působí znovu jako duchovní v Libochovicích
Patří mezi ně například společné koupání ve vaně s malou dívkou, při kterém měl Kubíček masturbovat. Dívku měl také přesvědčit, aby si nahá lehla k němu do postele s tím, že se sám také svlékne. Pomocí panenky pak malá dívka psychologům přesně popsala, kam jí Kubíček sahal.

Vyšetřovací spis také uvádí, že nezvyklé chování, zadrhávání v řeči, se projevilo i u Kubíčkova vlastního syna. Stíhání se ale týká pouze skutků, kterých se měl údajně dopustit u dcerky své partnerky.

Deník se pokusil Petra Kubíčka, jenž nyní vede farnost v severočeských Libochovicích, kontaktovat. Na žádost o vyjádření ale nereagoval. Generální vikář Biskupství litoměřického Stanislav Přibyl uvedl, že Biskupství o stíhání faráře vědělo.


Velkou roli hrály posudky znalců

„Je nám známo, že trestní řízení se týká skutku z doby, kdy byl dr. Kubíček mimo kněžskou službu a žil rodinným způsobem života v jedné domácnosti. Vyjadřovat se k případu v současné době nemůžeme s ohledem na to, že rozsudek je nepravomocný," uvedl generální vikář.

Ačkoliv obvinění vypadá jako závažné, Kubíček v prvním řízení nakonec vyvázl „jen" s podmínkou. Roli v tom zřejmě sehrály znalecké posudky. „To děvčátko je velmi impulzivní a temperamentní a znalci se zřejmě přiklonili k tomu, že to, co měla prožít, na ní nezanechalo žádný významný vliv," komentoval rozsudek zdroj seznámený s detaily případu.

Soudkyně Alice Havlíková současně nařídila faráři ambulantní sexuologickou léčbu. „Soudní znalec u něj určité odchylky zaznamenal," tvrdí stejný zdroj. Rozhodnutí českolipského soudu je nepravomocné.Na této zprávě je fajn, že se v ní ani jednou nevyskytuje slovo pedofil.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Farář údajně pohlavně zneužíval dítě (Deník.cz)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Bohužel asi fakt dost záleží na tom, na jakého soudce člověk narazí. V tomto případě to bylo pohlavní zneužití a ambulantní léčba, protože ta 5letá holčička z toho vyvázla bez větších následků, zatímco jiný soudce by to kvůli nízkému věku automaticky kvalifikoval jako znásilnění se zneužitím bezbrannosti a následky pro oběť by tudíž ani nezkoumal.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.