Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Názorové články zpravidla reagující na zprávu v médiích či příspěvek jiné osoby.
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Dan »

Ano, samozřejmě. Každý krásný vztah, musí být založený na vzájemném štěstí. Radost, kterou společnost pedofila poskytuje dítěti, je kompenzována nekonečným štěstím pedofila z přítomnosti dítěte. Ovšem pedofil je tím odpovědným za celý vztah. On musí něco ze sebe obětovat uskutečnění tohoto vztahu a nikdy nesmí po dítěti požadovat jakoukoliv odměnu, vynahrazení své obětavosti. Co krásného plyne pedofilovi z takového vztahu, mu nabízí tento vztah samotný, jen to co samo dítě chce poskytnout. Pak ovšem tou největší obětí může i být, vzdát se milovaného dítěte, když už nás nepotřebuje. I to plyne z odpovědnosti pedofila. A možná snad, pokud vidíme, že nás to dítě opravdu nepotřebuje, ani s ním vztah nenavázat.
Celý článek
Uživatelský avatar
Rein

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Rein »

To je tak krásně napsané, až jsem se rozplakal uaaa uaaaa uaaaaa

Já tady u těch článků vždycky převelice trpím. Pedofilové jsou zde jako andělé, kteří se snáší k ubližovaným dětem, kterým nikdo nerozumí aby jim svou rukou otřeli slzy a vroucně je objímali a hladili. A pedofilie vlastně není nemoc a sexuální deviace ale skvost, jímž jsou obdařeni jen vybraní z vybraných.

Kolika pedofilům ale zůstala ruka v přirození dítěte, z objetí se jakýmsi nedopatřením stalo znehybnění a pohlazení skončilo vaginální nebo anální penetraci.

A zvlášť "osvětový" se jeví výrok
jsme-tu-pro-deti-ne-deti-pro-nas píše:
Snad jsem ze svého postavení na rodiče moc přísný, že pokud oni sami pro toto nemají vypěstovaný cit, nezaslouží si něco tak výsadního jako mít v péči dítě.
To je skutku peral na celém článku :) náš drahý poedofil si totiž jaksi neuvědomuje, že výchova nespočíná jen v tom koupat holčičku, flirtovat s jejími kamarádkami a usínat v nevinném objetí u večerníčku... Rodič se musí o dítě starat nepřetržitě, musí mu zajistit všechny potřeby, především domov a zázemí a skutečnou rodičovskou lásku, která není o nic specifičtější, nežli láska pedofilní. Navíc v době kdy pedofil už nemasturbuje nad představami svého dětského chráněnce, rodič se musí starat ještě více - aby dítě dostudovalo, byly na to v rozpočtu prostředky, případně další pomoc v zajištění samostatného zázemí. To už se ale vznešených pedofilníách ideálů netýká, neb náš andělský pedofil už se motá kolem jiného malého dítka, které mu ideatorního sexuálního uspokojení přinese dost.

Našemu pedofilnímu autorovi je pak nutno jaksi připomenout, že pedofil si svojeho chráněnce vybírá, rodiče nikoli. A pak se dostaneme k tomu, že pedofil se nejednou zaměří na ryze preferovaný objekt, kterému by sice byl ochoten snést modré z nebe, no nicméně jeho ochranitelské záměry skončí v okmažik, kdy dítě dospěje.

Např. kniha Žil jsem jako pedofil je plná povznášejících výroků, ale autor Alexa si poněkud neuvědomuje, že on nic zásadně povznášejícího neudělal. Zneužíval děti opakovaně a dokonce s jejich vědomím. Bizarní detailní popis sexuálních aktivit spíš vypadá jako návod a jasně koliduje s názvem knihy, který by měl být změněn na: Nežil jsem jen jako pedofil, ale jako opakovaný zneužívač dětí.

Myslím, že snad nechceme, aby z jednoho tábora odcházely iracionální výčty o zločinech na dětech automaticky přičteným pedofilům a z druhého tábora bagatelizace pedofilní problematiky zastřená iluzí dokonalosti a výjimečnosti. Článku dávám dislike :D
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 983
Dal: 312 poděkování
Dostal: 253 poděkování

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Silesia »

Velmi pěkně napsano, dám k tomu jen pár protibodu.
Příměr s legem se mi moc líbil, knížku si asi přečtu.
Já aktuálně velmi váhám nad svou prospěšnosti k dětem, kde vzít objektivní nezkreslenou zpětnou vazbu?dokážu taky pochopit že se jednou ze svým zlatem budu muset rozloučit. Právě tehdy ale asi budu potřebovat pomoci. Nevím jestli ta chvíle přijde za měsíc či rok, ale rozhodně vím, že mi z ní nebude nejlépe.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Kuba »

Rein píše:Kolika pedofilům ale zůstala ruka v přirození dítěte, z objetí se jakýmsi nedopatřením stalo znehybnění a pohlazení skončilo vaginální nebo anální penetraci.
Kolik rodičů své dítě utýralo k smrti? Nemůžeš posuzovat celou skupinu lidí podle těch nejhorších jednotlivců.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 983
Dal: 312 poděkování
Dostal: 253 poděkování

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Silesia »

Nicméně ano pedofilove si v některých případech holt sáhnou kam nemají, pokud však k dítěti cítí elementarni lásku a nebere ho jen jako maso neměl by se na něm provinit
Uživatelský avatar
Ninja
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 4
ve věku do: 15
Příspěvky: 36
Dal: 8 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Ninja »

Rein:
Zamysli sa nad pár vecami:
1.) Väčšina pedofilov neprestanú mať dieťa radi keď vyrastie, sám som toho dôkazom a poznám takých viacero, teda pravdaže len v prípade, že to dieťa mali naozaj radi a vytvorili si nejaký "vzťah" medzi sebou (čo je v prípade takých dlhších vzťahov logické...).
2.) Je oveľa (zdôrazňujem oveľa!) viacej rodičov, ktorí ubližujú svojím deťom, či psychicky, či fyzicky.
3.) Pedofil, v prípade že sa nejedná o jeho vlastné dieťa, tu nie je od toho, aby to dieťa vychovával ako rodič, ale ako kamarát! Snaží sa mu nahradiť to, čo mu rodičia nemôžu dať. Väčšinou na dieťa nemá také nároky (to nechytaj! to nemôžeš! tam sa nechodí! to nerob! toľko sladkého nesmieš jesť!), dáva mu trochu viacej slobody (ale stále s rešpektom k pravidlám a slušnému správaniu) a týmto spôsobom mu poskytuje určitý spôsob relaxu, také oddýchnutie, proste ako keď si v spoločnosti s priateľmi... Pravdaže povinnosťou pedofila je aj vychovávať dieťa, no nie ako rodič, ale ako kamarát (vypočuje si jeho problémy, ktoré nechce povedať rodičom, poradí mu, rozpráva sa s ním, hrá sa s ním, atď...).

Autor článku sa v žiadnom prípade nesnažil poukázať na to, že pedofil je lepší ako rodič! Autor sa jednoducho snažil poukázať na to, že pedofil má schopnosť, ktorá by sa dala považovať za dar, dať dieťaťu to, čo mu rodič dať nemôže a to práve kôli tomu čo si ty napísal ("Rodič se musí o dítě starat nepřetržitě, musí mu zajistit všechny potřeby, především domov a zázemí...").

Nesnažme sa teda na silu hľadať v textoch veci, ktoré tam napísané nie sú...
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Návštěvník »

Kuba píše:
Kolik rodičů své dítě utýralo k smrti? Nemůžeš posuzovat celou skupinu lidí podle těch nejhorších jednotlivců.
No jistě, to je taky pravda. Já zkrátka nemám rád negativní ani pozitivní diskriminaci.

A to s těma rodičema mě fakt vytočilo z toho materiálního hlediska. Dneska mít děti, vychovat je a uživit případně nechat je studovat je fakt záslužné samo o sobě. A třebaže někteří lidi mají děti i když je tak moc nechtěly a nemasturbují nad představou sexu s dítětem neznamená to, že by dítě nemohlo být kvalitně vychováno.

Ale myslím že zas tak radikální ten článek není, takže bych taky nechtěl být. Zkrátka stejně jak mne popuzují neobjektivní články o pedofilech co by monstrech, stejně tak mi pozvedne obočí taková idealizace. Neříkám nic, napsané je to pěkně, ale dislike :D
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Dan »

pro Rein: Já u tvých komentářů ani netrpím, určitě jsou podnětné k diskuze a klidně i ke kritickému, i sebekritickému, uvažování. Jen tím zúžením na sexuálním na sexuální chorobu bych to nepřeháněl, protože to od jednoho jednostranného pohledu lehce můžeš sklouznout k druhému, s takovými ráznými odsudky to nepřehání ani sexuologové. Ale nejdřív si důkladně tvé komentáře přečtu (a taky co jsem před nějakým už časem žblebtal v tom článku) a pak kdyžtak zareaguju ano? Dnes jsem vedl dvouhodinový rozhovor o své sexualitě a z pedofilie mě už taky přinejmenším třeští hlava.
Uživatelský avatar
Rein

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Rein »

Ninja píše: Autor článku sa v žiadnom prípade nesnažil poukázať na to, že pedofil je lepší ako rodič!

Nesnažme sa teda na silu hľadať v textoch veci, ktoré tam napísané nie sú...
Já mylsím, že v některých ohledech může být pedofil lepší jako rodič a dítě to tak může vnímat. Proč ne. A já jsem ani nenapsal, že autor se snaží říkat co je pro dítě lepší zda rodičovské nebo pedofilní cítění. Akorát znova opakuju, že rodiče si svoje děti nevybírají na základě sexuální preference, pedofil ano.

Já v tom článku nevidím ani nic zásadně špatného nebo závadného. Je to prostě líbivý článek a vážně může být dobrý pro podporu mladých pedofilů. No na druhé straně, pakliže si budeme mazat med kolem pusy, můžeme vlastně tvrdit že dětskou pornografii sledují momozemšťané a že děti hladí a plácá po zadku kromě rodičů a rodiny jen Santa Claus.

Chtěl jsem připomenout, že chování pedofila je doprovázeno sexuálním puzením (které je pro něj přirozené a je součástí jeho odlišené sexuální orientace, kdy tato odlišnost spočívá v deviantní komponentě jeho sexuality ve smyslu pedofilie). Tato odlišnost přirozeně vede pedofila ke vzrušení z typicky dětských projevů, tak jako je nedeviantní muž přitahován šarmem dospělé ženy. Motivací je tedy sexualita nikoli "vyšší poslání" tak jak z článku cítím. Mylsím, že článek by mohl být objektivnější, kdybyx se autor nějakým způsobem vypořádal s tou stránkou erotické a sexuální přitažlivosti.
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Dan »

Tak sem zežral ibulgin, takže aspoň... jednak děkuji Ninjovi a Kubovi za trochu zastání. Jinak sám sebe těším, že bych se i z odstupem vcelku pod tezi článku podepsal, až na ten přehnaně snad negativně vyhrocený postoj k rodičům, který věru není spravedlivý, ale u "některých rodičů" může být opodstatněný. Nemyslím si například, že dítě je samozřejmostí v rodině, ale velkou výsadou i pro rodiče - moci stvořit člověka a vést ho k životu. I rodiče se vybírají, zda chtějí nebo nechtějí mít dítě. Nebo lépe řečeno - zda zvládnou nebo nezvládnou mít dítě. A hluboce obdivuji každé rodiče, kteří to zvládnou, a kteří dokáží a jsou ochotní svůj život dítěti zasvětit, když se pro něj rozhodnou. Je to snad to nejodpovědnější rozhodnutí v životě - stvořit další život.

Proti některým výtkám bych se trochu bránil prvním odstavcem a samotným názvem článku - mluvím o tom, jakým směrem ubírat svůj život a jednání vůči dětem, aby to dětem bylo ku prospěchu a čeho být ochotný se pro tento životní smysl vzdát, včetně toho vzdát se i přítomnosti dětí, pokud nejsme schopní ten smysl naplňovat, nebo pokud ho není potřeba naplňovat. Článek by měl být zasazený v určitém kontextu, a nezpochybňuji, že jde o určité povzbuzení k životnímu cíli, neřekl bych jen pro mladé pedofily, ale pravda že na ně jsem při psaní asi myslel nejvíc.

pro Rein: A pokud se článek nevypořádává s onou zásadní otázku motivace takového cíle sexuálním puzením, ano zkusme se s ním vypořádat. Z mého úhlu pohledu může vést sexuální puzení k řadě vznešených věcí, třeba k napsání Božské komedie. Chceme brát sexuální motivaci jako něco nízkého, mrzkého a hanebného? Tomu se zas poněkud musím ušklebovat já. Sexuální puzení může vést i k případům jako je zmíněný Alexa, ano. Ale právě proto opět výchozí odstavec článku. Základním a naprosto zásadním krokem takové cesty je, aby v sobě pedofil vybudoval dostatek zábran, sebejistoty v tom, že nepřekročí hranici - chovat se k dítěti jako k dítěti. Po tomto kroku může směřovat k cíli, jak být dítěti prospěšný, pokud se pro tento cíl rozhodne. Chceš kritizovat to, že se někdo pro tento cíl rozhodne?
A co ten zásadní krok znamená vůči sexuálnímu puzení? Že se pedofil vzdá jakýhkoliv projevů toho puzení, které jsou pro dítě nevhodné, a rád, protože ten cíl je vyšší. Ale to už se točím v docela samozřejmých banalitách, které se až trochu stydím pedofilům opakovat.
Se vší pokorou uznávám, že je článek idealistický až snad pro někoho hloupoučký, protože je o idee. Plně uznávám kritiku té idealističnosti, ale vzpírám se kritice té idey. Pokud pedofil nechce být v kontaktu s dětmi a volí jinou cestu, zcela to respektuji. Pokud ale chce - ptám se ho předně, co základního pro tu cestu udělal, a pak se bavme o variantách, jak tu cestu vést.
Ale v zásadě jsou to jen kecy pro úvahy nebo výměny replik. Záleží, jak taková kritéria v realitě dodržujeme, co pro děti děláme.
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Dan »

pro Silesia: Díky za koment a myslíš, že se se svým klučinou budeš muset rozloučit. Nevím, z čeho přesně tvá úvaha plyne, ale i to se může stát. Možná trochu drsně řeknu, pokud se to odloučení bolestně dotkne tebe, ale nedotkne se onoho klučiny, je to ta lepší varianta. Protože bys jistě sám nechtěl, aby se bolestně dotkla i jeho, stejně jako bys mu nechtěl jinak ublížit. A pokud se taková věc stane - přeju ti veškerou sílu a snad i podporu lidí v tvém okolí, abys to zvládnul, a taky našel nový cíl směřování svojí cesty. Věř mi, že je mi moc líto, kdyby sis něčím takovým musel projít.
Uživatelský avatar
Rein

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Rein »

DanielKubec píše: Z mého úhlu pohledu může vést sexuální puzení k řadě vznešených věcí, třeba k napsání Božské komedie. Chceme brát sexuální motivaci jako něco nízkého, mrzkého a hanebného? Tomu se zas poněkud musím ušklebovat já. Sexuální puzení může vést i k případům jako je zmíněný Alexa, ano.
Já jsem totiž nevěděl, že autorem toho článku jsi ty, Dane. Ne že by to na mém pohledu na článek samotný něco měnilo, ale není v tom nic osobního. Vzhledem k rozsahu, hodnotě a hloubce tvých úvah a literární činnosti tedy beru na vedomí, že toto je jen určitá úvaha.

Co se týče Alexu a jeho knihy, kterou jsem vážně četl už kdysi, musím říct, že je to člověk, který velice přemýšlel a snažil se hledat cestu, no nicméně to vždycky skončilo tak nějak nic moc. Jinak samozřejmě, trest si vykonal a proto mi nezbývá než mu vyjádřit dík, za j Koehoi literární počin, který ať už má jakoukoli formu, je významným a určitým způsobem nepochybně prospěšným. Taktéž není pochyb o tom, že právě tento pedofil přinesl dětem i mnoho dobrého a jednoznačně nejednal jaksi zaměřeně, aby dětem ubližoval.

V části osexuální motivaci jem se pak musel zamyslet nad tvým výrokem, zda sexuální motivace má být chápána jako hanebná a nízká... Myslím že ne. Neměla by být. Navíc bych pedofily vlastně diskriminoval, pokud bych jim vytýkal jejich sexuální nebo erotickou motivaci ve vztahu k dětem naproti stejnému puzení nedeviantních můžů ve vztahu k ženám. Vždyť nesporně právě sexuální puzení lze považovat za důležité pro vzájemné soužití dvou partnerů, pro tak vysoký cíl, jako je zplodit dítě. Kolik ů dělá tolik krásných věcí pro ženy na základě erotické přitažlivosti a třeba lásky... kolik žen uvažuje nad otcem pro své budoucí dítě taktéž na základě přitažlivosti... Jistě tě napadne, co chci teď napsat. Totiž vidím zásadní rozpor v nepoměru toho cítění mezi pedofilem a dítětem. Dítě patrně erotické puzení nevnímá na takové frekvenci jako pedofil, nejedná se tedy o rovnost prožívání. Je to "kamarádství" pakliže je na jedné straně založeno sexuálně? z potřeby sexuální preference? a co pedofilovi fantazie? nejsou v tomto ohledu skutku poněkud "hanebné"?

Když jsem se pokoušel odpovědět si na vyvstanuvší otázky, řekl jsem si: každý člověk se může stát objektem sexuálních představ druhého člověka - aniž by si toho byl vědom. Pravda, atraktivní "sexy" lidé, možná častěji zaznamenávají sexuální zájem (harašení?), ale vyhnout se tomu zjevně nemůžeme nikdo. A tak celý život vlastně fungujeme jako "masturbační představa" pro někoho, aniž bychom to věděli. Asi by bylo vážně nespravedlivé, kdyby příroda takto nepostihla i děti. Pravděpodobně právě pedofilové mají v pestrosti přírody obstarat svým zájmem tuto vymoženost přírody, na jejimž základě, jak jsem již napsal, dochází později ke sbližování dvou lidí až po založení rodiny.

Pakliže přijmeš tuto moji teorii, k niž jsem došel, pak ale musíme logicky dovodit také určitou obavu, která plyne z tohoto "harašení". Zatímco dopělý můž na základě erotické přitažlivosti může v určité rovině svůj zájem svému dospělému protějšku odhalit a nebo přiznat, pedofil toto jistě udělat nemůže. V životě dospělých na základě odmítnutí však vznikají i nehezké reakce na odmítnutí, nezájem, jsou to však rovnocenné reakce dvou dospělých lidí. Jak se ale má bránit dítě, pakliže ani neví před čím?

Musíme se tedy zřejmě smířit s tím, že i sexuální puzení pedofila je barevné, nikoli jen černé nebo bílé, jen dobré nebo jen zlé. V případě pedofilů, je pak sexuální puzení možná skutečně výsledkem ochranitelství a záruky nedoknutelnosti pro děti, stejně jak u dospělých lidí, naplnění nejvyššího cíle, tedy založení rodiny.

No ale ten článek je fakt ideologie :D dávám dislike :D
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 983
Dal: 312 poděkování
Dostal: 253 poděkování

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Silesia »

DanielKubec píše:pro Silesia: Díky za koment a myslíš, že se se svým klučinou budeš muset rozloučit. Nevím, z čeho přesně tvá úvaha plyne, ale i to se může stát. Možná trochu drsně řeknu, pokud se to odloučení bolestně dotkne tebe, ale nedotkne se onoho klučiny, je to ta lepší varianta. Protože bys jistě sám nechtěl, aby se bolestně dotkla i jeho, stejně jako bys mu nechtěl jinak ublížit. A pokud se taková věc stane - přeju ti veškerou sílu a snad i podporu lidí v tvém okolí, abys to zvládnul, a taky našel nový cíl směřování svojí cesty. Věř mi, že je mi moc líto, kdyby sis něčím takovým musel projít.
Dane díky za podporu.
Ano stane se to.
Bruno jednou dospěje,to je nevyhnutelný fakt.
Těším se na to, je naprosto úžasný člověk a já jsem moc rád ze mi bylo dopřáno s ním být, trávit čas a snad ho trošičku obohatit.
Ikdyz mi bohužel některé věci otevřeli oči.
Fakt netuším, jestli by mi bylo s Brunem lépe nebo hůř nevědět co jsem zač...
Kdo ví...
V každém případě jsem moc rád že kluky mám. Shodou okolností Brunovi ke šťastnému životu vůbec nic nechybí. Pokud jednou najdu tu, která bude mít odvahu mít dítě s pedofilem, chtěl bych aby se nám povedlo ho vychovat tak jako je vychován on.Rozumím tomu, že bude mnohem lepší, když se odloučení dotkne jen mě, bude to určitě dobrá varianta.
Budu asi křičet, brečet co já vím.
Smůla je v tom, že své pocity nebude s kým sdílet. Rodiče se tváří, že zmínku o mě vytesnili z hlavy a dost dobře si nedovedu představit, jak někomu líčím, že jsem bezhlavě zamilovany do desetiletého, hnedovlaseho, zlutookeho smíška, tak mě asi zavřou dřív, než tu větu doreknu.
Udělal bych pro něj vše na světě, aby neměl žádné bolesti a starosti. Bez nich by ale nedospěl...
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Dan »

pro Silesia: Pokud se to stane, přinejmenším jsitě aspoň tady najdeš několik pedofilů ochotných tě vyslechnout, před kterými lásku k desetiletému klučinovi nemusíš skrývat. Třeba si s nějakým takovým budeš moct o svých i jeho věcech promluvit i osobně.
K tomuto tématu je zřejmě ještě třeba hledat odpovědi na jednu otázku. Kdy si myslíš, že nastane ten bod, kdy svého klučinu ztratíš? Pokud je mu deset nemusíš se toho obávat aktuálně, ale i tak, kdy se toho začneš obávat? Za pět let? skutečně až za deset? Zároveň se tím chci vyjádřit k Reinově zmínce o tom, že na rozdíl od rodičů, pedofilové si s dětma užívají, dokud se jim děti líbí, pak je nechají být a najedou si jiné, opět v jejich preferenčním věku, inu tak úplně si to nemyslím. Nebo zcela věřím, že to tak být nemusí. Ukazuje to řada zkušeností a mám i svojí osobní, že i když dítě vyroste a i dospěje, pokud jsem ho znal v dětství, pořád mě k němu váže určitý intenzivnější vztah, nebo vyšší zájem než jaksi k ostatním lidem, co znám. Ano ten vztah je jiný, protože i ten kluk už je trochu než byl jako dítě, ale pořád je to kamarádství, "nepustím ho k vodě" nepřestanu se o něj zajímat, jen proto že už si třeba občas holí vousy. Ne z povinnosti, ale protože ani nechci. Samozřejmě, vždy záleží na konkrétním vztahu a toho jak se vyvíjí, jestli tam nezasáhne něco jiného, co dva lidi od sebe vzdálí, ale pokud ne tak proč by se od sebe i po letech měli vzdálit?
Je to až trochu paradoxní, že i u malého kluka, který má ještě větší část dětství před sebou, i přemýšlím o tom, jaké to bude za deset let a jsem vděčný za tu možnost, dalších deset let nebo i víc mu být nablízku, přispět mu aspoň trochu v omezené možné míře k jeho životu, moct mu v budoucnu podat pomocnou ruku právě v tom období, kdy to může nejvíc potřebovat. A výhoda z toho plyne i taková, že pokud ho budu znát právě už těch několik let a ta vzájemná blízkost se na nějakou úroveň prohloubí, budu mu moct nějak víc prospět, protože si ke mně vybuduje důvěru.

Tedy i tvůj klučina si jednou bude muset projít nezbytnými bolestmi, které k životu patří, a ty nebudeš moct udělat všechno na světě, ale budeš pro něj snad moct udělat aspoň něco konkrétního, právě proto že se budete už delší dobu znát. Podstatné je, abys mu žádnou z těch bolestí a starostí nezpůsobil ty sám.
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 983
Dal: 312 poděkování
Dostal: 253 poděkování

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Silesia »

odpověď na otázku kdy nemám pevně ve svých rukou ale je zcela v těch jeho, takže odpověď zní nevím. Klidně i letos v září v nejhorší možní míře i dřív stane li se něco.
Uživatelský avatar
Rein

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Rein »

No teda, ten Dan to tak hezky napsal.... já snad nakonec budu muset věřit, že se může jednat o nějaký vyšší cíl :D :D :D Inu, Daneček je mistrem slova a pera a je jistě taky dobrý manipulátor. Manipulativní schopnosti a pedofilie, to je skutku vytříbená kombinace. Vysoký intelekt, vzdělání a manipulativní schopnosti u pachatelů sexuálně motivovaných činů jsou velice nebezpečnou kombinací. Připomínám např. případ lékaře, která pakovaně znásilňoval svoje sekretářky po celou řadu let... Odsouzen byl ovšem až nyní. Stejně tak manipulativní schopnosti (které mohou být i příznakem poruchy osobnosti) u pedofilů, mohou vést k tomu, že nezákoínné aktivity s dětmi nejsou nikdy odhaleny. Do medií se často dostávají případy, kdy pachatel zajde tak daleko, že dítě vydírá, psychicky terorizuje - to vysoce pravděpodobně není jednání typického pedofila. Nutné je, položit si otázku, zda typicky pedofilní sexuální aktivity s dětmi nebývají odhaleny právě u pachatelů, kteří dítě zmanipulují. A nemanipuluje takový pedofil vlastně i sám sebe? např. racionalizací svého jednání? (sexuální aktivity s dětmi zde na foru diskutuje například Pirát) Nemůže být tedy idealizace vztahu pedofila s dítětem popsaná v Danově článku vlastně nebezpečná a nestane se výmluvou a později omluvou závadného jednání?

Ale trochu mě trápí, že to možná není manipulativní snaha a že se nejedná ani o idealizaci. Zajímalo by mne, proč se mi nechce věřit, že pedofil by takový jako v Danielově článku skutečně mohl být. Oooh někdo by možná podotknul, že nejednám s nadhledem a hodnotím pouze podle svého prožívání. Možná by měl pravdu. Možná ne. Nemám pedofilii rád. Je to zvláštní cítění, které se vůbec nehodí o dnešní doby. Je to cítění, které může přinést spoustu neštěstí a opovržení, spoustu výčitek. Je to cítění, do něhož jsou zapleteny emoce a sexualita a to všechno k dětem, jejichž emoce ani sexulita nejsou vyspělé. Pedofilové jsou ohrožováni opovržením společnosti, která je mnohdy lživě utvrzována fakty, které se velmi těžko vyvracejí. Proti pedofilům pak stojí společenská potřeba chránit děti právě před nimi.

Zamířit na společenské mínění je dobrý krok, nicméně myslím, že lidstvo, takové spravedlnosti nikdy nedosáhne. Výroky v mediích na adresu pedofilních osob, jež jsou kriminalizovány na základě závažných společenských zločinů ve vztahu k dětem, pak působí jako pravda vytesaná do mramoru. Pak je každý pedofil zločincem. Lidstvo se musí vypořádat s mnohými odlišnostmi - rasovými, kulturními a v neposlední řadě odlišnostmi sexuálního charakteru. Napadlo mne tedy, že za určitých okolností by bylo možné titul diskuse otočit. Možná jsou tady děti právě pro pedofily, právě proto, aby si lidstvo uvědomilo tuto odlišnost, přijalo ji a respektovalo. Je možné, že se to někdy v daleké budoucnosti skutečně stane. Možná až promluví chlapci jako Bruno, žáci Petra Kasze a další, možná ustrnou obavy a zůstane jen ideál. V dnešní přesexualizované době, kterou ovládá ne příliš tolerantní společnost, jsou však mladí pedofilové vystaveni nepochopení a problémům s přijetím svého cítění. To může mít skutečně fatální následky. Proto je potřeba hledat cestu. A protože je to cesta umorná, pak můžeme najít podporu v článku jako napsal Daniel. Ten kdo se oprostí od předsudků, jistě přijme Danův text jako vlastní cestu. Ostatní alespoň mohou přemýšlet, jaký je vlastně člověk, který se rozhodnul žít podle takto popsaných hodnot. Ano, někteří pedofilové přesně takovým životem žijí a jsou v něm šťastní, nezbývá, než vyzvat veškeré lidstvo, aby tuto zpávu přijalo, aby přijalo odlišnost a neztratilo víru v ideál.

I když jsem napsal co jsem napsal, idealista nejsem a pedofilii nemám rád :D a článku pořád palec dolů :D
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Kuba »

Rein píše:Inu, Daneček je mistrem slova a pera a je jistě taky dobrý manipulátor. Manipulativní schopnosti a pedofilie, to je skutku vytříbená kombinace. Vysoký intelekt, vzdělání a manipulativní schopnosti u pachatelů sexuálně motivovaných činů jsou velice nebezpečnou kombinací. Připomínám např. případ lékaře, která pakovaně znásilňoval svoje sekretářky po celou řadu let... Odsouzen byl ovšem až nyní. Stejně tak manipulativní schopnosti (které mohou být i příznakem poruchy osobnosti) u pedofilů, mohou vést k tomu, že nezákoínné aktivity s dětmi nejsou nikdy odhaleny. Do medií se často dostávají případy, kdy pachatel zajde tak daleko, že dítě vydírá, psychicky terorizuje - to vysoce pravděpodobně není jednání typického pedofila. Nutné je, položit si otázku, zda typicky pedofilní sexuální aktivity s dětmi nebývají odhaleny právě u pachatelů, kteří dítě zmanipulují. A nemanipuluje takový pedofil vlastně i sám sebe? např. racionalizací svého jednání? (sexuální aktivity s dětmi zde na foru diskutuje například Pirát) Nemůže být tedy idealizace vztahu pedofila s dítětem popsaná v Danově článku vlastně nebezpečná a nestane se výmluvou a později omluvou závadného jednání?
Aha, takže bychom měli Daniela preventivně zavřít, protože je to pedofil a dokonce ještě hůř, inteligentní pedofil. %)
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
fenix

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od fenix »

Jsme tu pro děti, ale i děti pro nás
Za sebe můžu napsat, že vztah s holkama ani nechci brát, jako něco v čem bych se obětoval a nic od toho nečekal, nebo vůbec o tom tak přemýšlet. Ikdyž jsem určitě i něco obětoval nebylo to přeci jen kvůli nim, ale i kvůli mě, abych s nimi mohl být. Vždyť i mě to dává hodně.
Těžko říct, v čem takový vztah je pro dítě prospěšný. Pro mě je mnohem důležitější, že se mnou chtějí být, hrát si, povídat, blbnout, než přemýšlet o tom jak je to pro ně prospěšný.
A proč by měl končit společný vztah tím, že dítě dospěje? Kvůli tomu vztah, který nějakou dobu trval a ti dva k sobě něco cítili neskončí. Ano, už to není jako když byla láska maličká, ale to přece není konec. Jen je ten vztah jiný. Já ji mám pořád rád a určitě i ona mě, pořád se spolu vídáme.
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od Návštěvník »

Kuba píše: Aha, takže bychom měli Daniela preventivně zavřít, protože je to pedofil a dokonce ještě hůř, inteligentní pedofil. %)
Ale ale Kubičku :) jestli ty tak trochu nežárlíš na inteligentního literáta Daniela :D ale nic se neboj, pořád jsi mladý inteligentní člověk a můj oblíbenec :P vždyť ta poznámka o manipulaci má být podnět k diskusi ne kriminalizace Dana :D
VANAX
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 11
Příspěvky: 129
Dal: 4 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Jsme tu pro děti, ne děti pro nás

Nový příspěvek od VANAX »

Kto z nás nikdy v živote nezmanipuloval žiadnu situáciu tak, že mal z toho prospech? Kto z nás je úplne bez viny?