V Polsku promluvily oběti pedofilních kněží (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
fenix

V Polsku promluvily oběti pedofilních kněží (Novinky.cz)

Nový příspěvek od fenix »


Dvanáct dramatických výpovědí obětí pedofilních polských kněží přináší kniha Obávejte se - oběti pedofilie v polské katolické církvi promluvily, která vyšla těchto dnech. Napsal ji dlouholetý varšavský zpravodaj nizozemských a belgických médií Ekke Overbeek. Kniha, v níž oběti mluví o samotě, bolesti a strachu z reakce příbuzných, okolí i samotné církve má šanci stát se nejkontroverznějším titulem roku.

„Těch dvanáct dramatických svědectví vyvrací všeobecně rozšiřované tvrzení, že mezi polskými katolickými kněžími neexistuje pedofilie,“ řekl autor polskému rádiu Tok FM.

„Polská katolická církev má dlouholetou tradici v zamlčování a utajování tohoto závažného problému. Místo toho, aby obětem pedofilie pomohla překonat trauma, které jim přivodili pedofilní kněží, stará se hlavně o to, aby nebylo pošpiněné její jméno,“ dodal Overbeek.

O mimořádně závažný a hrozivý problém podle něj jde i proto, že „katolická církev v Polsku vystupuje jako morální autorita číslo jedna.“

Na knize Overbeek pracoval rok a půl. Během té doby se sešel s desítkami obětí polských pedofilních kněží. Většina mluvila o svých krušných zážitcích s velkými obavami a strachem, protože jde o vysoce tabuizované téma. „Mně ale nic nehrozí, a proto jsem se rozhodl jejich výpovědi zveřejnit,“ řekl zpravodaj. Dodal, že více obětí pedofilie s ním hovořilo o svých problémech vůbec poprvé v životě. Nedokázali si ani představit, co by je čekalo, kdyby uvedli jména své nebo kněží, kteří je zneužívali.

V knize se autor ptá, proč polská média chrání kněze, kteří jsou vlastně nemocní, a proč nečiní zodpovědnými biskupy, kteří většinou o problému vědí. Také se táže, proč se neobjevila reakce episkopátu či dalších vysokých katolických institucí v Polsku. Hlavně se ale ptá, proč mají zneužití panický strach promluvit o tragédii, která je poznamenala a proč polská veřejnost akceptuje stav, kdy církev kryje pedofilii.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: V Polsku promluvily oběti pedofilních kněží

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

A dokolečka dokola ... tentokrát si to pedobijci pojistili a prosadili svou terminologii rovnou do názvu knihy.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
efix
Čestný člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Dětský smích je stejně nejkrásnější zvuk :)
Příspěvky: 614
Dal: 62 poděkování
Dostal: 178 poděkování

Re: V Polsku promluvily oběti pedofilních kněží

Nový příspěvek od efix »

Nesprávným použitím pojmu se to v článku jen hemží. Jak pak máme přijít za lidmi, kteří si přečetli tento článek, a říct, že jsme pedofilové ale děti nezneužíváme? Bude to pro něj protimluv... Je mi z toho smutno.
Dítě je úžasná bytost. Dej mu najevo lásku, ale opatrně. Zájmy dítěte jsou důležitější než tvoje. I když bys měl možná rád víc než jen pusu, nemůžeš. Nesmíš. Zradil bys sám sebe a ublížil tomu, koho jsi miloval. Nepodporuj tedy ubližování dětem ani jeho produkty, dětskou pornografii.