Child of Rage (1990, dokument)

FILMY A POŘADY slouží ke sdílení recenzí na filmy a pořady a k následné diskuzi k nim. Je-li v rámci recenze či diskuze užito odkazů na volně dostupné fotografické či video záznamy z filmu/pořadu, tyto odkazované audiovizuální záznamy mohou obsahovat jedině osoby starší 18 let (tedy narozené do roku 2006 včetně).
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující a které jsou v současnosti starší 18 let, viz Pravidla webu.
  2. Je zakázáno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2006 do současnosti). Do názvu vlákna je nutné uvést rok vydání filmu.
  3. Fotografie a videa je možné vkládat jen formou odkazů (za využití URL, IMG nebo VIDEO tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
ksoft

Child of Rage (1990, dokument)

Nový příspěvek od ksoft »

Child of Rage

Six-year-old Beth talks to a therapist about the horrific abuse she has suffered as well as the abuse she inflicts upon small animals and her own brother. This film documents her subsequent healing and recovery.

IMDb

Je to dokument o zneuživani deti.

Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Příspěvky: 991
Dal: 114 poděkování
Dostal: 312 poděkování

Re: Child of Rage (1990, dokument)

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Achjo, jde jim špatně rozumnět :( Nejsou k tomu někde titulky?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5505
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2267 poděkování

Re: Child of Rage (1990, dokument)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Možná si pamatujete neuvěřitelný příběh “psychopatické holčičky”, který v 90. letech šokoval celý svět. Beth Thomasová prožila hrůzostrašné dětství, a to se podepsalo na jejím chování vůči okolí. Naštěstí má tento smutný příběh dobrý konec. Přečtěte si, jak se Beth daří dnes podle portálu news.com

Všechno, co dítě prožije v raném dětství v něm zanechává hluboké stopy. Proto je tak důležité, aby dítě prožívalo v této senzitivní době dobrý emocionální vývoj. Když se všechno obrátí proti všem morálním zákonům, dítě se dostane do bezvýchodné situace, ve které může dojít k řadě traumat, jež směřují k psychickým poruchám.

Když Beth Thomasová oslavila první rok života, zemřela jí matka. Se svým bratrem zůstali v péči otce, který začal obě děti týrat a sexuálně zneužívat. Děti se díky lékařům a sociálním pracovníkům dostaly po šesti měsících do bezpečí adoptivní rodiny. Ani pak se však Betty nedočkala klidu. V šesti letech ji začaly trápit noční můry, a děsy ji pronásledovaly i během dne. Přepadl ji nekontrolovatelný vztek a svou novou rodinu začala doslova tyranizovat. V dokumentu s názvem Child of Rage z roku 1992 popisuje svému terapeutovi děsivé scény, ve kterých ubližuje svému bratrovi, mučí rodinného psa a vyhrožuje adoptivním rodičům, že je zabije.


Všechno, co dítě prožije v raném dětství v něm zanechává hluboké stopy.

U Beth byla diagnostikována Reaktivní porucha příchylnosti, která jí bránila ve zdravých vztazích s jinými lidmi. Krátce poté se jí ujala terapeutka Connell Watkinsonová, se kterou podstoupila intenzivní roční terapii. Léčba byla úspěšná a sedmiletá Beth se mohla vrátit ke svému bratrovi a adoptivním rodičům.

Dnes je Beth Thomasová úspěšnou zdravotní sestrou na novorozenecké jednotce intenzivní péče. Se svou adoptivní matkou založila program zaměřený na pomoc adoptivním rodinám. Mimo jiné se zde podílí na tvorbě vzdělávacích materiálů.


Zdroj:

https://www.news.com.auChild of Rage z 1990 je onen dokument, ale v roce 1992 byl natočen film Child of Rage, který je založen na příběhu oné holčičky.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?