Exploring the Psychological Characteristics and Risk-related Cognitions of Individuals Who Own Sex Dolls

Sekce pro vkládání odborných prací, např. seminárních, bakalářských, magisterských aj., které se týkají problematiky pedofilie či problematiky sexuálního zneužívání, a následnou diskuzi mezi uživateli (případně i neregistrovanými návštěvníky).
Pravidla fóra
UPOZORNĚNÍ: Fórum Reakce na média vč. svých podsekcí právě prochází rekonstrukcí. Více informací se dozvíte ZDE.

PRAVIDLA POUŽÍVÁNÍ IKON:

– dobrá práce
– ucházející práce
– špatná práce

Uživatelský avatar
Bouře
Globální moderátorka
Bydliště: Internet
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Anti-contact MAP ally
Příspěvky: 964
Dal: 1050 poděkování
Dostal: 1113 poděkování

Exploring the Psychological Characteristics and Risk-related Cognitions of Individuals Who Own Sex Dolls

Nový příspěvek od Bouře »


Abstract
The ownership of sex dolls has become an increasingly controversial social issue over the last five to ten years, with many in society (and academia) calling for the criminalization of such dolls. At the root of these calls is the implicit (and often explicit) assumption that sex doll ownership contributes to increases in negative social attitudes toward women, and sexual offense risk among doll owners. However, there are yet to be any empirical examinations of these claims. In this work we compared the psychological characteristics and comparative sexual aggression proclivities of sex doll owners (n = 158) and a non-owner comparison group (n = 135). We found no substantive differences in most psychological traits. Doll owners scored lower than comparators in relation to sexual aggression proclivity. They were, however, more likely to see women as unknowable, the world as dangerous, and have lower sexual self-esteem. They also had more obsessive and emotionally stable personality styles. We conclude that there is no evidence that sex doll owners pose a greater sexual risk than a non-owning comparison group, before highlighting the need for more evidence-informed social debates about the use of sex dolls in modern society.


CZ
Vlastnictví sexuálních panen se v posledních pěti až deseti letech stává stále kontroverznějším společenským tématem a mnozí členové společnosti (i akademické obce) volají po kriminalizaci těchto panen. Základem těchto výzev je implicitní (a často i explicitní) předpoklad, že vlastnictví sexuálních panenek přispívá k nárůstu negativních společenských postojů vůči ženám a k riziku sexuálních trestných činů mezi majiteli panenek. Tato tvrzení však dosud nebyla empiricky prověřena. V této práci jsme porovnávali psychologické charakteristiky a srovnávací sklony k sexuální agresi u majitelů sexuálních panen (n = 158) a srovnávací skupiny, která je nevlastní (n = 135). Ve většině psychologických rysů jsme nezjistili žádné podstatné rozdíly. Majitelé panenek dosáhli nižšího skóre než srovnávací skupina v souvislosti se sklony k sexuální agresi. Častěji však vnímali ženy jako nepoznané, svět jako nebezpečný a měli nižší sexuální sebevědomí. Měli také více obsedantní a emočně stabilní osobnostní styl. Dospěli jsme k závěru, že neexistují žádné důkazy o tom, že by majitelé sexuálních panen představovali větší sexuální riziko než srovnávací skupina, která je nevlastní, a poté jsme zdůraznili potřebu více důkazy podložených společenských debat o používání sexuálních panen v moderní společnosti.Celý článek je dostupný online. :)
Skálu pěstí nerozbiješ, ale i ten nejtvrdší kámen proroste květina. Jen to chce čas.
Nechceš-li být odsuzován za svou odlišnost, nesuď za odlišnost jiné a neubližuj zranitelným.
Zeptej se mě na co chceš a anonymně