Sex s nezletilou manželkou je znásilnění, rozhodl indický nejvyšší soud (Echo24.cz)

Sekce pro vkládání článků, které se nehodí do ostatních podsekcí Reakce na média a které jsou zároveň s ohledem na téma fóra relevantní, a následnou diskuzi mezi uživateli (případně i neregistrovanými návštěvníky). Prosím, vkládejte pouze články valné kvality.
Pravidla fóra
UPOZORNĚNÍ: Fórum Reakce na média vč. svých podsekcí právě prochází rekonstrukcí. Více informací se dozvíte ZDE.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5491
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2264 poděkování

Sex s nezletilou manželkou je znásilnění, rozhodl indický nejvyšší soud (Echo24.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Nejvyšší soud Indie zrušil zákon umožňující muži sex s dívkami mladšími 15 let za předpokladu, že jsou manželé ženatí. Podle soudců je to znásilnění. Stále však platí výjimka, která v Indii povoluje znásilnění v manželství. Tou se nejvyšší soud zabývá. Informuje Guardian.

Indické zákony zakazuji dospělému mít sex s někým mladším osmnácti let. Indický trestní zákoník však zahrnoval výjimku pro manželské páry. V Indii se přitom asi 46% žen ve věku od 18 do 29 let vdalo ještě před dosažením právní dospělosti.

Analýza nejnovějšího národního sčítání lidu odhadovala, že téměř 12 milionů indických dětí, mladších 10 let, bylo ženatých. Většinou šlo o dívky z chudých, venkovských rodin s malým nebo žádným vzděláním.

Právní řád přitom říkal, že pokud by měl například sedmnáctiletý muž pohlavní styk s dívkou stejného věku, mohl by být obviněn ze znásilnění. Zatímco, když měl padesátiletý muž sex se svou patnáctiletou ženou, bylo vše v naprostém pořádku. 

Raná manželství jsou hluboce zakořeněna do tradice mnoha indických komunit, ačkoli obřad „gauna“, během něhož dojde k naplnění manželství, je zpravidla odložen, dokud dívka nedosáhne puberty.

Středeční rozhodnutí bude pravděpodobně obtížné prosadit, ale může mít dlouhodobé důsledky. Od této chvíle může dívka, která je zneužita, jít na policii a říct, že byla znásilněna.

Soudci ve středu omezili své rozhodnutí pouze na sňatky týkající se nezletilých a odmítli se vyjádřit k tomu, zda by měla být odstraněna celá výjimka o manželském znásilnění.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Pavel1
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 14
Kontakt: mail: [email protected]
Whatsapp : ‪+420 605 779 951‬
Session id : 0554caf41c3a21f6d6ea3664cd66e2d654a44858d07705bab1e0a485d6e21f611b
Instagram : https://www.instagram.com/bl258639?igsh ... _source=qr
FB : https://www.facebook.com/share/b3nGJXpd ... tid=LQQJ4d
Výkřik do tmy: Miluju dětský smích
Příspěvky: 188
Dal: 626 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Sex s nezletilou manželkou je znásilnění, rozhodl indický nejvyšší soud (Echo24.cz)

Nový příspěvek od Pavel1 »

“ Právní řád přitom říkal, že pokud by měl například sedmnáctiletý muž pohlavní styk s dívkou stejného věku, mohl by být obviněn ze znásilnění. “

To by mě zajímalo , dle čeho hodnotí, zda znásilnil kluk holku , nebo holka kluka , … nebo že by se znásilnili navzájem ? :D

Nebo se asi dle jejich zákonů žena znásilnění dopustit nemůže .