Školák na Břeclavsku si vymyslel historku o lákání do auta. Sám měl černé svědomí (Novinky.cz)

Sekce pro vkládání článků, které se nehodí do ostatních podsekcí Reakce na média a které jsou zároveň s ohledem na téma fóra relevantní, a následnou diskuzi mezi uživateli (případně i neregistrovanými návštěvníky). Prosím, vkládejte pouze články valné kvality.
Pravidla fóra
UPOZORNĚNÍ: Fórum Reakce na média vč. svých podsekcí právě prochází rekonstrukcí. Více informací se dozvíte ZDE.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5491
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2264 poděkování

Školák na Břeclavsku si vymyslel historku o lákání do auta. Sám měl černé svědomí (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Zvěst o údajném lákání dětí do auta se rozšířila v úterý odpoledne a večer v Kosticích na Břeclavsku. Na začátku stál místní chlapec, který oznámil matce, že jej cizí muž lákal do auta. Informace proletěla obcí i sociální sítí, přerostla ve fámu, aby skončila zcela prozaicky.

„Břeclavští policisté řešili oznámení matky z Kostic, které její vyděšený syn sdělil, že ho měl lákat řidič do auta. Policisté se okamžitě začali případem zabývat. Prověřováním se zjistilo, že ke kontaktu řidiče modrého vozu se skupinou školáků skutečně došlo,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Událost dokonce zachytily kamery a policisté měli záhy k dispozici i registrační značku auta. Pak už bylo pátrání snadné, skončilo ale překvapivým závěrem, zcela odlišným od spekulací na sociálních sítích.

Jak uvedl majitel auta, na začátku byly lumpárny několika školáků.

„Žáci se měli chovat nepřístojně na místním hřišti. Na jeho upozornění a snahu o zjednání nápravy reagovali výsměchem a vulgárními gesty. Když se jich ptal na jména, aby věc pořešil s jejich rodiči, utekli,“ vysvětlil mluvčí.

Policisté se následně vydali do školy na kus řeči s aktéry dění. „Logické vysvětlení pak potvrdili i dotčení žáci, kteří museli s pravdou ven,“ dodal mluvčí.

Policisté vítají obezřetnost lidí při nezvyklém jednání, trápí je ale lidová tvořivost fám, nejedná se o první případ, kdy „únos“ měl nakonec zcela prozaické vysvětlení.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?