Prevence šikany: starší žáci pomáhají mladším (ČT1)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Prevence šikany: starší žáci pomáhají mladším (ČT1)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/212411000101109/obsah/228553-prevence-sikany-starsi-zaci-pomahaji-mladsim/

Asi nejsem jediný pedofil, který při této reportáži obdivoval krásné páťáky a myslel na to, jak by si chránil svého prvňáka. Dokonce se mi pak i zdál sen s dětmi.

Na první pohled moc je to moc hezká reportáž o tom, jak si na jisté základní škole každý páťák vylosuje svého prvňáka, kterému má pomáhat. Páťáci před kamerou nadšeně vyprávějí, jak se svým prvňákem chodí na výlety, vodí ho na kroužky, pomáhají mu s učením, chodí k němu na návštěvy. Ale ... umíte si představit, že jako vyjukaný prvňák dostanete přiděleného staršího kamaráda, se kterým si vůbec nemusíte povahově sednout (vybírá los, ne psycholog) a který vás bude nahánět po celé škole i mimo ni a vnucovat vám sebe a svou pomoc? Nebo naopak že vám v páté třídě pověsí na krk prvňáka a o toho se budete muset starat i ve volném čase? Ne každý je pedofil, a ani budoucího pedofila, který to o sobě ještě neví, to nemusí apriori potěšit.

Nejsem proti kamarádství, ale kamarádství má být dobrovolné. Něco jiného by byla čistě věcná profesionální spolupráce, něco jako když starší kolega na pracovišti zaučuje mladšího, ale takové zaučování přece nezahrnuje vměšování do soukromého života, návštěvy doma ani společné trávení volného času. Zajímalo by mě, na základě kterého ustanovení zákona takové povinnosti dětem nakládají.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6498
Dal: 1619 poděkování
Dostal: 3529 poděkování

Re: Prevence šikany: starší žáci pomáhají mladším (ČT1)

Nový příspěvek od Kasz »

Gabrieli, mě to naopak přijde jako zajímavý projekt, ti páťáci mají najednou za něco/někoho zodpovědnost, a proto jsou možná rádi... Jako všechno, i tento projekt bude mít své slabiny, které v repotáži nezazněly, nicméně globálně se mi to docela zamlouvá.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Prevence šikany: starší žáci pomáhají mladším (ČT1)

Nový příspěvek od Kuba »

Je fakt, že se mi jednou hodně líbilo, když jsem měl na táboře oddíl s dětmi věkového rozpětí 6-12 let a tam to fungovalo nádherně v tom, že některé z těch nejstarších holek se vyloženě začaly starat o ty nejmladší, hodně mi tím pomáhaly, byly spokojené že mají zodpovědnost a mohou si nacvičit "rodičovství" a ty malé děti zase byly nadšené, že se jim někdo tolik věnuje. Bylo to ale celé na dobrovolnosti (která byla patřičně pochválena). Mám stejně jako Gabriel docela pochyby, zda je tohle věc, která by se měla nařizovat (nad rámec třeba jednoho výletu, jedné hry apod.), mělo by se jednat o dobrovolné rozhodnutí, které ale může být nějakým způsobem odměňováno, což by samozřejmě bylo motivací pro víc páťáků, aby se do toho zapojili.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)