„Zlověstný film. Pomáhá Trumpovi a fašistům.“ Pustil se do kritiky, pak ale vytáhli, co je zač (ParlamentniListy.cz)

Sekce pro vkládání článků, které se nehodí do ostatních podsekcí Reakce na média a které jsou zároveň s ohledem na téma fóra relevantní, a následnou diskuzi mezi uživateli (případně i neregistrovanými návštěvníky). Prosím, vkládejte pouze články valné kvality.
Pravidla fóra
UPOZORNĚNÍ: Fórum Reakce na média vč. svých podsekcí právě prochází rekonstrukcí. Více informací se dozvíte ZDE.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5491
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2264 poděkování

„Zlověstný film. Pomáhá Trumpovi a fašistům.“ Pustil se do kritiky, pak ale vytáhli, co je zač (ParlamentniListy.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Americký film Sound of Freedom je hit tohoto léta. A zároveň na světlo vynáší téma obchodu s lidmi a sexuálního otroctví dětí. Kvůli tomu už se do filmu pustila americká média, kterým se nelíbí, že nahrává konspirační teorii QAnon, podle které tento obchod, i horší věci, provozuje satanistické spiknutí elit. Film zkritizoval například Noah Berlatsky na stránkách agentury Bloomberg. Ale objevily se připomínky, že zrovna on by kritizovat neměl, vzhledem k tomu, co obhajuje.

Jak jsme již psali, americký film Sound of Freedom se setkává s odporem médií, která jsou nakloněna spíše demokratům než republikánům. Děj filmu je založen na zkušenostech Tima Ballarda, bývalého agenta ministerstva vnitřní bezpečnosti, který bojoval proti obchodu s lidmi v Kolumbii. Film ve sledovanosti údajně překonal pátý díl proslulé série Indiana Jones.

Hlavní důvod, proč se tato média na film zaměřují, je hvězda filmu, herec Jim Caviziel, známý z filmu Umučení Krista. A to proto, že je stoupencem konspirační teorie QAnon, která tvrdí, že mocní lidé provozují obchod s lidmi, konkrétně s dětmi, a jsou v „satanistickém spolčení“.

Film sepsul na stránkách agentury Bloomberg i kritik Noah Berlatsky, který píše, že film vítá „ultrapravice“ a křesťané, díky kterým už vydělal v kinech 50 milionů dolarů (přes miliardu korun). „Řada kritiků spojuje Sound of Freedom s protrumpovským konspiračním kultem QAnon. Také je děsí, jaký úspěch má film v mainstreamu. Ale pravda je, že konspirace na pravici a základy Hollywoodu nejsou zas tak rozdílné, možná proto má naše společnost takový problém odmítnout QAnon, Trumpa a fašismus,“ píše Berlatsky.

Tvůrci filmu, Angel Studios, však spojitost s QAnon odmítají a Berlatsky má za to, že na jejich vyjádření něco je, protože tvrzení této konspirační teorie se ve filmu neobjevují. Ale objevují se v něm „tematická klišé kolem obchodu s lidmi typická pro Hollywood“. „Sound of Freedom není QAnon propaganda, ale ukazuje, jak blízko je jejich propaganda k populárním pokleslým příběhům,“ tvrdí Berlatsky.Berlatsky zmiňuje, že Tim Ballard, na jehož příběhu je děj filmu postaven, prý přeceňuje své zásluhy a u jeho organizace (kterou již opustil) bylo podezření, že přehání, aby jí lidé dali více peněz. „Experti na boj s obchodem s lidmi se také shodují, že ho nezobrazuje správně. Data také vyprávějí jiný příběh než film. Podle dat organizace bojující proti obchodu s lidmi je 67 % dětí, které jsou prodány do sexuálního otroctví, ve věku 15 až 17 let. A v 41 % případů je do toho zapleten člen jejich rodiny,“ poukazuje autor.

Dodává, že v takových případech často figuruje drogová závislost nebo vyhnání z domu kvůli nesnášenlivosti k homosexualitě. „Proto se experti obávají že Sound of Freedom a jeho příběh založený na strachu z cizinců spolu s oběťmi, které jsou tak nevinné, jak jen mohou být, může ztížit pomoc pro oběti, které tak nevinné nejsou, když je zneužívají blízcí,“ tvrdí. Film podle něho zapadá mezi další klasiky zneužívání a obchodu s lidmi, ve kterých většinou bílý hrdina bojuje proti skupině nebílých, kteří takový obchod provozují. Podle něho takové filmy ignorují složité otázky, například kde se oběti vzaly, proč utekly z domova atd.

Dle Berlatskyho QAnon nevymyslel nic nového, jen použil známé příběhy pro politické účely. A tyto příběhy se příliš neliší od těch z Hollywoodu, v jehož filmech jsou velké sítě obchodu s lidmi skoro neviditelné, záporáci bezpodmínečně ohavní a kladní hrdinové citliví a do posledního ctnostní.

Berlatsky se odvolává na politologa Roberta Paxtona, dle kterého je fašismus mimo jiné „kultem jednoty, energie a čistoty“. Ultrapravici prý motivují mýty poskvrněné nevinnosti a pomsty za toto poskvrnění. „To je u QAnonu vidět, ale je to vidět i ve standardních příbězích o obchodu s lidmi v Hollywoodu,“ varuje Berlatsky.

Film je tedy podle něho, ať už byl záměr tvůrců jakýkoliv, zároveň i thriller, i symbol pro hnutí QAnon. „Takové příběhy obětem moc nepomáhají. Ale mohou vytvářet koalice pocitů odporu a spravedlivého hněvu mezi konspiračními teoretiky a mainstreamem. Proto bude Trump tento film promítat, A proto je jeho popularita zlověstná,“ tvrdí Noah Berlatsky.

K těmto slovům má však důležitou poznámku novinář Andy Ngô. Totiž že Berlatsky byl ředitelem vztahů s veřejností v organizaci Prostasia, která se podle svých slov zaměřuje na ochranu dětí, sexuální pozitivitu a „ochranu práv všech“. Tato organizace se například zasazuje za to, aby se pedofilům říkalo „osoby přitahované dětmi“. Sám Berlatsky pedofily označil za schválně stigmatizovanou skupinu. V minulosti také prohlásil rodiče za „utlačovatelskou třídu“, jako jsou například běloši nebo bohatí. A v roce 2016 sepsal článek o tom, jak pro „nezletilé prostitutky“ jsou největším ohrožením policisté.


...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5491
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2264 poděkování

Re: „Zlověstný film. Pomáhá Trumpovi a fašistům.“ Pustil se do kritiky, pak ale vytáhli, co je zač (ParlamentniListy.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Původně nechtěný snímek Sound of Freedom se stal nečekaným letním hitem amerických kin. Film, který na základě skutečných událostí vypráví o děsivém obchodování s dětmi, však některá média spojují s americkým konspiračním hnutím QAnon.

Snímek Sound of Freedom natočil Alejandro Monteverde podle životního příběhu a díla Tima Ballarda. Ten před deseti lety založil neziskovou organizaci Operation Underground Railroad, která bojuje proti sexuálnímu otroctví a obchodování s dětmi.

Ballard předtím na stejném poli údajně působil jako agent amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti, pro nespokojenost s oficiálními postupy ale začal v této problematice pracovat na vlastní pěst. Sám zakladatel organizace, která se snaží pachatele a pašeráky dětí odhalovat pomocí léček a falešných identit, je i hlavním hrdinou snímku. Filmového Tima Ballarda zde ztvárňuje herec Jim Caviezel, známý z titulní role kontroverzního snímku Umučení Krista, jenž v roce 2004 natočil Mel Gibson.

Film vydělal hned

Snímek si po dlouhých odkladech (natočen byl v roce 2018, společnost 20th Century Fox jej ovšem odložila) odbyl v amerických kinech premiéru 4. července a brzy naplnil škatulku „sleeper hit“, tedy dílo, které se i přes malou či špatnou propagaci stalo obrovským hitem. Výroba Sound of Freedom totiž vyšla na 14 a půl milionu dolaru, snímek jen za tři týdny vydělal bezmála devítinásobek (124 milionů).

Výpravná akční podívaná postupně přivede diváky do Hondurasu, Thajska i Kolumbie, kde filmový Ballard odhaluje mezinárodní pašeráckou síť, která obchoduje děti jako sexuální otroky. Film pak v samém závěru naznačuje, že v dnešní době slouží jako otroci mnohem více lidí než v časech, kdy bylo otroctví legální.

Nečekaný úspěch Sound of Freedom, jehož osvětovou funkci chválí celebrity (pozitivně se o něm vyjádřila třeba modelka Karolína Kurková), ale vyvolal i kontroverzi. Některá média upozorňují na údajnou nenápadnou provázanost snímku s kontroverzním americkým hnutím QAnon. O volném uskupení nebo spíš souboru konspiračních teorií, které zaplavují internet od roku 2017, se totiž pochvalně vyjadřuje jak herec Jim Caviezel, tak skutečný Tim Ballard.Snímek navíc v USA rezonuje mezi pravicovými, konzervativními a silně věřícími voliči. Samotné hnutí QAnon pak přímo podporuje Donalda Trumpa, jehož považuje za jediného, kdo je schopen rozbít tušené mezinárodní spiknutí elit. A jedna z mnoha teorií QAnon operuje s tajným spolkem satanistických pedofilů, který údajně řídí mezinárodní obchod s dětmi. Světové špičky prý vedle jejich zneužívání údajně pracují i s jejich krví, ze které se snaží získat látky pro elixír věčného mládí.Britský portál The Guardian se vedle poukázání na skutečnost, že se Jim Caviezel podobným teoriím nebrání (tvrdí, že se z dětské krve skutečně těží látka adrenochrome), zaměřuje i na to, kdo vlastně na film chodí. „Filmový distributor Angel Studios nastavil kontroverzní systém plateb. Na konec snímku totiž umístil výzvu a odkaz, kde mohou diváci zakoupit extra vstupenku ‚pro někoho, kdo by film jinak neviděl‘,“ píše list. Spolu s běžícími závěrečnými titulky se totiž divákům ukáže odkaz a QR kód, přes který mohou nakoupit další vstupenku.

„A opravdu to funguje. V den filmové premiéry šlo téměř dvacet procent tržeb z těchto extra vstupenek. A narůstá podezření, že velká část těchto vstupenek není reálně použita. Čísla tržeb tak mohou význam Sound of Silence výrazně nadhodnocovat,“ zamýšlí se britský deník.

Slávu snímku šíří i sám Donald Trump. „Sound of Freedom je národní senzace a kolosální tržní úspěch. Má opravdu vysoká čísla, každý by jej měl vidět,“ napsal v e-mailu svým příznivcům. „Je to velice důležitý film a velice důležitý dokument, vše v jednom. Opravdu téma, o kterém by se mělo mluvit,“ dodal.


QAnon

Nejvýraznější postava násilného vpádu do Kapitolu Jake Angeli alias Šaman QAnon (6. ledna 2021)

Označení pro řadu krajně pravicových konspiračních teorií. Tvrdí, že existuje tajný spolek satanistických pedofilů řídící mezinárodní obchod s dětmi. Členy jsou údajně liberální hollywoodské hvězdy či demokratičtí politici v čele s Hillary Clintonovou a Barackem Obamou.

Ti jsou prý spolu s Georgem Sorosem také hlavními představiteli tajného spiknutí, tzv. Deep State, které ovládá USA a proti kterému bojuje Donald Trump. Nic z toho se ovšem nezakládá na jediném důkazu. Ačkoliv byl Trump na svou roli v konspirační teorii dotazován, nevyvrátil ji.

Zdroj: Wikipedia.org

Sám Caviezel se následně nechal na Fox News slyšet, že Trump je novým Mojžíšem a měl by být znovuzvolen. Tvůrci nicméně (i přes Caviezelova prohlášení či jeho dřívějších účastech na QAnon konferencích, kde o snímku už před premiérou mluvil) důsledně odmítají jakékoli spojení s QAnon. „Má nulovou souvislost se skutečným příběhem. Je ostatně velmi obtížné takové spojení vytvořit, když je snímek založen na skutečném příběhu,“ uvedl sám Ballard.

Dojemné poselství

Kritika Guardianu ale i dalších předních médií ovšem utvrzuje konspirátory v představě, že se světové spiknutí snaží objevný snímek takto cíleně zdiskreditovat.

Odborníci na problematiku sexuálního otroctví dětí dále upozorňují, že snímek problematiku velice zjednodušuje, když vykresluje pašeráky jako neznámé cizince, kteří děti kradou. „Mladí lidé se zaplétají do tohoto obchodu kvůli neuvěřitelné rodinné chudobě, kvůli politickým nepokojům, případně proto, že je dítě rodinou odmítáno kvůli sexuální orientaci nebo genderové identitě,“ upozorňuje Jean Bruggermanová, šéfka organizace Freedom Network USA.

The Guardian ovšem jedním dechem dodává, že samotní diváci film převážně chválí a že je jeho poselství dojalo. Kdy a zda se Sound of Freedom objeví v české distribuci, zatím jasné není.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5491
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2264 poděkování

Re: „Zlověstný film. Pomáhá Trumpovi a fašistům.“ Pustil se do kritiky, pak ale vytáhli, co je zač (ParlamentniListy.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Film Sound of Freedom vypráví temný příběh o obchodu s dětmi a jejich sexuálním zneužívání. Film podle médií podporuje konspirační teorie, ale lidé si to asi nemyslí. Své důvody mají.

Film Sound of Freedom je postaven na skutečné události. Agent Tim Ballard, jehož úkolem bylo zatýkat pedofily, opustil svoje povolání, aby v kolumbijské džungli na vlastní pěst zachránil z rukou překupníků sexuálně zneužívané děti.

Scénář k filmu vznikl v roce 2015 a natočen byl v roce 2018. Producenti uzavřeli distribuční dohody s firmou 20th Century Fox, kterou následně koupila společnost Disney. Ta dala film k ledu. Producenti se několik let snažili znovu získat práva k filmu, což se jim podařilo v březnu tohoto roku a společnost Angel Studios pustila film 4. července do distribuce.

K dnešnímu dni je film Sound of Freedom za měsíc červenec na druhém místě podle tržeb v amerických kinech. První je Indiana Jones, který utržil 123 milionů dolarů, druhý Sound of Freedom s 91 miliony. Nicméně při přepočtu na jeden kinosál je na prvním místě Sound of Freedom.

Vzhledem k relativně nízkým výrobním nákladům už teď vydělává svým investorům desítky milionů dolarů. Na rozdíl od Indiana Jonese, který bude pravděpodobně prodělečný.

Konspirační teorie

Řada médií hlavního proudu film odsoudila jako propagaci konspirační teorie QAnon. (Pozn. autora: Podle teorie QAnon je v USA rozšířené sexuální zneužívání dětí mocnými lidmi z politiky a Hollywoodu.)

Například Guardian uvedl: „Napínavý film hlásící se ke QAnon uhranul Ameriku. Jim Caviezel hraje hrdinu, který zastaví obchod s dětmi v paranoidním novém filmu.“

Nebo Bloomberg: „Film, který vypráví o agentech bojujících proti sexuálnímu zneužívání dětí, vzala za své extrémní pravice a křesťané. Film je kontroverzní, protože herec Jim Caviezel a Tim Ballard, kterého představuje, mají vazby na konspirační teorii QAnon.“

Mají američtí občané nějaký důvod si myslet, že sexuální zneužívání nezletilých je problém?

Případ Jeffrey Epstein

Jeffrey Epstein byl bohatý obchodník, který vozil tryskáčem přezdívaným Lolita Express mocné tohoto světa na svůj soukromý ostrov, aby si užili s nezletilými děvčaty. Po zatčení spáchal v roce 2019 sebevraždu ve vězení.

Den před jeho smrtí zrušilo vedení věznice zvýšenou ostrahu jeho cely. Spoluvězeň z jeho cely byl přesunut jinam. Bezpečnostní kamery měly v den smrti poruchu. Po nalezení mrtvého těla Jeffrey Epsteina nebyla pořízena žádná fotodokumentace.

FBI, která dělala prohlídky v jeho domě v New Yorku, nalezla CD disky, na kterých byla napsána jména dívek a mužů, a velké množství obscénních fotografií nezletilých dívek. FBI důkazy nechala na místě, protože neměla povolení je zabavit. Když se pro ně vrátila, už tam nebyly.

Pomocnice Jeffrey Epsteina, žena jménem Ghislaine Maxwell, skončila ve vězení, ve kterém je dodnes. Žádný z návštěvníků ostrova rozkoše nebyl nikdy obviněn. Více o kauze zde včetně kompletních zdrojů.

Instagram podporuje pedofily

Wall Street Journal zveřejnil v červnu rozsáhlý článek o pedofilním obsahu v aplikaci Instagram, kterou vlastní společnost Facebook. Aplikace nejenže neblokuje dětskou pornografii nebo účty, které ji nabízejí, ale dokonce za pomoci algoritmu vědomě napomáhá jejímu šíření. Více zde včetně kompletních zdrojů.

Veřejné slyšení v americkém Senátu

Za Bidenovy administrativy přišlo do Spojených států ilegálně více než 300 tisíc nezletilých osob bez doprovodu rodičů. FBI nemá žádné informace o osudu 85 tisíc dětí. Neví, kde jsou. Podle senátora jsou nuceny k otrocké práci a jsou zneužívány. Více viz zdroj na konci článku.

Moderní forma otroctví

Tara Lee Rodas pracuje ve státní správě v sociálním odboru. Během svědectví na půdě Kongresu uvedla, že děti, které přijdou do USA nelegálně bez doprovodu rodičů, dává americká vláda do opatrovnictví takzvaným sponzorům. Podle jejích informací je řada sponzorů, kteří od vlády dostávají děti do péče, členy organizovaných kriminálních skupin, které s dětmi dále obchodují. „Nenabízíme dětem americký sen, ale moderní formu otroctví.“

Tisková konference floridské policie

Varování: Explicitní text.

Šerif Grady Judd na tiskové konferenci uvedl, že policie zadržela skupinu pedofilů, mezi kterými byl zaměstnanec restaurace v komplexu Disney. Policie u něj nalezla velké množství fotografií a video obsahu s tématem sexuálního zneužívání dětí. Věk dětí se pohyboval mezi několika měsíci až osmi lety.

Materiály obsahovaly fotografie batolat, kterým byly svázány ruce před tím, než byly sexuálně zneužity. Nebo videa zobrazující sexuální zneužití šestiměsíčního dítěte dospělou osobou.

Pozn. autora: Normální reakce normálního člověka na film Sound of Freedom je něco ve smyslu, že jestli je na tom jenom trochu pravdy, ať se to zatraceně rychle prošetří.Zdroje:

(1) Sound of Freedom

(2) Guardian

(3) Bloomberg

(4) Slyšení Senát

(5) Svědectví

(6) Explicitní obsah: Floridská policie
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5491
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2264 poděkování

Re: „Zlověstný film. Pomáhá Trumpovi a fašistům.“ Pustil se do kritiky, pak ale vytáhli, co je zač (ParlamentniListy.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Barbie vyhlíží miliardu, Oppenheimer válí a disneyovka Strašidelný dům je propadák! (MovieZone.cz)

"Rychle k bramboře, kterou loupe Jim Caviezel. Barbie promine, ale Sound of Freedom je navzdory (poprvé trochu strmějším) zámořským propadům o 37 % kasovní pohádka roku. S rozpočtem necelých 15 mega je totiž zbožné Angel Studio na dostřel hranice 150 milionů. Přísun chechtáků z Ameriky sice pomalu slábne, ale příběh o federálním agentovi, který nejenom v kolumbijské džungli zachraňoval děti před pedofily, hodlá navázat na fenomenální zámořský úspěch i ve světě."
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1598 poděkování
Dostal: 810 poděkování

Re: „Zlověstný film. Pomáhá Trumpovi a fašistům.“ Pustil se do kritiky, pak ale vytáhli, co je zač (ParlamentniListy.cz)

Nový příspěvek od Dreamer »

Přiznám se, že ačkoli mě popcornové trháky moc neberou, tenhle mě docela bavil. Hlavní hrdina je dokonalý sexy tvrďák co ví, kdy uronit slzu, "pedofilové" přesně tak slizcí a nechutní, jak si je představujete, a zachráněné děti byste si nejradši vzali domů, abyste jim všechno to příkoří vynahradili.

Moc ale nerozumím tomu, proč z průměrného mainstreamového dojáku někdo dělá politické téma. Až na (asi minutový) trochu trapný marketingový apel hlavního hrdiny po skončení titulků, kde vyzývá k šíření filmu a jeho poselství, je to zcela bez propagandy. Faktem ale je, že to ten Noah Berlatsky vlastně pro Bloomberg popsal docela dobře.

Pár hlášek z filmu, které mě pobavily:
► Ukázat spoiler
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5491
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2264 poděkování

Re: „Zlověstný film. Pomáhá Trumpovi a fašistům.“ Pustil se do kritiky, pak ale vytáhli, co je zač (ParlamentniListy.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Pět let padal na film „Sound of Freedom“ prach, ale teď v amerických kinech překonal mnohem známější konkurenty. Skutečný příběh Tima Ballarda, zachránce unesených dětí, však provázejí kontroverze.

Křesťanské filmové studio v Hollywoodu? A s trhákem, který za měsíc promítání v Severní Americe utržil desetinásobek svého rozpočtu? V případě filmu Sound of Freedom stále platí, že Amerika může být „země neomezených možností“. Produkční podnik Angel Studios koupil práva k uvedení snímku, jehož výroba stála 14,5 milionu dolarů, a dosud za něj utržil přes 163 milionů dolarů. Čímž překonal Mission: Impossible Odplata - První část a v dalších dnech hravě přeskočí také domácí příjmy snímku Indiana Jones a nástroj osudu. Z křivky návštěvnosti (pět týdnů od premiéry ho v USA a Kanadě stále promítá tři tisíce kinosálů) lze usuzovat, že by neměl mít problém přiblížit se metě 200 milionů dolarů.

Kup lístek dalšímu divákovi

Za úspěchem mírně nadprůměrného thrilleru (na recenzním serveru Rotten Tomatoes mu kritici dávají hodnocení 69 procent) stojí hlavně námět a fanouškovská podpora. Film dosud neznámého mexického režiséra Alejandra Monteverdeho (46) vznikl už před pěti lety a líčí život Tima Ballarda, bývalého vládního agenta pro vyšetřování únosů dětí, který se po roce 2013 v tomto úsilí osamostatnil. Jeho agentura Operation Underground Railroad působila mimo jiné v Kolumbii, kam se Ballard (ve filmu Jim Caviezel, proslul hlavní rolí v Umučení Krista z roku 2004) vydal osvobodit „zboží“ určené na prodej pedofilům.

Do kin snímek vstoupil s letitým zpožděním až po crowfundingové sbírce na podporu jeho uvedení a nevídané tržby Sound of Freedom zajistil mimo jiné systém „kup druhý lístek jinému divákovi“. Přímo na internetových stránkách Angel Studios lze kromě objednávky své vstupenky pořídit i druhou, kterou si jiný divák vyzvedne zdarma v rezervaci. A pokud prozradíme, že Ballard je vyznáním mormon a všichni hlavní tvůrci jsou konzervativní křesťané (Caviezel a jeho filmová manželka v podání Miry Sorvinové patří ke katolíkům), lze už chápat ten masivní úspěch hlavně u publika stejné orientace.

Tajemné hnutí QAnon

Všechno souvisí se vším: film podpořil Mel Gibson, který režíroval a produkoval výše zmiňované Umučení Krista (celosvětové tržby 612 milionů dolarů) a s Caviezelem se od té doby nejen znají, ale také světonázorově shodují. Oba jsou ultrakonzervativní katolíci, a to je pojí s neméně bigotním Ballardem, který má už vlastní podcastový kanál, kde vyzpovídal mimo jiné Donalda Trumpa. Kruh náboženského a politického konzervativismu se tím v podstatě uzavírá.

A míří jak jinak než do hnutí QAnon, internetového konspiračního kultu vzniklého okolo roku 2017, který obviňuje Hillary Clintonovou, Baracka Obamu nebo George Sorose, tedy exponenty liberálního společenského proudu, z obchodu s dětmi. A to nejen pro sexuální ukojení, ale hlavně kvůli provozování satanistických rituálů. Tento názorový proud věří, že skrze sdílení tezí QAnon dojde v USA k velké obrodě křesťanství, a z „kabalistického spiknutí proti dětem“ viní mimo jiné rodinu Rothshildů. Což zase koresponduje s antisemitskými výpady zmiňovaného Mela Gibsona, pro něž se na čas ocitl v hollywoodské klatbě.

Ballard sice svoje spojení s QAnon popírá, ale v jednom z letošních rozhovorů sdělil, že nedávno provedl razii v západoafrické „továrně na kojence“, kde jsou prý děti prodávány kvůli odběru orgánů a na „satanistické rituální zneužívání“. S propagandou hnutí QAnon to však údajně nesouvisí, Ballard označil takové spojování za pokus diskreditovat film Sound of Freedom.

Seznam zdrojů:

www.karnodhar.com/en/entertainment/sound-of-fr%d0%b5%d0%b5dom-b%d0%b5came/1593/

https://en.wikipedia.org/wiki/Tim_Ballard

https://en.wikipedia.org/wiki/QAnon

https://www.angel.com/freedom
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1598 poděkování
Dostal: 810 poděkování

Re: „Zlověstný film. Pomáhá Trumpovi a fašistům.“ Pustil se do kritiky, pak ale vytáhli, co je zač (ParlamentniListy.cz)

Nový příspěvek od Dreamer »

Poslouchal jsem několik rozhovorů s Paulem Hutchinsonem, producentem filmu. Je to fakt hodně zvláštní týpek. Tohle o sobě píše na stránkách https://liberating-humanity.com:
Od Paula Hutchinsona, zakladatele multimiliardové společnosti, nikdo nečekal, že opustí svět financí, aby odpověděl na to, co považuje za své skutečné poslání: zachraňovat děti ze spárů obchodníků s lidmi. Ale právě tohle udělal.

Paul se osobně zúčastnil více než 70 záchranných misí, jejichž cílem bylo osvobodit děti od zneužívání a zachránit je před obchodováním s lidmi. Pomáhá také financovat desítky rehabilitačních center po celém světě, která poskytují poradenství, vzdělání, pracovní školení a celostní léčbu pro ty, kteří obchod s lidmi přežili.

Paul, který je producentem filmu "Sound of Freedom" a zároveň je ve filmu ztvárněn pro svou roli vedoucího záchranných misí, se nyní zasazuje o osvobození lidstva od epidemie obchodování s dětmi tím, že zvyšuje povědomí a nabízí realizovatelné kroky, jak se k této věci připojit.

V rozhovorech říká:
  • Je konzervativní, vždy volil pravici, ale film považuje za apolitický. Podpory ani vyvracení QAnonu a podobných nesmyslů se od něj nedočkáte. Říká, že "to co viděl, je hrozné až až" a další konspirační teorie nejsou potřeba.
  • Přesto naznačuje, že je běžnou praxí v politice na někoho nastražit lest v podobě pěkné dívky nebo sex party, natočit ho u toho, a pak záznamu využívat k vydírání a zajištění si politické loajality a hlasů u voleb.
  • Je mistr v bojovém umění Krav Maga, a často o sobě říká, že dokáže vytáhnout zbraň a zastřelit protivníka dřív, než protivník stiskne spoušť zbraně, kterou na něj míří. Během operací se ale do takové situace nikdy nedostal.
  • Rád říká, že obchod s lidmi je nejrychleji rostoucím odvětvím, jehož objem překonal obchod se zbraněmi a brzy překoná obchod s drogami. To proto, že "balíček kokainu prodáte jen jednou, ale dítě můžete prodat 10x za den, každý den, po dobu deseti let". Když je mu argumentováno tím, že obchod s dětmi se na celkovém objemu obchodu s lidmi podílí méně než jedním procentem, nevyvrací to. Ale sám to nezmiňuje.
  • Klíčem k řešení problému obchodování s dětmi je zaměřit se na omezení poptávky. O poptávce říká, že vzniká dvěma způsoby: 1) Ačkoli dvě třetiny zneužitých dětí vyrostou v bezproblémového dospělého, jedna třetina zneužitých se sama v dospělosti dopustí zneužívání. 2) Objektifikace žen a závislost na pornografii vede sestupnou cestou k poptávce po dětech na sex. Za příklad zvrácenosti uvádí film Cuties. Nemá rád feminismus.
  • Pozicuje se do role lídra hnutí, které má "osvobodit děti" a "osvobodit lidstvo". Věří, že je potřeba pomáhat obětem zneužívání, aby ta jedna třetina z nich nezačala v dospělosti sama zneužívat. Také chce pomáhat lidem, co jsou na strmé ploše závislosti na pornografii. Každý, včetně těch, co s dětmi obchodují, jsou krásní a úžasní lidé, a když jim pomůžeme, obrátíme je z cesty k hříchu na cestu dobra.
  • To co by každý dospělý měl pro prevenci udělat, je jít, obejmout své dítě a dát mu lásku. A nevěřit strýčkům, co mají o jejich dítě zájem. I když ve filmu ukazuje "stranger danger", je si plně vědom toho, že většina zneužívání se děje v rodinách, a upozorňuje na to.
  • PTSD zneužívaných a závislost na pornografii chce léčit halucenogeny a meditací. Lobuje za jejich legalizaci a buduje síť meditačních center, které mají pomocí "neškodných drog" obětem zneužívání a závislým na pornografii pomoci překonat svá traumata. Tím chce přerušit nekonečný cyklus zneužívání mezi generacemi.
  • Neměl jsem z něho dojem, že by něco tušil o podstatě pedofilie. Termín běžně používá špatně.
Nedokážu rozuzlovat, jestli je to A) "konzervativní sluníčkářskej magor" s politickou motivací, B) businessman, co chce vydělat na aktuální vlně glorifikace obětí a popularizaci traumatu, nebo za C) opravdu chce měnit svět k lepšímu, ale chybí mu informace.

Co myslíte?

PS: film se už dá najít i s českými titulky na stahovacích serverech
Uživatelský avatar
podivin
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1633
Dal: 1923 poděkování
Dostal: 791 poděkování

Re: „Zlověstný film. Pomáhá Trumpovi a fašistům.“ Pustil se do kritiky, pak ale vytáhli, co je zač (ParlamentniListy.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Dreamer píše: středa 30. 8. 2023, 9:34:54 PS: film se už dá najít i s českými titulky na stahovacích serverech
Má to aspoň pozitivní konec? Jinak nevim, jestli na to mám koukat, abych to rozdejchal. Ale rád bych věděl, jak to tak probíhá.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1598 poděkování
Dostal: 810 poděkování

Re: „Zlověstný film. Pomáhá Trumpovi a fašistům.“ Pustil se do kritiky, pak ale vytáhli, co je zač (ParlamentniListy.cz)

Nový příspěvek od Dreamer »

podivin píše: středa 30. 8. 2023, 12:29:20 Má to aspoň pozitivní konec?
► Ukázat spoiler
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1598 poděkování
Dostal: 810 poděkování

Re: „Zlověstný film. Pomáhá Trumpovi a fašistům.“ Pustil se do kritiky, pak ale vytáhli, co je zač (ParlamentniListy.cz)

Nový příspěvek od Dreamer »

Z dalších rozhovorů:
Paul Hutchinson píše: Průměrný pedofil má až 100 obětí.
Tim Ballard píše: OSN tlačí normalizaci pedofilie.
Chtějí dětem umožnit udělit consent.
Progresivisté tlačí sexualizaci dětí ve školách.
Pedofilové, rebrandovaní na “MAP”, jásají.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5491
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2264 poděkování

Re: „Zlověstný film. Pomáhá Trumpovi a fašistům.“ Pustil se do kritiky, pak ale vytáhli, co je zač (ParlamentniListy.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Jestli takhle zní zvuk svobody, tak se bez ní asi můžeme klidně obejít. 

V centru pozornosti vcelku zvláštního snímku je Tim Ballard, agent amerického Ministerstva vnitřní bezpečnosti, který už více než dekádu chytá pedofily a obchodníky s dětskou pornografií. Během této doby sice zvládl dostat několik stovek predátorů za mříže, žádné dítě však od tragického osudu neuchránil. K tomu se mu nyní naskytne příležitost – čerstvě dopadený pedofil se stereotypním knírkem a směšným sestřihem by mu mohl něco takového zařídit.

Tak se Tim dostane k malému Miguelovi, kterého v prologu společně s jeho starší sestrou Rocío unesou překupníci z Hondurasu. Jímavý příběh dětí, jejichž otci podvodníci nakukali, že je čeká modelingová kariéra a vymanění z bídy, Tima osobně zasáhne a jako slušňácký otec šesti dětí se rozhodne ztracenou Rocío najít. S tvrďácky odhodlaným výrazem situaci komentuje tak, že „boží děti prostě nejsou na prodej.“Tato mise téměř v duchu Zachraňte vojína Ryana vede k vynaložení obrovských finančních i lidských prostředků k nalezení jedné ztracené dívky, na což se Tim nezdravě zafixuje. Opustí neustále podporující manželku a zhruba šest dětí a vydá se na možná sebevražednou misi do kolumbijské Cartageny, a pak ještě dál. Během pátrání se setká s několika podobně smýšlejícími klaďasy včetně bývalého člena zločinného kartelu s přezdívkou Vampýr, který prozřel a začal páchat dobro. „Když ti Bůh řekne, co dělat, nesmíš váhat!“

Soudě dle epilogu se film snaží poukázat na moderní podoby otroctví, jehož součástí jsou i únosy dětí a jejich následné využívání pro sexuální účely. Téma si jistě zaslouží medializaci a činnost skutečného Tima Ballarda se podílela na tom, aby se zločiny souvisejícími s obchodem s dětmi zabýval i americký Kongres. Na těchto propojených tématech přesahujících i do filmu je nejzajímavější, jak nepřehledný spletenec vytvářejí – leckteré aktivity Ballarda a lidí kolem něj jsou bezesporu ušlechtilé a při nejlepší vůli lze Ballardův příklon k některým teoriím konspirační sítě QAnon přisoudit frustraci z toho, že právě jeho nezisková organizace je tím subjektem, který podobně palčivé celospolečenské fenomény musí řešit.

Dalšími kousky do už tak nepřehledné skládačky jsou obvinění z nevhodného chování a sexuálního nátlaku, jež na Ballarda v posledních měsících prosákly a kvůli nimž odstoupil z čela své neziskovky, a také celosvětová distribuce společností Angel Studios, jejíž guerillová kampaň v létě děsila velká zámořská studia. O distribučním modelu zahrnujícím crowdfunding a solidární metodu „pay it forward“, díky níž mohl návštěvník kina zakoupit lístek někomu, kdo by si jej jinak nemohl dovolit, by také mohlo vzniknout hned několik článků, jelikož díky této aktivaci (především křesťanské) komunity se nejen podařilo zaplatit promítání snímku a jeho vykoupení z disneyovských šuplíků, kde nějakou dobu ležel, ale dokonce i vydělat slušné peníze – proti budgetu ve výši necelých 15 milionů dolarů se podařilo v kinech utržit více než 230 milionů.

K filmu se okamžitě s nadšením přihlásila zámořská konzervativní lobby a podpory se dílo dočkalo od Donalda Trumpa, Elona Muska, Bena Shapira či také Mela Gibsona, v producentské roli uvedeného v titulcích. Mimochodem, tady si nelze odpustit rýpnutí – těmto osobnostem ani milionům diváků zřejmě nevadí, že vyprávění leckteré Ballardovy aktivity značně zveličuje, nadsazuje či překrucuje a ve zpodobněních obchodu s dětmi namísto prokazatelných důkazů místy využívá tvrzení z QAnon mytologie – hlavně že jsou hlavní postavy zastoupeny herci s adekvátním etnikem, že…

Ve výčtu kontroverzí a podivností kolem tohoto filmu by se ještě šlo zabývat prohlášeními Jamese Caviezela, zarytého katolíka a v Hollywoodu značně neoblíbené persony, jenž se nezdráhat spojit obchodování s dětmi se satanismem a liberálními hodnotami, či naopak značně defenzivním přístupem režiséra a spoluscenáristy Alejandra Monteverdeho, který od konspirací dává ruce pryč a vůbec prý nechápe, kde se spojení jeho angažovaného dramatu s dezinformační scénou vůbec vzalo.Jenže už tak jsme všemi těmito okolnostmi strávilo času až moc, což je ale zároveň příhodné, jelikož samotný film je… zcela průměrný. Vlastně se dá říct, že všechna kontroverze a bizarní příhody kolem snímku jsou zajímavější než snímek samotný. Už úvodní titulková pasáž zachycující záběry z průmyslových kamer sledující únosy dětí rovnou na ulici naznačuje patos, s nímž ani zbytek snímku rozhodně nešetří. Dlouhé pohledy na zděšenou Caviezelovu tvář doprovází tklivě meditační či ponuře dramatická hudba, pomalost a přehrocenost jednotlivých scén se nepříliš úspěšně snaží vytvářet iluzi hloubky.Přitom se však jedná o zcela zaměnitelný krimi-thriller, jenž by snadno mohl (a měl) zapadnout v záplavě podobně spotřebního obsahu libovolné streamovací služby. Medializace sexuálního otroctví a především glorifikace Tima Ballarda jsou zde zpracovány řemeslně důstojně, avšak skutečně nijak strhujícím způsobem. Pokud tedy netrpíte přesvědčením, že zhlédnutím tohoto filmu odhalíte některé z mnoha pravd, jež nám mainstreamová média tají, není důvod jej vidět. Spíše než o poutavé umělecké dílo jde totiž o produkt, který díky chytrým distribučním a marketingovým strategiím k sobě přilákal mnohem více pozornosti, než jakou by si zasloužil.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5491
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2264 poděkování

Re: „Zlověstný film. Pomáhá Trumpovi a fašistům.“ Pustil se do kritiky, pak ale vytáhli, co je zač (ParlamentniListy.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


„Pytlíček s kokainem prodáte jen jednou. Ale dítě můžete prodat pětkrát nebo šestkrát denně. Klidně po deset let,” říká speciální agent Tim Ballard, když stahuje smyčku kolem obchodníků s dětmi, kteří je unášejí z jihoamerických zemí, aby je distribuovali pedofilům po celém světě. Ballard, jehož ve filmu Sound of Freedom představuje Jim Caviezel, po nich pátrá už dvanáct let – je kvůli tomu schopný sám hrát násilníka, vzdát se policejních výsluh, nebo dokonce vyrazit mezi ozbrojence v amazonské části Kolumbie. Proč? „Protože děti Boží nejsou na prodej,” prohlásí a dramaticky se nakloní do kamery.

Ne, Sound of Freedom opravdu není film jemných nuancí, na to bere svoje téma až příliš vážně, bez stopy jakékoliv ironie nebo odstupu. Na to nejsme zvyklí. Koukáte se tak až užasle a říkáte si, že je to v něčem osvěžující, protože dnes se už akční thrillery bez pomrkávání na diváka netočí. Tady naopak Caviezel hned několikrát vypadá, že mu do toho oka něco spadlo, když pláče hrůzou z toho, co se dětem v osidlech zla děje, nebo se dojímá, když rozbité rodiny zase dává dohromady. „Tahle práce vás roztrhá na kousky – a tohle je způsob, jak ty kousky zase posbírat,” slzí před svým nedůvěřivým šéfem.

Nedá se říct, že by tvůrci byly podobně bezelstní. Některá americká média kolem premiéry přemítala, jak moc je celý projekt spřažen s nechvalně proslulou krajně pravicovou konspirační teorii QAnon, podle níž existuje tajný spolek elit, které řídí mezinárodní obchod s dětmi. Režisér Alejandro Monteverde prohlásil, že takové spojení filmu uškodilo, protože ho začal vyvíjet už před osmi lety, a na časový nesoulad upozornil i herec Caviezel. Ten však zároveň mluvil v rozhovorech o adrenochromu, látce, která má být získávána z krve vyděšených dětí a slouží jako elixír věčného mládí. Ok.

V amerických kinech se pak při závěrečných titulcích objevil na plátně znovu se „speciální zprávou”, v níž mluvil o tom, že Sound of Freedom může být „Chaloupkou strýčka Toma” pro otroctví 21. století – jen aby vzápětí diváky pobídl, aby si naskenovali QR kód, pomocí nějž mohou zakoupit vstupenku přátelům, a šířit tak poselství filmu dál. No, pořád důstojnější, než kdyby vás někdo tahal k trezoru a pak házel peníze z vrtulníku, Sound of Freedom je však také filmem, jenž očividně chce být „něčím víc”.

V tom vlastně připomíná třeba i české V síti, v němž se „cosi hrozivého” dělo na internetu, kde se také z “lovců stali lovení” a na všechno byl navázaný merchandising, kteří si kupovali lidé, co pak na sítích psali, že “toto by měl vidět každý”. Jakkoliv je zneužívání dětí reálný problém, V síti i Sound of Freedom trochu iritují tím, že poskytuje platformu jen pro to nejlínější a nejjednodušší rozhořčení nad očividným zlem. Děti jsou navíc podle odborníků unášeny spíše lidmi, které dobře znají, než kartely, s nimiž Ballard v Sound of Freedom bojuje. Minimálně zvláštní je i jeho reálný předobraz, mormonský aktivista, jehož mise prý měly zachránit “stovky, možná tisíce dětí”, jeho úspěchy ale mají být výrazně nadsazené. Nyní čelí obvinění, že na oněch operacích nutil své spolupracovnice k sexu, což odmítá.

Ať už je to jakkoliv, film samotný se přímo v konspiračních teoriích z QAnon nerochní, není agresivní ani poštvávací, Ballard prostě jako bohabojný Rambo v podivně arytmickém, ponurém thrilleru vytrhává děti z rukou jihoamerických gangsterů. Pokud tak čekáte nějakou velkou kontroverzi, odhalení nebo drama, nedočkáte se – část amerických diváků přesto na sítích tvrdila, že se dvouhodinový snímek snaží elity pošlapat, aby ho vidělo co nejméně lidí. Snímek totiž vznikl už před pěti lety pod hlavičkou latinskoamerické filiálky studia 20th Century Fox, po spojení firmy s konglomerátem Disney se pak už prý nehodil do distribuční strategie a studio ho takzvaně odložilo – to se ale děje v průmyslu neustále.Jeho tvůrci si ho pak koupili od studia nazpátek a letos v létě pomocí crowdfundingu a nezávislé firmy Angel Studios poslali konečně do amerických kin. Vedle Barbenheimera se v USA zrodil další fenomén, který v tamních tržbách s částkou 184 milionů dolarů překonal o pár milionů i blockbustery jako Indiana Jones a nástroj osudu nebo poslední Mission: Impossible. Sound of Freedom vyšlo navíc na necelých patnáct milionů, zmíněné dva velkofilmy měly nepoměrně vyšší třistamilionové rozpočty. Bude tak mít další mise Ethana Hunta na sobě také QR kód, aby se dala prodat vícekrát?
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?