Práce s dětmi, terapie

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
MiKri
Nový člen
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 13
Dal: 5 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Práce s dětmi, terapie

Nový příspěvek od MiKri »

Zdravím,

jsem tu nový a měl bych prosím dva dotazy. Je mi 20 let a během posledního roku si už dokážu přiznat, že jsem pedofil. Stále jsem ještě na cestě, náznaky jsem ale pozoroval už tak v 15 letech.
Velmi mě baví práce s dětmi, kde dobrovolničím v jednom kroužku podobném skautu. Nikdy bych nikomu neublížil, ale i tak mě zajímá otázka, jestli to berete, že je to v pořádku? Pracuje tu někdo s dětmi? Jsou nějaká rizika? A měl by o tom někdo vědět?

A druhý dotaz se týká toho, že jednomu člověku jsem se se svou orientací svěřil a on mi doporučil terapii. Osobně se mi na ní moc nechce, nevidím v tom důvod. Ale zajímá mě, v čem by mi mohla pomoci? Jestli má někdo zkušenost?

Předem děkuji za jakékoliv podněty :).
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Dal: 115 poděkování
Dostal: 312 poděkování

Re: Práce s dětmi, terapie

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Ahoj. Jo, jsou tu mezi námi třeba i pedagogové. Terapie může pomoci nevyrovnaným jedincům. Třeba jedna část terapie bývá takzvaná náhledová terapie. Tam má člověk za úkol přemýšlet jak by jednal v různých situacích. Třeba situace (která se opravdu některým stala), kdy si dítě samo bez navádění přálo, aby se ho jedinec dotýkal na intimních partiích. Dovedl by odolat? Dovedl by v této situaci reagovat rozumně? Provedl by nějaké opatření, aby nedošlo ke zneužití? Nebo by podlehl?
Bouře
Globální moderátorka
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Anti-contact MAP ally
Dal: 1035 poděkování
Dostal: 1099 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

Ahoj, vítám tě. :)

Je super, že si to dokážeš přiznat již dnes. Mnoho lidí si to uvědomí až mnohem později, nebo dokonce nikdy, protože je představa, že jsou pedofilové děsí. Přitom mnoho z nich, jestli ne spíš většina si začíná všímat náznaků již v dospívání.

Pedofilové můžou pracovat s dětmi. Zde v komunitě máme mnoho lidí, kteří s dětmi pracují nebo pracovali a 2 z nich jsou dokonce učitelé na ZŠ. :) Není to však práce pro každého. Někteří jsou jedni z nejlepších učitelů, skautských vedoucích apod., a jiní by si s dětmi vůbec nevěděli rady, a nebo by jim dokonce mohli uškodit. Vyžaduje to mít určitou trpělivost, empatii, náhled (abys třeba neupřednostňoval kluky před holkami) a také být v určitém smyslu srovnaný se svou orientací. Máš sexuální myšlenky na děti v jejich přítomnosti, nebo vůbec na děti, se kterými kroužek vedeš? Nebojíš se, že na začneš na nějaké dítě šahat se sexuálním úmyslem, nebo mu něco nevhodného říkat? Nebál by ses, že nějakému klukovi ublížíš například, když s ním budeš sám, bude spát nebo bude například nahý? I kdybys chtěl, dokážeš si racionálně říct, že tohle nesmíš a umíš vycouvat z takové rizikové situace? Nejsem si jistá, co si mám představit pod "kroužkem podobném skautu", ale dokážu si představit, že ve skautu se s těmito situacemi můžeš setkat. :)

Neznám tě, ale pokud máš tohle v sobě srovnané, běž do toho. Mnoho pedofilů práce s dětmi baví a dává jim to určitou energii a radost do života, stejně tak dětem, když jsou v tom dobří. Pokud máš o sobě stále nějaké pochybnosti, žádný strach. Hodně věcí se časem naučíš, uvědomíš a dá se s tím pracovat. Právě s tím ti může pomoci dobrý terapeut, pokud je opravdu dobrý. Mnoho lidí má však pocit, že každý pedofil musí chodit k sexuologovi nebo k nějakému terapeutovi, i když to třeba vůbec nepotřebují. Většina pedofilů u žádného terapeuta ani sexuologa nikdy nebyla a neznamená to, že jsou nebezpeční okolí nebo sobě. Ti sexulogové ti můžou předepsat prášky na ztlumení libida (pokud nejsi hypersexuál nebo nemáš problémy ovládat své chování, tak to opravdu nedoporučuji a už vůbec ne bez kombinované léčby) a taky ti můžou pomoci vytvořit ti nějaký náhled na svou sexualitu, náhled na tvé chování k dětem a na další věci. Bohužel, ne každý sexuolog/terapeut zrovna rozumí pedofilii a nebo ti může předepsat jen prášky a nic víc neřešit (to tedy terapeut nemůže, pokud není zároveň i psychiatr). Pokud bys tedy nějakého sexuologa/terapeuta v budoucna chtěl vyhledat a nevyhovoval ti, neboj se ho vyměnit. Vcelku dobré služby však nabízí třeba projekt parafilik, který je anonymní, i když je dnes už na pojišťovnu, ale stále mají povinnou mlčenlivost. Taky lze využít jejich služeb online.

Mnoho pedofilům taky stačí jen vědět, že v tom nejsou sami a být ve společnosti ostatních pedofilů. V tom ti třeba může pomoci ČEPEK, kde můžeš najít oporu, kamarády, kteří to mají podobně jako ty, prostor, kde se nemusíš bát, že tě začne někdo odsuzovat kvůli tvé sexualitě a taky zpětnou vazbu. Můžeš si třeba jen číst, ale také můžeš být aktivní na fóru nebo chatu, kde tě můžeme lépe poznat a kde se nám můžeš taktéž svěřit. Chat je aktivní většinou ve večerních hodinách, takže jestli chceš, moc rádi tě tam uvidíme. :)

Bouře
Skálu pěstí nerozbiješ, ale i ten nejtvrdší kámen proroste květina. Jen to chce čas.
Nechceš-li být odsuzován za svou odlišnost, nesuď za odlišnost jiné a neubližuj zranitelným.
Zeptej se mě na co chceš a anonymně
Jája
Registrovaný uživatel
Varování: 16
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 10
ve věku do: 45
Kontakt: Miluju zpívající holčičky 🤞
https://youtu.be/nA7MotpbkEA❤️
https://youtu.be/4cmffLlkwxc❤️
💞
Výkřik do tmy: TO CO DNES ZANECHÁME V SRDCI DĚTÍ,ONY ZÍTRA VRÁTí CELÉMU SVĚTU...tak proto je musíme začít společně chránit ❤️🕊️🕊️🕊️🆘

„Lehčí je odpustit nepříteli než příteli"
Dal: 384 poděkování
Dostal: 187 poděkování

Nový příspěvek od Jája »

MiKri píše: čtvrtek 13. 7. 2023, 20:10:41 Zdravím,
jsem tu nový a měl bych prosím dva dotazy. Je mi 20 let a během posledního roku si už dokážu přiznat, že jsem pedofil. Stále jsem ještě na cestě, náznaky jsem ale pozoroval už tak v 15 letech.
Ahoj také tě vítám zde v komunitě. Je super že sis toto vše již přiznal, že jsi pedofil. Já ve tvých letech 20 jsem si to nikdy nepřiznal. Celý život jsem se tomu bránil že přece nejsem něco tak hrozného jako je pedofil, a jak vše popisují média. Jen jsem nevěděl co přesně jsem.Moc jsem se za to nesnášel, ale každý to bere jinak.

Když si to člověk uvědomí musí s tím už pracovat třeba už od puberty, ale za mě internet nebyl (jen pro bohaté )už tehdy jsem věděl že je něco špatně. Čepek samozřejmě neexistoval a informací bylo málo. Tady na ČEPEKu jsem dost četl což mi velice moc pomohlo a i můj guru Podivín je taky dobrý rádce 👍

Pokud chceš terapii nebo tak něco záleží jen a jen na tobě. Ano existuji pedofilové kteří pracují s dětmi, jak Bouřidlo napsala. Jen zapomněla napsat že také existují i tací lidé co selhali, dětský osud, vzpomínky, nejsou žádná Ruská ruleta a každý pedofil by měl k tomuto zodpovědně přistupovat. Ať se ti u nás líbí s pozdravem Jája ❤️❤️🕊️🍀
Kasz
Administrátor
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Dal: 1667 poděkování
Dostal: 3546 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Bouře píše: čtvrtek 13. 7. 2023, 21:32:08...a 2 z nich jsou dokonce učitelé na ZŠ. :)
Myslím, že je nás krapet víc než 2. ;) Ale to není podstatné.
Bouře píše: čtvrtek 13. 7. 2023, 21:32:08 Mnoho pedofilů práce s dětmi baví a dává jim to určitou energii a radost do života...
Můžu podtrhnout. :)

MiKri píše: čtvrtek 13. 7. 2023, 20:10:41 Nikdy bych nikomu neublížil, ale i tak mě zajímá otázka, jestli to berete, že je to v pořádku? Pracuje tu někdo s dětmi? Jsou nějaká rizika? A měl by o tom někdo vědět?
1) Je to úplně v pořádku. Samozřejmě za situace, že se nebudeš k dětem chovat nějak nevhodně.
2) Zda o tvé orientaci bude nebo nebude někdo vědět, to je na tobě. Já jsem se postupně svěřil 4 kolegyním učitelkám ve škole, kde pracuji. Vzali to jako fakt a mě se v práci lépe dýchá, mimo jiné i proto, protože vím, že tam mám někoho, kdo to ví a neodsoudí mě, a také fakt, že důvěra zavazuje. Když jsem se jim svěřil, tak jsem tím mimo jiné sebe zavázal tím, že si nesmím nic nevhodného dovolit, protože bych je zklamal.

Já to mám tak, že se řídím jakousi vnitřní intuicí, komu se svěřím. Obecně se může ale stát i opak, když narazíš na nějakého "debila", co prostě má za to, že pedofil je vždy ohrožením pro děti a je lepší, aby se dětem vyhýbal. Jinak svěřil jsem se lidem, kteří mě povětšinou dobře znali už několik let, takže ta informace, že se mi líbí holčičky, byla už jaksi k tomu takový "bonus". Sice pro ně asi nečekaný - počítej s tím, že ten člověk bude nějakou dobu v takovém svém osobním šoku... bude mu chvilku trvat, než to zpracuje a než se se s tím smíří. Ale má to pak i třeba tu výhodu, že můžeš s tím člověkem občas promluvit o tom, co cítíš, a taky od takového člověka trochu očekávám určitou zpětnou vazbu, kdybych se například choval nějak nevhodně, tak si myslím, že právě proto, že to ví, tak by mi to dal vědět a já bych mohl na základě této zpětné vazby korigovat svoje chování.
MiKri píše: čtvrtek 13. 7. 2023, 20:10:41 A druhý dotaz se týká toho, že jednomu člověku jsem se se svou orientací svěřil a on mi doporučil terapii. Osobně se mi na ní moc nechce, nevidím v tom důvod. Ale zajímá mě, v čem by mi mohla pomoci? Jestli má někdo zkušenost?
Pokud jsi se sebou smířený, jsi se sebou spokojený a v rámci možností šťastný, nemáš problém se sebeovládáním a ve vztahu k dětem znáš své hranice a máš v hlavě promyšlené, jak by ses zachoval v určitých pro tebe rizikových situacích, pak je terapie zbytečná. A pokud je zbytečná, tak je zbytečné na ni chodit. Jak to napsala Bouře - někteří lidé si myslí, že každý pedofil nutně musí chodit k nějakému odborníkovi na terapie, ale není tomu tak. Má tam chodit jen ten, kdo to potřebuje.

Pro mě je nejdůležitější terapií přijetí od okolí. Za situace, kdy člověk na sociálních sítích i v diskuzích pod články vnímá velkou předsudečnou nenávist, tak pár milujících lidí, kteří tě mají rádi takového, jaký jsi, to je prostě ta nejlepší terapie, kterou ti žádný psycholog nenahradí.

Pokud bys měl nějaké další dotazy, klidně se zeptej. Přeji Ti, ať se Ti daří! ;)
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
MiKri
Nový člen

Děkuji všem za přivítání a rekce. S tou terapii to vnímám stejně a v rizikových situacích jsem už byl a obstál jsem. Měl jsem sprchovat na táboře malé chlapce, což je i skupina, která mě přitahuje. Díky Bouře za zmínku o empatii, tam si myslím, že občas selhávání, ale dávám si pozor, celkové letos, jelikož jsem se stal hlavním vedoucím hlídky, tak jsem si dělal poznámky o každé schůzce a až budu připravovat schůzky na další školní rok, tak z nich a tvoji budu čerpat.
Děkuji za tento projekt a znovu i za přivítání. :)
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
Dal: 311 poděkování
Dostal: 253 poděkování

Nový příspěvek od Silesia »

Ahoj za sebe jen dodám že práce s dětmi není pro každého. Když se do ní pustíš, pokud si říkáš že je to tak cesta kterou chceš jít. tak mé doporučení zní, poznej sám sebe. Přiznej si jestli není v tvém okolí nějaký kluk ke kterému bys cítil něco víc. Pokud ano tak si u něj dávej 2x větší pozor, city dokáží zamotat hlavu, je dobré pokud takového kluka identifikuješ s ním nebýt sám a taky nezapomeň na to, že cokoli se stane v případném selhání padá vždy na hlavu dospělého.
Mé doporučení je zbytečně neriskovat, pokud se sejde více rizikových faktorů a ty budeš cítit že riziko je vysoké tak požádej jiného dospělého, aby tě vystřídal.

Pokud se nejen tohle zvládne tak se může stát že budeš oblíbeným členem týmu. Někdy to děti neumí přesně popsat ale s odstupem to třeba zvládnou říct a ikdyby to třeba nikdo neřekl nejlepší doporučení zní upřímnost s přiměřeností k věku. Když vidíš že někdo není ve své kůži je dobré se ho zeptat.
Kasz
Administrátor
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.

Nový příspěvek od Kasz »

Silesia píše: neděle 16. 7. 2023, 10:35:04 ... je dobré pokud takového kluka identifikuješ s ním nebýt sám...
Ode mě k tomuto jen drobná korekce - tohle je opravdu individuální, každý si musí zvážit sám, co je dobré a co ne. Například jsem na návštěvě, rodiče jsou doma, ale mají v plánu někam odejít. Ano, pokud budu vědět, že by mi ta situace mohla dělat problém, raději řeknu, že taky něco mám. Ale pokud nic nehrozí, tak nevidím důvod, proč by nemohl být dotyčný s daným dítětem sám. Měl jsem to tak několik let a bez problémů a vím, že i dnes by to bylo zcela bez problémů. Když někoho miluji, nechci mu ublížit. Pro mě to vždycky bylo něco nepředstavitelného, že bych měl udělat něco, co by tomu, koho miluji, mohlo nějak ublížit.

Rizikové situace si musí zanalyzovat každý sám, jde něco doporučit, ale musí tam být podmínka "v případě, že bys cítil, že by ti to dělalo velký problém..."
Silesia
Registrovaný uživatel
Dal: 311 poděkování
Dostal: 253 poděkování

Nový příspěvek od Silesia »

upřímě si myslím. že to riziko za o nestojí a ta upřímnost sám k sobě pak napomůže větší jistotě že se vážně nic nestane a ten vztah bude korektní a ani tomu dítěti to pak nepřijde zvláštní (možná ty slova jak je teď čtu divně skládám, ale myslím že smysl zde je patrný).
Kasz
Administrátor

Nový příspěvek od Kasz »

Silesia píše: neděle 16. 7. 2023, 16:41:22 upřímě si myslím. že to riziko za o nestojí a ta upřímnost sám k sobě pak napomůže větší jistotě že se vážně nic nestane a ten vztah bude korektní a ani tomu dítěti to pak nepřijde zvláštní (možná ty slova jak je teď čtu divně skládám, ale myslím že smysl zde je patrný).
A já si pořád myslím, že se musí jednat o individuální rozhodnutí konkrétního člověka. Tobě vyhovuje něco, jinému zase něco jiného. Kdybych se vyhýbal bytí o samotě s dívkou, kterou jsem miloval, tak by můj život v době, kdy mi bylo 20-30 roků, vypadal úplně jinak. Dokonce jsem se svěřil matce dívky a nadále jsem s ní mohl kamarádit (intenzivnější kamarádství trvalo i po svěření ještě slušné 4 roky a normálně jsem se s ní na návštěvách u nich doma domlouval sám).

Jde mi o to, aby zaznělo, že každý si musí najít svůj způsob toho, jak žít s pedofilií, neexistuje nějaký univerzální návod. Co funguje jednomu, nemusí být úplně směrodatné pro druhého. Pro někoho je naprosto na místě, že si stanoví, že nebude o samotě s dítětem, které miluje, pro někoho je zase naprosto na místě, když se takovým situacím nevyhýbá, protože ví, že pravděpodobnost vzniku situace, ve které by se mohl dostat do konfliktu se zákonem nebo zájmem dítěte, se blíží k nule.
Sucré
Registrovaný uživatel
ve věku od: 2
Výkřik do tmy: "Dobro" je politická ideologie.
Dal: 33 poděkování
Dostal: 71 poděkování

Nový příspěvek od Sucré »

Kasz píše: neděle 16. 7. 2023, 17:48:59 Jde mi o to, aby zaznělo, že každý si musí najít svůj způsob toho, jak žít s pedofilií, neexistuje nějaký univerzální návod. Co funguje jednomu, nemusí být úplně směrodatné pro druhého.
Tohle je taková samozřejmá pravda, proti které se nedá nic namítnout, ale.. Podle mě jsou, pokud jde o obecná doporučení, doporučení spíš směrem k opatrnosti a vyhýbání se rizikovým situacím víc na místě. Protože - jsi si jistý, že každý člověk dovede objektivně - a hlavně *správně* - zhodnotit že skutečně nic nehrozí? Obvzvlášť pokud jde o city, upřímnost k somě samému.. psychika je ošemetná věc a v čase se věci mění.. Chápu že někteří lidi to mají v hlavě vše srovnané a dovedou správně uvažovat ve všech situací, ale myslím si že obecně vzato je správné udržovat nějakou základní úroveň opatrnosti, nebrat to čistě individuálně.
Kasz
Administrátor

Nový příspěvek od Kasz »

Sucré píše: neděle 16. 7. 2023, 22:01:33 Podle mě jsou, pokud jde o obecná doporučení, doporučení spíš směrem k opatrnosti a vyhýbání se rizikovým situacím víc na místě.
Ano, jenže každý má rizikové situace jiné. Pokud má například Silesia za rizikovou situaci "být sám o samotě s klukem, do kterého je zamilovaný", někdo jiný tuto situaci vůbec jako rizikovou mít nemusí, pro jiného to bude třeba koupání dítěte nebo dítě, které mu sedí na klíně, které spí, které ... a tady za ty tři tečky si musí každý dosadit to, co sám zanalyzuje, že je pro něj riziková situace.

Tvoje vyjádření mi totiž zní podobně jako když lidé říkají "z důvodu opatrnosti by pedofilové (rozuměj úplně všichni) neměli pracovat s dětmi". Stejně tak jako někteří sexuologové pedofilům doporučují, aby se dětem vyhýbali.

Prostě tohle si musí každý zanalyzovat sám. Pokud se chce poradit, protože si není jistý, zda situaci vidí objektivně a zda ji dokáže správně zhodnotit, může se poradit tady s námi, a ano pro konkrétní případ napíšu: Podle toho, co říkáš, bych ti doporučil, aby ses raději vyhnul kontaktu, kdy jste o samotě. Ale nikdy bych si nedovolil to říkat úplně všem bez rozdílu. Já jsem si právě nevšiml, že by MiKri o něčem takovém psal, že by měl nějakou takovou specifickou obavu. Silesia to psal jako svůj pohled, možná vychází z vlastní zkušenosti. Což já taky. Ale právě proto říkám, že nejde zevšeobecňovat jakékoliv rady nebo doporučení.

Jinak ano, souhlasím s tím, že pedofil by se měl ve vztahu k dětem raději držet víc zpátky, tedy nejdřív přemýšlet a pak konat. A především vždy přemýšlet o tom, co je v zájmu dítěte. Sexuální kontakt to rozhodně není (ale třeba to ani různé nevhodné narážky nebo třeba i přílišné navázání na svou osobu apod., dalo by se určitě najít milion věcí...) . Pokud cítí, že by měl v dané situaci problém se ovládnout, ať odejde, ať se té situaci vyhne. Tohle si dokážu představit jako obecné doporučení. To, co psal Silesia, bylo už hodně konkrétní. Kdyby tam napsal, že "může být pro někoho bezpečnější"... tak je to v pořádku. Ale Silesia napsal "je dobré". Jedině proto jsem se ozval. Nechci se s nikým přít, ale chtěl jsem poukázat právě na to, že nelze zevšeobecňovat. Aby si MiKri nemyslel, že automaticky je každopádně nutné vyhýbat se dětem, do kterých se zamiluje nebo které se mu líbí.
Marco Freeman
Dal: 1099 poděkování
Dostal: 2046 poděkování

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Kasz píše: pondělí 17. 7. 2023, 11:54:29 Ano, jenže každý má rizikové situace jiné. Pokud má například Silesia za rizikovou situaci "být sám o samotě s klukem, do kterého je zamilovaný", někdo jiný tuto situaci vůbec jako rizikovou mít nemusí, pro jiného to bude třeba koupání dítěte nebo dítě, které mu sedí na klíně, které spí, které ... a tady za ty tři tečky si musí každý dosadit to, co sám zanalyzuje, že je pro něj riziková situace.
Částečně tady souhlasím se Sucrém (snad to dobře skloňuju). Byť souhlasím s tebou, že každý pedofil má potenciální rizikové situace jiné a že rada k vyhýbání se určitým situacím nemůže být brána univerzálně, tak detekuji určité situace, které jsou obecně pro pedofily standardně rizikovější než jiné, typicky pobývání s dítětem o samotě, koupání dítěte, pobývání se spícím dítětem, anebo třeba i kontakt s hodně prokontaktním dítětem aj.

Starší pedofilové, resp. ti, kteří v sobě už tuto problematiku nějakou dobu řeší, už budou mít zřejmě detekované, co jsou konkrétně jejich rizikové situace. Nicméně pedofilové nově po vnitřním coming outu, anebo pedofilové, kteří poprvé přichází do kontaktu s dětmi, tyto rizikové situace mít detekované ještě nemusí. Proto je dobrá opatrnost. Např. pokud pořádně nevím, jak na mě působí dlouhodobý kontakt s dítětem, protože jsem tyto maximálně viděl na chodníku na ulici, je lepší se vyhnout situaci, kdy s ním budu dlouhodobě o samotě, protože nevím, jak se budu cítit. A je lepší stanovit si nějaké hranice předem, než pak udělat něco, čeho budu litovat.

Postupem času každý na ty rizikové situace přijde. Třeba přijde i na to, že ty prvotní "strachy" a držení se stranou, "kdyby něco", byly zbytečné, protože dotyčný je vůči většině obvyklých rizikových situací odolný. Nicméně hlavně ze začátku je vždy lepší přistupovat k tomu spíše opatrněji.

A jak vždycky říkám, je dobré zpětně nahlížet na kontakt s dítětem, v duchu si přehrávat, jak probíhal, jak jsem se u toho cítil, zda zpětně hodnotím něco jako rizikové. Ale to je dobré dělat pořád, občas se zamyslet, zastavit se... i když už třeba jsem v kontaktu s dětmi dlouhodobě. :)
Marco Freeman,
bývalý administrátor komunity ČEPEK / Ex-administrator of ČEPEK Community
Kasz
Administrátor

Nový příspěvek od Kasz »

Já se nepřu ani se Sucrém, ani se Silesiem. Ale s tím, že mi tam chybělo to slovo "pokud". Silesia to napsal jako jasnou věc, že je dobré se vyhýbat situaci, kdy budeš sám s dítětem, do kterého jsi zamilovaný.

Jinak já jsem odjakživa věděl, že si nesmím k nikomu (i staršímu 15 let) jen tak dovolit nějaké sexuální a třeba i jen slovní věci, takže ani při vnitřním coming outu jsem se nepotřeboval řídit tím, že je dobré to a nebo tamto. Byl jsem dokonce opatrný až tak, že jsem se bál pohladit po vlasech nebo zádech dítě, které mi sedělo na klíně. Ne proto, že bych se bál, že se neovládnu, ale že nepoznám, jestli mu to nebude nepříjemný. Neměl jsem tu zkušenost a nechal jsem si poradit - tehdy Proudlym. A ten mi neřekl - no raději ji vůbec nehlaď a když si bude chtít sednout na klín, tak se tomu rozhodně vyhni. Mohl tehdy přes chat vědět, zda to pro mě nebude riziková situace?

Každý musí hlídat sám sebe a přemýšlet o tom, co a proč koná. To my tady za něj neuděláme. Doporučení by proto měla být obecná, aby někomu umožnila lépe se zamyslet nad všemi aspekty. Ale ta věta, co napsal Silesia, může někomu způsobit zmatek. Býval jsem s milovaným dítětem sám několikrát týdně po dobu zhruba deseti let. Proto jsem cítil potřebu se k tomu vyjádřit.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Dal: 1598 poděkování
Dostal: 810 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Kasz píše: středa 19. 7. 2023, 12:23:25 Jinak já jsem odjakživa věděl, že si nesmím k nikomu (i staršímu 15 let) jen tak dovolit nějaké sexuální a třeba i jen slovní věci…
Můžu se zeptat, proč si k nikomu staršímu 15 let nesmíš dovolit žádné sexuální věci?

Ale abych jen nerýpal, tak přispěju tím, že já osobně si dávám velký pozor, abych nebyl s žádným dítětem, které mě přitahuje, delší dobu sám. Nejde jen o to, že bych se bál sám sebe resp. svého chování, ale abych vyloučil možnost nějakého nedorozumění.

O tom, jak rychle jsem spěchal zahalit holčičku, která se přede mnou sama svlékla z plavek (a byla do mě zamilovaná BTW), jsem tu nedávno psal. Někteří blízcí o mé pedofilii vědí, a nepřál bych si být “načapaný” s nahatou holčičkou o samotě, bez ohledu na to, jak nevinná to byla událost.

Nicméně, vůbec bych si nebyl jistý svou ctností a bezchybným chováním, kdybych trávil s nějakým dítětem více času o samotě a začaly tam proudit nějaké opětované city. Proto se programově vyhýbám tomu, aby k tomu došlo.
Pavel1
Člen skupiny ČEPEK
ve věku do: 14
Kontakt: mail: [email protected]
Whatsapp : ‪+420 605 779 951‬
Session id : 0554caf41c3a21f6d6ea3664cd66e2d654a44858d07705bab1e0a485d6e21f611b
Instagram : https://www.instagram.com/bl258639?igsh ... _source=qr
FB : https://www.facebook.com/share/b3nGJXpd ... tid=LQQJ4d
Výkřik do tmy: Děti jsou jako kočky , také jsou malé, roztomilé a rádi se mazlí
Dal: 684 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Nový příspěvek od Pavel1 »

Ahoj, nelze říci plošně, každý má jiné prožívání, sebekontrolu a pod.

Já osobně s dětmi pracuji a také mě to moc baví , i když je to práce vyčerpávající :D a obecně se kontaktu s dětmi nevyhýbám .

Každopádně terapeuta bych doporučil, tím se při nejmenším nic nezkazí, je dobré si o tom s někým promluvit , a to že si myslíš, že terapeuta nepotřebuješ, neznamená že je to pravda ( to zjistíš právě u terapeuta ) .
Sám jsem na terapie také chodil, a chyba to rozhodně nebyla .

Také pokud to ještě nikdo neví, doporučuji se svěřit rodině nebo přátelům, a ideálně aby to věděl minimálně jeden člověk se kterým pracuješ s dětmi.
Pavel1
Člen skupiny ČEPEK
ve věku do: 14
Kontakt: mail: [email protected]
Whatsapp : ‪+420 605 779 951‬
Session id : 0554caf41c3a21f6d6ea3664cd66e2d654a44858d07705bab1e0a485d6e21f611b
Instagram : https://www.instagram.com/bl258639?igsh ... _source=qr
FB : https://www.facebook.com/share/b3nGJXpd ... tid=LQQJ4d
Výkřik do tmy: Děti jsou jako kočky , také jsou malé, roztomilé a rádi se mazlí
Dal: 684 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Nový příspěvek od Pavel1 »

Dreamer píše: středa 19. 7. 2023, 23:30:42
Kasz píše: středa 19. 7. 2023, 12:23:25 Jinak já jsem odjakživa věděl, že si nesmím k nikomu (i staršímu 15 let) jen tak dovolit nějaké sexuální a třeba i jen slovní věci…
Můžu se zeptat, proč si k nikomu staršímu 15 let nesmíš dovolit žádné sexuální věci?

Ale abych jen nerýpal, tak přispěju tím, že já osobně si dávám velký pozor, abych nebyl s žádným dítětem, které mě přitahuje, delší dobu sám. Nejde jen o to, že bych se bál sám sebe resp. svého chování, ale abych vyloučil možnost nějakého nedorozumění.

O tom, jak rychle jsem spěchal zahalit holčičku, která se přede mnou sama svlékla z plavek (a byla do mě zamilovaná BTW), jsem tu nedávno psal. Někteří blízcí o mé pedofilii vědí, a nepřál bych si být “načapaný” s nahatou holčičkou o samotě, bez ohledu na to, jak nevinná to byla událost.

Nicméně, vůbec bych si nebyl jistý svou ctností a bezchybným chováním, kdybych trávil s nějakým dítětem více času o samotě a začaly tam proudit nějaké opětované city. Proto se programově vyhýbám tomu, aby k tomu došlo.

Chápu , GLka to mají myslím těžší .
Teď jsem na táboře, a holčičky se na mě lepí a tulí se neustále, kdežto kluci prakticky vůbec .
MiKri
Nový člen

Zdravím,

znovu děkuji všem za reakce, byl jsem teď na táboře, tak jsem nemohl odpovídat. Vzhledem k té terapii bych se rád zeptal těch, co nějakou absolvovali, u koho, kolik stojí a jakou s tím mají zkušenost? Také se chci zeptat, jestli se tam dá zařídit falometrie?
Předem díky :).
Myš
ve věku do: 15
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Dal: 145 poděkování
Dostal: 831 poděkování

Nový příspěvek od Myš »

Falometrii dělají sexuologové, ještě asi ne všichni. Pravděpodobně tam nezistíš nic nového.

Terapeutů je celá řada, včetně různých alternativních. Terapeut je ale třeba i nutriční terapeut nebo fyzioterapeut. Na poli duševního zdraví působí zejména psychoterapeut, psycholog, klinický psycholog a psychiatr. Psychoterapie je činnost vykonáváná psychoterapeutem, to může být zároveň psychiatr, psycholog, ale také nemusí, psychoterapeut mohl absolvovat libovolný humanitní magistrerský obor a pak několikaletý sebezkušenostní výcvik. Psychoterapie jsou různé školy, různé přístupy, průběh psychoterapii ovlivňuje a rozhoduje i osobnost psychoterapeuta, ale to platí i u psychologů a do jisté míry i psychiatrů. Psychoterapeut ani psycholog nepředepisuje léky, nestanovuje diagnózy - to dělá jen lékař - psychiatr/klinický psycholog. Klinického psychologa od psychologa odlišuje to, že ten klinický má atestaci a může poskytovat klinické konzultace ve zdravotnictví. Snad je to trochu jasnější, pojem "terapeut" je totiž velice neurčitý.

Já jsem byl jednou u sexuologa - ten mi po asi hodinovém rozhovoru řekl, že mi asi nemá co říci, co už nevím, a odkázal mě na jiné pracoviště (pro mě moc daleko, tak jsem tam nechodil, stejně jsem byl u toho sexuologa spíš "na zkoušku"). Jinak jsem chodil rok na psychoterapii (gestalt), platil jsem si to sám a vnímal to jako způsob, jak investovat do sebe. Vzpomínám na to rád a mělo to pro mě smysl, dotyčný dokázal v pohodě přijmout, že jsem pedofil a důsledky mé pedofilní orientace jsme spolu s jinými aspekty mého života občas řešili.

Služby některých odborníků jsou hrazené pojišťovnou, někteří ale fungují v soukromých klinikách nebo zařízeních a hradíš si je sám. To je různé a je třeba se podívat na web dotyčného pracoviště/člověka. Péči lidí, co nejsou součástí nemocnice nebo kliniky, si většinou hradíš sám.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Swen
Na trestné lavici
Výkřik do tmy: „…Kdo chce získat zpátky své mládí, ať si prostě zopakuje všechny své pošetilosti…“
Dal: 67 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Nový příspěvek od Swen »

Každý to má asi trochu jinak... Já cítím beznaděj a úzkost z prázdné budoucnosti takže dnes jdu poprvé v životě k psychiatrovi. Nicméně obecně vzato si asi myslím že terapie není něco automatického, zdá se mi že spousta lidí zde je v poho. Zdá se že mnohým stačí práce s dětmi k radosti a pokud si sebou je člověk jistý tak tomu fandím.