Gayové by si mohli osvojovat děti - spoléhají na Sněmovnu (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
MarkM
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Nejlepší sexuolog, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P
Příspěvky: 471
Dal: 156 poděkování
Dostal: 102 poděkování

Gayové by si mohli osvojovat děti - spoléhají na Sněmovnu (Novinky.cz)

Nový příspěvek od MarkM »


Gayové a lesbičky mají šanci na rozšíření svých práv. Brzy si možná budou moci páry stejného pohlaví osvojovat děti. Zákon, který předkládá poslanec Viktor Paggio (LIDEM) by se týkal těch dětí, jejichž biologický rodič žije v registrovaném partnerství – tedy buď dětí lesbických párů, které vznikly z umělého oplodnění, či dětí, které má jeden z partnerů z dřívějšího vztahu. Znění zákona připravilo občanské sdružení PROUD.

„Děti potřebují lásku a dobré jídlo, ostatní si najdou,“ řekl Paggio na úterním semináři ve Sněmovně.

Jana Černochová (ODS) zdůraznila, že nejde o adopce. „Slovo adopce přináší zcela jiný význam. Prosím neříkejme tomu tak,“ vyzvala.

„V České republice je spousta homosexuálních dvojic, které mají děti, a celý vztah je v nevýhodné situaci. Blokační paragraf číslo 13 neumožňuje registrovaným partnerům, aby si osvojili dítě,“ uvedl Petr Kalla ze sdružení PROUD.

Podle něj zvolili tvůrci normy legislativně nejjednodušší cestu a odkázali se na občanský zákoník. „Dítě osvojené partnerem by se stalo společným dítětem osvojitele a jeho partnera,“ osvětlil. Zároveň by podle něj zůstal zachován příbuzenský poměr mezi dítětem a rodinou biologického rodiče, který je partnerem osvojitele.

Dítě by mohlo mít i stejné jméno jako registrovaní partneři a v případě rozpadu partnerství by se postupovalo stejně jako u rozvodu heterosexuálních párů.

Podle Paggia by měla norma Sněmovnou projít, i když někteří poslanci už dopředu vyjádřili nesouhlas. Podpořit by jej měly kluby VV a LIDEM, zhruba polovina poslanců KSČM, hlasy slíbili i členové klubu ČSSD, například Stanislav Huml nebo místopředseda komory Jan Hamáček.

„U ODS a TOP 09 se asi bude lámat chleba. Stanislav Polčák (TOP 09/STAN) je tomu nakloněn. Zřejmě se podaří získat spíš hlasy Starostů než bývalých lidovců. Doufám, že to protlačíme,“ uvedl Paggio. Černochová bude své kolegy přesvědčovat. Neochotu podpořit zákon už dříve vyjádřil její kolega z ODS Boris Šťastný.


Tučňáci předběhli lidi

Dagmar Navrátilová (LIDEM) se například ptala, jak má vyvracet argumenty, že homosexualita je proti přírodě.

„Máme rok 2013, a známe i heterosexuální páry, které nemohou mít děti. Také jim pomáháme různými chemikáliemi. V šedesátých letech si také nikdo neuměl představit, že by černoši seděli vepředu v autobuse, a moudří mužové o tom donekonečna debatovali,“ řekl Paggio.

„Statistika rozvodovosti je neúprosná. Každé druhé manželství se rozvádí, a dítě pak stejně vychovává jeden partner,“ uvedla Černochová. Podle poslance Humla je pro dítě „všechno lepší než dětský domov“.

Zástupce studentské gay komunity vyzval všechny, kdo argumentují „nepřirozeností“, aby se vrátili do základní školy. Upozornil na to, že i ve zvířecí říši homosexuální páry vychovávají potomky: v madridské zoo je údajně pár homosexuálních tučňáků, kteří už šest let úspěšně vychovávají mláďata.


Anketa - Měli by mít gayové a lesbičky právo na osvojení dětí?
Ano -34 %
Ne - 66 %
Celkem hlasovalo 12450 čtenářů.
Někoho milovat a nesmět mu polibek dát, je jako u studánky stát a žízní umírat.
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Gayové by si mohli osvojovat děti - spoléhají na Sněmovn

Nový příspěvek od Mathias8 »

Absolútne nesúhlasim... Nemám nič proti gayom, ale osvojovanie detí, adopcia detí gayom nie je pre dieta vhodná. Dieta by mal vychovávať pár- rodina(Matka, otec). To, že to dieta potom trpí a je všetkým na smiech si asi nikto neuvedomuje...
Zástupce studentské gay komunity vyzval všechny, kdo argumentují „nepřirozeností“, aby se vrátili do základní školy. Upozornil na to, že i ve zvířecí říši homosexuální páry vychovávají potomky: v madridské zoo je údajně pár homosexuálních tučňáků, kteří už šest let úspěšně vychovávají mláďata.
Ako može porovnávať ľudí so zvieratami ?? Veď zvieratá a ľudia žiju rozdielnym životom. ..Debil *wall*
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Gayové by si mohli osvojovat děti - spoléhají na Sněmovn

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Tak se zase můžeme těšit na veřejnou debatu, ve které zastánci i odpůrci budou používat nesmyslné argumenty (např. ty o zvířatech, jak píše Mathias) a novináři nebudou rozlišovat, že pod pojmem "adopce homosexuálními páry" se skrývají dva naprosto odlišné koncepty a navrhovaný zákon chce zavést jen jeden z nich.

Nejčastější bude představa, že návrh zavede stav, kdy si homosexuální páry budou chodit vybírat děti do dětského domova, což u konzervativní poloviny společnosti bude způsobovat šílenství a i u té liberální se budou vyskytovat rozpaky (já se počítám mezi tu druhou polovinu). Z druhé strany pak budeme slýchat, že je přece lepší dítě u homosexuálů než v dětském domově — což je ignorantská argumentace, protože ve skutečnosti jsou děcáky přeplněné proto, že jsou v nich děti nezvladatelné, postižené či právně nevolné. Dítě, které adoptovat lze, z děcáku rychle zmizí, protože heterosexuálních zájemců je dostatek, takže nevidím důvod vystavovat dítě posměškům a dávat ho homosexuálům. Pedopárům se omlouvám, ale opravdu je potřeba myslet v první řadě na dítě a až v druhé řadě na to, co by se líbilo sobecky mně.

Když budeme mít hodně velké štěstí, budou si všechny strany diskuse — novinář, zastánce i odpůrce — vědomy toho, že navrhovaný zákon chce zavést pouze to, aby si jeden partner mohl adoptovat biologické dítě druhého registrovaného partnera. Proti tomu nelze nic namítat. Za současného stavu, kdy takové adopce nejsou možné, se může stát, že dítě bude odjakživa vyrůstat u homosexuálního páru a až jeden z faktických rodičů zemře či jinak odpadne, dítě se s úžasem dozví, že ke zbylému rodiči nemá žádný právní vztah a že půjde v lepším případě k příbuzným zemřelého rodiče a v horším případě do děcáku, protože zbylý rodič je přece naprosto cizí člověk. Snadno si lze představit i scénář, kdy příbuzní zemřelého rodiče budou jakémukoli kontaktu dítěte s druhým rodičem aktivně bránit, protože "náš chudinka X přece nebyl žádný homosexuál a ten zákeřný Y nám ho jen zmátl a odlákal, to by tak hrálo, aby teď dostal naše vnouče, které je to jediné, co nám po X zbylo". Proto je potřeba zavést, že jeden registrovaný partner si může adoptovat biologické dítě druhého rodiče. V případě smrti biologického rodiče pak dítě víceméně automaticky připadne druhému rodiči a již existující rodina nebude po jedné tragédii dále zbytečně rozbíjena.

Ultrakonzervativci samozřejmě budou tvrdit, že dítě má vyrůstat v tradiční rodině s otcem a matkou. V tom případě zaspali minimálně o padesát let, v takové rodině už dávno spousta dětí nevyrůstá. Pokud jim to vadí, ať je tedy dítě svobodným, rozvedeným či registrovaným matkám dítě univerzálně odebíráno již při narození (a to ani nemyslím nijak zvlášť ironicky). Ale nechat dítě v takové ne třeba ideální rodině vyrůst a snažit se ho odebrat až v okamžiku, kdy se něco pokazí, je sviňárna. Mělo jim to vadit včas.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Gayové by si mohli osvojovat děti - spoléhají na Sněmovn

Nový příspěvek od fenix »

Mathias8 píše:Absolútne nesúhlasim... Nemám nič proti gayom, ale osvojovanie detí, adopcia detí gayom nie je pre dieta vhodná. Dieta by mal vychovávať pár- rodina(Matka, otec). To, že to dieta potom trpí a je všetkým na smiech si asi nikto neuvedomuje...
V ideálním světě by každé dítě vychovával otec s matkou, ale v ideálním světě nežijem. Já si zase myslím, že je to lepší než vyrůstat v dětském domově, pokud ta rodina funguje. A taky rodina není jen ten pár co si dítě adoptuje, ale bude mít i prarodiče a tak. Nevím proč by tím mělo trpět.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Gayové by si mohli osvojovat děti - spoléhají na Sněmovn

Nový příspěvek od fenix »

Gabriel Svoboda píše:Dítě, které adoptovat lze, z děcáku rychle zmizí...
To si myslím, že neni až tak pravda, ty starší moc nemizí, protože rodiče chtějí spíš menší děti.
A spoustu dětí opravdu nelze adoptovat protože rodiče projeví aspoň minimální zájem, o tom už se taky několikrát mluvilo, že by se to mělo změnit.
Uživatelský avatar
efix
Čestný člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Dětský smích je stejně nejkrásnější zvuk :)
Příspěvky: 614
Dal: 62 poděkování
Dostal: 178 poděkování

Re: Gayové by si mohli osvojovat děti - spoléhají na Sněmovn

Nový příspěvek od efix »

Gabriel Svoboda píše:Ultrakonzervativci samozřejmě budou tvrdit, že dítě má vyrůstat v tradiční rodině s otcem a matkou. V tom případě zaspali minimálně o padesát let, v takové rodině už dávno spousta dětí nevyrůstá.
Myslím, že toto bude tvrdit i mnoho liberálních kozervativců a liberálů. To, že se to neděje, ještě neznamená, že tento stav není žádoucí. Pokud začneme tvrdit, že je pro dítě ideální matka samoživitelka, pak si myslím, že většina společnosti bude tvrdě proti.

Jinak s tebou souhlasím, vyjádřil jsi podle mne velmi rozumný názor, jakkoliv je pro mne představa dítěte vyrůstajícího se dvěma "rodiči" stejného pohlaví nepříjemná. Nějak prostě nevidím důvod, proč bych to měl podporovat jenom proto, že je to teď "v módě".
Dítě je úžasná bytost. Dej mu najevo lásku, ale opatrně. Zájmy dítěte jsou důležitější než tvoje. I když bys měl možná rád víc než jen pusu, nemůžeš. Nesmíš. Zradil bys sám sebe a ublížil tomu, koho jsi miloval. Nepodporuj tedy ubližování dětem ani jeho produkty, dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Gayové by si mohli osvojovat děti - spoléhají na Sněmovn

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

fenix píše:To si myslím, že neni až tak pravda, ty starší moc nemizí, protože rodiče chtějí spíš menší děti.
Je-li to tak, pak jsem se mýlil a mělo by se to změnit. Ale s jasnou subsidiaritou, že homosexuální pár přichází v úvahu, nemá-li zájem žádný heterosexuální. A pokud by se to týkalo starších dětí, pak by se to dítě samo mělo vyjádřit, jestli mu náhodou nevyhovuje status quo (případně "heterosexuální" pěstounská péče) více než adopce potenciálně směšnou rodinou.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Gayové by si mohli osvojovat děti - spoléhají na Sněmovn

Nový příspěvek od fenix »

Jen chci upřesnit, že článek a tedy i návrh se vůbec adopcí dětí z dětských domovů netýká.
Zákon, který předkládá poslanec Viktor Paggio (LIDEM) by se týkal těch dětí, jejichž biologický rodič žije v registrovaném partnerství – tedy buď dětí lesbických párů, které vznikly z umělého oplodnění, či dětí, které má jeden z partnerů z dřívějšího vztahu.

Statistiky náhradní výchovy v ČR , ale našel jsem zatím jen pro děti do 3 let.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3154
Dal: 11 poděkování
Dostal: 500 poděkování

Re: Gayové by si mohli osvojovat děti - spoléhají na Sněmovn

Nový příspěvek od Jednorozec »

Podle mě je důležité aby dítě žilo ve fungující rodině. Čím vícečlenné tím lépe. Samotný rodič s dítětem pro mě moc rodina není.
Mimochodem u těch o něco starších by mě taky zajímal hlavně názor toho dítěte.
Jo a ti tučňáčí samci vychovávající mláďata jako argument jsou docela vtip, protože u tučňáků je starání se o mládě běžné i u otce (jeden rodič loví druhý hlídá, jinak by chcípli hlady) a jako argument ho použít nejde. Navíc ti dva těžko nějaké vejce snesou :0)
Uživatelský avatar
ksoft

Re: Gayové by si mohli osvojovat děti - spoléhají na Sněmovn

Nový příspěvek od ksoft »

Ja len že vztach je dôležity a laska. Nech sa maju radi muž s mužom dievča s dievčatom. Ak maju deti a niekto s parnerov nebodaj umrie tak je tam nejaka väzba medzi dietatom a 2 vychvnym rodičom.
O nič viac tam nejde zatial su možnosti ako mat dieta aj takom vztahu rovnakeho pohlavia.

Prikladam taku ukažku ked sa ludia maju radi taky aky su. Naboženstvo nam nemôže rozkazovat čo je eticke a čo neni. Doba a kultura sa stale meni.

Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3154
Dal: 11 poděkování
Dostal: 500 poděkování

Re: Gayové by si mohli osvojovat děti - spoléhají na Sněmovn

Nový příspěvek od Jednorozec »

Tak mě napadá čistě teoreticky. Jak složité/možné je papírově změnit pohlaví? Tj. bez samotné operace. Že by člověk prohlásil, že se cítí být ženou, nechal si předělat papíry, absolvoval adopci a následně se zase začal cítit mužem... :0)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Gayové by si mohli osvojovat děti - spoléhají na Sněmovn

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Bez operace to nejde — určitě od 1.1.2014 (§ 29 nového občanského zákoníku). Nevím přesně, jak je to teď, ale za tak krátkou dobu bys to asi stejně sotva stihl. :)

Já už jsem teda hypoteticky přemýšlel i o té operaci, pedofilní žena (zvlášť GL) má spoustu výhod oproti pedofilnímu muži ... ale iracionální vztah k dosavadnímu mužskému tělu je přece jen příliš silný. :)
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6529
Dal: 1669 poděkování
Dostal: 3547 poděkování

Re: Gayové by si mohli osvojovat děti - spoléhají na Sněmovn

Nový příspěvek od Kasz »

Zajímavé se vyjádřil ke sporu kolem udělení profesury M. Putnovi katolický kněz Tomáš Halík:

Co říkáte tomu, že prezidentovi vyslovili podporu někteří představitelé církve?
Pokud to skutečně udělali, pak se za takové „představitele církve“ hluboce stydím a omlouvám se za ně kolegovi Putnovi i celé akademické obci. Takové podlézání moci je hanebné. Navíc mám opakovanou zkušenost s tím, že právě ti, kteří v církvi nejagresivněji vystupují proti homosexuálům, by si měli často zamést před vlastním prahem. Nyní se však zdá, že Zeman si jejich vyjádření značně „přitesal ke své potřebě“.

Neměli by katolíci přes osobní a věroučné výhrady spíše držet při sobě?
Ne, rozhodující hranice vedou jinudy. My, katolíci, máme mezi sebou po celá dvě tisíciletí lidi velmi moudré a skutečně svaté, ale také hlupáky a fanatiky. Pokud někdo jedná bezcharakterně nebo se staví proti svobodě, právu a spravedlnosti, může být stokrát katolík a já s ním táhnout nebudu. Já se zásadně rozhoduji podle hlasu svého rozumu a svědomí, řídím se svým smyslem pro pravdu a spravedlnost a lidi oceňuji podle jejich charakteru a inteligence – nerozhoduji se podle něčí náboženské, politické či sexuální orientace.

Zdroj: http://www.novinky.cz/domaci/302589-halik-putna-je-provokater-ale-podpora-zemana-z-rad-cirkve-je-podlezani-moci.html
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3154
Dal: 11 poděkování
Dostal: 500 poděkování

Re: Gayové by si mohli osvojovat děti - spoléhají na Sněmovn

Nový příspěvek od Jednorozec »

Putna si xce osvojit dítě, nebo jak tohle souvisí s tématem?
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6529
Dal: 1669 poděkování
Dostal: 3547 poděkování

Re: Gayové by si mohli osvojovat děti - spoléhají na Sněmovn

Nový příspěvek od Kasz »

Jednorozec píše:Putna si xce osvojit dítě, nebo jak tohle souvisí s tématem?
Bavíme se tady o homosexuálech. Vyjádření Halíka se týká i homosexuality obecně.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
MarkM
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Nejlepší sexuolog, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P
Příspěvky: 471
Dal: 156 poděkování
Dostal: 102 poděkování

Re: Gayové by si mohli osvojovat děti - spoléhají na Sněmovn

Nový příspěvek od MarkM »

Bylo by pěkné kdyby to prošlo. Když už má ten pár nějakým způsobem dítě, tak může být ofiko jen jednoho z nich a kdyby se ním něco stalo, tak ten druhý na něj nemá žádné právo.
A ani obecně proti adopcím homo páry nic nemám.... (ale o tom ten článek není)

Kasz: Tak nevím, ale téma je o adopcích homopáry (a to ještě ne ani obecně), to co tu píšeš s tím nesouvisí, nevim proč jsi si na todle nezaložil nové téma.
Někoho milovat a nesmět mu polibek dát, je jako u studánky stát a žízní umírat.