Dětí uvažujících o sebevraždě přibývá (iDnes.cz)

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dětí uvažujících o sebevraždě přibývá (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Kasz »

Dětí uvažujících o sebevraždě přibývá, jejich počet se zdvojnásobil (iDnes.cz)

S myšlenkou sebevraždy či sebepoškozování si v Česku pohrává stále více dětí a mladistvých. Počet hovorů, které na toto téma přijme Linka bezpečí, se za posledních pět let více než zdvojnásobil. Někdy už však není možné volajícím rozhodnutí rozmluvit, a tak přichází na řadu záchranná služba.

Obrázek
Dětská Linka bezpečí musí čelit rostoucímu náporu telefonátů na závažná témata. S myšlenkou sebevraždy nebo sebepoškozování si pohrává stále více dětí a mladistvých. Ilustrační foto.

Zatímco v roce 2008 operátoři na krizové Lince bezpečí přijali 610 hovorů dětí a mladistvých, kteří měli v úmyslu spáchat sebevraždu, loni jich bylo už 1313. Nebezpečný nárůst tohoto trendu vysvětlují odborníci vícero důvody. "Na jedné straně je to strach ze selhání nebo strach ze zklamání někoho blízkého, ale na straně druhé je to i nedostatek zájmu a času rodičů a vůle sdílet jej s dětmi," říká k aktuální zprávě Linky důvěry dětská psychoterapeutka Magda Loumová.

"Tato doba plodí hodně přemýšlivých dětí, ale plodí málo těch, kteří je tím vším dokáží provázet. Vyvíjíme na děti tlak, aby něco dokázaly, ale nedáváme jim podporu. Neučíme je, jak mají samy se sebou pracovat a jak snášet své neúspěchy," dodává.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Dětí uvažujících o sebevraždě přibývá (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

:( Ach jo ... ale nabídka průvodců pro přemýšlívé děti by tu byla ...
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Dětí uvažujících o sebevraždě přibývá (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Kuba »

Ze svých zkušeností bych řekl, že sebepoškozování je mezi dnešními dětmi v módě, což vnímám jako obrovský posun od doby, kdy jsem byl sám v jejich věku. Nevybavuji si, že bychom se tenkrát jako děti o tom nějak bavili, aspoň ne u nás ve škole. Naopak u dnešních pubertálních dětí je to běžné téma, ono je to často třeba i vidět z jejich příspěvků na facebooku. Šili současný problém to skutečně je.

Co jsem poznal, tak příčinami bývají nejčastěji přílišný tlak na úspěch ve škole, sportu či dalších oblastech a to jak ze strany rodičů, tak i samotného dítěte, které neumí unést dílčí neúspěch. Dále k sebepoškozování často vede pocit, že si mě nikdo nevšímá, nezapadám mezi ostatní nebo nešťastné zamilování.

Pomoc takovému dítěti musí být hodně složité, protože mu pomoc může pouze ten, koho si dítě pustí a svěří se mu se svými trápeními. Proto bych ani zase tak výrazně nesvaloval vinu na rodiče, neboť děti v pubertě jim už z podstaty procesu dospívání budou těžko něco říkat a větší roli sehrávají spíš kamarádi. Ti ale, pokud jsou sami náctiletí, obvykle sami nemají dost životních zkušeností na to, aby dokázali ztrápené kamarádce či kamarádovi poskytnout náležitou podporu. Může se to jevit jako začarovaný kruh, ze kterého dítě nakonec může opravdu nejlépe vysvobodit starší kamarád, kterým může být samozřejmě i rozumně se chovající pedofil.

Osobně můžu říct, že mě máloco dojalo víc, než když mi jedna mladá holka řekla, že se kvůli mně přestala sebepoškozovat. Měl jsem najednou hned pocit, že můj život má smysl, jsem užitečný a pomohlo mi to se trošku víc vyrovnat s vlastní minulostí (vědomí, že se dovedu zachovat i dobře a pomáhat ostatním).
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Dětí uvažujících o sebevraždě přibývá (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Dan »

To je opravdu brutální trend, hledal bych často za takovými myšlenkami a jednáním jednak rozporuplnou snahu získat si pozornost, v kombinaci se zjištěním dítěte, že fyzická bolest je jednoduchým způsobem, jak získat na chvíli úlevu od psychického tlaku. Přitom ale takovou daleko stabilnější úlevu může dítěti poskytnou právě blízká osoba, která si všimne, že je dítě pod tlakem a dokáže ho o problému rozpovídat. Podstatné pak je, aby někdo takový měl důvěru a snad i jistou autoritu dítěte, aby bylo schopné o niterných problémech mluvit a mít i důvěru, že mu dotyčný může pomoct. Jak zmínil Kuba, bohužel to v pubertě nemusí být rodič, ať už sebelepší. Někdy ani ten kamarád - pokud o něm dítě například neví, že řeší podobný problém, může se bát, že se znemožní, že to o něm řekne někomu dalšímu.

Byl bych šťastný, pokud bych dětem, které znám, dokázal jednou bejt takovou oporou. Daleko šťastnější bych ovšem byl, kdyby takovou oporu v tak významných záležitostech nikdy nepotřebovaly.

Můžu dát i trochu vlastní zkušenosti. Ve svých tak 14 - 18 jsem se v sebepoškozování taky trochu vyžíval. Típal jsem si sirky o ruku, o koleno, nebo rozžhavený zapalovač. Jednou jsem si na nohu chtěl taky vyřezat kříž, ale nějak to bolelo, tak jsem se na to vykašlal. Vzpomínám, že jsem kvůli tomu nešel k pediatrovi na 15letou závěrečnou prohlídku, protože jsem měl maličko obavu, co by mi na moje strupovité kolínko řekl, a jestli by další moje prohlídka už neprobíhala na psychárně.

Zajímavej byl ten pocit, že jsem to jednak dělal skrytě a ve chvílích, kdy jsem byl opravdu nervózní a zároveň jsem měl utkvělou představu, že to o mě někdo zjistí a bude to se mnou řešit. Tak jsem si třebas tak demonstrativně pálil ruku pod lavicí o přestávce, když si toho kámoš všiml a ptal se, co blbnu, nebyl jsem schopnej o tom s ním mluvit. Je to prostě asi zvláštní stav, těžko vysvětlitelnej tomu, kdo neví, jak se ptát.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan za příspěvek:
Kuba
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětí uvažujících o sebevraždě přibývá (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Kasz »

Sebevraždy dětí v Česku: Ročně dvě školní třídy! (Blesk.cz)

Rok Chlapci (5-14 let) Dívky (5-14 let) Chlapci (15-19 let) Dívky (15-19 let) Celkem
2000 8 4 32 10 54
2001 4 2 33 6 45
2002 5 1 32 12 50
2003 6 3* 33 10 52
2004 5 3 35 8 51
2005 4 2 31 6 43
2006 3 0 35 7 45
2007 2 0 20 9 31
2008 3* 1 32 10 46
2009 2 1 22 9 34
2010 1 0 32 11 44
* z toho 1 ve věku 5-9 let

K nejčastějším motivům patří problémy v rodině, ve škole či počínající trable s láskou, četným způsobem je oběšení.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Dětí uvažujících o sebevraždě přibývá (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Kuba »

Hrozná statistika. I když aspoň celkově vykazuje spíš postupně snižující se počet případů.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Dětí uvažujících o sebevraždě přibývá (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

iDnes.cz: Pokusů o sebevraždu mezi dětmi v kraji přibývá, neumí čelit problémům

Pokusů o sebevraždu mezi dětmi v kraji stoupá. V posledních čtyřech letech si život vzalo celkem pět dospívajících, přičemž z toho jen v loňském roce se odehrály v kraji tři sebevraždy. Nedávná smrt třináctileté dívky z Rakovnicka podnítila novou debatu.

Článek navazuje na tento případ:

iDnes.cz: Na kraji lesa na Rakovnicku našel kolemjdoucí oběšenou nezletilou dívku

Policie vyšetřuje tragédii na Rakovnicku. Na okraji lesa u obce Mšec ráno našli oběšenou dívku. Podle neoficiálních informací jí bylo teprve třináct let. Kriminalisté prověřují, zda není obětí trestného činu.

:(
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Dětí uvažujících o sebevraždě přibývá (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Lidovky.cz: ‚Mňau, tak zatím...‘ V Rusku se šíří sebevraždy dětí inspirované sociálními sítěmi

Za poslední čtyři měsíce spáchalo sebevraždu více než sto ruských dětí. Stopy vedou na internet. Ruské úřady tak od minulého týdne zablokovaly osm pochybných webových stránek.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Dětí uvažujících o sebevraždě přibývá (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Mathias8 »

Podla mňa najhlavnejší dovod toho, že si deti siahajú na život je to, že si ich rodičia menej všímajú alebo vobec nevšímajú. Nedostávajú dostatok lásky od rodičov, málo času trávia snimi a potom to takto dopadá. Dieťa má kamarátku alebo kamaráta a vidí ako sa k nemu správa jeho vlastný rodič. Závidí, hovorí si, že jeho rodičia sa takto k nemu nikdy nesprávali ani nesprávaju, len peniaze ich zaujímajú, nemajú na neho čas. Prečo ja? Prečo ja nemožem mať takého otca alebo mamu? Cíti, že mu je ubližované.
Sú rodičia, ktorý dávaju najviac ako vedia a snažia sa, dieťa to cíti a vidí a vníma. Sú rodičia, ktorý kašlú na svoje dieťa a radšej si idú na nejakú zábavku alebo do krčmy, v najhoršom prípade si pichajú drogy. Veď čo, je to iba hlúpe decko, ničomu nerozumie. Lenže deti niesu až také blbé. Ony skrátka potrebujú lásku a keď im ju nemože dať vlastný rodič pretože nechce tak to dieta trpí.
Vyvíjíme na děti tlak, aby něco dokázaly, ale nedáváme jim podporu. Neučíme je, jak mají samy se sebou pracovat a jak snášet své neúspěchy," dodává.
Súhlasím. A je to pravda. Z vlastnej skúsenosti to možem potvrdiť, že týmto sposobom vytvárajú u dietaťa pocit menejcennosti, úzkosti a depresie, čo može neskor viesť k samovražde. Miesto toho, aby rodič tomu dieťatu pomohol vyvíja na neho tlak a dáva mu pocitt že je neschopné. Dieťa s tím žije celý svoj život. V strachu z budúcnosti, strachu života a podobne.

To je jedna príčina a tá najhlavnejšia prečo deti páchajú samovraždy alebo sa sebapoškodzujú.

Sú aj deti, ktoré týmto potrebujú na seba poukázať že trpia, buď naozaj trpia alebo sa potrebujú zviditeľniť, chcú aby ich niekto polutoval. Skrátka chcú byť zaujímavé. Vačšina to robieva koli chlapcovi. Tak sa režú na rukách a nohách. Sú tó iba povrchné rany. Dieťa si neuvedomuje, že si ubližuje až do chvíle, keď si nezareže hlbšie.

Moj názor je taký, že keby sa všetci rodičia(Pretože jedna rodina tím nič nevyrieši) venovali svojím deťom tak, ako by sa rodičia mali venovať a to tak, že okrem práce, peniazoch a sebe trávili čas aj so svojími deťmi, všímali ich a podporovali.. tak by sa to dieťa neuchilovalo k takýmto veciam a nevyhládavalo pomoc u druhých.

Samozrejme, že je príčina aj internet. Šikana, zneužívanie a podobne. Je vela dovodou, prečo dieťa
sa uchiluje k takýmto veciam, ale najzávažnejší je nedostatok lásky od rodičov a nepochopenia z ich strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mathias8 za příspěvky (celkem 3):
Gabriel Svoboda, Forst Jan, Livrey
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Dětí uvažujících o sebevraždě přibývá (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Novinky.cz: Rakovinu přežila, posměšky už ne. Jedenáctiletá dívka se zastřelila kvůli šikaně

Jedenáctiletá dívka z Cablu v americkém státě Ohio se zastřelila poté, co neustála každodenní posměšky spolužáků, které se týkaly jejího „křivého“ úsměvu. Ten byl přitom způsoben neurologickým defektem v obličeji po léčbě rakoviny. Rodiče Bethany Thompsonové viní školu. Její ředitel totiž o šikanování věděl a dva dny před dívčinou sebevraždou o problému mluvil s matkou. Informovala o tom CNN.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Dětí uvažujících o sebevraždě přibývá (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

No jestli jsem tu statistiku od kasze pochopil dobře tak sebevražd dětí naopak ubývá... To co oni vyhodnotili je jen že přibývá dětí volajících na nějakou krizovou linku, což je předpokládám dobře, protože většímu procentu z nich někdo můlže pomoci.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětí uvažujících o sebevraždě přibývá (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Kasz »

Zajímavé, že tady je zase článek s opačným tvrzením, i když je asi nutné rozlišit děti "uvažujících o sebevraždě" a ty, které skutečně sebevraždu spáchají:

Sebevražd dětí a mladistvých ubývá (Novinky.cz)
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Pipo
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 11
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: "And I'm young enough to look at
and far too old to see..."
Příspěvky: 208
Dal: 41 poděkování
Dostal: 67 poděkování

Re: Dětí uvažujících o sebevraždě přibývá (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Pipo »

Tak ja dúfam, že Kaszova správa bude tá pravdivá!

Zo známych, kamarátov a priateľov (keď som si robil pivný prieskum:D) jeden samovraždu dokonal, dvaja + sa o ňu pokúsili a dvaja "len" demonštrovali, ale reálne sa nechceli odobrať do večných lovíšť :)
A teraz o takej vážnej veci vážne (mám tendenciu dávať do takýchto nevkusný humor, aby som si to sám pred sebou odľahčil, tak sa vopred ospravedlňujem) - všetko to boli tínedžeri. Poznám ale troch chlapcov, teraz už mužov, ktorí sa v detskom veku sebapoškodzovali, ale neviem či je to ten správny termín, pretože sa mi zverili s tým, že len vo výnimočných prípadoch hnevu a frustrácie, ventilovali tieto emócie tak, že si nožom porezali stehno či predlaktie... Vraj, aby sa im uľavilo a aby ten hnev neobrátili navonok... Boli to našťastie len epizódy, ktoré dávno pominuli a sú z nich dnes (chvalabohu) vyrovaní a zdraví mladí ľudia. Podotýkam, že to bolo roky predtým, než sa dostalo do módy emo a viacerí puberťáci sa začali rezať jednoducho preto, lebo kopírovali populárny vzorec správania...

Myšlienky na samovraždu má veľmi veľa ľudí, dokonca nad tým mnohí aj vážnejšie uvažujú a napriek tomu k tomu nikdy neprikročia. Našťastie. Myslím, že to bude prípad mnohých nás z tohto fóra... :)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host