Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společnost

Odborné články týkající se zpravidla dětí nebo pedofilie.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společnost

Nový příspěvek od Kuba »

Velký rozhovor o tématu sexuálních deviací, jejich tabuizování ve společnosti a léčbě těch deviantů, kteří překročili zákony, nám poskytl Mgr. Petr Ptáček, který jako psycholog od roku 2006 působí na sexuologickém oddělení v psychiatrické léčebně Bohnice. Krom toho také působí v Centru krizové intervence, má vlastní soukromou psychoterapeutickou a poradenskou praxi a je lektorem na Vysoké škole psychosociálních studií. Dříve působil také v dětské psychiatrické léčebně Louny. Magisterský titul získal v roce 2005 na Masarykově univerzitě v Brně.
Celý článek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kuba za příspěvek:
Gabriel Svoboda
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

soudruh Mgr. Petr Ptáček píše:Tak pokud je to možné, apeloval bych na to kontaktovat odborníka a třeba jednou za čtrnáct dní si o tom popovídat.
*fuck*
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6479
Dal: 1585 poděkování
Dostal: 3501 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Kasz »

No, trochu mě zamrzelo, že pan Mgr. Ptáček vzkaz pedofilům využil takto. Spíš bych si představoval, že vyjádří, že pedofilové jsou lidé, že by řekl něco, co by trochu dodalo pedofilům v populaci pocit, že jsou lidé a ne zrůdy. Tím, že je nahání do léčebny, jim tento pocit dle mého názoru moc nedodá.

To je jedna věc. Druhá věc je, že ne všichni sexuologové jsou pro pravidelný kontakt s pedofily z populace vhodní a jsou schopní jim opravdu účinně pomoci... především zbavit se toho pocitu, že jsou zrůdy, vyjádřit porozumnění, pochopení, a ne jen "vyhýbejte se dětem" a "tady máte prášky".
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Rein

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Rein »

Mgr. Petr Ptáček píše:Tak pokud je to možné, apeloval bych na to kontaktovat odborníka a třeba jednou za čtrnáct dní si o tom popovídat.
To se mi zdá jako pěkné doporučení. Tak co měl říct, že. Přece jenom úloha lékařů je motivovat devianty k dohledu a léčbě. Ale tento člověk se jeví jako velice rozumný. A s jeho postojem souhlasím. Na druhé straně je taky možné, že pan magistr časem otočí, tak jako někteří sexuologičtí odborníci. Taktéž nutno zdůraznit, že není terapeut jako terapeut - ale rohlík taky nechutná všude stejně.

Peďáci nemusí furt slintat u dětskýho hřiště, dvě hoďky měsíčně s dobrým terapeutem by je nazbili. Maximálně zjistí, že to pro ně nemá žádný velký přínos.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6479
Dal: 1585 poděkování
Dostal: 3501 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Kasz »

Rein píše:To se mi zdá jako pěkné doporučení.
Pěkné doporučení, které ale samo o sobě v ničem a nikomu nepomůže. Víc by pomohlo, kdyby vyjádřil to, co občas v Poradně vyjádří i pan doktor Brzek: "Být pedofilem není charakterová vada. Není důležité, co Vás sexuálně přitahuje, důležité je, jak s takovou orientací její nositel nakládá."
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Rein

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Rein »

Kasz píše:Pěkné doporučení, které ale samo o sobě v ničem a nikomu nepomůže.
No žádné doporučení přece jen tak někomu v něčem nepomůže. Ale na základě tohoto pěkného a jistě dobře míněného doporučení, může pedofil najít príma terapeuta, partnera a takový terapeut mu právě vysvětlí, že být pedofilem není charakterová vada. Že to není žádná vada, ale součást jeho osobnosti. Víme, že mnozí pedofilové mají po zjištění své deviace právě o sobě pochybnosti a někteří se sami pokládají za "špatné". Dobrý terapeut by měl posilovat sebevědomí takového člověka a ukázat mu v jeho konkrétním případě jak na svoje cítění nahlížet.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6479
Dal: 1585 poděkování
Dostal: 3501 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Kasz »

Rein píše:Ale na základě tohoto pěkného a jistě dobře míněného doporučení, může pedofil najít príma terapeuta, partnera a takový terapeut mu právě vysvětlí, že být pedofilem není charakterová vada.
K tomu, aby se pedofil dozvěděl, že pedofilie není charakterová vada, není třeba, aby chodil za sexuologem nebo terapeutem.
Rein píše:Dobrý terapeut by měl...
No jo, ale jak předem poznat, jestli ten či onen terapeut je dobrý nebo špatný? Zkušenosti s různými sexuology nejsou jen dobré...
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Kuba »

Kasz píše:No, trochu mě zamrzelo, že pan Mgr. Ptáček vzkaz pedofilům využil takto. Spíš bych si představoval, že vyjádří, že pedofilové jsou lidé, že by řekl něco, co by trochu dodalo pedofilům v populaci pocit, že jsou lidé a ne zrůdy. Tím, že je nahání do léčebny, jim tento pocit dle mého názoru moc nedodá.

To je jedna věc. Druhá věc je, že ne všichni sexuologové jsou pro pravidelný kontakt s pedofily z populace vhodní a jsou schopní jim opravdu účinně pomoci... především zbavit se toho pocitu, že jsou zrůdy, vyjádřit porozumnění, pochopení, a ne jen "vyhýbejte se dětem" a "tady máte prášky".
Tak ano, celkem souhlasím. Nicméně, už jsme si tady na webu asi zvykli, že cenou za určitou spolupráci s některými sexuology, je to, že oni si tak trochu dělají reklamu a nabádají pedofily k návštěvě ambulancí. I když pan Ptáček se může jevit jako jiný případ, protože on je z hlediska své práce "živen" spíše "klienty", kteří překročili zákon a byli odsouzeni, čili jeho rada, aby pedofilové vyhledali odborníky, těžko bude mít zištný motiv.

Je ale také třeba říct, že návštěvou v sexuologické ambulanci asi nikdo moc neprohloupí. Naopak potíže může způsobit ten, kdo do ambulance nepůjde, i když bude mít problémy se sebeovládáním. A myslím si, že je dobře, když se tu o léčbě docela dost píše, neboť bude jedině dobře, když pedofilové budou mít dostatek informací a sami se pak na jejich základě rozhodnou, zda sexuologa kontaktovat nebo ne.

Osobně se mi na tom vzkazu spíše nelíbí to, že mi z podtextu jaksi vyplývá, že pan Ptáček říká, že by se pedofilové raději měli vyhýbat dětem. Což ostatně přesně koresponduje s tím, co vyžaduje po pacientech v Bohnicích. Můj názor je, že ne všichni pedofilové se takto úplně musí dětem vyhýbat.

Na druhou stranu je myslím pan Ptáček i v mnoha věcech otevřený jaksi našemu pohledu na věc a v rozhovoru řekl nejednu rozumnou věc, takže já bych mu za rozhovor poděkoval. :) Navíc chci, aby na tomto webu probíhala diskuse a výměna různých názorů, pochopitelně v jistých mantinelech - tedy diskutovat o tom, že sex s dětmi je v pořádku by pro mě bylo asi stejné, jako diskutovat o neexistenci holocaustu a budu a jsem proti tomu, aby se zde něco takového objevovalo.

Takže ty pasáže, ve kterým s panem Ptáčkem nesouhlasíme, můžeme vnímat jako zajímavý podklad k diskusi.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6479
Dal: 1585 poděkování
Dostal: 3501 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Kasz »

Já vím, je třeba osvěta i mezi sexuology - trochu ještě i ty sexuology informovat o tom, jak to mají ti nekriminální pedofilové, kteří sexuologickou ordinaci nikdy nenavštíví (v Karlově diplomce uvedeno 64% pedofilů). O těch totiž oni nic nevědí.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Kuba »

Tak třeba zrovna pan Ptáček bude poslouchat, jestli o tom bude Karel Žák teď na Bohnických sexuologických dnech mluvit.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Návštěvník »

Kasz píše: K tomu, aby se pedofil dozvěděl, že pedofilie není charakterová vada, není třeba, aby chodil za sexuologem nebo terapeutem.

No jo, ale jak předem poznat, jestli ten či onen terapeut je dobrý nebo špatný?
Já si právě myslím, že je rozdíl mezi tím, když si to pedofil někde přečte a to ještě pokud teda najde forum jako je toto a když mu to někdo řekne do očí. V tom vidím základní rozdíl. A vůbec ta spolupráce s druhým živým člověkem... Nehledě na to, že pokud má nositel pedofilie ještě jiné problémy, jak naznačuje magistr Ptáček, pak vážně asi jen ten text nestačí.

Co se týče volby sexuologa právě je na tom nejlepší ta možnost volby. Zkrátka chodím na terapii a pokud mi terapeut nevyhovuje tak poděkuju a najdu si jiného. Těm co je léčba nařízena už je tato volba velice zkomplikovaná...

Ale myslím že to je hlavně v odlišnosti postojů k léčbě u nás dvou. Zatím co ty bys doporučil léčbu (a její rizika) spíš pedofilovi, který cítí že má problémy, tak já bych (podobně jako Ptáček) doporučil vyzkoušet léčbu každému pedofilovi. Samozřejmě, že já si uvědomuju, že v některých případech může přístup terapeuta nadělat větší škodu než užitek. Proto neříkám, čí stanovisko je lepší a v důsedku prospěšnější, říkám jen, že ta stanoviska jsou odlišná. A celkově shrnuto, kdyby si pedofil ukousnul kus z tvojeho koláče a kus z mojeho koláče, tak výsledkem bude, že si o léčbě aspoň něco přečte a tak zjistí, že v léčebnách a terapiích nejsou jen ty zrůdy a maniaci. A to je hezký výsledek, že?
Uživatelský avatar
MarkM
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Nejlepší sexuolog, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P
Příspěvky: 471
Dal: 155 poděkování
Dostal: 101 poděkování

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od MarkM »

Rozhovor pěkný i když je pravda, ten vzkaz mohl znít určitě i trochu jinak :)

K tomu "jenom" dotýkání dětí nevím, jak to bylo myšleno, ale nedotýkat se jich, když už jsem s nima v kontaktu, je fakt těžký :D (holčička vám přistane na klíně, ani nevíte jak :D a to i když jsem jí nechtěl právě nějak ošmatlávat, tak si sama vzala mé ruce a dala si je na sebe.)

A k vyhledání odborníka. Tak někomu to pomoc může a je to pro něj vhodné, ale někdo to vůbec nepotřebuje. Třema mě osobně nevím, k čemu by mě to bylo. Ale hlavní je otázka, jaký odborník by byl na to vhodný, protože nějácí pomoci mohou, ale taky jich bude plno, co by možná spíš více uškodili.
Taky taková terapie má funkci informační a taky funkci, moc se někomu vypovídat o svích problémech a pocitech. Obojí je důležité. I když třeba někdo o tom mluvit nepotřebuje, tak já už si nedovedu představit, že bych si o tom s nikým nemoch promluvit. Ale ani k tomu není potřeba odborník, ale například ten to web, kde lze najít nějákou spřízněnou duši, ale opět každému může vyhovovat něco jiného. Takže určitě ne každý potřebuje odornou péči.
U mě to třeba vystihuje můj aktuální výkřík do tmy: "Nejlepší sexuologický terapeut, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P"
Naposledy upravil(a) MarkM dne pátek 15. 2. 2013, 18:55:59, celkem upraveno 1 x.
Někoho milovat a nesmět mu polibek dát, je jako u studánky stát a žízní umírat.
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Dan »

Supr, supr práce, jen dále takové rozhovory dělat.

Zatím bych se jen s jistým pochopením, ale i podmračením vyjádřil k tomu, když pan doktor říká, že hlavní účelem terapie je, snížit do budoucna nebezpečnost pacienta. Líbilo by se, mi kdyby hned druhým účelem byl taky jaksi prospěch pacienta, jak se on sám má postavit svému životu a vyrovnání se s ním. Ale zas právě chápu, že jaksi u delikventa je snížení té nebezpečnosti přednostní. Ovšem považuju za nevhodné přenášení stejného vzorce a stejného účelu i na "pacienty", kteří za sexuologem/terapeutem přijdou, aniž by kdy dítěti ublížili a hledají právě tu cestu, co sám se sebou. Stále se bojím, že řada sexuologů se i na takové klienty nedokáže koukat pohledem jiného účelu, než je zabránění jejich společenské nebezpečnosti, která je ošem u takových lidí pouze potencionání, pokud vůbec nějaká.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan za příspěvky (celkem 2):
MarkM, simgiran
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Rein píše:A celkově shrnuto, kdyby si pedofil ukousnul kus z tvojeho koláče a kus z mojeho koláče, tak výsledkem bude, že si o léčbě aspoň něco přečte a tak zjistí, že v léčebnách a terapiích nejsou jen ty zrůdy a maniaci.
To je fakt, tomu bych i věřil, že z těch, kdo v bílém plášti sedí v sexuologických ordinacích, ne všichni jsou zrůdy a maniaci.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Dan »

A já bych s Reinem klíďo v lecčem souhlasil. I já bych relativně každému pedofilovi doporučil vyzkoušet návštěvu odborníka (už pro tu srandu heh). Je pak jen na něm, jak se na to cítí a jestli se mu tam opravdu chce. Nebojím se, že pedofila po jedné návštěvě sexuolog tak ukecá, že okamžitě převrátí své hodnoty a začne na potkání zdrhat před dětmi. Ostatně večer po tom setkání si o tom půjde pokecat na chat a ona terapie jak odborná tak řekněme pedoterapie se tak nějak prolne.

Zároveň takové to kontakty se sexuology jsou výborná příležitost, zvlášť v tomhle dost zajímavém formátu - pedofil klade otázky sexuologovi, tak pak samozřejmě přednášky Karla Žáka oslovující odbornou veřejnost a tak dále. Buďme optimisty (dybysme nebyli museli bychom si asi už všichni dávno prostřílet hlavy) a věřme, že takové kontakty a diskuze můžou vést oboustrannému ponaučení, větší míře vzájemné důvěry a třeba i k částečným změnám názorů na obou stranách.

Pro mě by pak byl příjemný výsledek, že bych přišel k sexuologovi a on by byl ochotný akceptovat, že se chci vídat a vídám s dětmi, dal by mi na to svůj objektivní názor, zda si to a do jaké míry můžu dovolit. Dělal by tedy to, co řada sexuologů v mediálních projevech tvrdí. Nesmetl by všechny pedofily paušálně do jednoho pytle - i s těmi delikventními, i s těmi bez zábran. Neřekl by mi, že když mi klučina sedne na klín, musím ho okamžitě setřást jako otravný hmyz, ale dokázali bychom se rozumě bavit o tom, jak e v které situaci chovat, a jak si třeba budovat vztah s dítětem, aby zůstal právě na té rovině kamarádství, nebo příbuzenský vztahů. Prostě že by mi řekl sexuolog něco praktického, co se mi do života hodí. Ksakru, chci toho až tolik?
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6479
Dal: 1585 poděkování
Dostal: 3501 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Kasz »

Mám pocit, že ještě bude nějakou dobu trvat, než se sexuologové obecně dostanou do takového stavu, který popisuješ. Obávám se, že pokud se dosud těmi pedofily, kteří nic nespáchali, příliš nikdo nezabýval, sexuologové vlastně nevědí, co by ten člověk potřeboval za "pomoc", a zůstávají v rovině svých zažitých postupů, což je chyba.

Snad to jednou bude možné. Snažme se to změnit, i svým vlastním příkladem a snahou o navázání kontaktů právě s tou druhou stranou - sexuology. Pokud jim neumožníme nahlédnout do našeho prožívání, a to i přes úskalí, která nám to může přinést, nikdy se nic nezmění.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Rein

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Rein »

DanielKubec píše: Pro mě by pak byl příjemný výsledek, že bych přišel k sexuologovi a on by byl ochotný akceptovat, že se chci vídat a vídám s dětmi, dal by mi na to svůj objektivní názor, zda si to a do jaké míry můžu dovolit.
No já nevím, mě teda 3 z 5 sexuologů (ne zubařů :D) se kterýma jsem tak nějak hloubějc spolupracoval práci s dětmi nevyvraceli. Jedna sexuoložka se za mě dokonce zaručila. A vážně jde asi jen o to, na koho narazíš. No a chytrý sexuolog přece tvou odhodlanost k léčbě nepokazí tím, že ti hned vyjmenuje všechny pedofilní zločince a nedá ti obojek na krk že. Ale znám i takové :D :D
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Dan »

pro Rein: Inu to je dobré znamení, vycházím jen z toho, že o takových případech sexuologů často neslyším. Písni o tom něco, ať máme i druhý pohled na věc. Možná trpíme zarytými předsudky, že všichni sexuologové jsou nerudní muži a ženy v bílých pláštích, kteří nás hned ve dveřích uvítají s kleštěma, aby nám zabránily prznit děti.

Moje zkušenost je, že mě sexuolog shledal jako "vyrovnaného jedince, který není hrozbou pro děti", to mi teda polichotil, ale pokud mi v další větě přímo nezakázal kontakt s dětmi, ani nechtěl na takové téma diskuzi nějak rozvíjet. No, ale asi bych zas po něm nemoh chtít tak moc, aby mi děti "naordinoval". Vedlo to avšak k tomu, že už jsme si pak neměli moc co říct, a tak jsme tu chvíli a ty následující během předepisování androcuru strávili v mlčení..
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Kuba »

DanielKubec píše:Supr, supr práce, jen dále takové rozhovory dělat.
Dobře, jdu něco udělat, aby mě zavřeli třeba do Havlíčkova Brodu a já tam mohl někoho vyzpovídat. :D
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Mgr. Ptáček: Tabuizování sexuálních deviací škodí společ

Nový příspěvek od Dan »

pro Kuba: Tak já doufám, že první pozitivní vlašťovkou bude aspoň ta ochota, aby se sexuologové bavili s pedofily i jinak a jinde, než pouze jako svými pacienty v ordinaci. Třebas i u kávy, jako rovný s rovným. V tom si svůj optimizmus uchovávám, přece jenom aspoň částečně se to začíná snad dít. Takže doufám, že nebude muset být součástí našeho aktivizmu záškodnicky infiltrovat sexuologická sanatoria.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů