Nebezpečí na webu. Za sex nabízejí pedofilové hotovost i nabití telefonu (iDnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Nebezpečí na webu. Za sex nabízejí pedofilové hotovost i nabití telefonu (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »


Mladý, inteligentní a netrestaný muž s porozuměním pro problémy pubertálních dětí. Tak by se dal shrnout nejčastější profil online pedofilů. Ti využívají nejrůznější internetové seznamky a sociální sítě k svádění dětí, kterým potom nabízejí peníze za zaslání fotek nebo přímo pohlavní akt. Policie se přitom dozví pouze o části případů.

Řeč je o takzvaném luringu, vábení dětí. Druhu kriminality, který se ve větší míře začal objevovat až s masovým využíváním různých internetových seznamek a sociálních sítí. Škála toho, co pachatelé po dětech chtějí je poměrně rozsáhlá - od sexuálně laděné konverzace, přes nahé fotky, virtuální sexuální styk až po skutečný pohlavní styk.

"V době, kdy se se shromažďováním dat začínalo, si pachatel obvykle domluvil s obětí schůzku, aniž by ji informoval o sexuálním motivu schůzky," vrací se do poměrně nedávné minulosti analytička z policejního prezidia Radka Tomanová. "V dnešní době už ale zcela převládlo nabízení finančního obnosu, různých dárků nebo dobití telefonu za pohlavní akt," popisuje, jak se situace postupem let změnila.

Výjimkou už dnes není ani to, že dívky, kterým ještě nebylo 15 let, na schůzky přistupují zcela vědomě. Důvod? Snadný výdělek.


Hrají si na mladší. A vychází jim to

Největším nebezpečím je přitom stále dokola omílaná anonymita internetu. A také naivita dětí, které získávají první zkušenosti s opačným pohlavím. Právě toho pachatelé využívají.


Desatero proti online pedofilům
Aby se potomek nestal obětí sexuálního obtěžování, je zapotřebí, aby se zapojili i jeho rodiče. To je přitom právě často kámen úrazu - rodiče totiž neví, jak s dětmi o této věci mluvit, případně nejsou zcela důslední. Je třeba respektovat několik základních pravidel:
  1. Dítě by nemělo na internetu sdělovat opravdové údaje. Čím více informací online pedofilové mají, tím je dítě zranitelnější
  2. Upozornit dítě, aby nedůvěřovalo lidem, se kterými se setkalo na webu
  3. Rodiče by měli vědět o případných obscénních nebo obtěžujících zprávách
  4. Nastavit pravidla, za kterých bude dítě moci chodit na internet
  5. Průběžně kontrolovat, co dítě dělá a sledovat jeho chování. Na pozoru je potřeba být zejména ve chvílích, kdy dělá tajnosti, přepíná okna, bezdůvodně mění své chování
  6. Používat program, zabraňující vstupu na nežádoucí stránky
  7. Rodiče by měli dítěti pomáhat se sestavením profilů na sociálních sítích a dalších internetových stránkách
  8. Znát online kamarády svých dětí
  9. Počítač s připojením na internet by měl být umístěn v místnosti, kde se často vyskytují členové rodiny
  10. Varovat dítě, aby nikdy nesouhlasilo se schůzkou s osobou, kterou na webu poznalo a aby rodičům o takovém návrhu vždy řeklo
Jak ukazuje policejní statistika od roku 2006, většinou jde (v 54 % případů, kterými se policie zabývala) o muže mezi 22 až 33 lety. Tedy o poměrně mladé a většinou inteligentní lidi s dobrou znalostí počítačů, ve třech čtvrtinách navíc bez záznamu v trestním rejstříku. "Zajímají se o koníčky, ale i problémy dětí a vlastně jim tím nahrazují rodiče," nastiňuje jejich strategii Tomanová.

Nezřídka ovšem využívají například falešných facebookových profilů, na nichž se vydávají za vrstevníky obětí, které jim tak snáz uvěří.

A jak se zdá, pachatelům tato taktika vychází. Ze 47 známých případů od roku 2006 do konce roku 2011 se jim podařilo ke schůzce "umluvit" 24 dětí . Pohlavní styk se jim pak podařilo uskutečnit s více než 80 procenty z nich.

Co ovšem tzv. online pedofily na 13, 14letých dětech láká? Podle policejního psychologa Vladimíra Vosky, je to právě nedospělost. "Přitažlivé je na nich to, že ještě nemají úplně vyvinuté pohlavní znaky. To, že ty děti nejsou ještě rozvinuté psychicky, to je pro pedofily taky zajímavé."

Jak navíc Voska dodává, často platí úměra, že čím mladší dítě, tím snáz se s ním komunikuje prakticky o čemkoliv. "Je to vlastně otevřená brána," upozorňuje.

Za pravdu mu dávají i oficiální čísla. Zatímco v roce 2006 se kriminalisté zabývali třemi skutky, v roce 2011 jich bylo už jedenáct. I zde však platí podobný fenomén, který se objevuje třeba u znásilněných žen - tedy, že se policie dozví jen o zlomku případů. Děti se totiž bojí, že se o všem dozví jejich rodina, kamarádi.

Narůstající trend potvrzuje i vedoucí Linky bezpečí, Peter Porubský. "Počet hovorů, které se týkají lákání na schůzky, obtěžováním na internetu nebo kyberšikany, nám rok od roku roste," říká Porubský. Jen za loňský rok Linka bezpečí evidovala 369 telefonátů. To je v porovnání s 40 hovory v roce 2007 strmý nárůst.


Slabá prevence, chybějící paragraf

Policisté by uvítali, kdyby se vábení dětí stalo trestným činem, podobně, jako je tomu v západní Evropě, a to i přesto, že počet případů tvoří jen zlomek z celkové kriminality v Česku.

Nyní je však jednotlivé trestné činy potřeba "napasovat" na už stávající ustanovení, což mnohdy práci policie komplikuje. V současnosti mohou použít šest ustanovení z trestního zákoníku - mezi nimi například ohrožování výchovy dítěte, pohlavní zneužití nebo vydírání.

Hlavní příčinou růstu případů je však podle Tomanové i Porubského slabá prevence. "Ta v Česku není dostatečná a neplní funkci prvního ochranného štítu proti online pedofilům," varuje policejní analytička.

"Je potřeba děti informovat, jak se na internetu mají chovat. Je ovšem nutné vzdělávat i rodiče. Ti totiž často nevědí, jak o tomto tématu s dětmi mluvit," doplňuje ji Porubský.iDnes.cz píše:Co ovšem tzv. online pedofily na 13, 14letých dětech láká? Podle policejního psychologa Vladimíra Vosky, je to právě nedospělost. "Přitažlivé je na nich to, že ještě nemají úplně vyvinuté pohlavní znaky. To, že ty děti nejsou ještě rozvinuté psychicky, to je pro pedofily taky zajímavé."
No jo, odborník na svém místě.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6498
Dal: 1616 poděkování
Dostal: 3529 poděkování

Re: Nebezpečí na webu. Za sex nabízejí pedofilové ... (iDnes

Nový příspěvek od Kasz »

To je zase článek! A hlavně ta vyjádření odborníků! Nejraději bych vzal kladivo a vymlátil bych jim ta slova z hlavy. Jenže to nejde, budeme muset být ještě hodně dlouho trpěliví. Nikdy jsem dítě nezneužil, nikdy jsem dítě nevábil, a tenhle článek ze mě dělá, jako obvykle, nebezpečnou zrůdu, které nejde o nic jiného, než o sex s dětmi. Že po nedospělých dětech jedou většinou lidé po sexuální stránce "normální", to nenapíšou. Akorát v České televizi měla Marcela Augustová správně reportáž. Ach jo, je mi z toho zase úplně špatně. :(
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6498
Dal: 1616 poděkování
Dostal: 3529 poděkování

Re: Nebezpečí na webu. Za sex nabízejí pedofilové ... (iDnes

Nový příspěvek od Kasz »

Vložil jsem tam reakci:

Jsem pedofil a nikdy jsem žádné dítě ani nezneužil a ani nikam přes internet nevylákal. Po přečtení podobných článků, jako je tento na iDnes, ve kterých se "odborníci" a redaktoři vyjadřují nepřesně a ztotožňují pedofilii (erotické zaměření) s pohlavním zneužíváním dětí, které dle sexuologů z 90% nemají na svědomí pedofilové, ale lidé s většinovou sexuální orientací, se opravdu cítím jako méněcenná zrůda. V MF Dnes i na iDnes o mě vyšel před lety článek: http://zpravy.idnes.cz/pedofil-ve-skole-boj-nesvadim-jsem-ucitel-a-ucim-fr9-/domaci.aspx?c=A071113_150341_domaci_zra nebo také v Týdnu: http://kasz.sweb.cz/Tyden_06-2010.pdf

Je mi smutno, že i "odborníci" nedokáží v mluveném či psaném slově rozlišovat mezi pedofilem a tím, kdo zneužívá dítě nebo chce mít sex s osobou pod 15 let. Ano, jsem pedofil, líbí se mi děti, jsem už 5 let zamilovaný do dnes 15tileté Markétky, o které je řeč v článku v Týdnu, a nevidím jediný důvod, proč bych měl všechno (přátele, rodinu, práci) v životě zahodit kvůli tomu, abych si jednou "užil" s dítětem. Pro mě naprosto nemyslitelné. Pedofilů, kteří nechtějí zneužívat děti, je pravděpodobně většina, jen se o nich v médiích články nepíšou.

Ačkoliv jako pedofil nepáchám žádné trestné činy na dětech, ze všech stran neustále slyším, jaká jsem nebezpečná zrůda, která dřív nebo později nějaké dítě zneužije. Jsou známy i případy, kdy mladí pedofilové podlehli tomuto společenskému tlaku a dítě skutečně zneužili, protože přece "pedofilové zneužívají děti". Že by pro ně existovalo i nějaké jiné východisko, o tom se nikde nepíše. Nebo jste snad už někde viděli článek, který by pedofilům ukázal, že děti zneužívat nemusí? Proto jsme zřídili informační web o pedofilii http://www.pedofilie-info.cz, kde v poradně máme domluvenou spolupráci s některými českými sexuology, kteří anonymně zodpoví položený dotaz a kde se pedofilové dozví se základní informace o svém erotickém zaměření a jak s ním naložit, aby nebyli dětem na obtíž, ale pokud možno ku prospěchu.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Nebezpečí na webu. Za sex nabízejí pedofilové ... (iDnes

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Moc pěkná reakce jednoho diskutéra. :)
Petr Tůma píše:Myslim si, ze slovo pedofil je hodne zneuzivano a verim, ze velka vetsina pedofilu se dokaze do maleho ditete zamilovat a pokud nekoho miluje, tak mu neublizuje- treba mu chce byt hlavne na blizku, dopisovat si a snit proste sen, ze by ta divenka mohla byt partnerkou.Proti takovym pedofilum se toho neda moc namitat- predpokladam, ze takovych pedofilu je mnoho mezi uciteli a pracovniky s detm, ale je to vsechno v ramci sneni a pripadne chuti blizkosti, nikoliv v fyzicke zneuzivani ve smyslu, dat Ti 300Kc a nech mne si sahnout atd.

Jakmile se rekne pedofil, vetsina vidi uchyla a zrudu, jakmile se rekne Rom vetsina vidi zlodeje a vraha s macetou.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: Nebezpečí na webu. Za sex nabízejí pedofilové ... (iDnes

Nový příspěvek od simgiran »

Zaslán tip redakci (přes nabídku pod článkem):

"Dobrý den,
chtěl bych reagovat na článek 'Nebezpečí na webu. Za sex nabízejí pedofilové hotovost i nabití telefonu'. Ve článku je uváděn profil pedofilů, který se ale podle mě na pedofily nehodí. Často dochází k používání pojmu pedofil pro jedince, které děti výrazně eroticky nepřitahují a využívají děti jako snadný cíl. Podle některých sexuologů výraznou většinu sex. tr. č. proti dětem páchají nepedofilové (Weiss, Brzek). Konzultoval jste článek s nějakým sexuologem zabývajícím se pedofily? Byli pachatelé ze statistik sex. vyšetřeni na pedofilii? V médiích se bohužel pachatelé sex. tr. č. proti dětem často automaticky označují za pedofily a to i v případech, kdy je charakter jejich činů značně odlišný od typického profilu pedofila (většinou osahávání, příp. orální sex, obvykle bez násilí), např. kauzy Savile, Dutroux (mezi obětmi byli i dospělí nebo adolescenti). Vytváří to zkreslený obrázek pedofilie u veřejnosti včetně mladých pedofilů, na které to může mít značně negativní vliv."

(více už se mi do 1000 znaků nevešlo)
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6498
Dal: 1616 poděkování
Dostal: 3529 poděkování

Re: Nebezpečí na webu. Za sex nabízejí pedofilové ... (iDnes

Nový příspěvek od Kasz »

Napsal jsem panu redaktoru Klangovi prostřednictvím webového formuláře na stránce http://vice.idnes.cz/novinari.aspx?idnov=2447 text, který je v podstatě shodný s textem zde: http://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?p=7966#p7966. Uvidíme, zda se nám alespoň od jednoho z autorů dostane odpovědi.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
NemesisPri
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Příspěvky: 56
Dal: 6 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: Nebezpečí na webu. Za sex nabízejí pedofilové ... (iDnes

Nový příspěvek od NemesisPri »

Kvůli takovýmhle článkům si připadám jako zrůda která potřebuje být odstranena......... štěstí že realita je jiná, ovšem vyjít s tím ven nikdo nemůže už díky podobným článkům.