Projekt Bridge

Vše, co se týká preventivního projektu Parafilik, jež koordinuje Národní ústav duševního zdraví.
Uživatelský avatar
Bouře
Globální moderátorka
Bydliště: Internet
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Anti-contact MAP ally
Příspěvky: 958
Dal: 1043 poděkování
Dostal: 1107 poděkování

Projekt Bridge

Nový příspěvek od Bouře »


Trápí vás vaše sexuální nutkání týkající se dětí, chcete anonymní pomoc a:

- Jste starší 18ti let
- Mluvíte dobře Anglicky, Španělsky, Německy, Švédsky, Finsky, Česky nebo Slovensky?
- Chcete přispět k prohloubení znalostí o tom, jaké to je hledat a získat pomoc při problémech spojených se sexuálním zájmem o děti?
- Konzumoval/a jste v posledních šesti měsících obrázky, fotografie nebo videa dětí pro sexuální účely, tzv. materiály zachycující sexuální zneužívání dětí (CSAM)?

Cílem projektu Bridge je předcházet sexuálnímu zneužívání dětí tím, že přispěje k rozvoji individualizované zdravotnické péče pro osoby ohrožené sexuálním násilím na dětech. Doufáme, že tento širší přístup ke zdravotní péči a individualizovaným intervencím povede k ochraně dětí a ke zlepšení kvality života této skupiny pacientů.
Projekt Bridge je k dispozici anonymně, aby byla zajištěna bezpečnost účastníků.


O projektu Bridge - Výzkumný projekt ve zkratce

Anonymní online pomoc
Terapeutické intervence jsou anonymní, bezplatné a přístupné prostřednictvím prohlížeče TOR.

Mi Bridge
Pět chatových motivačních rozhovorů zkoumajících participantovi důvody ke změně s cílem usnadnit mu vyhledání pomoci.

ReDirection
Pětitýdenní svépomocný program založený na kognitivně-behaviorální terapii, který pomáhá jednotlivcům snížit nebo ukončit konzumaci CSAM. V případě potřeby je k dispozici podpora na chatu.

Rozhovor ke zjištění kulturních vlivů
Anonymní chatové rozhovory zkoumající, jak jedinci se sexuálními nutkáními vůči dětem prožívají vyhledávání pomoci v různých zemích.

Globálně dostupný
K dispozici v angličtině, španělštině, němčině, češtině, slovenštině, finštině a švédštině. Bridge je výsledkem spolupráce mezi univerzitami a nevládní organizací v šesti zemích EU.

Propojení s F2F péčí
Podrobnější informace o tom, co obnáší účast ve výzkumném projektu Bridge, najdete níže. Níže najdete také sekci nejčastějších dotazů a odpovědí.

Cíle projektu

Na základě rozhovorů s osobami, které jsou sexuálně přitahovány dětmi, víme že:
Je třeba zlepšit kvalitu a dostupnost zdravotnických služeb, které pomáhají osobám, které jsou sexuálně přitahovány dětmi, a kteří hledají péči.
Zdravotníci potřebují více znalostí o osobách, které jsou sexuálně přitahovány dětmi.
Společenské názory a stigma spojené se sexuálním zájmem o děti brání vyhledání pomoci.

Průchod projektem Bridge

Registrace, informace, souhlas s účastí a přihlášení
Nábor participantů probíhá od 18. září 2023 do 21. července 2024. Zaregistrujete se kliknutím na tlačítko "Registrace" výše. Po přečtení podrobných informací o studii budete požádáni o udělení souhlasu s účastí. Vytvořte si přihlašovací údaje a rezervujte si první rozhovor.

Vstupní rozhovor
Výzkumný pracovník, který v projektu působí také jako intervent, se s vámi setká při anonymním online rozhovoru prostřednictvím chatu, aby se ujistil, že splňujete kritéria pro účast ve studii.

Rozhovor ke zjištění kulturních vlivů
Anonymní rozhovor prostřednictvím chatu, který zkoumá vaše názory a zkušenosti s vyhledáváním pomoci v oblasti sexuálních myšlenek, pocitů a chování týkajících se dětí. Účast v tomto rozhovoru je dobrovolná.

Online dotazníky
Před, během a po terapeutických intervencích budete požádáni o vyplnění několika dotazníků. Jejich cílem je zhodnotit terapeutické intervence, sbírat informace o participantech jako skupině a monitorovat, jak si během projektu vedete.

Čekací listina
Participanti, kteří budou náhodně přiřazeni na čekací listinu získají přístup k terapeutickým intervencím po třech nebo pěti týdnech.

Dvě terapeutické intervence
Bude vám nabídnuta jedna ze dvou terapeutických intervencí, které hodnotíme. Nemůžeme ale ovlivnit, která intervence vám bude nabídnuta:
Mi Bridge: Promluvte si s odborníkem prostřednictvím chatu a prozkoumejte svou situaci. Zjistěte a formulujte, co je ve vašem životě důležité, a podívejte se blíže na různé způsoby, jak hledat pomoc.
ReDirection: Pracujte se svépomocným programem a osvojte si psychologické dovednosti, které vám pomohou změnit vaši situaci. Pomocí chatu získáte další podporu.

Doporučení pro další alternativy léčby nebo péče
V závěru terapeutické intervence, které se budete účastnit, vám budou poskytnuty informace o alternativní léčbě, v případě, že budete potřebovat další odbornou péči. Seznam "dalších organizací" je k dispozici také níže na stránce.

Máte nějaké otázky?
Pokud máte jakékoli dotazy nebo uvažujete o účasti, ale nejste si jisti, co to obnáší, můžete nám napsat na adresu [email protected].


Přidán baner na web projektu Bridge na fóru. Zároveň přidán článek o projektu Bridge na našem webu pod rubrikou „Potřebuji pomoc! “. :)
Skálu pěstí nerozbiješ, ale i ten nejtvrdší kámen proroste květina. Jen to chce čas.
Nechceš-li být odsuzován za svou odlišnost, nesuď za odlišnost jiné a neubližuj zranitelným.
Zeptej se mě na co chceš a anonymně
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5639
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2331 poděkování

Re: Projekt Bridge

Nový příspěvek od Cykle02 »


Konzumujete materiály zachycující sexuální zneužívání dětí (CSAM) a máte zájem o bezplatnou a anonymní pomoc? Projekt Bridge nabízí podporu lidem, kteří se potýkají s obtížemi spojenými se sexuálním nutkáním k nezletilým a vyhledáváním materiálů obsahujících sexuální zneužívání dětí. Klientům poskytuje bezpečný prostor a pomáhá jim prozkoumat možnosti léčby.

Intervence je určena pro lidi:
  • starší 18 let,
  • kteří dokáží komunikovat psanou formou v angličtině, španělštině, němčině, švédštině, finštině, češtině nebo slovenštině,
  • použili v uplynulých 6 měsících obrázky, fotografie nebo videa dětí k sexuálním účelům, tzv. materiál pro sexuální zneužívání dětí (CSAM),
  • chtějí přispět znalostí o tom, jaké to je vyhledat a získat pomoc při svých problémech souvisejících se sexuálním zájmem o děti.

Jak intervence probíhá?
  • jedná se o bezplatnou a anonymní terapeutickou intervenci,
  • intervence probíhá prostřednictvím léčebné platformy iTerapi, kterou najdete také za pomoci prohlížeče Tor, aby byla zajištěna bezpenočt účastníků.

Registrace je dostupná na těchto odkazech:

www.iterapi.se/sites/bridge/lang/cs 

Onion odkaz v prohlížeči Tor: https://6wvybf7ub3xk5ow66wt7os3aovbzoo2eei6vjirvhvvkmqg4alnezzid.onion/bridge/lang/cs 

Pro víc informací o projektu Bridge navštivte stránku: https://www.nudz.cz/vyzkum/centrum-pro-sexualni-zdravi-a-intervence/granty-a-projekty/bridge nebo www.iterapi.se/sites/bridge/lang/cs Tor link mi háže "404 Not Found".
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?