KRIMI ZPRÁVY 19.11.2023 (CNN Prima News)

VIDEA slouží ke sdílení odkazů na volně dostupná videa, která vyhovují pravidlům komunity. Odkazy na videa zobrazující reálné osoby mohou obsahovat jedině osoby veřejně známé či na veřejnosti se prezentující, které jsou v současnosti starší 18 let (tedy narozené do roku 2003 včetně).
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na videa osob, které jsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující a které jsou v současnosti starší 18 let, viz Pravidla webu.
  2. Je zakázáno vkládání odkazů na videa osob, které nejsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující (tedy např. na videa z rodinných a školních alb aj.) a které jsou v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti). Do názvu vlákna je nutné uvést rok narození daných osob, případně rok vydání zdroje videa, není-li bez pochybností zjevné, že se jedná o osoby starší 18 let.
  3. Videa je možné vkládat jen formou odkazů (za využití tagu VIDEO).
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4910
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

KRIMI ZPRÁVY 19.11.2023 (CNN Prima News)

Nový příspěvek od Cykle02 »

V HLAVNÍ ZPRÁVY 19.11.2023 18:55 byla na Krimi zprávy upoutávka:

Soňa Porupková: A nebezpečí, které na děti číhá na internetu a sociálních sítích, se dnes budou věnovat taky Krimi zprávy.
Roman Šebrle: Ano, proč se pedofilům často podaří zneužívání skrývat a dokáže vůbec rodič odhalit, že se jeho dítěti ubližuje? Ptali jsme se odborníků, aby se pár jednoduchých rad dozvíte v Krimi zprávách.

Reportáž v KRIMI ZPRÁVY 19.11.2023 19:40 na CNN Prima News.

Přepis Whisper.cpp+oprava:

Václav Janata: Zneužívané děti. Téma které je vážné a také velmi aktuální. Před soud se totiž dostane jen zlomek případů. Realita je taková, že pedofilům se často podaří zneužívání skrývat a ostatní dospělí ho vůbec nezjistí. My jsme u odborníků zjišťovali, jak děti zachránit a to, že jim někdo ubližuje včas odhalit.
Reportérka: Piškot a Meluzín, dva bývalý vedoucí z skautské družiny Bobrů dostali 10 let na tvrdo. Podle soudu zneužili 39 dětí, některé znásilnili. Jeden z nich si po propuštění videa s dětskou pornografií opět schovával. Devítiletou holčičku zneužíval její nevlastní otec. Matka na to přišla úplnou náhodou.
Maka zneužívané dívky: Probudila mi jako sténání, tak jsem se šla podívat a zjistila jsem, že dceru osahává na intimních partiích, tak jsem ho okamžitě vyhodila z bytu.
Reportérka: Učitel tance, který založil web pro pedofily, si vyslechl u vrchního soudu devítiletý trest za zneužívání holčiček. S šestiletou dívkou měl dokonce vztah a chodil s ní do společnosti. Tvrdil, že se chtějí vzít. U soudu tehdy zaznělo, jak pedofil dítě zmanipuloval. Tyhle otřesné zážitky mohou dětem bez nadsázky zničit život. Aby se podobným případům dalo včas zabránit, a nebo je alespoň odhalit, je podle odborníků velmi důležitá vnímavost dospělých. Zneužívané děti reagují mnohdy jinak, než by se dalo čekat. Varovné signály jsou poruchy spánku nebo změna chování.
Simona Hoskovcová: Takže třeba velmi živé dítě je najednou velmi tiché, nebo velmi tiché dítě najednou začne být třeba útočné, agresivní.
Reportérka: Pokud vidíte jasné důkazy o tom, že dítě ti někdo ubližuje, má například modřiny, volejte sociálku nebo policii.
Jiřina Hofmanová: My máme za úkol nejenom objasňovat vše, ale také vkládat velkou sílu do prevence. A tím, že zjistíte toho pachatele, tak mu zabráníte, aby spáchal další obdobnou trestnou činnost opakovaně.
Simona Hoskovcová: My trénujeme naše pracovníky, ať už vyšetřovatelé, nebo třeba krizové interventy v tom, že vědí, že to dítě může mít velmi paradoxní reakce. To znamená, že dítě, které zažilo extrémně špatný zážitek, traumatizující zážitek, tak si třeba hraje hru na mobilu, nebo třeba chce přerušit výslech a chce s jít hrát. A my si můžeme říkat, tak to asi nebylo tak strašné, ale to jsou obrané mechanizmy těch dětí.
Reportérka: Jen letos se policisté pustili do vyšetřování sedma třiceti případů pohlavního zneužití dětí v předškolním věku. Počet je ale zřejmě mnohem vyšší. Ne všechny případy se k vyšetřovatelům dostanou. Nikola Veverková a Eva Jarkovská, CNN Prima News.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?