Informace o chodu fóra

Provozní informace o chodu fóra, uživatelských skupinách, hodnostech a sekcích. (V této části fóra mohou zakládat témata jen členové Týmu ČEPEK, ostatní registrovaní uživatelé mají možnost na již založená témata reagovat, noví uživatelé fóra zde mohou odpovídat až po schválení členem Týmu ČEPEK. Vlákna v této sekci bývají po čase zpravidla zamykány.)
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Příspěvky: 1685
Dal: 1099 poděkování
Dostal: 2046 poděkování

Informace o chodu fóra

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Toto vlákno slouží pouze pro provozní informace pro členy Týmu ČEPEK a ostatní členy komunity, pro rozhodnutí a oznámení o náhlých změnách v nastavení fóra - např. uživatelských oprávnění, uspořádání fór, aj. Neslouží pro diskuzi k těmto rozhodnutím.

Přístup k přispívání do tohoto vlákna mají jen členové Týmu ČEPEK, pro ostatní je vlákno uzamknuto.

Prosím, v případě náhlých změn uveďte, jakou změnu jste provedli, abyste s tímto obeznámili ostatní členy komunity, důvod, který k tomuto skutku vedl, a pokud je změna dočasná, tak případně i zhrubný časový údaj, na jak dlouho je tato změna provedena.

Děkuji.
Marco Freeman,
bývalý administrátor komunity ČEPEK / Ex-administrator of ČEPEK Community
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Příspěvky: 1685
Dal: 1099 poděkování
Dostal: 2046 poděkování

Re: Informace o chodu fóra

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Dnes bylo zeleným Nováčkům (tedy lidem, jež mají napsáno méně než 10 příspěvků) dočasně znemožněno vkládat příspěvky bez schválení moderátorem. V posledních dnech se fórum stalo cílem jistého psychopatického pedobijce, jenž se baví zakládáním účtů a následným zaspamováváním fóra urážlivými a napadajícími příspěvky. Abychom tomuto konání zabránili, aniž bychom museli zakázat registrace a znemožnit tím nováčkům přístup, bylo rozhodnuto o dočasném řešení schvalováním příspěvků.

Děkujeme za pochopení.

Edit by M. F.: Dne 26. 3. 2017 již byla tato funkce Nováčkům definitivně navrácena.
Marco Freeman,
bývalý administrátor komunity ČEPEK / Ex-administrator of ČEPEK Community
Uživatelský avatar
Allein
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 25
ve věku do: 50
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Kasz ♥
Příspěvky: 256
Dal: 434 poděkování
Dostal: 445 poděkování

Re: Informace o chodu fóra

Nový příspěvek od Allein »

Dnes musela být Nováčkům odebrána možnost posílat SZ lidem z fóra. Vykastrovač (nyní pod přezdívkou Špindíra) rozesílal uživatelům fóra soukromé zprávy obsahující domnělé nabídky DP nebo zprávy vulgárního napadajícího charakteru. Změna je samozřejmě dočasná, dokud se situace neuklidní. Omlouváme se za nepříjemnosti, které s touto dočasnou změnou mohou vzniknout.

Uživatelům, jež hbitě nahlásili nebo upozornili na SZ, děkujeme.

Edit by M. F.: Dne 26. 3. 2017 byla možnost posílat Soukromé zprávy Nováčkům navrácena.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6532
Dal: 1673 poděkování
Dostal: 3551 poděkování

Re: Informace o chodu fóra

Nový příspěvek od Kasz »

Dnes v noci se nějaký uživatel z proxy pokoušel registrovat a domáhal se registrací formou "protestu" proti ručním registracím tak, že zadával opakované registrace - celkem se stihl zaregistrovat 17x v čase od 1:23 do 1:41 hod. Registrace na fórum proto byly dočasně úplně pozastaveny. Poté začal vkládat na fórum do různých sekcí jako neregistrovaný uživatel příspěvky ze stejného důvodu - všechny jeho příspěvky (celkem 16) samozřejmě nebyly schváleny.

Registrace budou opět povoleny. Prosíme všechny uživatele, kteří se chtějí nově zaregistrovat, aby vyčkali schválení administrátorem, který má registrace na starosti. Než dojde ke schválení registrace, mohou začít věcně diskutovat jako neregistrovaní, po schválení registrace lze příspěvky, které vložili jako neregistrovaní, přiřadit k jejich nově zaregistrovanému uživatelskému účtu.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Příspěvky: 1685
Dal: 1099 poděkování
Dostal: 2046 poděkování

Re: Informace o chodu fóra

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Chtěl bych informovat uživatele, že následující témata byla přesunuta z AV sekce do veřejné sekce Aktivity komunity, a to tím způsobem, že v AV sekci neustále zůstává stínové téma, které vede na téma ve veřejné části. Neruší se tak pořádek uspořádání, zároveň se tato videa dnešním dnem zpřístupňují veřejnosti (u níž je pravděpodobné, že na ty "Aktivity komunity" i ze zvědavosti klikne): V budoucnu takto plánujeme nakládat i s jinými videi s rozhovory s našimi uživateli (za předpokladu, že nějaká taková ještě budou). :)


Čistě pro informování dodám, že na základě podnětů plánujeme i sekci "Odborné pořady/Odborná sekce", kam umístíme podobným stínovým způsobem všechna témata týkající se hlavně videí s odborníky, např. s panem sexuologem Weissem. (Ještě budeme domlouvat, zda do této sekce budeme umisťovat i třeba odkazy na odborné články, anebo to necháme čistě pořadově.) Pokud by se nějakému proaktivnímu dobrovolníkovi chtělo projít hlavně sekci Videa a naposílat mi případné odkazy na odborná videa o pedofilii, co tam najde, budu rád (je možné, že budou vložené i někde uvnitř témat, po názvech témat se nelze plně řídit). V současnosti mám zapsaná tato témata:
Pokud by tedy někdo měl chvíli a mrkl se po dalších, zda tam nejsou, budu rád. Napište mi pak kdyžtak SZ.

EDIT: Cyklemu děkuji za spolupráci. :)
Marco Freeman,
bývalý administrátor komunity ČEPEK / Ex-administrator of ČEPEK Community
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Příspěvky: 1685
Dal: 1099 poděkování
Dostal: 2046 poděkování

Zveřejnění AV sekce – jak to s ní je a proč to není ta stejná AV sekce, která tu byla před léty?

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Zveřejnění AV sekce – jak to s ní je a proč to není ta stejná AV sekce, která tu byla před léty?

Vážené uživatelky a vážení uživatelé,

v posledních dnech došlo k námi avizovanému zveřejnění Audiovizuální sekce, kterou nově mohou zobrazit i neregistrovaní návštěvníci příchozí na naše fórum. Drželi jsme se zásady, kterou jsme uvedli v r. 2020 při odstranění AV sekce, kde jsme zmiňovali, že „jakákoliv zmínka o veřejně známých osobnostech, které jsou v současnosti dětmi, již nebude na našem webu dohledatelná – nebudou ji moct najít spolužáci ani kamarádi, nebude proto možnost, aby tato zmínka byla důvodem pro šikanu či jiné ohrožení dětí“.

V současné zveřejněné AV sekci tudíž žádné příspěvky o osobách, které jsou v současnosti dětmi (nemají ještě 18 let, tedy jsou narozené od r. 2004), nenajdete. Povolené jsou jen odkazy na fotky a videa veřejně známých osob, anebo osob na veřejnosti vystupujících, které už v současnosti 18 let dosáhly, tedy se narodily do r. 2003. A co se týče filmů a pořadů, analogicky povolujeme jen vkládání recenzí na filmy vydané do r. 2003, tedy máme 100% jistotu, že tam herec, který by v současnosti měl pod 18 let, nemůže hrát.
Pozn.: Je samozřejmé, že tato hranice se v průběhu let bude posouvat společně s nabytím zletilosti známých osobností. V r. 2023 už bude možné přispívat sem tématy o známých osobnostech narozených do roku 2004, v r. 2024 se hranice posune na rok 2005 apod.

Jestliže do této sekce některý z uživatelů z neznalosti tohoto opatření vloží téma či příspěvek, který se bude týkat osoby v současnosti mladší 18 let, moderátor AV sekce a příp. i administrátorský tým (záleží, kdo bude v řešení situace rychlejší) téma z této zveřejněné AV sekce odstraní. A uživatel, obzvláště, pokud by si na toto nedal pozor opakovaně, může dostat za uši. Je proto důležité řídit se pravidly uvedenými v záhlaví u každé odnože AV sekce.

Zároveň jsme zveřejnili sekce Výstavy, Videohry, Knihy, Rozhlas a Vlastní tvorbu, u nichž by byla škoda, pokud by nebyly pro čtení přístupny i návštěvníkům.

Co nás k tomuto kroku vede?

Ke zveřejnění této „omezené“ audiovizuální sekce nás vedou primárně dva důvody:
 1. jak jsme uváděli i ve vyjádření v r. 2020, „komunita ČEPEK si vždy zakládala na tom, že byla transparentní, tudíž si veškerá veřejnost mohla prohlédnout sekci dostupnou veřejnosti i sekci dostupnou pro registrované, aby všichni měli možnost vidět, že se na našich stránkách skutečně neděje žádná nelegální činnost“ – jinými slovy, chceme, aby bylo jasně viditelné, že když se bavíme o filmech či o slavných osobnostech (a připojujeme k tomu odkazy na audiovizuální díla z dob, kdy byly ještě dětmi), bavíme se zde slušně a nesdílíme žádný problematický materiál;


 2. uvědomujeme si, že naši uživatelé nemají mnoho možností, kde se k veřejnému dění, které se týká slavných dětských osobností, mohou vyjádřit – a přitom je mohou např. herecké výkony a osobnost Žanety Fuchsové zajímat stejně, jako mnohé většinově orientované zajímají herecké výkony a osobnost Brada Pitta. Chceme tedy nadále poskytovat místo, kde se mohou naši uživatelé v rámci diskuze slušně seberealizovat, protože jinde říci, že „těm a těm hercům či herečkám to kdysi tak slušelo“, nemohou.

Nová sekce Odborné pořady

Nově přibyla sekce Odborné pořady, která slouží pro shromažďování těch pořadů, které mají odbornou hodnotu (rozhovory se sexuology apod.), přičemž v této sekci se jen odkazuje na vlákna, která existují jinde na fóru, nehrozí tedy dohady, kam které video či pořad zařadit. Odkazovat v Odborných pořadech může moderátor AV sekce Mack, takže se na něj s případnými návrhy na zařazení tématu obracejte (případně může téma zařadit do Odborných pořadů i admin tým).
Skrytý obsah
Toto fórum vyžaduje, abyste se pro zobrazení skrytého obsahu přihlásili.

Pokud byste nalezli nějakou nesrovnalost (např. chybně napsaný popisek sekce, překlep v pravidlech u sekce apod.), neváhejte mě oslovit v soukromé zprávě či na emailu.

Přeji všem hezké léto,
Marco Freeman,
bývalý administrátor komunity ČEPEK / Ex-administrator of ČEPEK Community
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Příspěvky: 1685
Dal: 1099 poděkování
Dostal: 2046 poděkování

Rekonstrukce sekce Reakce na média

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Rekonstrukce sekce Reakce na média

Vážené uživatelky a vážení uživatelé,

v roce 2022 jsme začali řešit podnět uživatele Silesia, který započal debatu na téma příspěvků z médií na zdejším fóru. V něm jsem nadhazoval možnost řešení, respektive možnost řešení toho, že (nejen) v té sekci toho hafo přibývá a není moc přehled v tom, které články jsou o čem a který článek je vlastně dobrý a který nikoliv.

Proto bude Reakce na média od dnešního dne probíhat rekonstrukcí. Bude rozdělena na sekce „O pedofilii“, „O sexuálním zneužívání“, „O dětech“, „Černá kronika“, „Odborné práce“ a „Jiné“. Využívání sekcí bude poměrně intuitivní – sekce O pedofilii bude sloužit na články týkající se problematiky pedofilie, sekce O sexuálním zneužívání bude shromažďovat články mapující problematiku sexuálního zneužívání, sekce O dětech bude sloužit na články týkající se dětí (které nesouvisí se sexuálním zneužíváním), sekce Černá kronika bude sloužit pro sdílení zpráv z médií, které budou obsahovat nějaké kriminální kauzy (a nebudou se třeba zneužívání dotýkat obecně), sekce Odborné práce bude mapovat odborné seminárky, bakalářky, diplomové práce aj. A sekce Jiné bude sloužit na to, co předchozí sekce jednoduše nepojmou.

V sekcích O pedofilii, O sexuálním zneužívání a Odborné práce přibyl též systém ikonek. Pro jednodušší rozlišení toho, jaké je článek kvality, jsme zvolili následující ikonky:
 • dobrý článek či práce (z hlediska pedofilie či sexuálního zneužívání informuje korektně)
 • ucházející článek či práce (tedy stojí za přečtení, ale vyskytují se v něm nějaké nuance, které jej kazí)
 • špatný článek či práce (z hlediska pedofilie či sexuálního zneužívání informuje špatně, podporuje stereotypy)
 • článek pochází z dezinformačního média
Jelikož v současnosti naše administrátorské kapacity nestačily na to, abychom se pouštěli ještě do hromadného třídění sekce Reakce na média, oslovili jsme uživatele Dreamer, zda by neměl zájem a kapacity nám v tomto ohledu vypomoci. Jsme rádi, že Dreamer souhlasil a řešení sekce se konečně pohne. S tímto souvisí, že Dreamer na dobu nutnou k roztřídění sekce obdrží moderátorská oprávnění k této sekci a bude mít možnost jakkoliv témata v této sekci upravit – např. je přesunout, přejmenovat, změnit/navolit ikonku aj. Pokud budete chtít do Reakcí na média něco vložit, používejte již správnou sekci. Jakmile nové podsekce vytvořím, znemožním vkládání nových témat mimo tyto podsekce (byť dosavadní články mimo podsekce tam zůstanou, dokud nebudou přesunuty). Nebudete-li si jistí, do které ze sekcí článek vložit, kontaktujte prosím Dreamera a dohodněte se s ním. Jak to bývá obvyklé, pokusíme se v administrátorském týmu Dreamerovi do sekce zasahovat co nejméně, aby ve své práci měl dostatečný přehled.


Se změnou souvisí určité dotazy, které předpokládám, případně jsem si je též sám při vymýšlení úpravy sekce kladl:


FAQ:

 1. Proč jsou ikonky navoleny zrovna takto? Nedávalo by smysl třeba mít barvy zelená – šedá – červená?
  Původně jsme skutečně měli v plánu tuto variantu. Bohužel zelená zapadá (protože každé téma má v designu jako primární zelené bublinky), naopak červená hrozně razí (a články, které jsou nepovedené, by neměly razit, razit by měly články povedené). Proto jsme zvolili relativně výraznou a viditelnou barvu pro články slibné, šedou pro články tak nějak mezi a černou/tmavě šedou pro články, které jsou špatné. Červený křížek pak slouží k upozornění, že článek je dezinformační, tudíž k čemukoliv v něm je potřeba přistupovat s větším nadhledem.


 2. Proč není ikonek více? Proč nepoužijeme nějaké jiné emoji, např. palce či smajlíky?
  Cílem bylo vytvořit co nejjednodušší systém, který bude na první pohled jednoznačně rozlišitelný. Po změně sekce, pokud půjdu do dané sekce, jedním pohledem uvidím modrá kolečka, tedy jedním pohledem identifikuji, které články stojí třeba za použití v nějaké diskusi, anebo i pro psaní odborné práce. Čím víc by bylo ikonek, anebo čím víc by si byly podobné, tím větší hrozí riziko záměny.


 3. Kdo bude určovat, jestli je článek dobrý, ucházející nebo špatný?
  Vy. Respektive kdokoliv, kdo jej vkládá. Jelikož každý přemýšlíme trochu jinak, hodnocení vždy bude subjektivní. Všeobecně je dobré se řídit vnitřním citem a univerzální poučkou, jestli jsou prostě pojmy "pedofilie", "zneužívání" apod. užíváný ve svém korektním významu. Pokud si nebudete jistí, anebo administrátoři uvidí, že článek pravděpodobně nepatří do té kategorie, do níž jste ho zařadili, může proběhnout moderátorská úprava (jako obecně u všeho). Primárně však máme za to, že cit uživatelů bude dostatečný.


 4. Nesouhlasím s tím, jak byl nějaký článek označen. (Např. si myslím, že je dobrý, ale je u něj černá ikonka.)
  Jak jsem zmiňoval, toto hodnocení je hodně subjektivní. Je možné oslovit autora příspěvku v SZ a nějak si zargumentovat, proč by barva měla být změněna, nebo se rovnou obrátit na administrátory (či v současnosti Dreamera, který sekci upravuje). Není však žádoucí, aby se v diskuzi pod článkem více než ke článku diskutovalo k tomu, jestli se k němu nehodí spíš to či ono kolečko, pokud by to tak bylo u každého článku, je to hrozný offtopic.


 5. A co když je v tématu vícero článků? Jak se to tam bude rozlišovat?
  Žádný systém není dokonalý. :) Nicméně u každého příspěvku se dá navolit individuální ikonka, tudíž i když původní článek v tématu by stál za nic, poctivým nastavováním ikonek při vkládání každého nového článku se docílí toho, že při rychlém scrollování tématem naleznu ty články, které jsou dobré.


 6. Proč nebude hodnocení i v Černé kronice, O dětech a Jiné?
  V Černé kronice by se špatně hodnotilo, zda je článek napsaný správně. Většina z nás nemá čas hledat, zda byl odsouzený X Y skutečně pedofil (tedy je v odůvodnění rozsudku psáno, že prodělal třeba PPG a sexuologické vyšetření, kde mu vyšla penilní reakce na děti), tedy zda byl pojem "pedofil" uveden špatně či dobře. Některé delikty jsou pedofily páchány, mnohé nejsou. Též by bylo trochu zvláštní dávat modrý "pozitivní" puntík na info o znásilněném a zavražděném dítěti jen proto, že tam o pachateli automaticky nenapsali, že je pedofil. V Černé kronice se očekávají nepříjemné zprávy, v tom či onom duchu.

  Co se týče sekce O dětech, tak tato sekce má sloužit pro skutečně kvalitní články. Děti nejsou hlavním odborným tématem tohoto webu (tím je pedofilie), ale jsou samozřejmě jedním z hlavních témat osob zde registrovaných. Pokud vkládáte něco do této sekce, snažte se vybírat obecně kvalitní články. Pokud je to nějaký bizár, kterým chcete fórum pobavit, hoďte to spíš do Srandiček. Pokud stojí článek o dětské psychologii za houby, tak ho nevkládejte. K čemu nám tu bude?

  A co se týče sekce Jiné, primárním cílem je, aby se fórum tematicky pohybovalo kolem pedofilie, parafilií, příp. právě problematiky dětí. Do sekce Jiné by se teoreticky mohly házet příspěvky týkající se IT problematiky a jiných. Opět platí – snažme se vkládat jen to, co s námi souvisí, ať nejsme zahlceni. A když už to vkládáme, ať ten článek má odpovídající kvalitu.


 7. Co když je článek i o pedofilii, i o sexuálním zneužívání?
  Bohužel se problematika mnohdy stále spojuje, jak v odborných pracích, tak i v článcích. Vytvoření souhrné sekce "Pedofilie a sexuální zneužívání" by však živilo stereotyp, že pedofilie skutečně se zneužíváním nějak úzce souvisí souvisí. Z toho důvodu toto necháme opět na individuálním posouzení – ideálně pokud se tam řeší pedofilie, preferovat sekci O pedofilii. Případně může být článek později moderátorským zásahem přesunut.


 8. Jaký je rozdíl mezi sekcí O sexuálním zneužívání a Černou kronikou?
  V sekci O sexuálním zneužívání by se měly nacházet články, které řeší problematiku sexuálního zneužívání obecně, komplexně jako fenomén. V Černé kronice se naopak mají nacházet články, které mapují konkrétní kauzy, spáchané trestné činy apod. Někdy může článek na nějakém konkrétním příkladu vysvětlovat problematiku obecně, je tedy možné, že se hodí spíše do sekce O sexuálním zneužívání – když si nebudete vědět rady, obraťte se na administrátory (v současnosti Dreamera, který sekci spravuje), případně to prostě vložte tam, kde si myslíte, že to má být, postará se o to následně moderátor či administrátor.


 9. Nebylo by lepší pro Odborné práce vyšlechtit vlastní větší sekci, než to mít v Reakci na média?
  Přemýšlím nad tím a po podnětu Dreamera jsem si pohrával s myšlenkou na nějakou odbornou knihovnu. V současnosti je však cílem dokončit sekci Reakce na média. Až bude hotová, můžeme se bavit o tom, zda toho není dost na to, aby si to zasloužilo vlastní větší sekci. Zároveň na nové prezentaci informační části webu bude sekce, která se bude týkat právě dobrých článků a odborných zdrojů, o jejíž správu se Dreamer přihlásil a na níž bude průběžně se správou Reakce na média pracovat.


 10. Budou se sekce ještě nějak upravovat (např. přibývat nové)?
  V současnosti to neplánujeme, ale je možné, že při práci na Reakce na média přibyde podnět na nějakou novou kategorii či ikonku. V takovém případě to upravíme.


 11. Jaký je rozdíl mezi podsekcemi v Reakce na média, třeba sekcí O dětech, a jinými sekcemi fóra, třeba Problematikou dětí v Obecné diskuzi?
  Sekce Reakce na média vč. svých podsekcí má sloužit pro vkládání článků z médií. Neobsahuje tedy žádná komplexně myšlená témata, pouze články, k nimž se následně diskutuje. Dosud existující sekce, např. Problematika dětí, Problematika pedofilie či Obecná témata by se měla využívat pro zakládání komplexnějších témat.

  Příklad: Do sekce O dětech se budou vkládat články, na které uživatel na internetu narazí, jsou zajímavé a týkají se dětí. Kdežto v sekci Problematika dětí může být založeno nějaké komplexní téma, třeba Psychologie dětí v dospívání, které by mapovalo tuto problematiku komplexněji, šířeji a z článků by spíše čerpalo pro nějakou podnětnou diskuzi, než že by se tam vkládaly články čistě pro články samé. Toto rozdělení má způsobit, aby měli uživatelé možnost diskutovat komplexněji v nějakém tématu, aniž by se tyto myšlenky následně ztrácely v chumlu dalších článků. V komplexních tématech např. v sekci Problematika dětí se pak může odkazovat na jednotlivé články, které problematiku mapují, pokud tomu tak bude potřeba, s nějakým komentářem. Tedy: do těchto dosavadních sekcí se samozřejmě může vycitovat část článku nebo článek, ale neměly by sloužit k nějakému soustavnému vkládání článků bez konkrétního zaměření. K tomu slouží podsekce Reakce na média.

Pokud vás napadá nějaký další dotaz, který tu nebyl vysvětlen, napište mi prosím SZ (dotaz i odpověď bych sem pak doložil).

Děkujeme za trpělivost, která po dobu rozpracování sekce Reakce na média bude potřeba. :) A taktéž děkujeme ještě jednou Dreamerovi za to, že byl ochotný nám pomoci.
Marco Freeman,
bývalý administrátor komunity ČEPEK / Ex-administrator of ČEPEK Community