Německé školky chtěly místnosti pro „sexuální hry“ dětí, vyvolaly zděšení (iDnes.cz)

Sekce pro vkládání článků, které se týkají problematiky dětí, a následnou diskuzi mezi uživateli (případně i neregistrovanými návštěvníky). Prosíme, vkládejte pouze články valné kvality.
Pravidla fóra
UPOZORNĚNÍ: Fórum Reakce na média vč. svých podsekcí právě prochází rekonstrukcí. Více informací se dozvíte ZDE.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5653
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2337 poděkování

Německé školky chtěly místnosti pro „sexuální hry“ dětí, vyvolaly zděšení (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Již ve dvou německých městech vyvolala velké pobouření oznámení mateřských škol, že plánují v rámci sexuální výchovy zřídit bezpečné místnosti pro děti, kde by se mohly věnovat prozkoumávání vlastních těl. V Dolním Sasku proti nové koncepci, podle níž si každé dítě může rozhodnout, zda bude hrát sexuální hry, zakročily i úřady.

Dolnosaský úřad pro ochranu mládeže rozhodl zastavit projekt „místnosti pro zkoumání těl“, ve kterých se děti v rámci sexuální pedagogiky měly seznámit s vlastními těly i těly svých vrstevníků. Odůvodnil to ohrožením dětí.

Stalo se tak poté, co škola v Hannoveru poslala rodičům dopis, ve kterém je seznamuje s deseti pravidly pro novou místnost. Podle prvního pravidla se „každé dítě samo rozhodne, zda a s kým chce hrát fyzické nebo sexuální hry“. Podle dalších pravidel se děti navzájem nesmí olizovat ani nic strkat do tělesných otvorů. „Her na doktory“ se nesmí zúčastnit starší děti ani dospělí.

Dopis se okamžitě stal horkým tématem na sociálních platformách. Rodiče vyjadřovali své pobouření. „Nechutné,“ byla jedna z nejčastějších reakcí.

Organizace Arbeiterwohlfahrt (AWO), která školku spravuje, uvedla, že zařízení poslalo dopis bez konzultace s jejími odbornými poradci. Podle Heike Rahlvesové, zástupce vedoucího technického dozoru v AWO Hannover, organizace pouze usilovala o zřízení „zón intimity“, ve kterých se děti mohou převlékat, aniž by je někdo viděl. Zároveň zde mohou odhalit vlastní tělesné odlišnosti. „To je vývoj, kterým děti běžně procházejí,“ podotýká Rahlvesová.

Podle deníku Die Welt Rahlvesová reagovala vyloženě zděšeně na formulaci „sexuálních her“. „Existuje pojem ‚hry zkoumající tělo‘. Ale sexuální hry, to ne.“

Zónami intimity AWO reaguje na požadavky Dolního Saska, aby předškolní zařízení ve spolkové zemi zřídila koncepci ochrany dětí s cílem je chránit před rizikem zneužívání. Součástí koncepce je i zřízení chráněného prostoru, kde by děti nenásilně a bezpečně mohly prozkoumávat vlastní těla, poznamenává portál T-Online.

AWO pro rodiče uskutečnilo několik přednášek, kde se jim nové koncepty snažilo vysvětlit. Podle Die Weltu na ně rodiče reagovali různě. Největší odpor přišel od otce z islámské kultury, který poslal stížnost na úřad pro ochranu dětí a mládeže.

Kontroverze kolem místností pro prozkoumávání přichází v době, kdy probíhá soudní líčení s jedním z vychovatelů AWO v Hannoveru, který čelí podezření ze zneužívání tříletých dívek a držení dětské pornografie. V lednu 2022 byl jiný vychovatel odsouzen k osmi letům vězení za zneužití sedmi dívek.

Podobnému pobouření jako v Hannoveru čelila i katolická školka Královny Marie v Tennenbronnu v Bádensku-Württembersku, která též oznámila zřízení „útočiště pro zkoumaní vlastního těla dítěte a těl ostatních dětí“ v rámci sexuální výchovy. Po vlně nevole od projektu též ustoupila.

Deník The Times podotýká, že obě školy byly inspirovány materiálem od jedné z největších neziskových organizací v oblasti sexuální výchovy v Německu ProFamilia. Její zástupci už v roce 2013 uváděli, že malé děti jsou „sexuální stvoření“ a „hry na průzkum těla“ pod pečlivým dohledem a s jasnými pravidly jsou zdravou součástí vývoje dítěte.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Jája
Registrovaný uživatel
Varování: 16
Bydliště: 🇨🇿kde nikdo nikde 🙊🙉🙈,🤮🤮🤮
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 10
ve věku do: 45
Kontakt: Miluju zpívající holčičky 🤞
https://youtu.be/nA7MotpbkEA❤️
https://youtu.be/4cmffLlkwxc❤️
💞
Výkřik do tmy: TO CO DNES ZANECHÁME V SRDCI DĚTÍ,ONY ZÍTRA VRÁTí CELÉMU SVĚTU...tak proto je musíme začít společně chránit ❤️🕊️🕊️🕊️🆘

„Lehčí je odpustit nepříteli než příteli"
Příspěvky: 264
Dal: 384 poděkování
Dostal: 191 poděkování

Re: Německé školky chtěly místnosti pro „sexuální hry“ dětí, vyvolaly zděšení (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Jája »

Moc zvláštní článek zase mám pocity dost divné, možná v něčem tam pravda je, ale většina slov je za mě blbost.
Je doba internetu, sex na všechny útočí ze všech stran reklamy na Clavin, sex nahota ve filmech již v odpoledních hodinách, poutače na erotické obchody, poutače na nevěstince a hromady dalších věcí.

Jsem moc rád že jsem vyrůstal v době kdy internet nebyl. Nyní to mají nezlitilé osoby mnohem těžší než v devadesátých letech. Doba je zkrátka moc uspěchaná a pokud se lidstvo malinko neuklidní bude Česká republika (svět) jedna velká Bohnice.

Určitě je potřeba vymyslel jak přizpůsobit nějaký druh sexuálni výchovy už i pro ty menší děti. Je důležité aby děti věděli že kdo jim co dělá že je to špatné. Mě spíš přitahuji slečny které už něco tuší o nějaké sexualitě že už jsou zvedavé a chtějí poznávat své tělo. Úplně malé mě spíš berou po citové stránce, vzít na ruce, za ruku na procházku, stavět kostky, lehtat, dělat blbosti, učit je blbosti, učesat a udělat z nich krásné malé princezničky aby se za nimi každý otočil ❤️ , libi se mi jak některé princezny dokáží pištět když se třeba leknou.

Toto je můj vzor, takový bych chtěl být táta moc tomu pánovi závidím ach jo. Když člověk miluje maminku svých dětí jak moc musí mít rád své děti asi tam to pouto by mělo být větší nevím, když o tom přemýšlím tak jsem zase smutný.
https://youtube.com/@Dadsocial
S pozdravem Jája ❤️❤️🕊️🍀
Uživatelský avatar
podivin
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1673
Dal: 1973 poděkování
Dostal: 815 poděkování

Re: Německé školky chtěly místnosti pro „sexuální hry“ dětí, vyvolaly zděšení (iDnes.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Jája píše: úterý 4. 7. 2023, 10:46:52 Moc zvláštní článek zase mám pocity dost divné, možná v něčem tam pravda je, ale většina slov je za mě blbost.
Já přemýšlel, jestli se mám vyjadřovat. Kdo ví, jaký byl úmysl. Když se ale ve školce dvě děti začnou okukovat a ukazovat si rozdíly, tak přilítnou naštvaní rodiče jiných dětí, že učitelky nechaly ty dvě děti ukazovat intimní partie před jejich dětma. Když chtějí teda ve školkách udělat místnosti, kam by ty zvědavé děti mohly odejít se prozkoumávat a nenarušovat tak intimnostma děti puritánských věřících rodičů (kteří zřejmě plánují svým dětem o sexualitě vyprávět až po svatbě, aby jejich děti vůbec věděly, jak mají spolodit potomky), tak přílítnou naštvaní znovu (nebo jiní rodiče). Zrovna od muslima bych největší odpor nečekal, když zrovna islám má k ženám dost divný vztah, co se týká intimností. Zajímalo by mne, jestli to byl otec chlapečka nebo holčičky - v případě chlapečka nechápu, proč se rozčiloval, přece za znásilnění v islámu může vždy žena a musí být ukamenována; pokud to byl otec holčičky, tak jen ukazuje, že cizí ženu mohou muslimové očumovat, ale jeho dcerku ne, nebo mu vadilo, že ji bude někdo očumovat, aniž by zaplatil otci nějakou očumovací daň a holčička musí zůstat čistá, dokud ji neprodá nějakému bohatému muslimovi na hraní?

Hlavně, že si lidi stěžují, že se musí řešit případy zneužívání, ale osvětou a výkou to řešit nechtějí. Sami doma dětem nic o intomnostech nevysvětlí, protože od výuky je přece školství, ale když se teda školství snaží to nějak řešit, tak jsou zase proti.
Jája píše: pondělí 3. 7. 2023, 20:10:25Mě spíš přitahuji slečny které už něco tuší o nějaké sexualitě že už jsou zvedavé a chtějí poznávat své tělo. Úplně malé mě spíš berou po citové stránce, vzít na ruce, za ruku na procházku, stavět kostky, lehtat, dělat blbosti, učit je blbosti, učesat a udělat z nich krásné malé princezničky aby se za nimi každý otočil ❤️ , libi se mi jak některé princezny dokáží pištět když se třeba leknou.
Jájo, s tímhle odstavcem souhlasím na 100%. Jak holčičky píští, to je naprosto překrásné. Stačí mi je jen slyšet venku, ani je nemusím vidět a hned mám krásnou náladu. Zrovna nedávno se mi to stalo a usmíval jsem se při práci, až jsem se bál, že si toho všimnou kolegové v kanclu :D S těmi staršími holčičkami máš také pravdu, ale kromě tušení o sexualitě a zvědavosti poznávat intimnosti mne osobně přitahují i tím, že už dokáží tak nějak trochu cítit a vyjádřit i ten citový vztah zamilování.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí
Uživatelský avatar
Jája
Registrovaný uživatel
Varování: 16
Bydliště: 🇨🇿kde nikdo nikde 🙊🙉🙈,🤮🤮🤮
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 10
ve věku do: 45
Kontakt: Miluju zpívající holčičky 🤞
https://youtu.be/nA7MotpbkEA❤️
https://youtu.be/4cmffLlkwxc❤️
💞
Výkřik do tmy: TO CO DNES ZANECHÁME V SRDCI DĚTÍ,ONY ZÍTRA VRÁTí CELÉMU SVĚTU...tak proto je musíme začít společně chránit ❤️🕊️🕊️🕊️🆘

„Lehčí je odpustit nepříteli než příteli"
Příspěvky: 264
Dal: 384 poděkování
Dostal: 191 poděkování

Re: Německé školky chtěly místnosti pro „sexuální hry“ dětí, vyvolaly zděšení (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Jája »

podivin píše: úterý 4. 7. 2023, 21:15:20 S těmi staršími holčičkami máš také pravdu, ale kromě tušení o sexualitě a zvědavosti poznávat intimnosti mne osobně přitahují i tím, že už dokáží tak nějak trochu cítit a vyjádřit i ten citový vztah zamilování.
No právě a tady bych se právě už bál, že by nějaká starší Princeznička poznala, že po ní jdu jak vosa po medu. Tím myslím že se na ni třeba koukám nebo tak něco. Každý pozná že třeba někdo druhý by mohl mít o něj zájem nebo zas úplný opak. S pozdravem Jája ❤️❤️🕊️🍀
Naposledy upravil(a) Jája dne středa 5. 7. 2023, 9:00:48, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5653
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2337 poděkování

Německá školka chce zřídit masturbační místnosti. Děti si tam mají hrát (TN.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Velkou dávku kontroverze vyvolal nápad školky v německém Kerpenu. Tamní školka údajně plánovala zavést pro své žáky takzvané masturbační místnosti, kde mohou děti experimentovat se svou sexualitou. Návrh se však setkal s ohromnou vlnou odporu, a tak návrh z jejího webu zmizel. Bezpečné prostory ale německé školky musejí zřizovat ze zákona.

Mateřská školka v německém městě Kerpen se stala během týdne centrem řady útoků od rodičů i lidí z okolí. Na svých stránkách totiž uveřejnila prohlášení, které řadu lidí pobouřilo. Souviset totiž mělo se sexuální výchovou malých žáčků.

Jak uvádí portál Blick, kontroverzi vyvolalo tvrzení, že školka zavádí takzvané masturbační místnosti. V nich by děti mohly bezpečně experimentovat se svou rozvíjející se sexualitou. Součástí měla být i podpora personálu, který by zasáhl, pokud by děti při hře na doktora zašly příliš daleko.

Smyslem těchto místností má být podpora sexuální výchovy dětí, které by měly bezpečné prostředí pro své první hrátky. "Mohou se tam fyzicky objevovat a uspokojit," stálo podle portálu Der Western na stránkách školky, kterou vede katolická církev.

Školka už ze svých stránek kontroverzní oznámení stáhla a tvrdí, že koncept jen všichni špatně pochopili.

Do případu se zapojila i německá sociální služba, která do školky přišla na inspekci. "Zmíněné masturbační místnosti nikdy neexistovaly. Žádná taková místnost ani nic jí podobného ve školce nebyla a dodnes není," řekla podle portálu Kölner Stadt-Anzeiger místopředsedkyně německé koalice FDP Alessa Floheová.

Bezpečné místnosti, které školka prezentovala, prý neměly s dětskou sexualitou nic společného. Německé školky však ze zákona poskytují dětem prostory, kam se mohou uchýlit, pokud se necítí v bezpečí.

I tak ale v Německu zaznívají hlasy, že sexualita malých dětí by neměla být ignorována. "Sexuální výchova nemůže probíhat o samotě v rodinném domě. Právě tam se odehrává většina případů zneužívání dětí, které si to často samy neuvědomují. Proto děti potřebují nezávislého průvodce, který jim dokáže tyto otázky zodpovědět," argumentovala členka Úřadu pro ochranu dětí v Kerpenu Rebecca Neumannová.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
podivin
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1673
Dal: 1973 poděkování
Dostal: 815 poděkování

Re: Německá školka chce zřídit masturbační místnosti. Děti si tam mají hrát (TN.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Sice hrozně zapomínám, ale já věděl, že už jsem něco podobného tady četl.

Německé školky chtěly místnosti pro „sexuální hry“ dětí, vyvolaly zděšení (iDnes.cz, jhr) (3.7.2023)

To by mne zajímalo, jestli je to nová událost v nové školce nebo doznívající rezonance z července.
Naposledy upravil(a) Kasz dne pondělí 15. 1. 2024, 15:25:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto do souvisejícího tématu
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5653
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2337 poděkování

Re: Německé školky chtěly místnosti pro „sexuální hry“ dětí, vyvolaly zděšení (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Taky sem si myslel že vytahují něco starého, ale zjevně ne.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?