Dva dotazy (David)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
David

Dva dotazy (David)

Nový příspěvek od David »

Dva dotazy - dotaz v poradně
David píše: Dobrý den,
Měl bych dva poměrně komplikované dotazy. Pracuji jako učitel je mi 30 let. Děti vnímám jako děti nikoliv jako objekty nějakých sexuálních fantazií. Přesto jsem si před rokem začal s bývalou žákyní (nyní jí je 17 let let). K ničemu mezi námi nedošlo, dokud jsem ji učil. Ale po jejím odchodu ze školy jsem se s ní začal přátelit a následně jsme i přes mé pochybnosti postoupili k vztahu. Prozatím jej udržujeme v tajnosti. Ani mě ani jí není komfortní případné odsouzení veřejností, které by mohlo přijít. Cítím se s ní opět jako mladý kluk kolem 20. Naopak ona se vedle mě cítí jako dospělá žena. Tak nějak věřím, že toto není projev žádné parafilie ale svým prvním dotazem bych si to rád ověřil u odborníků. Jedná se o pedofílii?

Druhý dotaz se týká mého kolegy. Je to učitel a prokazatelně (několik svědectví, i vlastní oči) navazuje nevhodné styky s 13 letou dívkou, kterou učí. Tráví s ní čas venku dlouho do večera mimo školu, hraní her se sexuální kontextem a dvojsmyslem, kterého jsem byl svědkem, letmé doteky, sezení na klíně a s doslechu jsem slyšel o dvou polibcích, kterých byly svědky spolužačky. Myslím, že jeho jednání je zahranou a není v souladu s profesní etikou učitele. Více kolegů si všímá toho, co se děje, ale rozhovor s ním nepomohl, rozhovor s vedením také ne (je na jeho straně) Jak postupovat?

Na jednu stranu mi přijde pokrytecké to řešit, neboť sám jsem si začal s bývalou studentkou, na stranu druhou a to významnější mi přijde, že tohle je naprosto nepřípustné ve vztahu učitel - žák a nikdo nevíme, kam až to zajde.

Děkuji za případné odpovědi.
MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý pane učiteli,

Vy rozhodně nejste pedofil, 17letá dívka už je pěkná ženská.

Pokud jde o Vašeho kolegu, pokud je pravda, co píšete, pak by to pedofílie byla. Bylo by moudré s ním dát řeč jako kamarád s kamarádem (případně tu řeč uvézt tím, že i Vy máte svůj etický problém) aby se nedostal do maléru.  To víte, kdyby to začala řešit policie, nevyvázl by lacino.

S pozdravy

Brzek
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 983
Dal: 312 poděkování
Dostal: 253 poděkování

Re: Dva dotazy (David)

Nový příspěvek od Silesia »

Hezký den Davide. Vztah učitel žák tak jak ho popisujete u svého kolegy rozhodně vypadat nemá.
Je dobré aby to kolega věděl dřív, než mu to dá vědět někdo v uniformě.

Není nic proti ničemu pokud by si s žačkou normálně povídal. Polibky normální rozhodně nejsou a rozhodně ne v přítomnosti ostatních. Kolega tím riskuje ublížení té slečně - podezření z protekce například a zhoršení jejího psychického stavu pokud se situace bude řešit.

Pro sebe riskuje ztrátu práce, vyšetřování, klepy a pomluvy a to přinejmenším.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Příspěvky: 1685
Dal: 1099 poděkování
Dostal: 2046 poděkování

Re: Dva dotazy (David)

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Ahoj Davide,

co se týče tvého vztahu, tam po právní stránce nic špatného nevidím. Dívka je starší patnácti let, je s tebou dobrovolně a vztah započal až v době, kdy již nebyla tvou žákyní. Nicméně i tak bych byl opatrný – mnoho lidí se na vztah s větším věkovým rozdílem dívá skepticky, obzvlášť pokud kdysi byl ten vztah ve formě učitel-žák. Než s tím půjdete ven, možná bych počkal alespoň do doby, než jí bude osmnáct, možná do doby, než odmaturuje. Ale to je zase otázka na tebe a tvou přítelkyni, jestli jste schopni vydržet narážky okolí, jestli by to u tebe v práci pochopili a podobně. A taky samozřejmě nevíme, co na to říkají její rodiče. :)

Nicméně bych přeci jen připomněl, že slečna v 17 letech je ještě v podstatě stále puberťačkou, a proto bych ve vztahu k ní přistupoval být tebou opatrněji, s rozmyslem a s určitým předpokladem, že se jako puberťák bude ještě chovat a nelze na ni mít vždy nároky jako na ženu o pět či deset let starší. :)

O pedofilii se v tvém případě nejedná – pedofilie je sexuální přitažlivost k dětem prepubertálním, +- do těch 12 let věku. Hebefilie je pak sexuální přitažlivost ke slečnám v pubertě. Nicméně kolem 17 let už se slečny líbí i standardním heterosexuálním mužům. Pokud by se ti líbily jen slečny v pubertě či mladší, anebo pokud by se ti dívky prepubertální či v pubertě (řekněme do těch 15, 16 let) líbily výrazně více než dospělé ženy, pak by se o pedo/hebefilii jednalo. Nicméně ani v takovém případě to nemusí být problém, je spousta pedofilů a hebefilů, kteří svou sexuální náklonnost drží na uzdě, případně mají také dospělé partnerky. Takže to záleží na tom, jak to ty sám osobně cítíš.

Co se týče druhého případu, o kterém píšeš, tam už je to horší. Ve své podstatě jsi popsal, že za něčí přítomnosti dochází mezi učitelem a 13letou žačkou k polibkům, sezení na klíně a naznačil jsi i nějaké dvojsmysly a s hry se sexuálním podtextem. Pod posledními dvěma věcmi nevím, co si představit. Je škoda, že jsi v tom nebyl konkrétnější. Nicméně mě to přivádí k úvahám, pokud se toto děje za přítomnosti cizí osoby, co se děje bez jejich přítomnosti, když říkáš, že s ním bývá dlouho sama venku?

Určitě bych být tebou hodně zpozorněl a situaci řešil. S kolegou bych si rázně promluvil, promluvil bych si i s tou dívkou (tam ale jednej opatrně, abys nevyvíjel zbytečný nátlak, ale jsi učitel, tak snad nemusím popisovat, jak má vypadat správná pedagogická intervence u žáka s podezřením na nějaký problém, hlavně pozor na nějaké zbytečné návodné otázky a možná bych si rozhovory s dotyčnými i nahrával). Pak je otázka, jestli si nemůžeš pozvat rodiče dotyčné a s nimi o situaci promluvit, jestli o tom ví, jaký mají názor apod. Pokud by nic z toho nepomohlo a stále by ses obával, že dochází k něčemu nezákonnému, pak už nejde dělat nic jiného, než se uchýlit k řešení věci přes oznámení na OSPOD či PČR (PČR stejně tomu OSPODu zavolá a naopak). To je velmi zásadní řešení, které nebude příjemné nikomu, ale pokud by nepomohl ani rozhovor s dotyčným, ani rozhovor s rodiči dotyčné, pak se obávám, že jiné řešení už není.

Každopádně – situaci ŘEŠ.
Marco Freeman,
bývalý administrátor komunity ČEPEK / Ex-administrator of ČEPEK Community
Uživatelský avatar
Jája
Registrovaný uživatel
Varování: 16
Bydliště: 🇨🇿kde nikdo nikde 🙊🙉🙈,🤮🤮🤮
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 10
ve věku do: 45
Kontakt: Miluju zpívající holčičky 🤞
https://youtu.be/nA7MotpbkEA❤️
https://youtu.be/4cmffLlkwxc❤️
💞
Výkřik do tmy: TO CO DNES ZANECHÁME V SRDCI DĚTÍ,ONY ZÍTRA VRÁTí CELÉMU SVĚTU...tak proto je musíme začít společně chránit ❤️🕊️🕊️🕊️🆘

„Lehčí je odpustit nepříteli než příteli"
Příspěvky: 263
Dal: 384 poděkování
Dostal: 189 poděkování

Re: Dva dotazy (David)

Nový příspěvek od Jája »

Já osobně jsem proti vztahu nezletilý (dítě) vs dospělý a je mi to úplně jedno že to zákon povoluje. Toto vše je zavádějící pornografie,, alkohol,, filmy,, cigarety,, 18+ pořizovat záznam osoby mladší 18 let ale starší 15+ je nezákonné co je to za blbost kdo to vymyslel, neměla by snad děti osoby starší 15let chránit proti všemu. NEZLETILÝ ať si spolu užívají a DOSPĚLÝ zas spolu nemyslím si že by se měli tyto dva odlišné světy potkávat. Kdybych já byl rodič takový vztah bych nedovolil a vážený pane měl byste semnou problém velký problém moje dcera moje princezna. Máme tu i nezlitilé lidičky tak snad se vyjádří zajímá mě jak to vnímá dnešní mládež? Pokud k ní vážně něco cítíte rád si počkáte do jejich 18let pak bych vám klidné vysrojil i svatbu a dál bych vám mou princeznu za ženu. A k vašemu kolegovi se vyjadřovat nebudu na to sílu nemám perou se ve mě všechny druhy pocitů.... přeju hodně štěstí 🍀❤️
Uživatelský avatar
Bouře
Globální moderátorka
Bydliště: Internet
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Anti-contact MAP ally
Příspěvky: 958
Dal: 1043 poděkování
Dostal: 1107 poděkování

Re: Dva dotazy (David)

Nový příspěvek od Bouře »

Ahoj.

Prvně bych chtěla zareagovat na první otázku ohledně tebe a tvé bývalé žákyně. Jestliže sis s ní začal až po škole, nevidím v tom problém, pokud se i ona ve vztahu cítí dobře, necítí se do ničeho nucena a má čas i na ostatní věci, a také na tebe není nějak příliš fixovaná. Dokážu si ale představit, že by mnoho lidí v okolí mohlo váš vztah vnímat poněkud jinak a dívali by se na vás skrz prsty. Záleží na mnoho okolnostech, ale kdyby bylo na mě, okolí bych to minimálně do 18 let raději neříkala. Dívky, kterým je 17 se běžně líbí většinově orientovaným mužům, jen se o tom zas tolik nemluví. Pedofilie to tedy opravdu není. :)

Co se týče vztahu tvého kolegy k 13 leté dívce, tam už to vidím poněkud hůře. Musím přiznat, že jsi tak trochu v nezávidění hodné situaci. Jestliže jsi si na 100% jistý, že mezi nimi probíhá nevhodný kontakt, je dost pravděpodobné, že v soukromí mezi nimi probíhá něco závažnějšího, co by se dalo považovat za sexuální zneužívání. V takovém případě máš zákonnou povinnost toto chování překazit. To lze udělat tak, že mu domluvíš a on už to víckrát neudělá, což je v tomhle případě nejde (a upřímně by to i tak nebylo nejlepší, protože by to stejně mohl udělat znovu) a kord, když nereaguje ani vedení. Další možnost je ho buď zavést k sexuologovi a nebo ho nahlásit na PČR nebo jinou instituci, což je i jednoduší.

Možná bych si ale promluvila s někým kvalifikovanějším. Linka bezpečí nabízí i tzv. Rodičovskou linku, která je určená rodičům, ale i pedagogům a jiným podobným pracovníkům, kteří se ocitli v situaci, kdy si s dítětem nebo kvůli dítěti neví rady. Můžeš ale vyzkoušet i jiné organizace, které se zabývají pomocí dětem. :)

Je důležité tuhle situaci řešit, i kvůli tomu, že nevíš, jestli to nedělá i jiným žákyním. Pokud ho nikdo nezastaví, bude v tom pokračovat, a když tahle žákyně odejde, pravděpodobně si najde další, kterou bude taktéž zneužívat. Nadělá tedy ještě víc škod, a že jsou ty škody sexualizovaného násilí často obrovské.

Doufám, že to dopadne co nejlépe a držím palce.
Skálu pěstí nerozbiješ, ale i ten nejtvrdší kámen proroste květina. Jen to chce čas.
Nechceš-li být odsuzován za svou odlišnost, nesuď za odlišnost jiné a neubližuj zranitelným.
Zeptej se mě na co chceš a anonymně
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6529
Dal: 1669 poděkování
Dostal: 3547 poděkování

Re: Dva dotazy (David)

Nový příspěvek od Kasz »

Líbat se s 13letou žákyní rozhodně není v pořádku, stejně jako sezení na klíně, to opravdu ve škole vhodné není. S kolegou bych určitě promluvil a také bych se zeptal slečny. Vyšleš tím signál, že to není v pořádku. Pokud by to nezabralo, oslovil bych rodiče žákyně (možná i souběžně s upozorněním kolegy). A dále bych pak jednal dle konkrétní situace - pokud by se z jeho strany nic nezměnilo, dají se zapojit další kolegové, vedení školy... OSPOD a PČR až na posledním místě, to v případě, že by skutečně bylo zřejmé, že došlo k něčemu nelegálnímu (například by se s tím daná žákyně někomu svěřila).
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Pavel1
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 14
Kontakt: mail: [email protected]
Whatsapp : ‪+420 605 779 951‬
Session id : 0554caf41c3a21f6d6ea3664cd66e2d654a44858d07705bab1e0a485d6e21f611b
Instagram : https://www.instagram.com/bl258639?igsh ... _source=qr
FB : https://www.facebook.com/share/b3nGJXpd ... tid=LQQJ4d
Výkřik do tmy: Děti jsou jako kočky , také jsou malé, roztomilé a rádi se mazlí
Příspěvky: 236
Dal: 722 poděkování
Dostal: 96 poděkování

Re: Dva dotazy (David)

Nový příspěvek od Pavel1 »

Dobrý den , co se týče kolegy , myslím že takové chování je opravdu nepřípustné.
Ve 13 je stále ještě dítě , pokud nepomáhá si s nim promluvit , neváhal bych zavolat policii a ospod. , čím dříve tím lépe ! Ostatně nemůžete přeci nikdo vědět , zda opravdu došlo “ jen “ k letmým dotykům, nebo ji už někde v soukromí zneužíval , a může k tomu kdykoliv dojít.