Dopis ve sklenici

Názorové články zpravidla reagující na zprávu v médiích či příspěvek jiné osoby.
Uživatelský avatar
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Internet
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Anti-contact MAP ally
Příspěvky: 570
Dal: 716 poděkování
Dostal: 613 poděkování

Dopis ve sklenici

Nový příspěvek od Bouře »


Zdravím.

Jestli to tu někdo čte, asi jsi našel/našla tuto sklenici, ve které byl tento dopis. Možná, že si ho nikdo nepřečte, možná že ano. Pokud ano, chci mu dát jeden podnět na zamyšlení…

Představ si, že jsi kluk nebo holka... Je to celkem jedno. Zažiješ vcelku normální dětství. Pomalu rosteš a dostáváš se do puberty. Všechno se jeví býti v pořádku. Chodíš do školy, máš kamarády, se kterými občas chodíš ven, a máš asi i nějaké koníčky, kterým se věnuješ.

Tvým vrstevníkům, kterým je 12-15 let, tedy stejně jako tobě, se začínají líbit dospělé ženy/muži, ale dejme tomu, že jsi kluk a ženy ani holky z tvojí třídy se ti nelíbí. Začneš přemýšlet nad tím, jestli nejsi třeba homosexuál. Začneš koukat po klucích, ale nic, vůbec nic to s tebou nedělá.

Jsi zmatený, ale necháš to plavat. Po nějaké době jdeš ze školy domů a potkáš tobě známou rodinu s jejich 7 letou dcerou Terezkou. Jelikož tě znají, pozvou tě na návštěvu. Holčička si s tebou chce hrát, a tak tě zavede do svého pokojíčku, kde ti ukazuje své hračky a nabídne ti, že si s nimi budete hrát.

Po chvíli hraní to Terezku přestane bavit a navrhne, že si půjdete hrát ven. A tebe to s ní baví. Ani nevíš proč, vždyť by to každému přišlo jak „pro mrňata“. Ty ale cítíš něco víc. Líbí se ti její smích, hravost a nevinnost. V její přítomnosti je ti dobře a chtěl bys jí chránit. Začneš však cítit, že se ti líbí i její vzhled, roztomilost, obličej, vlasy, ručičky a ejhle… Zamiloval ses do 7 leté holčičky.

Přijdeš domů a jsi v šoku. Uvědomíš si, že se ti líbí malé holčičky, a ty to nemůžeš nijak změnit. Udělá se ti ze sebe zle, a tak to v sobě pokoušíš potlačit. Plynou dny, týdny, ale ta Terezka se ti stále líbí. Ne, není to lež, skutečně se ti líbí děti, ať chceš, nebo ne. Nic s tím neuděláš.

Co jsi zač? Jak nazýváme někoho, koho přitahují děti? PEDOFIL? Jak příšerné slovo. Kdo je to pedofil? Rodiče, kamarádi, učitelé říkají, že je to násilník, někdo, kdo sexuálně zneužívá děti. To opravdu neexistuje někdo, komu se ty děti líbí stejně jako tobě, ale přitom žádnému dítěti nikdy neublížil? I na internetu, v novinách, ve zprávách se dočteš, že je to nějaký násilník. Co si z toho vezmeš? Že nemáš jinou možnost, než nějakému dítěti zkazit život? Nebo že abys nikdy neublížil někomu, koho máš rád, tak se musíš zabít? Co bys dělal/a na jeho místě? Na místě toho pubertálního kluka, který nemůže nikomu říct, kdo vlastně je, když to neví ani on sám? Zhroutí se z toho…

NE! Tak přesně tak to dopadnout nemá. Dovol mi vysvětlit, co je to pedofilie. V první řadě to neznamená, že budeš sexuálně zneužívat děti. Pedofilie není čin, ani chování, a tedy za ní nikdo nemůže být odsouzen. Pedofilie určuje pouze to, kdo se ti bude líbit, ne to, jakým budeš člověkem a jak se budeš chovat. Pedofilové jsou různorodá skupina lidí. Pedofilie se nevyhýbá žádnému etniku, věku, pohlaví, inteligenci. Pedofilové mohou mít jakékoliv názory. Nežijí někde na okraji společnosti. Pedofilem může být právník, popelář, skladník, ale i třeba tento mladý kluk, jehož příběh je vymyšlený, avšak je velice podobný příběhům jemu podobných.

Parafilik.cz  „nemůžeš za své pocity, můžeš za své činy„

Jasně, asi to, co teď píšu, zavrhneš. Je to velmi citlivé téma a zároveň dogma, o kterém se nemluví. Je to tabu. Když se o tomto tématu někdo pokusí pravdivě debatovat, lidé ho raději pošlou někam, nebo o tom diskutovat prostě odmítnou. Je otázkou, jestli je správné vůbec použít slovo pedofil, jelikož se s ním mnoho lidí nechce ztotožnit kvůli velmi negativní konotaci. Co třeba MAP (minor attracted person) jako osoba přitahována nezletilými?

V mediích se v drtivé většině případů dozvídáme o pedofilech (rozuměj těch, kdo zneužili nebo znásilnili dítě), kteří ve skutečnosti ale většinou ani pedofilové nejsou. Ty, co nikdy nic neudělali, nevidíme. Já si však troufám tvrdit, že těch nevinných je mnoho a dost možná i více než těch, co něco spáchali. Mnoho pedofilů si uvědomuje, že děti zkrátka s takovými aktivitami nemohou souhlasit, a proto to nedělají.

Oni si nevybrali, že se jim budou líbit děti. Můžou si ale vybrat, jak se budou chovat. My jako společnost však často odsuzujeme i ty, co nikdy nic neprovedli. Není to nefér?

Ten mladý kluk to možná bude celý život držet v sobě jako Pandořinu skřínku a bude mít strach, možná se za to bude i nenávidět. Proto je důležité, aby si lidé uvědomili, že pedofil neznamená násilník, a rozeznávali mezi deviantem (parafilikem) a delikventem. Delikvent ani nemusí být deviant a ve většině případů ani není. Většinu sexuálního zneužití dětí mají na svědomí nepedofilní jedinci.

Podle Parafilik.cz je 1,6 % populace hebefilních/efebofilních (cítí přitažlivost k dospívajícím, ale stále nezletilím) a 0,3 % pedofilních (cítí přitažlivost k dětem, které nejsou ještě ani v pubertě). To nám dohromady dává 1,9 % lidí v populaci, které přitahují nezletilí do 15 let. Jen v České republice je to tedy přibližně 190 tisíc osob. Například v Praze to bude kolem 28 tisíc lidí, v Brně kolem 7 tisíc lidí, v Ostravě asi 5 tisíc lidí a například v takových Slatinicích u Olomouce to bude kolem 30 osob.

Denně je potkáváš na ulici a ani nevíš, že takoví jsou. Děláme, že neexistují, děláme, že pokud jím zničíme místa, kde se můžou scházet (nemluvím zde o místech, kde se děje nelegální činost) a řešit své problémy, strasti, ale i radosti, tak asi přestanou existovat. Nepřestanou. Naopak uvědomění si, že v tom nejsou sami, může mnohým pomoci. Příkladem je třeba takový ČEPEK. ČEPEK nechce legalizovat sexuální aktivity s dětmi, ani snižovat hranici souhlasu. Je to svépomocná komunita, jejíž úkolem je informovat jak samotné pedofily, hebefily a efebofily, tak širokou veřejnost.

Destigmatizace tohoto tématu je velmi důležitá, jelikož nejnebezpečnější pedofil je ten, který to o sobě neví nebo nemá co ztratit. To, že se o tom bude mluvit, funguje i jako prevence proti sexuálnímu zneužívání dětí. Tím, že nebudeme někoho odsuzovat jen proto, protože se mu líbí děti, zapříčiníme i menší strach těchto lidí vyhledat pomoc, kterou se ale často bojí vyhledat kvůli prozrazení.

Stigmatizace napáchala už mnoho škod. Přitom by stačilo nezaměňovat pedofily s násilníky. Stačilo by, kdyby je ostatní neodsoudili jen kvůli své neobvyklé sexualitě. Stačilo by, kdyby na hodinách sexuální výchovy, která je často bohužel dost mizerná, učitel řekl, že tato přitažlivost existuje, ale sama o sobě není nemorální a nedělá to z nich špatného člověka.

Když se nějakého pedofila zeptáte, co ho nejvíce trápí, ve většině případů vám neodpoví, že nemůže mít vztah s dítětem, ale právě to odsouzení. Zkus se nad tímto textem zamyslet. Děkuji.Tento dopis jsem dala do sklenice od okurek a položila ho někde, kde by si ho mohl někdo všimnout. Vy můžete udělat to samé. 

1.Zkopírujte si tento text a vytiskněte ho. Pokud chcete, můžete k tomu napsat svůj vlastní příběh. Klidně i vlastnoručně napsaný. Bude to působit osobněji.

2.Vezměte si sklenici a na víko sklenice dejte nálepku, nebo kus papíru, kde bude napsáno „Přečti si mě!“. Ten pak ještě přelepte průhlednou lepící páskou.

3.Dopis dejte do sklenice a složte ho tak, že tam bude vidět část textu. Vyražte ven a sklenici dejte někam, kde by si jí mohl někdo všimnout. Můžete jí dát třeba do parku, před obchod, na lavičku, k nějaké soše nebo jinde, kde uznáte za vhodné. Udělejte takových sklenic klidně i víc.

Kaszovi děkuji za korekturu textu. Článek je i na webu :)
Skálu pěstí nerozbiješ, ale i ten nejtvrdší kámen proroste květina. Jen to chce čas.
Nechceš-li být odsuzován za svou odlišnost, nesuď za odlišnost jiné a neubližuj zranitelným.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 6259
Dal: 1430 poděkování
Dostal: 3292 poděkování

Re: Dopis ve sklenici

Nový příspěvek od Kasz »

Zajímavý nápad a hlavně i docela takový pěkný stručný článek na přečtení. Ve Wordu to mělo 2 strany A4. Díky za aktivitu! *good*
Československá pedofilní komunita – již 12 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1027
Dal: 358 poděkování
Dostal: 677 poděkování

Re: Dopis ve sklenici

Nový příspěvek od Fx100d »

Pod text by mohl být umístěn QR kód vedoucí na tento text na webu. Ale super nápad. :)
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Internet
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Anti-contact MAP ally
Příspěvky: 570
Dal: 716 poděkování
Dostal: 613 poděkování

Re: Dopis ve sklenici

Nový příspěvek od Bouře »

Dopis se dočkal celkem velké pozornosti a potěšilo mě, že mnoho z váš uvažuje nad tím, že by podobnou sklenici vyrobili a někam umístili. Někteří řekli, že takovou sklenici určitě vyrobí, z čehož mám velkou radost. :) Vytvořit takovou sklenici nezabere mnoho času. Stačí jen zkopírovat, vytisknout 2 A4 papíru, dát to do sklenice a někam to umístit. Zabere to tak 5 minut a sklenici můžete dát někam třeba cestou do práce.

Silně doporučuji na víko sklenice nalepit papírek se vzkazem "přečti si mě" a nejlépe, pokud by se vám povedla strhnout i etiketa, aby si to pak někdo nemohl zaměnit s odpadem. Takový vzkaz na víku zvyšuje pravděpodobnost, že si dopis někdo přečte. Pokud byste chtěli sledovat, co se s dopisem děje a zda si ho někdo přečetl, doporučuji dopis do sklenice poskládat takovým způsobem, že zpětně poznáte, zda s ním někdo ne/manipuloval. Třeba tak, že papír bude ukazovat pouze přední stranu, kde je text, protože když ten dopis někdo zpětně složí, složí ho nejspíš způsobem, že bude vidět bílá zadní část papíru. Můžete si také vyfotit, kde přesně jste sklenici dali, jelikož někdo, kdo si dopis přečetl dá sklenici o kousek dál, než byla původně.

Když takových dopisů bude více, přečte si je taky více lidí a jsem přesvědčená, že vědomí toho, že tam takový dopis dal někdo, kdo je pedofil nebo je jiným způsobem komunity součástí v místě, kde člověk buď bydlí nebo jinak tráví svůj čas ve fyzickém světě má pro některé mnohem větší efekt, než když si nějaký takový text přečte někde na netu. Dnes jsem vyrobila další sklenici a hned po škole jí šla zkontrolovat. Bylo vidět, že si jí někdo četl, díky tomu, že dopis byl jinak poskládaný a sklenice byla o kousek dál, než jsem jí položila. Má to smysl, protože nikdy nevíte, jestli si to nepřečte někdo, kdo to sdílí, nebude se o to zajímat dál nebo další pedofil. :)
Skálu pěstí nerozbiješ, ale i ten nejtvrdší kámen proroste květina. Jen to chce čas.
Nechceš-li být odsuzován za svou odlišnost, nesuď za odlišnost jiné a neubližuj zranitelným.