A Bird Story / série Freebird Games (PC)

VIDEOHRY slouží ke sdílení recenzí a tipů na videohry, jež mají potenciál zaujmout členy zdejší komunity.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání recenzí a tipů na videohry, a to vč. případného vkládání obrázků/videí ze hry, tyto je však možné vkládat jen formou odkazů (za využití URL, IMG či VIDEO tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj.
  2. V sekci by se neměla vyskytovat jiná audiovizuální díla než záznamy z her. Bude-li však v rámci diskuze relevantní užití i jiného audiovizuálního materiálu, tento může zobrazovat pouze osoby v současnosti starší 18 let (narozené do r. 2003 včetně).
  3. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
Sucré
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 13
Výkřik do tmy: "Dobro" je politická ideologie.
Příspěvky: 49
Dal: 31 poděkování
Dostal: 64 poděkování

A Bird Story / série Freebird Games (PC)

Nový příspěvek od Sucré »

A BIrd Story je asi hodinu dlouhá vizuální novela o chlapci co najde zraněného ptáčka. Tvůrci to pojali jako, řekněme, umělecký experiment. Snaží se vyprávět příběh bez dialogů, což je na jednu stranu zajímavé, na druhou stranu to hře trochu ubližuje. Hratelnost nebo interaktivita prakticky úplně chybí, jde jen o chození, navíc je vše poněkud pomalé. Jde tu čistě jen o vyprávění příběhu, který je pěkný, i když špetku klišovitý, a hra si vysloužila poměrně dobrá hodnocení. Pokud rádi uroníte slzičku, může se toto líbit.


Dalšími hrami od stejného autora jsou To The Moon, Finding Paradise a Impostor Factory. Jde o hodně oceňovanou sérii vizuálních novel, které prozkoumávají celý průběh života lidí od dětství do pokročilého věku, jak je ovlivňují rozhodnutí, která učiní, i události které nemohou ovlivnit. Jsou zasazeny do blízké budoucnosti, v níž existuje technologie, která umožňuje splnit lidem na sklonku smrti jejich poslední přání - alespoň v jejich mysli. V To The Moon a Finding Paradise je hlavními hrdiny dvojice pracovníků pro společnost, která provádí ono "splňování přání". Ti musí vejít do mysli jejich umírajícího klienta, postupně projít jeho vzpomínkami a nalézt důvod, příčinu onoho posledního přání. Obě hry jsou velice srdcervoucí, zejména (myslím že ze všech nejlepší) To The Moon. Impostor Factory je spíš takový spin-off pro fanoušky který je sice srandovní, ale trochu postrádá ten šmrnc. A Bird Story je součástí série jako miniepizoda co souvisí s Finding Paradise.


Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1566
Dal: 1789 poděkování
Dostal: 756 poděkování

Re: A Bird Story / série Freebird Games (PC)

Nový příspěvek od podivin »

Hmm, to je ale dost zajímavá myšlenka s tím plněním posledního přaní a hledání důvodu toho posledního přání. Něco nového mezi střílečkami a plošinovkami. Něco jako když se objevil Portal, to člověka nutilo myslet úplně jinak než "jak kde co zastřelit nebo přeskákat" :D
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí