Jaké typy mužů znásilňují ženy - sexuální agresoři (teorie) (Youtube-Můj Příběh)

VIDEA slouží ke sdílení odkazů na volně dostupná videa, která vyhovují pravidlům komunity. Odkazy na videa zobrazující reálné osoby mohou obsahovat jedině osoby veřejně známé či na veřejnosti se prezentující, které jsou v současnosti starší 18 let (tedy narozené do roku 2003 včetně).
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na videa osob, které jsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující a které jsou v současnosti starší 18 let, viz Pravidla webu.
  2. Je zakázáno vkládání odkazů na videa osob, které nejsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující (tedy např. na videa z rodinných a školních alb aj.) a které jsou v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti). Do názvu vlákna je nutné uvést rok narození daných osob, případně rok vydání zdroje videa, není-li bez pochybností zjevné, že se jedná o osoby starší 18 let.
  3. Videa je možné vkládat jen formou odkazů (za využití tagu VIDEO).
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 529 poděkování
Dostal: 302 poděkování

Jaké typy mužů znásilňují ženy - sexuální agresoři (teorie) (Youtube-Můj Příběh)

Nový příspěvek od Bouře »

Zajímavé video, ale myslím že je potřeba zdůraznit,že autorka mluví hlavně o pachatelech, které obět nezná a myslím že je to důležité zmínit, jelikož osobnostní profil a důvody lidí, co znásilní obět, kterou znají nebo jsou v ní dokonce ve vztahu bude jiný. :)

Taky by bylo podle mě dobré se zmínit i o různých mýtech, které je potřeba vyvrátit, jako třeba že lidi co znásilní to neudělají primárně z důvodu sexuální touhy, ale agrese, touze po moci a degradování oběti viz. Beztrestu, což mě třeba hodně zaujalo. Řekla bych ale, že tohle platí hlavně ve vztazích a u cizích násilníků jde hlavně o nějaké vybití.

Další časté mýty jsou podle Bíleho kruhu bezpečí
  • Ona si za to může sama: Ne nemůže, protože pachatel je ten, co to udělal a to jaké na sobě máte oblečení nehraje roli, protože v tu chvíli hraje roli to jestli jste snadná obět ve špatný čas na špatném místě.
  • Kamarád to neudělá: Ve skutečnosti se většina znásilnění odehrává ve vztazích a nebo od lidí které obět zná.
  • Na Amazonku si netroufne: I na silnější ženy se útočí.
  • Padesátnic se to netýká: Je jedno, jestli je vám 20 nebo 50. U znásilnění od cizích jde o to, že se potřebují nějak vybít, a ví že si to mohou dovolit a pak je jim jedno, jak je kdo mladý nebo starý.
Naposledy upravil(a) pbd dne pátek 5. 8. 2022, 12:32:44, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upraveno formátování seznamu ([list] + [*)
Můj život je někdy vážně podivný...
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Dal: 1316 poděkování
Dostal: 3082 poděkování

Re: Jaké typy mužů znásilňují ženy - sexuální agresoři (teorie) (Youtube-Můj Příběh)

Nový příspěvek od Kasz »

Podcast jsem si poslechl a mám k němu také pár výhrad.

Autorka mi zněla celou dobu jako takový chrlič informací. Jedna informace střídá druhou, u některých informací jsem si odnášel trochu rozporuplné pocity, třeba když říkala, že násilníka s patologickou sexuální agresivitou vzrušuje, když žena klade odpor, a kdyby začala spolupracovat, tak se mu to vlastně líbit nebude, ale vzápětí jako jedna z rad, jak se bránit znásilnění, zazní, že se má žena každopádně bránit a klást odpor.

Pak si nejsem úplně jistý radou, že se doporučuje, aby žena s sebou nenosila pepřák, že ho pak nestihne vytáhnout (no ideálně ho má mít připravený rovnou v kapse nebo v ruce) a nebo že jej útočník použije proti ní… A na konci videa se člověk (potenciální oběť) dozví, jakým způsobem nejpravděpodobněji bude zavražděn a k jakému dalšímu zohavení jeho/jejího těla dojde, to když autorka mluví o sadistických vrazích.

Autorka jinak zmínila parafilie a že samotná parafilie nemá vliv na spáchání skutku, tedy to, že někdo má parafilii, neznamená, že bude páchat delikty. Když už tolik mluvila o znásilnění, mohla něco říct i o tom konsenzuálním pojetí - tedy že v našem právním řádu není zakotveno, že by znásilnění byl i sexuální styk s absencí souhlasu.

Určitě bych si dokázal představit nějaké informace, které jsou více strukturované, které problematiku vezmou víc do hloubky. Po poslechnutí tohoto podcastu mám pocit, že jsem informacemi přehlcen a nevnímám, že od poslechu odcházím s nějakou přidanou hodnotou, kterou bych od takového podcastu očekával.
Československá pedofilní komunita – již 12 let s Vámi! ❤️💙
Bouře
Člen skupiny ČEPEK

Re: Jaké typy mužů znásilňují ženy - sexuální agresoři (teorie) (Youtube-Můj Příběh)

Kasz píše: pátek 5. 8. 2022, 14:58:59 Podcast jsem si poslechl a mám k němu také pár výhrad.

Autorka mi zněla celou dobu jako takový chrlič informací. Jedna informace střídá druhou, u některých informací jsem si odnášel trochu rozporuplné pocity.....

Určitě bych si dokázal představit nějaké informace, které jsou více strukturované, které problematiku vezmou víc do hloubky. Po poslechnutí tohoto podcastu mám pocit, že jsem informacemi přehlcen a vnímám, že od poslechu neodcházím s nějakou přidanou hodnotou, kterou bych od takového podcastu očekával.
Taky si myslím, že by se to dalo pojmout mnohem lépe. Třeba kdyby trochu zpomalila a důležité informace zazněli více důrazněji, nejlépe, kdyby to bylo rozděleno v nějakých bodech. Mnoho důležitých informací tam zase nezaznělo, a nebo zaznělo, ale ne moc důrazně, což je velká škoda a dost to kazí kvalitu videa.

Nenosit u sebe pepřák mi připadá taky jako blbost. Nosit, ale umět s ním zacházet jinak je taky pravda, že pokud ho dotyčná osoba použije špatně, tak si může ublížit, ale spíš než nenosit je prostě lepší se naučit, jak ho používat. *dont_know*
Kasz
Administrátor

Nový příspěvek od Kasz »

Bouře píše: pátek 5. 8. 2022, 16:29:29 Nenosit u sebe pepřák mi připadá taky jako blbost. Nosit, ale umět s ním zacházet jinak je taky pravda, že pokud ho dotyčná osoba použije špatně, tak si může ublížit, ale spíš než nenosit je prostě lepší se naučit, jak ho používat. *dont_know*
No lepší je pošplíchat všechny kolem a klidně i sebe, než mít holé ruce, myslím si. Takže i když ho někdo použije špatně, tak přinejmenším nemůže situaci udělat horší, než by jinak mohla nastat při nějakém útoku neznámého predátora. Za mě pepřák je určitě dobrá věc.
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 2
ve věku do: 11
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: 🍷 Omluvy přijímám jen za současného zaslání kvalitního a sladkého vína. 🍷
Dal: 1021 poděkování
Dostal: 1889 poděkování

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Kasz píše: pátek 5. 8. 2022, 14:58:59Když už tolik mluvila o znásilnění, mohla něco říct i o tom konsenzuálním pojetí - tedy že v našem právním řádu není zakotveno, že by znásilnění byl i sexuální styk s absencí souhlasu.
Úplně bych netvrdil, že náš právní řad neposuzuje za znásilnění i situaci, kdy dojde k "sexuálnímu styku s absencí souhlasu". V tomto ohledu je velmi důležitá formulace "[k]do jiného násilím nebo pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy donutí k pohlavnímu styku, nebo kdo k takovému činu zneužije jeho bezbrannosti (...)" v § 185 odst. 1 Zákona č. 40/2009 Sb.

Využiji publikace Šámal, P. (2010). Trestní zákoník: komentář. C.H. Beck.:

1) Nejprve, co je z hlediska zákona pohlavní styk:

Pohlavním stykem je jakýkoli způsob ukájení pohlavního pudu na těle jiné osoby, ať stejného či odlišného pohlaví. Jde o široký pojem, který zahrnuje jednání vyvolaná pohlavním pudem, jejichž podstatou je fyzický kontakt s druhou osobou, tj. dotyk, který směřuje k ukojení sexuálního nutkání. Pohlavní styk při tomto základním vymezení zahrnuje širokou škálu činností jako např. soulož (coitus) a jiné pohlavní styky provedené způsobem srovnatelným se souloží, tj. zejména orální pohlavní styk (felaci či cunilinctus), anální pohlavní styk (coitus analys), zasouvání prstů nebo jiných předmětů do ženského pohlavního ústrojí, zejména pokud napodobují pohyby pohlavního údu ve vagíně ženy, event. jiné způsoby srovnatelného použití předmětů sloužících jako náhražky mužských či ženských pohlavních orgánů, ale obecně do pohlavního styku patří i vsunování pohlavního údu muže mezi prsa ženy (coitus inter femora), osahávání genitálií ženy nebo muže, prsou ženy, sání prsních bradavek (sactustupratio), tzv. erotické masáže, které pachatel provádí druhé osobě nebo ona jemu apod.

Takto vymezené jednání směřuje k pohlavnímu uspokojení pachatele, ale nezáleží na tom, zda k němu v konkrétním případě skutečně dojde.

Pokud však došlo k pohlavnímu styku ve formě soulože nebo jiného pohlavního styku provedenému srovnatelným způsobem se souloží, je třeba takové jednání pachatele posoudit podle § 185 odst. 1, ale i odst. 2 písm. a), neboť v případě soulože nebo jiného pohlavního styku provedeného způsobem srovnatelným se souloží jde o zvlášť přitěžující okolnost podle § 185 odst. 2 písm. a), která je naplněna, pokud byl čin spáchán činem uvedeným v odstavci 1.

Při pohlavním styku je pachatel sám v osobním kontaktu s obětí a koná na jejím těle uvedené sexuální praktiky, anebo jde o vzájemné pachatelem vynucené jednání s poškozeným v sexuální sféře. Jestliže by nedošlo k fyzickému kontaktu pachatele s druhou osobou, tedy nejednalo by se o „styk“, ale pachatel by jen násilím, pohrůžkou násilí nebo jiné těžké újmy působil na druhou osobu, aby sama, bez fyzického kontaktu s ním činila sexuální praktiky, nejednalo by se o trestný čin znásilnění podle § 185, nýbrž o trestný čin sexuálního nátlaku podle § 186.
(Šámal, 2010, s. 1652)

Tedy zjednodušeně: Pohlavním stykem je jakýkoliv způsob sebeukájení na těle oběti, a to vč. "pouhého" osahávání (genitálií a prsou). Nezáleží na tom, jestli v důsledku těchto činů fyzicky došlo k ukojení pachatele či nikoliv. Pokud by se pachatel v rámci znásilnění sebeukájel na druhé osobě pomocí soulože (koitu), anebo způsobem srovnatelným se souloží, je to přitěžující okolností (viz § 185 odst. 2 Zákona č. 40/2009 Sb.). Pokud by se jednalo o situaci, kdy je oběť pachatelem přiměna k tomu, aby činila sexuální aktivity, které neobsahují fyzický styk (dotyk) s pachatelem, nejedná se o znásilnění, ale o sexuální nátlak (znásilnění nejde spáchat "na dálku").

2) Co je bezbrannost, které pachatel může zneužít a spáchat tak znásilnění:

Za bezbrannost se ve smyslu § 185 považuje takový stav oběti, ve kterém není vzhledem k okolnostem schopna projevit svou vůli, pokud jde o pohlavní styk s pachatelem, popř. ve kterém není schopna klást odpor jeho jednání (...).

V případě této skutkové podstaty je pojem bezbrannosti chápán v jejím nejširším smyslu. Jednak se může jednat o bezbrannost, která předpokládá celkovou odevzdanost se pachateli bez jakýchkoli známek projevu vlastní vůle či schopnosti na požadavky obviněného jakkoli reagovat. Jedná se zde o takový stav bezbrannosti, kdy se oběť nachází v situaci, již sama nevnímá, a tudíž není schopna jakéhokoli vlastního
úsudku, a tedy ani jakkoli ovlivnit jednání pachatele. V takovém stavu se nachází člověk, který je např. v bezvědomí, v mdlobách nebo v silném obluzení alkoholem, při němž zcela nevnímá situaci kolem sebe (...), v hypnotickém spánku, v umělém spánku nebo hlubokém spánku (...), pod vlivem drog, které ho zcela zbavily vlády nad sebou samou, anebo v obdobném stavu způsobeném chorobou apod. Jde o stav, v němž si oběť vůbec neuvědomuje, co se s ní děje, a proto ani nemůže hodnotit situaci, ve které u ní dochází k pohlavnímu styku s pachatelem (...).
Tuto bezbrannost lze označit za celkovou či absolutní.

Ve stavu bezbrannosti se však nacházejí i osoby, které sice vnímají okolní svět, avšak jejich duševní a rozumové schopnosti nejsou na takové úrovni nebo takového stavu, aby si ve své mysli dokázaly situaci, v níž se nacházejí, dostatečně přiléhavě ze všech souvislostí vyhodnotit a přiměřeně, logicky a účinně na ni reagovat. Tak tomu obvykle bývá např. u osob trpících duševní chorobou, pro niž nechápou význam pachatelova jednání, anebo u dětí či osob mentálně zaostalých, které nemají dostatečné znalosti a zkušenosti, aby byly schopny posoudit význam odporu proti vynucovanému pohlavnímu styku (...) apod. V takových případech bezbrannosti se jedná o psychickou bezbrannost, v důsledku níž oběť často nechápe, co se po ní požaduje, resp. co je smyslem jednání pachatele, nebo není způsobilá vůbec domyslet a vyhodnotit důsledky takového jednání atd.

Kromě této absolutně chápané bezbrannosti se však oběť může nacházet i ve stavu, kdy je bezbranná, nikoli proto, že zcela nevnímá svět kolem sebe nebo není způsobilá chápat význam pachatelova jednání, ale proto, že ač ví, co se s ní děje, není schopna se buď vůbec, anebo účinně bránit, přestože by tak učinit chtěla. V takovém stavu bezbrannosti je osoba spoutaná nebo osoba s fyzickou vadou omezující její hybnost, osoba upoutaná na lůžku nebo na vozíku, osoba ochrnutá, vysílená nemocí nebo přestárlá apod. Jedná se tedy o stav, při němž oběť není schopna vzdorovat nepřijatelnému chování pachatele pro nedostatek tělesných sil a schopností. V důsledku tohoto stavu je taková osoba fyzicky bezbranná, a vzhledem k tomu že takový fyzický stav vždy ovlivňuje i psychiku uvedeným způsobem handicapované osoby, je třeba přihlížet i k tomu, že stav její tělesné bezbrannosti může způsobovat i z její bezbrannost psychickou.
(Šámal, 2010, s. 1654–1655)

Tedy zjednodušeně: O bezbrannost se jedná tehdy, kdy oběť nemůže z objektivních příčin vyjádřit svůj nesouhlas či se bránit – když oběť nevnímá (v důsledku drog, alkoholu, prášků na spaní, spánku, hypnózy, kómatu apod.), když oběť nemá duševní a rozumové schopnosti vyvinuté v té míře, aby chápala, co s ní pachatel dělá (v důsledku duševní choroby, nízkého věku, mentálního postižení apod.) a když oběť nemá fyzickou možnost se bránit (v důsledku spoutání, fyzické vady s omezující hybností, ochrnutí, vysílení, vysokého věku apod.).

Tedy zákon považuje za bezbrannost v rámci znásilnění situaci, kdy objektivně je důvod, proč by se oběť nemohla/nemusela bránit a ohradit proti chování pachatele. V případě, že oběť je fyzicky, psychicky a mentálně schopná uvědomovat si, co pachatel dělá, a přesto nebude tomuto jednání odporovat, pak nelze tomuto pachateli přiřknout, že oběť znásilňuje – jde o to, že aby mohl pachatel spáchat znásilnění, musí být z jeho strany patrné, že skutečně znásilňuje (tedy činí sex. styk bez povolení oběti, anebo s obětí, která není schopná souhlas dát, viz výše). Momentálně není žádný zákon, který by požadoval před sexem sepsaný souhlas, tudíž validní je v podstatě slovní dohoda mezi účastníky. Pokud oběť, která objektivně může vyjádřit svůj nesouhlas, tento druhé straně nevyjádří, pak nemůže druhá strana vědět, že se stykem nesouhlasí, a tudíž nemůže být odsouzena za znásilnění.

Nicméně pokud by došlo k souhlasu se sexem, avšak (1) v průběhu styku by došlo ke stavu, v němž oběť nedokáže posoudit tyto činy, např. by usnula, anebo (2) by si oběť sex v průběhu styku rozmyslela a dále sex odmítala (a toto by dala pachateli najevo), tak by se od daného momentu jednalo o znásilnění. Stejně tak pokud se oběť brání, ale toto její úsilí nevede k úspěchu, a proto kapituluje (a násilníkovi se podvolí), tak toto "podvolení" neznamená, že se už o znásilnění nejedná.

Takže – pokud dojde k sexu mezi dvěma dospělými, svéprávnými osobami bez psychické, fyzické či mentální bezbrannosti, přičemž obě osoby se sexem vyjadřují souhlas, nelze klasifikovat tento styk jako znásilnění. Ale pokud dojde k sexu, přičemž druhá strana se tomuto bude bránit a bude vyjadřovat nesouhlas, anebo se sice nebude bránit, ale z hlediska psychických, fyzických či mentálních okolností bude bezbranná, bude se jednat o znásilnění.

Nevím tedy, co jsi přesně myslel formulkou "v našem právním řádu není zakotveno, že by znásilnění byl i sexuální styk s absencí souhlasu". Umím si představit situaci, kdy oběť žije dlouhodobě v abusivním prostředím s partnerem/rodičem, a proto mu v sexu neřekne "ne" a nebude se vůbec bránit, i když na to bude mít možnosti, pak by se jednalo ale o týrání (v případě dětí mu svěřených o týrání svěřené osoby) a znásilnění by mohlo být i tak klasifikovatelné v závislosti na okolnostech.

Všeobecně ale nelze třeba situaci, kdy partner chce sex, partnerka ne, ale když ji slovně přemlouvá, tak mu ona dovolí s ní sex mít, i když ho vnitřně nechce, považovat právně za znásilnění (byť je to teda morálně docela humáč). Pokud by ale partnerka trvala na "ne" a její partner by ji i tak osahával a přiměl by ji k sexu nějakým vyloženě nátlakem, tak by to znásilnění bylo.

EDIT: Ještě dodám, že co se týče posuzování trestných činů, všeobecně se snaží žalobce dokázat pachateli, že spáchal trestný čin. A jak jsem psal, aby bylo prokazatelné, že trestný čin spáchal, musí být jasně patrné (u znásilnění), že pachatel jednal bez souhlasu (nebo na oběti neschopné vyjádřit (ne)souhlas). Situaci, kdy by oběť na znásilnění nereagovala nijak, resp. vnitřně by znásilnění nechtěla, ale navenek by to nijak neprojevila, nelze hodnotit jako znásilnění, protože jelikož nebyl vyjádřen nesouhlas, pachatel nemohl prokazatelně vědět, že páchá znásilnění, a proto za něj nemůže být odsouzen. Na rozlišení konsenzuálního styku od znásilnění musejí být zavedena jasná kritéria (kterými jsou momentálně (ne)souhlas či (ne)schopnost tento vyjádřit), aby se nemohlo stát, že dojde k konsenzuálnímu styku, který následně bude ale vypočítavě druhou stranou prohlášen za znásilnění. Takže ještě výše k diskuzi: Při znásilnění se určitě braňte.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

________

~ you can lead a horse to water, but you can't make him drink ~
Kasz
Administrátor

Nový příspěvek od Kasz »

Marco Freeman píše: sobota 6. 8. 2022, 19:15:34 Úplně bych netvrdil, že náš právní řad neposuzuje za znásilnění i situaci, kdy dojde k "sexuálnímu styku s absencí souhlasu". V tomto ohledu je velmi důležitá formulace "kdo jiného násilím nebo pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy donutí k pohlavnímu styku, nebo kdo k takovému činu zneužije jeho bezbrannosti (…)"
Marco Freeman píše: sobota 6. 8. 2022, 19:15:34 Tedy zjednodušeně: O bezbrannost se jedná tehdy, kdy oběť nemůže z objektivních příčin vyjádřit svůj nesouhlas či se bránit – když oběť nevnímá (v důsledku drog, alkoholu, prášků na spaní, spánku, hypnózy, kómatu apod.), když oběť nemá duševní a rozumové schopnosti vyvinuté v té míře, aby chápala, co s ní pachatel dělá (v důsledku duševní choroby, nízkého věku, mentálního postižení apod.) a když oběť nemá fyzickou možnost se bránit (v důsledku spoutání, fyzické vady s omezující hybností, ochrnutí, vysílení, vysokého věku apod.).
No jenže to je ten problém. Ty ženy, které ztuhnou a aktivně se nebrání, tak pak se jim těžce dokazuje, že to bylo znásilnění, protože se jich ptají - A proč jste se nebránila? A řekla jste vůbec něco? A psycholog nějaký řekne - no ale ona je sebevědomá žena, která měla možnost vyjádřit nesouhlas. A to je právě ten problém. Ty oběti nedaly souhlas. Tím, že jen leží a nechá se, aby si to na ni odbyl, protože se nechce bránit, protože to stejně nemá smysl a možná, že by jí pachatel mohl ještě tím víc ublížit… Útect nemůže, bránit se nemá smysl, prostě v té situaci ztuhne. Tohle by mělo být taky znásilnění.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku do: 10
Dal: 1386 poděkování
Dostal: 583 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Kasz píše: neděle 7. 8. 2022, 10:39:11 No jenže to je ten problém. Ty ženy, které ztuhnou a aktivně se nebrání, tak pak se jim těžce dokazuje, že to bylo znásilnění…
No a není to “zatuhnutí” náhodou stav bezbrannosti? Máš nějaký návrh/nápad/myšlenku, jak ten zákon upravit, aby toto také bylo považováno za znásilnění, a lépe se to dokazovalo, aniž by došlo k tomu, že za znásilnění by mohlo být považováno úplně vše?
Kasz
Administrátor

Nový příspěvek od Kasz »

Kdyby bylo, nebyla by potřeba změna zákona -> Johanna Nejedlová: I sex bez souhlasu je znásilnění (Vlasta.cz)
Johanna Nejedlová píše:Dnes je znásilnění definované jako akt, kde dojde k fyzickému násilí. Z praxe ale víme, že až v sedmdesáti procentech případů k násilí nedojde, protože oběť zamrzne a „nechá se“ znásilnit, nebojuje. Chceme, aby to naše právo reflektovalo, aby bylo jasné, že i sex bez souhlasu je znásilnění.

A nebo ještě další odkaz: Změna zákonného vymezení znásilnění by obětem nepomohla, zní z ministerstva (ceska-justice.cz)
Mezinárodní lidsko-právní dokumenty a judikatura včetně judikatury Evropského soudu pro lidská práv směřuje k opuštění konceptu definice znásilnění založeném na překonání odporu a směřuje k založení definice znásilnění na absenci souhlasu,“ řekl ředitel vládního odboru rovnosti žen a mužů Radan Šafařík. Vládní výbor pro prevenci domácího násilí a násilí na ženách navrhl koncem března úpravu zákonného vymezení znásilnění tak, aby výslovný odkaz na chybějící souhlas obsahovalo, poznamenal.
Prostě vývoj jde kupředu, moderní společnost se vyvíjí a vše směřuje k redefinici znásilnění. Sice někteří říkají, že to, co tam máme dnes, stačí, ale jak je vidět, obětem to moc nepomáhá, protože se zkoumá, jestli byly ve stavu bezbrannosti. A obhajoba samozřejmě bude hájit: "Jak je možné, že tak sebevědomá šéfka velké firmy byla ve stavu bezbrannosti… to přece není možné!"
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1521 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

Přidám osobní historku. Kdysi sem své matce dal pepřový sprej pro obranu, ona na tom obratem, že ji to je na nic, je ženská a když se dostane do závazné situace tak stejně ztuhne. A to má celkem kuráž.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Bouře
Člen skupiny ČEPEK

Ten problém se zatuhnutím má hodně žen.
Před necelým rokem jsem čekala na autobus na zastávce a po chvíli ke mě přišel takový zvláštní cizí pán, který byl asi stejně vysoký tak kolem 50 let. Ptal se mě jestli bych si s ním nechtěla povídat, že on si rád povídá a že jak se mám. Asi 5 vteřin jsem na něj jen přímo hleděla a nebyla schopna ze sebe dostat jediné slůvko či pohyb. Nakonec jsem se z toho nějak vymotala a řekla jsem mu, že tamhle na mě už čeká můj otec a že musím jít.
Jednou jsem si takhle kupovala jízdenku v automatu a z boku ke mě přišel takový pán asi o hlavu vyšší než já ptal se mě, jestli nemám nějaké peníze na vlak, že se potřebuje dostat do nějakého města, ale nemá dostatek peněz (prostě takové ty klasické povídačky co říkají bezdomovci). Když jdu kolem nějakého bezdomovce tak si ho samozřejmě všimnu, a čekám, že možná se mě bude ptát na peníze, ale tohle bylo úplně nečekané a chvíli trvalo, než jsem si uvědomila, že mi nehrozí nebezpečí a mohla jsem se z toho vykroutit.

Dodnes mám na té autobusové zastávce takové pocity, jestli za mnou zase nepřijde nějaký podezřelý podivín, a na tom místě, kde jsem si kupovala jízdenky se raději vždy rozhlédnu, jestli náhodou někde poblíž nestojí někdo, kdo by za mnou mohl přijít a něco chtít. Tohle všechno je ale malichernost oproti tomu, když se vás někdo pokusí opravdu znásilnit nebo vás jakkoliv obtěžovat, ale i při takových malichernostech se nemusíte umět vždy hned úplně bránit. Jak se teprve musí cítit oběti znásilnění nebo podobného takového činu? Tam se ten pocit nebezpečí hned nerozplyne, ale naopak se ještě stupnuje, takže se z toho ztuhnutí hned fakt nevyhrabou. :(
Ono se říká, že se máte hned bránit, ale ne vždy to úplně jde. Fakt si nedokážu představit jaký strach a utrpení musí prožívat někdo, koho se právě pokusili znásilnit a i několik let po tom.
podivin
Správce poradny
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 1026 poděkování
Dostal: 543 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Bouře píše: úterý 9. 8. 2022, 9:30:19Dodnes mám na té autobusové zastávce takové pocity, jestli za mnou zase nepřijde nějaký podezřelý podivín, ...
Hmm, jo, no, promiň :D
Bouře píše: úterý 9. 8. 2022, 9:30:19 Tohle všechno je ale malichernost oproti tomu, když se vás někdo pokusí opravdu znásilnit nebo vás jakkoliv obtěžovat, ale i při takových malichernostech se nemusíte umět vždy hned úplně bránit. Jak se teprve musí cítit oběti znásilnění nebo podobného takového činu? Tam se ten pocit nebezpečí hned nerozplyne, ale naopak se ještě stupnuje, takže se z toho ztuhnutí hned fakt nevyhrabou. :(
Ono se říká, že se máte hned bránit, ale ne vždy to úplně jde.
Natascha Kampusch v knize 3096 dní také popisuje, že při únosu nedokázala křičet ani se jinak bránit. A to Priklopila viděla, že tam stojí u bílé dodávky a dříve slýchala zprávy o unesených holčičkách, ještě přemýšlela o tom, jestli by neměla přejít na druhou stranu silnice, takže na to jakž takž připravená byla. A přesto nedokázala nic udělat. (Ve filmu to zpackali, tam ta holčička křičela, když jí strkal do auta)
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu