NÚDZ vyzývá k účasti na výzkumu

Cyklista čelí obvinění, že pod záminkou opravy kola obtěžoval chlapce (iDnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1221 poděkování

Cyklista čelí obvinění, že pod záminkou opravy kola obtěžoval chlapce (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Policisté obvinili muže, po kterém v pondělí vyhlásili pátrání. Sám se přihlásil a nyní čelí obvinění, že na veřejných místech v obcích okolo Úpice na Trutnovsku a Červeného Kostelce na Náchodsku oslovoval děti a pod záminkou opravy kola je obtěžoval.

„Nezávisle na sobě se na policii od minulého týdne obrátilo několik rodičů chlapců ve věku od deseti do 15 let, kteří se s mužem setkali a všichni ho shodně popsali,“ uvedla v pondělí dopoledne mluvčí krajské policie Iva Kormošová, když vyhlásili pátrání po neznámém cyklistovi.

Podle svědectví i záběrů z kamer policisté pátrali po muži ve věku 30 až 40 let, střední postavy, vysokém 170 centimetrů, s rezavými vousy. Jezdil v černočerveném cyklistickém dresu a rukavicích, měl cyklistické brýle se zelenými obroučkami a oranžovožlutými skly a na hlavě bíločervenou helmu.

Dětem nabízel opravu kola

Pohyboval se na horském celoodpruženém kole taktéž černočervené barvy. S ohledem na věk dětí policie prozatím nechce sdělit podrobnosti o tom, jakým způsobem děti obtěžoval. Jako záminku několika dětem údajně nabízel opravu kola.

„Na základě výzvy se muž na zveřejněné fotografii poznal a sám se policistům ve včerejších odpoledních hodinách přihlásil. Policisté ho obvinili ze tří trestných činů - výtržnictví, ohrožování výchovy dítěte a svádění k pohlavnímu styku,“ uvedla v úterý Iva Kormošová.

Nyní probíhají další procesní úkony a není vyloučeno, že osmatřicetiletý muž, kterému hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 5 let, skončí ve vazbě.

Policie apeluje na rodiče, aby dětem připomněli zásadu, že s cizími lidmi se nemají dávat do řeči, nemají od nich brát žádné dárky a že s nimi hlavně nemají nikam chodit.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Rudy
Registrovaný uživatel
Varování: 3
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 25
Dal: 106 poděkování
Dostal: 68 poděkování

Re: Cyklista čelí obvinění, že pod záminkou opravy kola obtěžoval chlapce (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Rudy »

A co je to obtěžování? Co je zakázané obtěžování?
Obtěžovat mohu koho chci... Nemohu porušovat zákon, nemohu lákat, chtít nezákonné věci, nemohu mravně ovlivňovat...
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: ❀ Život by byl šíleně nudný bez šíleně dlouhých příspěvků. ❀
Dal: 904 poděkování
Dostal: 1781 poděkování

Re: Cyklista čelí obvinění, že pod záminkou opravy kola obtěžoval chlapce (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Rudy píše: úterý 7. 9. 2021, 19:03:39Obtěžovat mohu koho chci... Nemohu porušovat zákon, nemohu lákat, chtít nezákonné věci, nemohu mravně ovlivňovat...
Tak ono je obtěžovat a obtěžovat. Kdyby chlapce obtěžoval třeba s tím, že jim chce vnutit knížku o Judaismu, tak se o něm pravděpodobně vůbec nedočteme – leda na FB od nějakého rodiče, který by si na to stěžoval okolí. Pokud se tím zabývala policie a je obviněn z "výtržnictví, ohrožování výchovy dítěte a svádění k pohlavnímu styku", pak je docela jasné, že se nejednalo třeba o již zmíněné vnucování knih o Judaismu, ale o něco překračující zákon, a to zjevně v rovině sexuální vůči dětem.

Tak nějak nechápu, co ti na tomto vyjádření přijde ať už problematické, anebo špatně napsané. Pod pojmem "obtěžovat" si člověk představuje "něco, co je jiným nepříjemné". Pod toto spadá jak vnucování knížek o Judaismu (minimálně pro mě na ulicích, kde mě to zdržuje), ale i něco typu, co zřejmě předváděl onen cyklista z článku, byť cyklistovo obtěžování evidentně bylo horší a zřejmě překračovalo zákonnou hranici.

Obtěžovat ostatní lidi můžeš, ona hranice jakéhokoliv obtěžování je dvojí – ta první je morální, kdy by si obtěžující člověk měl racionálně uvědomit, že obtěžuje, a stáhnout se ze slušnosti; ta druhá je zákonná, kde už obtěžující člověk překročí nejen morální hranici obtěžování někoho, ale také nějaký zákon. Z prvního typu obtěžování hrozí, že nám obtěžovaný člověk jednu střelí nebo nám řekne něco velmi nepěkného, z toho druhého typu obtěžování hrozí též trest, ovšem spadající do sféry paragrafů. Takže – obtěžovat sice můžeš, ale dle míry obtěžování za to můžeš nést též patřičné následky.

Rudy píše: úterý 7. 9. 2021, 19:03:39A co je to obtěžování? Co je zakázané obtěžování?
  • obtěžovati"být někomu něčím na obtíž, způsobovat někomu obtíž, být nepříjemný, obtížný; dotírat (na koho s čím); příklady: obtěžovat někoho návštěvou, dotazy; dnes tě nebudu s ničím obtěžovat; promiňte, že vás s tím obtěžuji, zaměstnávám; ten pán vás obtěžoval?"
    - zdroj: Slovník spisovného jazyka českého

• zakázaný - "takový, který byl nebo je zakázán; zapovězený; příklady: zakázaný vjezd, přechod; zakázané knihy; zakázané pohraniční pásmo, do něhož je zakázán vstup"
    - zdroj: Slovník spisovného jazyka českého
Po ujasnění si definice obou slov soudím, že zakázané obtěžování je tedy analogicky někým zapovězené chování, které obtěžuje a je nepříjemné druhým. S ohledem na význam článku soudím, že jakožto "zakazovatel" zde bude figurovat pravděpodobně náš Trestní zákoník (pokud to nechceme probírat do detailu a jako "zakazovatele" označovat rovnou nějaké konkrétní tvůrce zákonů, kteří za určitými zákony stojí), chováním tedy bude něco, co Trestní zákoník definuje jako trestný čin.

Mně osobně pojem "zakázané obtěžování" jasně definuje, co je jím označováno, neboť právě onen shodný přívlastek (čili v tomto případně ono přídavné jméno) jasně určuje povahu tohoto konkrétního obtěžování. Přesto by se mohl najít někdo, komu to není jasné, no pro takového bych měl odpověď hned dvojí: V prvé řadě je toto novinový článek, ne diplomová práce, nad níž by měl autor trávit dostatek času a vyhnout se nedostatečně zadefinovaným pojmům, které by mu jinak o hlavu omlátil vedoucí práce; v druhé řadě se v samotném článku píše, že "s ohledem na věk dětí policie prozatím nechce sdělit podrobnosti o tom, jakým způsobem děti obtěžoval", takže je naprosto přirozené, že použili pojem "obtěžoval" místo nějakého specifičtějšího pojmu, který by je třeba napadl, kdyby znali detailní pozadí věci. Co jiného měli použít, když policie nechce/nemůže zveřejnit bližší informace? Třeba nadpis "Cyklista čelí obvinění, že pod záminkou opravy kola páchal výtržnictví, ohrožoval mravní výchovu dítě a sváděl je k pohlavnímu styku (iDnes.cz)". Ten by asi byl přesnější. Na druhou stranu by byl pomalu delší než perex. ;)
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

________

~ you can lead a horse to water, but you can't make him drink ~
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 788 poděkování
Dostal: 410 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Aha, takže něco podobného jako tenkrát, když ten pán v tom červeném autě nabídnul odvoz té holčičce, protože bylo hrozné počasí?
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Rudy
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Rudy »

Ale já to chápu *girl_blum*
Mě zaráží že je to "tlachání" o ničem, nic konkrétního. Nikdo neví co udělal. V jiných případech víme o strkání prstů do pochvy, lákání a naléhání a tady se neřekne nic. Prostě informace o "ničem".
V zájmu čeho je ten článek? Na co máme dávat pozor? To že se děti nemají bavit s cizím člověkem je takový omýlaný nesmysl, který nemá s principem života nic sopečného. Čímž nepochybuji o důležitosti vysvětlit jak komunikovat s cizím člověkem.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

Rudy píše: úterý 7. 9. 2021, 22:27:51Mě zaráží že je to "tlachání" o ničem, nic konkrétního.
Za to nemůžou novináři ale Náhubkový zákon.
Marco Freeman
Administrátor

podivin píše: úterý 7. 9. 2021, 22:18:51Aha, takže něco podobného jako tenkrát, když ten pán v tom červeném autě nabídnul odvoz té holčičce, protože bylo hrozné počasí?
Ve skutečnosti bych podobná vyjádření, být tebou, neužíval. Ne ani tak proto, že by mně osobně vadilo, že někdo pochybuje o tom, co je zmíněné v jakémsi článku z nějakého média, ale spíš proto, že za předpokladu, že se to skutečně stalo, to bylo těm chlapcům evidentně dost nepříjemné a stálo je to určitou kuráž, aby se svěřili policii a něčí chování nahlásili. I kdyby se skutečně jednalo o "planý poplach" a dotyčný cyklista by s několika chlapci na záchodech skutečně řešil opravu kola jen ve vší počestnosti a všichni chlapci nezávisle na sobě by jeho vyjádření pochopili v sexuálním slova smyslu pouze omylem, i tak mi nepřijde úplně dobré to hned zlehčovat. Pro ty chlapce ta situace nejspíš lehká nebude.

Rudy píše: úterý 7. 9. 2021, 22:27:51 Ale já to chápu *girl_blum* Mě zaráží že je to "tlachání" o ničem, nic konkrétního. Nikdo neví co udělal. V jiných případech víme o strkání prstů do pochvy, lákání a naléhání a tady se neřekne nic. Prostě informace o "ničem". V zájmu čeho je ten článek?
No, když to chápeš, pak nerozumím, proč se na to ptáš. "Tlachání o ničem" mě nikterak nezaráží, ona ta policie dost možná měla nějaký důvod, proč to v tomto konkrétním případě (zatím) nechtěla zveřejňovat či upřesňovat. Když je to čerstvá kauza a týká se to nezletilých osob, nepřekvapuje mě to o to víc.

Článek je v zájmu informování veřejnosti, která koneckonců byla předtím vyzvána, ať se po nějakém cyklistovi z fotky kouká; je tedy jen logické této veřejnosti tedy říct, že cyklista, po němž se měli dívat, byl nalezen a obviněn z nějakých činů, kvůli nimž ho hledali. Druhá věc je, že i kdyby do tohoto konkrétního případu nebyla veřejnost už předtím více interesována, tak podstatou médií by mělo být informování o tom, co se ve společnosti děje. Že tebe tento článek nijak nezaujal a nenacházíš v něm smysl, neznamená, že ten smysl v něm nenachází někdo jiný.
Marco Freeman,

________

Rudy
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Rudy »

@Marco
Tak ono to není "tak horké" jak píšu, takže mě ber s rezervou. Pořád je to diskuze pod článkem kde nic není řečeno. Osobně mě velice zajímá o co konkrétně šlo. Obzvláště proto, že jsem cyklista a tím pádem tak trochu dotčený. Ne že bych oslovovat děti po cestě, ale přesto bych rád znal důvody.

A samozřejmě uznávám, že pokud se ozvalo nezávisle na sobě několik dětí z několika "oblastí", tak jistě šlo o něco více než nevinný pokec.
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí

Marco Freeman píše: úterý 7. 9. 2021, 22:49:15 Ve skutečnosti bych podobná vyjádření, být tebou, neužíval. ... i tak mi nepřijde úplně dobré to hned zlehčovat. Pro ty chlapce ta situace nejspíš lehká nebude.
Marco, já to nechci zlehčovat, rozhodně je dobré, že to policie prošetřovala. Ale vzpomeň si na ten případ toho řidiče, jak se na něj skoro spustil lov. Přitom to nakonec vysvětlil, že nabídnul svezení ve špatném počasí a to ještě v domnění, že jde o mladou ženu. Další děti si to vymyslely.

Ale pokud mu hrozí trest, tak určitě něco špatného udělal.
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Kasz
Administrátor
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Dal: 1190 poděkování
Dostal: 2956 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Rudy píše: úterý 7. 9. 2021, 22:27:51 Mě zaráží že je to "tlachání" o ničem, nic konkrétního. Nikdo neví co udělal. V jiných případech víme o strkání prstů do pochvy, lákání a naléhání a tady se neřekne nic. Prostě informace o "ničem".
Je to z jednoduchého důvodu - nemůžou poskytnout konkrétní informace především z důvodu probíhajícího vyšetřování. Představ si, že bych napsal článek, ve kterém bych ještě před chycením pachatele a řádném prošetření, co se stalo, popsal veškeré podrobnosti jednotlivých skutků. Jakým způsobem by pak mohly být věrohodné výpovědi svědků, které by pak třeba čistě "shodou okolností" tvrdily do puntíku to stejné (měly by stejný modus operandi), jako byl uveden v novinovém článku? Jak by mohly být takové výpovědi považovány za věrohodné a autentické?

Nesmíš ovlivňovat svědky sdělenými informacemi, jinak to může vést ke zpochybnění důkazů.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Dal: 1146 poděkování
Dostal: 461 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

"Nabízel opravu kola." Kde takoví lidé jsou, když je potřebuju?
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

Dreamer píše: středa 8. 9. 2021, 8:18:50 "Nabízel opravu kola." Kde takoví lidé jsou, když je potřebuju?
Ošahávaj ve křoví chlapečky *lol*
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

Cyklista, který měl v posledních dnech na Trutnovsku a Náchodsku sexuálně obtěžovat nezletilé školáky, je zadržený. Vyslýchají ho kriminalisté a zpovídají lékaři, aby odhalili jeho motiv. Pod záminkou rozbitého kola si vždy vyhlížel mladé chlapce. Jednoho údajně odvedl ze silnice až do kukuřičného pole. Hoch mu ale nakonec utekl. Jinému prý nabízel i peníze. Po zveřejnění záběrů z kamer se sám udal na policii.

Úpice, Červený Kostelec, Malé Svatoňovice a další obce v okolí. Tam všude přibývala v posledních dnech oznámení o možném deviantovi jako na běžícím pásu. Zaměřil se totiž na mladé chlapce. Jeho záminkou byla vždy oprava kola, se kterou chtěl od dětí pomoci.

„Mého syna zastavil a říkal něco o opravě kola, syn šel ještě s bratrancem. Ten mu řekl, ať jde pryč, on ale trval na tom, že tam zůstane. Pak synovi hladil záda, jemu to už bylo divné a oba utekli,“ popisuje jedna z matek pod zárukou anonymity štábu CNN Prima NEWS, jak se snažil cyklista s jejím synem zůstat o samotě.

Podle matky mohl být chlapec jednou z prvních obětí muže. Zachoval se ale správně. O incidentu hned řekl dospělým a obešel také všechny kamarády, aby je varoval. Počet obtěžovaných dětí se v okolí rychle rozrostl, přibývalo i oznámení na policii. Rodiče začali mít obavy. Jedno z dětí měl podle místních muž odvést od silnice až do kukuřičného pole. Chlapci se ale naštěstí podařilo utéct. S identifikací možného pachatele pomohla kamera na náměstí v Malých Svatoňovicích. Když se starosta o incidentech dozvěděl, propátral hodiny záznamu a našel podezřelého.

„Napadlo mě, abych se podíval na záběry a podařilo se tam odhalit toho cyklistu. Přizval jsem si poté chlapce přímo do kanceláře. Všichni ho shodně identifikovali, že to je skutečně on,“ říká starosta Vladimír Provazník během toho, co ukazuje záběry z náměstí.

Děti se zachovaly správně

„Děti bych určitě pochválila, informovaly dospělou osobu a díky tomu byl pachatel docela brzy odhalen. My jsme vlastně poučili děti o tom, jak se mají chovat ve volném čase, jak se mají chovat k cizím osobám, a toto poučení provedli všichni třídní učitelé,“ sdělila Dagmar Kostelecká, ředitelka místní základní školy.

Od zveřejnění podoby podezřelého v médiích do jeho zadržení uplynulo jen pár hodin. Poznal se a sám se policii přišel přihlásit. Je štěstí, že žádnému dítěti neublížil, přestože se o to během pár dní tolikrát pokusil. Nikdo neví, kam až by jeho nátlak došel, kdyby chlapci nebyli uvědomělí. I tak jeho provinění jasně vyplývá z vyšetřování kriminalistů.

„38letému muži hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 5 let. Muž se k trestnému jednání přiznal. Je nyní obviněn ze tří trestných činů a to výtržnictví, ohrožování výchovy dítěte a svádění k pohlavnímu styku,“ potvrdila mluvčí krajské policie Iva Kormošová. Proč se v něm náhle probudila touha svádět malé chlapce, není jasné. Do případu by snad měly vnést více světla posudky lékařů, kteří budou zkoumat, do jaké míry má cyklista sklony k pedofilii. O tom, zda muž poputuje do vazby, bude soud pravděpodobně rozhodovat už zítra.
podivin
Člen skupiny ČEPEK

Cykle02 píše: středa 8. 9. 2021, 8:36:02 Jeho záminkou byla vždy oprava kola, se kterou chtěl od dětí pomoci.
Boha, já jsem ale blb!!! Já myslel, že on nabízel dětem, že jim kolo opraví! On chtěl on nich pomoct a opravou jeho kola *omg*
Cykle02 píše: středa 8. 9. 2021, 8:36:02„Napadlo mě, abych se podíval na záběry a podařilo se tam odhalit toho cyklistu. Přizval jsem si poté chlapce přímo do kanceláře. Všichni ho shodně identifikovali, že to je skutečně on,“ říká starosta Vladimír Provazník během toho, co ukazuje záběry z náměstí.
Děkuji panu starostovi za potvrzení, že záběry z kamer nemohou prohlížet jen orgány činné v trestním řízení, jak se nás pořád snaží ubezpečovat, ale že se k nim dostane prakticky kdokoliv, kdo má dostatečné známosti nebo má známého, který se k videu dostane. Tak že bych si také nainstaloval po celé ČR vlastní kamerový systém? Mimochodem, od kdy provádí starosta identifikaci potencionálního podezřelého?
Marco Freeman
Administrátor

podivin píše: středa 8. 9. 2021, 13:30:27 Děkuji panu starostovi za potvrzení, že záběry z kamer nemohou prohlížet jen orgány činné v trestním řízení, jak se nás pořád snaží ubezpečovat, ale že se k nim dostane prakticky kdokoliv, kdo má dostatečné známosti nebo má známého, který se k videu dostane.
Myslíš tu veřejnou, statickou webkameru v Malých Svatoňovicích, která je zveřejněna naprosto pro kohokoliv a u níž jsem si teď zobrazil historii 12 hodin dozadu? :) https://www.malesvatonovice.cz/webkamery/ Ani jsem nepotřeboval žádného "známého", byť předpokládám, že jako starosta v nějaké obci asi budu mít přístup ke kompletním záběrům z náměstí města, v němž dělám starostu. A podobné kamery mají v kdejaké obci! :D
Marco Freeman,

________

Rudy
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Rudy »

Já vidím nešťastné to že jim ukázal jeho podobu... To se u soudu nebude moci použít, protože tím mohou být ovlivněný. Správný postup je ukázat několik fotek. Takže to neměl ukazovat ale předat PČR jako možného pachatele.

Ale jinak docela odvaha jezdit po okolí a snažit se nalákat chlapce. Tedy pokud to tak bylo... Jinak mi přijde divné opravovat kolo v kukuřičném poli.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

V týdnu trutnovský soud poslal do vazby zadrženého cyklistu z Trutnovska, který měl sexuálně obtěžovat nezletilé školáky. Podle obvinění je sváděl k pohlavnímu styku. Záminkou pro kontakt s dětmi bylo vždy rozbité kolo. Po zveřejnění záběrů z kamer se sám udal na policii, když se viděl. Štáb CNN Prima NEWS jako jediný zjistil, kolik dětí celkem si stihl vyhlédnout.

Rodiče z Trutnovska a Náchodska si mohou oddechnout. Měli obavy z množících se oznámení o možném deviantovi, který se zaměřoval na nezletilé chlapce. Kriminalisté ho v týdnu dopadli. Muž se pohyboval po okolí vždy na kole, které používal i jako záminku pro hovor s malými školáky. Zarážející je, kolik dětí si v krátké době vyhlédl.

„Muž měl celkem obtěžovat sedm chlapců ve věku od deseti do patnácti let. Na obviněného 38letého muže byla uvalena vazba. Důvodem byla obava, že by mohl v trestné činnosti pokračovat. Byl podroben psychiatricko-sexuálnímu zkoumání, na jehož výsledky teprve čekáme,“ uvedla mluvčí krajských policistů Iva Kormošová.

Jedna z matek reportérovi CNN Prima NEWS anonymně popsala, jak se snažil pachatel s jejím synem zůstat o samotě. „Zastavil ho a říkal něco o opravě kola. Syn šel ještě s bratrancem a muž zkoušel na bratrance, že tam s nimi v žádném případě nebude. Říkal mu „běž, běž“ a pořád ho odstrkával. On argumentoval, že tam zůstane. Když opravovali kolo, chlap řekl synovi, ať šlape do pedálů a hladil mu u toho záda. Jemu už to bylo divné a s bratrancem utekli,“ sdělila.

Hrozí mu až pět let

Minimálně v jednom případě měl cyklista navíc nabízet dítěti peníze, a jednoho chlapce podle informací sousedů dokonce zavedl do kukuřičného pole. I tomu se podařilo utéct. Místa činu vytvořila určitý rádius, který odhalil další překvapivou informaci. Jak policie potvrdila, cyklista byl místní – pocházel z jedné z blízkých obcí.

Jeho identitu zjistili kriminalisté krátce po vyhlášení pátrání. Muž se spatřil na záběrech a udal se sám. K rychlému dopadení přispěla i kamera v Malých Svatoňovicích. Kus detektivní práce tam odvedl přímo starosta, který podezřelého našel na videu a předal záznam policii.

Cyklista je obviněn z výtržnictví, ohrožování výchovy dítěte a svádění k pohlavnímu styku. Hrozí mu vězení od šesti měsíců do pěti let. Teď bude záležet na výsledcích zmiňovaných lékařských posudků. Pokud by prokázaly sexuální deviaci, mohl by muž namísto za mřížemi skončit v léčebně.
Rudy
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Rudy »

Absolutně nechápu co je na tom divného že oslovil sedm kluků... Reportér asi jezdí jen autem, jinak by takovou hloupost nemohl napsat. Pokud chce někoho svést a jezdí na kole po okolních vesnicích, potká desítky dětí... Spíše je zázrak že jich oslovil tak málo a velká klika že všichni odolali.