Jaké je to být pedofilem? Odpovězte na tři krátké otázky pro prezentaci v rámci konference sexuologů.
diskuze na fóru
dotazník

Sexuálními predátory na sítích jsou i teenageři (Novinky.cz)

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3585
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1560 poděkování

Sexuálními predátory na sítích jsou i teenageři (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Sexuálního predátora lovícího na internetu děti či mladistvé a loudícího z nich nahé fotografie si možná většina lidí i pod dojmem snímku „V síti“ představí jako muže středního věku. Jenže realita je jiná.

Právo má k dispozici popis dvou případů z jihu Moravy, kde se v roli sexuálních predátorů, kteří ovšem nezůstali jen na internetu, ale své oběti dokonce znásilnili, představili dva chlapci. Ti se útoků dopouštěli od svých přibližně 15 a 17 let. Počet jejich obětí se šplhá na několik desítek.

Mladší z hochů cílil na dívky podobného věku. Starší měl zálusk na chlapce. Při svých útocích postupovali takřka totožně. Na sociálních sítích se seznámili se svými protějšky, následovaly výměny intimních fotek a videí, a nakonec i osobní schůzka, která skončila znásilněním.

Podle dlouholeté soudní znalkyně a primářky Sexuologického oddělení Fakultní nemocnice v Brně Petry Sejbalové, která se přímo na objasňování jednoho zmíněného případu podílela, je otázkou, kam bude směřovat dál dráha obou predátorů po odsouzení a případném ochranném léčení.

„Zdali tito mladí muži využijí možností terapie, aby získali náhled na patologii svého jednání a aby měli jasná pravidla o tom, co lze považovat za zákonem přípustné chování, záleží jen na nich. Tu možnost dostanou. Ovšem zdali ji skutečně využijí, to nevíme,“ řekla Právu Sejbalová s tím, že v poslední době dostává na stůl k posouzení od policie stále více případů, v nichž figurují mladiství dopustivší se trestného jednání souvisejícího právě s komunikací na internetu.

Sexuálními predátory na sítích jsou i teenageři

Koronavirová pandemie a s ní související restrikce nekalostem na síti jen nahrála. „Lidé byli při lockdownu izolovaní a komunikace se přenesla na sociální sítě. Nebyla totiž možnost seznamovat se na obvyklých místech, jako jsou diskotéky, tancovačky nebo festivaly,“ upozornila znalkyně.

Nahota na internetu je už dnes běžná

Mámení nahých fotografií ale není dnes už zdaleka jen doménou internetových predátorů. „Zasílání intimních fotek lidem, které člověk nikdy neviděl, je dnes už běžnou záležitostí napříč generacemi. Stalo se to velmi častou součástí komunikace. Neřekla bych, že se jedná o klasické namlouvání, ale rozhodně chce dotyčný toho druhého nějak zaujmout,“ popsala Sejbalová.

Podle zkušené znalkyně trestuhodně zaostáváme v osvětě týkající se virtuálního prostředí. „Zaspali jsme. Už od první třídy by měly být děti vychovávány k tomu, že sociální sítě jsou nebezpečné prostředí,“ zdůraznila Sejbalová.

Na potvrzení svých slov znalkyně připomenula případ teprve třináctileté dívky, která se na internetu seznámila s dospělým mužem a posílala mu své nahé fotografie. „On ji pak přiměl k tomu, že pro něj začala vyhledávat dětské porno a posílala mu ho. Z oběti se tak stala pachatelem,“ dodala Sejbalová.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Dream
Registrovaný uživatel
Varování: 7
Výkřik do tmy: Pedofil je člověk, který chce dávat dětem lásku a miluje je, což společnost nechápe a považuje to za odporné svinstvo. A nezlobte se na mě, láska přeci není zlo.
Příspěvky: 120
Dal: 5 poděkování
Dostal: 47 poděkování

Re: Sexuálními predátory na sítích jsou i teenageři (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Dream »

To je zajímavé, že mně holky, když jsem byl ještě mladší a hodně chatoval, žádné fotografie, kde jsou nahaté, neposílaly. Já si tedy o ně neříkal, nešlo mi o fotografie, šlo mi o přátelství. A vím, jak mi kolikrát říkaly, jak jsou ty chaty prolezlé predátory (tehdy se ještě říkalo normálně úchyláci). Samozřejmě, že bych byl za takové fotografie rád, líbí se mi nahaté holky, leč jsem se jich nikdy nedočkal. Ale i když nejsem odborník, je mi jasné, že dnes děti nahotu neřeší. A zároveň moc dobře ví, jaký je v dnešní době svět na internetu. Děti nejsou hloupé. Za hloupé je považujeme jen mi, dospělí.
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1176
Dal: 1059 poděkování
Dostal: 550 poděkování

Re: Sexuálními predátory na sítích jsou i teenageři (Novinky.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Dream píše: neděle 29. 8. 2021, 11:37:04 Ale i když nejsem odborník, je mi jasné, že dnes děti nahotu neřeší. A zároveň moc dobře ví, jaký je v dnešní době svět na internetu. Děti nejsou hloupé. Za hloupé je považujeme jen mi, dospělí.
Nahotu neřeší akorát naturisté. Děti tu nahotu řeší. Ale bohužel, až když je pozdě, když je tou nahotou někde zesměšňuje nebo vydírá. Dokud se to nestane, je nahota cool. Ale samozřejmě to není jejich názor - ten názor přebírají od prasat-dospěláků. Dnešní svět je hlavně o penězích a sexu. Ale co čekat od dětí, které si berou z dospělých vzor :(
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu