Nová hrozba útoku na malé děti. Školy se zamkly a nepouštěly nikoho ven. (iDNES.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Internet
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Příspěvky: 383
Dal: 546 poděkování
Dostal: 334 poděkování

Nová hrozba útoku na malé děti. Školy se zamkly a nepouštěly nikoho ven. (iDNES.cz)

Nový příspěvek od Bouře »


Mateřské a základní školy jsou opět v ohrožení. Policie varovala zařízení před možností útoku v průběhu čtvrtka a pátku. Školy se zamkly a nepouští děti ani na zahradu. Speciální útvar proti organizovanému zločinu již přijal preventivní opatření, po autorovi výhrůžky pátrá.
„Vážení rodiče, kontaktovala mne Policie ČR o nahlášení možnosti útoku na základní a mateřské školy dnes 20. 5. a zítra 21. 5. 2021. Ihned jsme uzamkly vrátka a oboje vchodové dveře,“ psala ředitelka jedné školky rodičům.

„Žáci nesmí po oba tyto dny na školní zahradu, ani mimo areál školy. Kolegyně budou s nimi pouze ve svých třídách,“ pokračuje zpráva.

„Při vyzvedávání dětí, prosím, dnes a zítra VŽDY kontaktujte paní učitelky nebo paní vychovatelky na třídní mobil a dítě Vám přivedou ke vchodu, kdy odemknou a po Vašem odchodu opět zamknou,“ uvádí se rovněž ve výzvě.

Případem se zabývá NCOZ
Celým případem se zabývá policie. „NCOZ se intenzivně zabývá opětovnou anonymní výhrůžkou o připravovaném útoku, tentokrát na nespecifikovanou školu. Přijali jsme preventivní opatření (veřejná i skrytá) v součinnosti s krajskými ředitelstvími policie. Vyvíjíme maximální úsilí směřující k vypátrání autora výhrůžky,“ sdělil redakci iDNES.cz Jaroslav Ibehej z Národní centrály proti organizovanému zločinu.

Policie se naposledy zabývala anonymní výhrůžkou o připravovaném útoku na mateřskou školu před dvěma týdny. O kterou přesně šlo, ani tehdy úřady pořádně nevěděly. I tehdy spustila zařízení preventivní opatření. Po autorovi výhrůžky se pátralo.Můžu potvrdit že minimálně na základních školách byla zvýšená opatrnost. Museli se zavírat dveře a podezřelé věci se museli hlásit učitelům.
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne pátek 21. 5. 2021, 20:46:17, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Text článku vložen do kurzívy.
Skálu pěstí nerozbiješ, ale i ten nejtvrdší kámen proroste květina. Jen to chce čas.