Voor een verloren soldaat / For a Lost Soldier (1992, film)

FILMY A POŘADY slouží ke sdílení recenzí na filmy a pořady a k následné diskuzi k nim. Je-li v rámci recenze či diskuze užito odkazů na volně dostupné fotografické či video záznamy z filmu/pořadu, tyto odkazované audiovizuální záznamy mohou obsahovat jedině osoby starší 18 let (tedy narozené do roku 2006 včetně).
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující a které jsou v současnosti starší 18 let, viz Pravidla webu.
  2. Je zakázáno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2006 do současnosti). Do názvu vlákna je nutné uvést rok vydání filmu.
  3. Fotografie a videa je možné vkládat jen formou odkazů (za využití URL, IMG nebo VIDEO tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
Lammer
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Příspěvky: 24
Dostal: 1 poděkování

Voor een verloren soldaat / For a Lost Soldier (1992, film)

Nový příspěvek od Lammer »

Voor een verloren soldaat / For a Lost Soldier

Vrcholí 2. světová válka a Evropou táhne vítězící spojenecká armáda. Skupina kanadských vojáků zavítá do zapadlé holandské vesničky, do které byl svou matkou uklizen do většího bezpečí i mladý Jeroen (Maarten Smit). Mezi jedním z vojáků a chlapcem vznikne citové pouto, které postupně přeroste v romantický milostný poměr. Režisér Roeland Kerbosch velmi citlivě líčí milostné vzplanutí mladého vojáka k nedospělému chlapci, které se svou podobou naprosto vymyká zaběhnutým společenským konvencím.

ČSFD

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Lammer dne pátek 24. 6. 2011, 17:52:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ULICNIK
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 6
ve věku do: 15
Výkřik do tmy: "Jednou, až vyrostu, chci být malým klukem." Joseph Heller
Příspěvky: 28
Dostal: 2 poděkování

Re: Voor een verloren soldaat / For a Lost Soldier (1992, film)

Nový příspěvek od ULICNIK »

http://www.csfd.cz/film/48182-voor-een-verloren-soldaat/

Skvělý film o chlapci, který se na konci 2. sv. války zamiluje do kanadského vojáka. Film je v holandštině s anglickými titulkami, ale jde v něm spíše o vykreslení charakterů postav a ne o slova, takže vám to vůbec vadit nebude.

Doporučuji zadat klíčová slova For a lost soldier na portálu uloz.to ;)
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Voor een verloren soldaat / For a Lost Soldier (1992, film)

Nový příspěvek od Dan »

na film se dají i najít české titulky na titulkách.com
je to zvláštní, až si říkám, že bych se na takové filmy neměl koukat. když vidím hloubky citů v takovém filmu obsaženou, štěstí, které mezi sebou dva lidi můžou požívat, čím dál víc si uvědomuju, jak malá je šance, že bych sám mohl kdy něco takové prožít, že bych sám mohl být v blízkosti takového skvělého chlapce, jako je ve filmu Jeroem.
Snad ještě jedna zásadní aponěkud kontroverzní věc na tomto filmu. To jakou lásku voják Walt věnuje Jeroemovi, včetně lásky fyzické, ano změní život tohoto chlapce. Ale jak se ve své dospělosti vyjádří, změní mu ho pozitivně.
Uživatelský avatar
Little Hero
Registrovaný uživatel
Bydliště: Plzeň
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 5
ve věku do: 12
Příspěvky: 155
Dal: 20 poděkování
Dostal: 47 poděkování

Re: Voor een verloren soldaat / For a Lost Soldier (1992, film)

Nový příspěvek od Little Hero »

Jeden z komentářů na ČSFD:

Flarnytryl *****

Nádherný film plný citu, který vypráví autobiografický příběh z dětství nyní slavného baletního choreografa Rudi van Dantziga. Mladý Dantzig (ve filmu pojmenovaný Jeroen) byl během druhé světové války poslán na venkov, kde bylo více jídla a bezpečí než v okupovaném Amsterodamu. Když mu bylo dvanáct, došlo k osvobození a Rudi/Jeroen se zamiloval do jednoho z kanadských vojáků. Mezi mužem a chlapcem vznikl milostný poměr, který náhle skončil v okamžiku, kdy se spojenecká vojska vydala dále směrem na východ. Na těch několik dní ale Rudi/Jeroen nikdy nezapomněl a nutno dodat, že na ně vzpomíná v dobrém. Milostný poměr s dospělým mužem jej nijak negativně nepoznamenal, vlastně jediné, co po letech svému prvnímu milenci zazlívá je způsob, jakým ho bez rozloučení opustil.(22.10.2009)